Forums - CopesLietas.lv: ZS Ūdensrozes - Forums - CopesLietas.lv

Jump to content

 
+4°C
3 m/s DA
762 mm
77%
+20°C
05:5020:52
 
 
  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu

ZS Ūdensrozes

#21 Lietotājs šobrīd nav portālā   LonelyRanger 

  • Ziņojumi: 45
  • Reģistrējies: 21.jūnijs 2014

Publicēts: 09.jūlijs 2014 - 09:37

View PostAzverins, 09.jūlijs 2014 - 01:10, rakstīja:

Interesanti ir tas, kā Latvijas karpinieks (tie kuri sevi sauc par īstajiem karpiniekiem) ir evolucionējis, cik ir palikuši tie kas meklē savvaļā karpas, labi ir viņas kaut kur pasprukušas, bet tās nav maksas zivis. Tagad izskatās, ka karpinieki ir kļuvuši par angļu karpiniekiem, velk lielās maksas zivis un priecājas, ka nu ir dabūjuši padsmitnieci. Lai gan mūsu ūdeņos peld vēl daudz neskartu karpu, kurām tie visi angļu sistēmu slēpšanas triki, kurus tik ietiepīgi gribam arī ieviest pie sevis, ir pie vienas vietas. Kur palicis tas meklēšanas, izsēdēšanas gars? Vai modernais karpinieks nu sāk aprobežoties tikai ar maksas zivīm un šeit mēs varam vilkt kaut kādas paralēles ar tā sauktajiem gaļeniekiem, jo mēs taču dodamies pēc copes, mēs neizvēlamies baudīt dabu un iespējams palikt bez copes, kas reāli mūs attīsta, bet gan dodamies tur kur zinām, ka copes iespēja būs maksimāla.


Padalies ar pieredzi kā un kur Tu ķer karpas?

Termins "gaļenieks" ir attiecināms uz tādiem, kas ar lielu karpu mājās pie šķūnīša smaidīgi taisa fotosesiju. Kā jau zināms, no šādas lielas zivs nekādu gastronomisku baudu nesasniegsi. Tikai citam trofejas zivi noceļ.
Modernajam karpiniekam galvenais princips ir "Ķer un atlaid!"

#22 Lietotājs šobrīd nav portālā   Azverins 

  • Ziņojumi: 47
  • Reģistrējies: 05.marts 2014

Publicēts: 09.jūlijs 2014 - 11:56

View PostLonelyRanger, 09.jūlijs 2014 - 09:37, rakstīja:

Padalies ar pieredzi kā un kur Tu ķer karpas?

Termins "gaļenieks" ir attiecināms uz tādiem, kas ar lielu karpu mājās pie šķūnīša smaidīgi taisa fotosesiju. Kā jau zināms, no šādas lielas zivs nekādu gastronomisku baudu nesasniegsi. Tikai citam trofejas zivi noceļ.
Modernajam karpiniekam galvenais princips ir "Ķer un atlaid!"


Īsumā, atrodu, iebaroju, noķeru, šo tēmu nav jēga tālāk iztirzāt, zināma pieredze ir, bet es vispār varētu neķert karpas, lai varētu izteikt viedokli, man nav jābūt hokejistam/futbolistam, lai spriestu par pasaules čempi/kausu.

Bet gribu atzīmēt, ka diemžēl vai nu neesi uzķēris, vai arī apzināti esi izlaidis jautājuma būtību.

Savā ziņā vilkt paralēles nenozīmē, ka uzskata, ka dara to pašu.

Kā arī šis teksts nebija ar domu vērsties pret kādu individuāli.

#23 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 09.jūlijs 2014 - 12:40

View PostAzverins, 09.jūlijs 2014 - 01:10, rakstīja:

Interesanti ir tas, kā Latvijas karpinieks (tie kuri sevi sauc par īstajiem karpiniekiem) ir evolucionējis, cik ir palikuši tie kas meklē savvaļā karpas, labi ir viņas kaut kur pasprukušas, bet tās nav maksas zivis. Tagad izskatās, ka karpinieki ir kļuvuši par angļu karpiniekiem, velk lielās maksas zivis un priecājas, ka nu ir dabūjuši padsmitnieci. Lai gan mūsu ūdeņos peld vēl daudz neskartu karpu, kurām tie visi angļu sistēmu slēpšanas triki, kurus tik ietiepīgi gribam arī ieviest pie sevis, ir pie vienas vietas. Kur palicis tas meklēšanas, izsēdēšanas gars? Vai modernais karpinieks nu sāk aprobežoties tikai ar maksas zivīm un šeit mēs varam vilkt kaut kādas paralēles ar tā sauktajiem gaļeniekiem, jo mēs taču dodamies pēc copes, mēs neizvēlamies baudīt dabu un iespējams palikt bez copes, kas reāli mūs attīsta, bet gan dodamies tur kur zinām, ka copes iespēja būs maksimāla.

Viena lieta ir aizskriet pa stundu tos 80-90km lidz Vallei vai Straupei, un tad kadas stundinas pacopet, labi zinot , ka ir vairak izredzu kaut ko nokert.
Lai nokert savvalas karpu, vismaz aptuveni jazin, kur tada dzivo. Man ir ta, ka visas manas zinamas vietas, kur jauniba ir copets, un vilktas kartigas "mammas" , ir ne tuvak ka 230km no Rigas. Un braukt tadu gabalu pat uz 3-4 dienam nav jega. Nav jau ta laika tik daudz. Domaju, aiziesu pensija, pie udeniem vien sedesu. Kas tev deva...

#24 Lietotājs šobrīd nav portālā   LonelyRanger 

  • Ziņojumi: 45
  • Reģistrējies: 21.jūnijs 2014

Publicēts: 09.jūlijs 2014 - 14:33

View PostAzverins, 09.jūlijs 2014 - 11:56, rakstīja:

Īsumā, atrodu, iebaroju, noķeru, šo tēmu nav jēga tālāk iztirzāt, zināma pieredze ir, bet es vispār varētu neķert karpas, lai varētu izteikt viedokli, man nav jābūt hokejistam/futbolistam, lai spriestu par pasaules čempi/kausu.

Bet gribu atzīmēt, ka diemžēl vai nu neesi uzķēris, vai arī apzināti esi izlaidis jautājuma būtību.

Savā ziņā vilkt paralēles nenozīmē, ka uzskata, ka dara to pašu.

Kā arī šis teksts nebija ar domu vērsties pret kādu individuāli.


Tu man uzdevi retorisku jautājumu, kādu atbildi no manis vēlējies saņemt?
Es neesmu Latvijas karpu makšķerēšanas Patrons, kas veidotu datubāzi par makšķernieku ieradumiem, kurš makšķerē savvaļā un kurš tā saucamajos maksas karpu dīķos.
Vienu zinu 100% ir daudz tādu makšķernieku arī starp sportistiem, kas ķer karpas savvaļā. Tikai publiski viņi par to nerunā. Kāpēc? Padomā pats :)
Ja esi cītīgs foruma lasītājs, tad jau iepriekš esmu minējis ,ka karpas ķeru relatīvi nesen un jā pēc taviem vārdiem izmantoju "angļu maskēšanas sistēmu", esmu apmierināts ar rezultātiem.
Attiecībā uz maksas karpu dīķiem, priekš iesācēja, tā ir fantastiska iespēja kur mācīties un gūt pieredzi.

#25 Lietotājs šobrīd nav portālā   Azverins 

  • Ziņojumi: 47
  • Reģistrējies: 05.marts 2014

Publicēts: 09.jūlijs 2014 - 15:02

View PostLonelyRanger, 09.jūlijs 2014 - 14:33, rakstīja:

Tu man uzdevi retorisku jautājumu, kādu atbildi no manis vēlējies saņemt?
Es neesmu Latvijas karpu makšķerēšanas Patrons, kas veidotu datubāzi par makšķernieku ieradumiem, kurš makšķerē savvaļā un kurš tā saucamajos maksas karpu dīķos.
Vienu zinu 100% ir daudz tādu makšķernieku arī starp sportistiem, kas ķer karpas savvaļā. Tikai publiski viņi par to nerunā. Kāpēc? Padomā pats :)
Ja esi cītīgs foruma lasītājs, tad jau iepriekš esmu minējis ,ka karpas ķeru relatīvi nesen un jā pēc taviem vārdiem izmantoju "angļu maskēšanas sistēmu", esmu apmierināts ar rezultātiem.
Attiecībā uz maksas karpu dīķiem, priekš iesācēja, tā ir fantastiska iespēja kur mācīties un gūt pieredzi.


Jau minēju, ka šis nav jāpārvērš personāliju cīņās, vienkārši Tavs posts lika atcerēties sen izveidojošos domu, tāpēc tam uzspiedās reply, piekrītu, neitrālāk būtu bez reply. Un vismazāk vēlējos aizskart kāda perspektīva karpinieka jūtas.

Veiksmīgu visiem sezonas turpinājumu, tight lines.

#26 Lietotājs šobrīd nav portālā   LonelyRanger 

  • Ziņojumi: 45
  • Reģistrējies: 21.jūnijs 2014

Publicēts: 09.jūlijs 2014 - 16:05

View PostAzverins, 09.jūlijs 2014 - 15:02, rakstīja:

Jau minēju, ka šis nav jāpārvērš personāliju cīņās, vienkārši Tavs posts lika atcerēties sen izveidojošos domu, tāpēc tam uzspiedās reply, piekrītu, neitrālāk būtu bez reply. Un vismazāk vēlējos aizskart kāda perspektīva karpinieka jūtas.

Veiksmīgu visiem sezonas turpinājumu, tight lines.


Manas jūtas nemaz neaizskāri, tieši pretēji, bij interesanti, ka kāds spēj uzrakstīt vairāk par teikumu un vismaz ievērojot latviešu valodas gramatiku. :)

Vēl viens moments, ko aizmirsu piebilst, ka Karpu makšķerēšana ir arī sporta veids. Līdz ar to ir nepieciešami šādi kvalitatīvi karpu dīķi kā Valle. Žēl, ka šāds Latvijā ir tikai viens.

Ķer un atlaid!

#27 Lietotājs šobrīd nav portālā   igo 

  • Ziņojumi: 15
  • Reģistrējies: 25.augusts 2012

Publicēts: 10.jūlijs 2014 - 16:05

View Postdady7, 08.jūlijs 2014 - 12:38, rakstīja:

Viens no diviem - vainu es nemaku rakstit, vai Jus nemakat lasit. It ka skaidri un gaisi uzrakstiju SLINKUMS LASIT ASAKAS ARA edot zivis. Un tadas kuras virs 4kg es sava dzive esmu nokeris un palaidis vairak, neka Jus esat redzejis(ari foto).

Atvainojos,lasīt es māku,bet ar redzi ir paslikti.Tev laikam ir daudz KAĶU mājas kas ir jābaro -tas ir attiecībā uz šo frāzi-SLINKUMS LASIT ASAKAS ARA edot zivis.

#28 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 10.jūlijs 2014 - 18:20

View Postigo, 10.jūlijs 2014 - 16:05, rakstīja:

Atvainojos,lasīt es māku,bet ar redzi ir paslikti.Tev laikam ir daudz KAĶU mājas kas ir jābaro -tas ir attiecībā uz šo frāzi-SLINKUMS LASIT ASAKAS ARA edot zivis.

Interesanti, kur mes varetu but kopa cukas ganijusi, lai butu uz TU?

#29 Lietotājs šobrīd nav portālā   igo 

  • Ziņojumi: 15
  • Reģistrējies: 25.augusts 2012

Publicēts: 11.jūlijs 2014 - 10:37

View Postdady7, 10.jūlijs 2014 - 18:20, rakstīja:

Interesanti, kur mes varetu but kopa cukas ganijusi, lai butu uz TU?

Var jau arī uz JŪS,"cūkas" gan jau ganījām vienā vietā un vienā dienā-ŪDENSROZĒS.JŪS ganījāt vienā malā es citā,mans loms bija apmēram 10gb no 0,600-2kg un 14 gb no 3,2-5,600kg,un nevienas norautas sistēmas,un neviena iztaisnota āķa.Uz mājām paņēmu 2gb 1,3kg un 0,700kg.Un ATVAINOJOS tieši JUMS!!!!!!!!!!

#30 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 11.jūlijs 2014 - 18:52

View Postigo, 11.jūlijs 2014 - 10:37, rakstīja:

Var jau arī uz JŪS,"cūkas" gan jau ganījām vienā vietā un vienā dienā-ŪDENSROZĒS.JŪS ganījāt vienā malā es citā,mans loms bija apmēram 10gb no 0,600-2kg un 14 gb no 3,2-5,600kg,un nevienas norautas sistēmas,un neviena iztaisnota āķa.Uz mājām paņēmu 2gb 1,3kg un 0,700kg.Un ATVAINOJOS tieši JUMS!!!!!!!!!!

o.k. Ar to verbut beigsim merities, kuram garaks un resnaks? Vai eri turpinasim, ka isti Karpinieki?

#31 Lietotājs šobrīd nav portālā   igo 

  • Ziņojumi: 15
  • Reģistrējies: 25.augusts 2012

Publicēts: 12.jūlijs 2014 - 23:46

View Postdady7, 11.jūlijs 2014 - 18:52, rakstīja:

o.k. Ar to verbut beigsim merities, kuram garaks un resnaks? Vai eri turpinasim, ka isti Karpinieki?

Labi beigsim.Viss ir ok!!!!!!!!!

#32 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 18.jūlijs 2014 - 19:04

Sodien no 7:30 lidz 14:30 uz diviem 3 karpinas pa kilo, viena 1,5 kilo, karusa 0,5, linis 0,5, un velkot ara, gandriz pie pasa krasta uz kukuruzu lidaka 1 kilo. Visas copes laika posma no 9:00 lidz 11:30.

#33 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 23.jūlijs 2014 - 18:02

Vakar no 8 lidz 16 0,0 gab. Un ne man vienam...

#34 Lietotājs šobrīd nav portālā   awis 

  • Ziņojumi: 19
  • Reģistrējies: 08.septembris 2010

Publicēts: 23.jūlijs 2014 - 23:37

View Postdady7, 23.jūlijs 2014 - 18:02, rakstīja:

Vakar no 8 lidz 16 0,0 gab. Un ne man vienam...


Protams, viedoklis tīri subjektīvs, bet cik būts tur sutas laikā (pāris reizes pa pāris gadiem), nekāda naskā cope nav bijusi, nezinu kā būtu tā sauktajos boilu laukos, parasti sanāk braukt pasēdēt un tad to gabalu negribas vilkties. Kā arī atzīmēšu, ka neesmu laidis darbā karstā laika karpu biedu zig rigu.

#35 Lietotājs šobrīd nav portālā   ronaldo 

  • Ziņojumi: 4
  • Reģistrējies: 12.maijs 2013

Publicēts: 24.jūlijs 2014 - 15:40

Pagājušo gadu sedēju uz boilām pie 35 gradiem svelmes,cope lieliska ,12 copes pa 12 stundām vidējais svars 10kg

#36 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 24.jūlijs 2014 - 15:44

View Postawis, 23.jūlijs 2014 - 23:37, rakstīja:

Protams, viedoklis tīri subjektīvs, bet cik būts tur sutas laikā (pāris reizes pa pāris gadiem), nekāda naskā cope nav bijusi, nezinu kā būtu tā sauktajos boilu laukos, parasti sanāk braukt pasēdēt un tad to gabalu negribas vilkties. Kā arī atzīmēšu, ka neesmu laidis darbā karstā laika karpu biedu zig rigu.

Es jau ari esmu par slinku, lai vilktos to gabalu uz boilu vietam. Parasti aizbraucu uz to talako galu- tur tuvaka iesana. Sitada sutona jo mazak staiga- jo dzivaks esi...
Nekadu labo copi jau nevar gaidit, man eholots udens tamperaturu 30-40m no krasta radija virs 30 gradiem.

#37 Lietotājs šobrīd nav portālā   dady7 

  • Ziņojumi: 49
  • Reģistrējies: 29.aprīlis 2014

Publicēts: 25.jūlijs 2014 - 08:53

View Postronaldo, 24.jūlijs 2014 - 15:40, rakstīja:

Pagājušo gadu sedēju uz boilām pie 35 gradiem svelmes,cope lieliska ,12 copes pa 12 stundām vidējais svars 10kg

Udensrozees 12 karpas ar videjo svaru 10kg???

#38 Lietotājs šobrīd nav portālā   aaapsis 

  • Ziņojumi: 68
  • Reģistrējies: 04.marts 2010

Publicēts: 25.jūlijs 2014 - 23:45

View Postdady7, 25.jūlijs 2014 - 08:53, rakstīja:

Udensrozees 12 karpas ar videjo svaru 10kg???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
normāls sapnīts

#39 Lietotājs šobrīd nav portālā   ronaldo 

  • Ziņojumi: 4
  • Reģistrējies: 12.maijs 2013

Publicēts: 27.jūlijs 2014 - 08:49

View Postdady7, 25.jūlijs 2014 - 08:53, rakstīja:

Udensrozees 12 karpas ar videjo svaru 10kg???


Tās nebija ūdensrozes,tur tādi milzeņi nav!
Runa par citu ūdenskratuvi.Atbilde bija domāta kā karstumā stradā boilas!!!

#40 Lietotājs šobrīd nav portālā   awis 

  • Ziņojumi: 19
  • Reģistrējies: 08.septembris 2010

Publicēts: 28.jūlijs 2014 - 12:42

View Postronaldo, 27.jūlijs 2014 - 08:49, rakstīja:

Tās nebija ūdensrozes,tur tādi milzeņi nav!
Runa par citu ūdenskratuvi.Atbilde bija domāta kā karstumā stradā boilas!!!


Tad jau Tava atbilde tomēr nebūs īsti korekta, jo runa ir par Ūdensrozēm nevis citu ūdenskrātuvi...

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu