Forums - CopesLietas.lv: Swingeris & Back Leads - Forums - CopesLietas.lv

Jump to content

 
+6°C
1 m/s ZA
749 mm
90%
+20°C
04:4819:54
 
 
1.lapa (1)
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu

Swingeris & Back Leads

#1 Lietotājs šobrīd nav portālā   noFX 

  • Ziņojumi: 28
  • Reģistrējies: 06.jūnijs 2009

Publicēts: 26.jūlijs 2011 - 22:40

Atkal es ar saviem jautājumiem :D

Pavēroju kad pēc iemetiena aukla tiek nogremdēta zem ūdens, iebāžot kāta galu ūdeni un aukla paliek ļoti brīva ... Cik tad brīvai viņai jābūt lai kabinātu svingeri???

UN vai ir liela nozīme lietot back līdus?

#2 Lietotājs šobrīd nav portālā   Zorro 

  • Ziņojumi: 513
  • Reģistrējies: 18.septembris 2007

Publicēts: 27.jūlijs 2011 - 10:44

View PostnoFX, 26.jūlijs 2011 - 22:40, rakstīja:

Atkal es ar saviem jautājumiem :D

Pavēroju kad pēc iemetiena aukla tiek nogremdēta zem ūdens, iebāžot kāta galu ūdeni un aukla paliek ļoti brīva ... Cik tad brīvai viņai jābūt lai kabinātu svingeri???

UN vai ir liela nozīme lietot back līdus?


Auklu gremdē lai viņa atkārtotu grunts kontūras un netraucētu karpai baroties, parasti to dara ar florokarbona auklu un viegliem hengeriem, kas ir gandrīz uz zemes. To parasti dara sarežģītās udenstilpnēs kur ir maz karpu. Komercdīķī pēc tā lielas vajadzības nav, nepaņems viena, paņems nākošā.

Backlead lieto pēc vajadzības, man jau gadus divus tādas vajadzības nav bijis. Ja neesi pārliecināts par savām izvadīšanas spējām vari lietot, bet zaudēsi indikācijā. Ja ir lēzens reljefs backlead palīdz nogremdēt auklu visā garumā, bet uz tālākim metieniem tā notiek reti.

#3 Lietotājs šobrīd nav portālā   Skat 

  • Ziņojumi: 422
  • Reģistrējies: 24.augusts 2009

Publicēts: 27.jūlijs 2011 - 19:26

View PostnoFX, 26.jūlijs 2011 - 22:40, rakstīja:

Atkal es ar saviem jautājumiem :D

Pavēroju kad pēc iemetiena aukla tiek nogremdēta zem ūdens, iebāžot kāta galu ūdeni un aukla paliek ļoti brīva ... Cik tad brīvai viņai jābūt lai kabinātu svingeri???

UN vai ir liela nozīme lietot back līdus?


Auklas gremdēšanai (back līdu lietošanai) var būt vairāki iemesli. Viens gadījumsir kad makšķerē vairāk kā ar 2 kātim. Tad izvadot zivi būs mazāka varbūtība karpai apskriet ap citām auklām. Otrs gadījums ir ūdenstilpne ar laivotājiem, kuriem pofig tavas nostieptās auklas vai vienkārši pamana tikai kad aizķērušies.

#4 Lietotājs šobrīd nav portālā   noFX 

  • Ziņojumi: 28
  • Reģistrējies: 06.jūnijs 2009

Publicēts: 27.jūlijs 2011 - 23:17

View PostSkat, 27.jūlijs 2011 - 19:26, rakstīja:

Auklas gremdēšanai (back līdu lietošanai) var būt vairāki iemesli. Viens gadījumsir kad makšķerē vairāk kā ar 2 kātim. Tad izvadot zivi būs mazāka varbūtība karpai apskriet ap citām auklām. Otrs gadījums ir ūdenstilpne ar laivotājiem, kuriem pofig tavas nostieptās auklas vai vienkārši pamana tikai kad aizķērušies.


Ok ņemšu vērā :)

#5 Lietotājs šobrīd nav portālā   noFX 

  • Ziņojumi: 28
  • Reģistrējies: 06.jūnijs 2009

Publicēts: 27.jūlijs 2011 - 23:18

View PostZorro, 27.jūlijs 2011 - 10:44, rakstīja:

Auklu gremdē lai viņa atkārtotu grunts kontūras un netraucētu karpai baroties, parasti to dara ar florokarbona auklu un viegliem hengeriem, kas ir gandrīz uz zemes. To parasti dara sarežģītās udenstilpnēs kur ir maz karpu. Komercdīķī pēc tā lielas vajadzības nav, nepaņems viena, paņems nākošā.

Backlead lieto pēc vajadzības, man jau gadus divus tādas vajadzības nav bijis. Ja neesi pārliecināts par savām izvadīšanas spējām vari lietot, bet zaudēsi indikācijā. Ja ir lēzens reljefs backlead palīdz nogremdēt auklu visā garumā, bet uz tālākim metieniem tā notiek reti.


Es noprotu kad aukla nav obligāti jānostiepj? Jo redzēju onkām kad aukla vienkārši karājās un svingers ir līdz zemei...

#6 Lietotājs šobrīd nav portālā   karlos 

  • Ziņojumi: 1
  • Reģistrējies: 11.jūnijs 2010

Publicēts: 28.jūlijs 2011 - 08:52

View PostnoFX, 27.jūlijs 2011 - 23:18, rakstīja:

Es noprotu kad aukla nav obligāti jānostiepj? Jo redzēju onkām kad aukla vienkārši karājās un svingers ir līdz zemei...



Nu īsti riktīgi tas nav, ja karpa pēc ņēmiena skrien tev virsū, tad svingers turpinās tā pat karāties atslābinātajā auklā kā pirms tam...

#7 Lietotājs šobrīd nav portālā   Davis-Di 

  • Ziņojumi: 142
  • Reģistrējies: 12.augusts 2008

Publicēts: 28.jūlijs 2011 - 09:06

Backleedus izmanto, lai nogremdētu auklu kad zivs tur patās blakus kātam jāizvada, protams viss ir atkarīgs no reliefa un ne vienmēr backleeds tev visu auklu nogremdēs.

Par to auklas gremdēšanu ir jāuzmanās jo ja gremdē auklu tev jābūt pārliecinātam par grunti - jo ja grunts ir ar celmiem zariem utt. tad tas ir neprāts!

Pa tiem velcētājiem ir pofig vai ir backlīds vai nav - ja nelamāsies tāpatās aizķers, + uz tālajiem metieniem uz 100% nesanāks nogremdēt man Pakuļos ar visu fly backlīdu un parasto, aizķēra ik pa laikam.
Jo daudzi velcētāji velcē ar gumijām vai vobleriem dauzot pa grunti un tad jebkurā gadījumā ik pa laikam sanāk aizķert, bet patīk tie komentāri - "tik tālu tak nevar būt" :)

#8 Lietotājs šobrīd nav portālā   Zorro 

  • Ziņojumi: 513
  • Reģistrējies: 18.septembris 2007

Publicēts: 28.jūlijs 2011 - 10:44

View Postkarlos, 28.jūlijs 2011 - 08:52, rakstīja:

Nu īsti riktīgi tas nav, ja karpa pēc ņēmiena skrien tev virsū, tad svingers turpinās tā pat karāties atslābinātajā auklā kā pirms tam...


Copes virzienu var prognozēt pēc grunts reljefa un citiem apstākļiem + jāpievērš uzmanība katram pīkstienam.
Es labāk izvēlos sūdīgu idikāciju nekā sēdēt bez copes.

#9 Lietotājs šobrīd nav portālā   Zorro 

  • Ziņojumi: 513
  • Reģistrējies: 18.septembris 2007

Publicēts: 28.jūlijs 2011 - 10:48

View PostnoFX, 27.jūlijs 2011 - 23:18, rakstīja:

Es noprotu kad aukla nav obligāti jānostiepj? Jo redzēju onkām kad aukla vienkārši karājās un svingers ir līdz zemei...


Jā bet tad jāmēģina nogremdēt aukla visā garumā, nevis tikai no kāta puses. Pie mums tas reti kur ir vajadzīgs, es parasti izvēlos vidusceļu ar daļēji nospriegotām auklām un viegliem hangeriem.

#10 Lietotājs šobrīd nav portālā   RedBull 

  • Ziņojumi: 279
  • Reģistrējies: 29.janvāris 2008

Publicēts: 13.janvāris 2012 - 10:42

Jūsu domas par flying backleeds?lietojat, nelietojat, kāpēc utt. +-

#11 Lietotājs šobrīd nav portālā   Davis-Di 

  • Ziņojumi: 142
  • Reģistrējies: 12.augusts 2008

Publicēts: 13.janvāris 2012 - 12:21

View PostRedBull, 13.janvāris 2012 - 10:42, rakstīja:

Jūsu domas par flying backleeds?lietojat, nelietojat, kāpēc utt. +-


Flying backleeds izmanto lai gremdētu auklu - lv liela problēma bieži ir ar čakārņiem, līdz ar to lietoju tur kur ir citi makšķernieki ar laivām - lai velcējot tik bieži neaizķer auklu, citās vietās neizmantoju.

1.lapa (1)
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu