Forums - CopesLietas.lv: Laika apstākļu ietekme uz karpu makšķerēšanu - Forums - CopesLietas.lv

Jump to content

 
+9°C
3 m/s Z
746 mm
48%
+20°C
06:1120:35
 
 
1.lapa (1)
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu

Laika apstākļu ietekme uz karpu makšķerēšanu

#1 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 16.augusts 2017 - 21:26

izskatīju karpu forumu, bet neizdevās atrast atbildes uz jautājumiem, kā laika apstākļi (gaisa temperatūra, spiediens, nokrišņi, vēja virziens, stiprums, mēness fāze, gadalaiks) ietekmē karpu uzvedību, kā arī makšķerēšanas rezultātus, kādu taktiku un tehniskos paņēmienus arī barību vislabāk izmantot karpas noķeršanai kādos noteiktos laika apstākļos, kā arī pie kādiem laika apstākļiem labāk palikt mājās. Tā kā esmu iesācējs karpu makšķerēšanā, skatoties laika prognozē uz nedēļas nogali, sola lietainu, pērkona negaisu, respektīvi arī zemu gaisa spiedienu. Vai šādā laikā var cerēt uz labu lomu?

#2 Lietotājs šobrīd nav portālā   zuja 

  • Ziņojumi: 167
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2009

Publicēts: 16.augusts 2017 - 22:58

Ja ir iespēja un gribēšana braukt makšķerēt-brauc un makšķerē! Ja gribi sēdēt mājās un filozofēt-sēdi mājās!Arī pēc apraksta pašos labākajos laika apstākļos var palikt bez copes,un otrādi....
Man viena no labākajām karpu copēm ir bijusi 33 grādu karstumā,pie ūdens temperatūras +26!

#3 Lietotājs šobrīd nav portālā   Azverins 

  • Ziņojumi: 47
  • Reģistrējies: 05.marts 2014

Publicēts: 17.augusts 2017 - 08:33

Šo es domāju, ka spēs atbildēt tikai pāris cilvēki LV, jo tomēr, ja brauc, tad brauc, kad var un apstākļi vienalga, vai arī brauc uz vairākām dienām, kur izveidojas ntās kombinācijas ar apstākļiem, boilām, vietām, vējiem, atraktantiem, vai pat to, ka iespējams cope bija, jo boila ūdenī bija paskalojusies un neredzot briesmas karpa paņēma. Diez vai LV kāds tā dara (atvainojos, ja tomēr dara), bet ir dzirdēts, ka Anglijā pat ņem ūdens analīzes un pēc tā piemeklē boilas. Ja esi iesācējs, pārāk neiespringsti uz detaļām, sāc ar vispār zināmajām patiesībām, jo, lai skrietu ātri ir jāskrien.
Lai veicas.

#4 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 17.augusts 2017 - 21:36

Pateicos par atbildēm. Sacensību dalībniekiem droši vien tā ir, kādi laika apstākļi trāpās, tādos jāstrādā, lai dabūtu zivi. Ar mani ir savādāk, ir izvēle ko darīt. Es zinu, kad ķeras zandarts, līdakas un asari. Tad kad nav karpu laiks, es izvēlos citu mērķa zivi. Karpu makšķerēšana aizrāva. Pats esmu pamanījis, ka pērkona laikā tā diez ko negribēja ņemt, vai tādi novērojumi bijuši arī citiem? Stiprā vējā arī diez ko nebija. Nācās atrast aizvēja vietas, un viss notika. Karpu ķēru. Uzskatu, ka laika apstākļiem ir būtiska nozīme uz copi. Novirzes no normas droši vien, ka gadās. Statistikai un tendencei uzticos vairāk. Tāpēc gribētos par šo tēmu diskusiju. Foruma dalībnieki būs tikai ieguvēji.

#5 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 17.augusts 2017 - 21:41

Vēl viens jautājums. Kāds atmosfēras spiediens patīk karpai, pie kāda tā barojas vislabprātāk?

#6 Lietotājs šobrīd nav portālā   Azverins 

  • Ziņojumi: 47
  • Reģistrējies: 05.marts 2014

Publicēts: 18.augusts 2017 - 08:42

Nepretendēju uz absolūto patiesību, zivīm parasti patīk nevis konkrēts, bet gan nemainīgs spiediens.
Ja runājam par moderno karpu copi, kur makšķerēšana parasti notiek sesijās, iebaro vietu, bet te pēkšņi samainās laika apstākļi, dosies prom?

Jautājums arī ir, kādā ūdenstilpnē Tu ķer karpas, privātā vai publiskā?

Tava pieeja ar dinamisko vietas maiņu liek domāt, ka karpas vairāk ķer, ne pēc "standarta", kur iebaro vietu, bet drīzāk ar tādu stalkingu, vai maksas dīķi, kur var atļauties mainīt vietas. Bet vīri, kas pēc grāmatas ir atstrādājuši vietu diez vai tā darītu.

Tomēr pamatā, karpu cope nav medības, kā ar spiningu, kur skraidi apkārt, karpu ceļu punktu izzināšana, lamatu ierīkošana un noķeršana, lai vai kā karpu copi gribētu pielīdzināt atomfizikai, brīžiem tā šķiet, bet pamati jau ir vienkārši, uzzini/atrodi, kur ir iebaro un gaidi, domāju LV 90% tā makšķerē. Ja karpa tajā vietā ir, viņa pienāks agri vai vēlu, it īpaši, ja tiek strādāts ar boilām.

Pats esmu novērojis, ka ķeras dažādos laika apstākļos, statistiskos pierakstus gan neesmu veicis. Domāju, ka vīri ar padsmit gadu pieredzi pie karpu makšķerēm arī teiks, ka īsti skatīties laiku nav jēga, jo viņiem copes ir bijušas visdažādākajās kombinācijās (droši palabojiet, ja kļūdos).

#7 Lietotājs šobrīd nav portālā   ivis169 

  • Ziņojumi: 33
  • Reģistrējies: 02.augusts 2010

Publicēts: 18.augusts 2017 - 20:27

Ir ķēries dažādos laika apstākļos gan lietū gan lielā karstumā.Vienu gan esmu novērojis ka pilnmēnesī visbiēžāk ir tukšums.Varbūt sakritība tomēr tā ir bijis.Cenšos pilnmēnesī uz copi nebraukt. :rolleyes:Piekrītu ka labāk ir nemainīgs spiediens.Citreiz labi ņem pirms lietus.

#8 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 20.augusts 2017 - 14:21

Šobrīd karpas ķeru privātā dīķī. Šonedēļ arī biju nakti no piektdienas uz sestdienu, un dienas pirmo pusi. Neko nenoķēru, arī pārējie tukšā, izņemot viens noķēra līni uz 800g. Pa nakti skaidrās debesi, negaiss tālu pa horizontu apgāja. Laiku pa laikam nozibsnot. Pērkons nebija sadzirdams. Nakts silta. Bez mēness klātbūtnes. Pēc prognozes siltāka par iepriekšējo, kas ir itkā laba pazīme karpu makšķerēšanā. Gandrīz bezvējš. Pa dienu sāka pūst DR. Nevienas copes. Ķēru uz boilām. Vienai makšķerei method fīderis, otrai svins ar boilu + PVN zeķe ar granulām. Spiediens līdz nakts vidum pēc prognozes 1006 hPa, tad kritās. Diena saulaina, sutīga. Pa dienu izmēģināju CHOD sistēmu pa dažādām vietām, arī tām, kur nebiju iebarojis. Labs, mēģināšu ko noķert ar šādu. Salauzu vienu spiningu velkot ārā rigu. Būs jāiegādājas piemērots inventārs. Galvenais secinājums šādos laika apstākļos - negribēja ņemt. Nākamreiz mēģināšu tad, kad gaisa spiediens augstāks. Vēl arī ievēroju, ka ūdens līmenis bija nokrities salīdzinot ar pagājušo reizi, kā arī turpināja kristies. Biju krastā, vēja pusē, kas arī skaitās labi. Centīšos palikt iebarotā vietā. Stalkot ar pludiņu toreiz bija kaifs. 3 karpas, viena par otru lielāka. Lielākā 3,5kg. Kas karpām patīk - saule, vai apmācies? Zinu, ka līdakas saulē negrib ņemt.

#9 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 29.augusts 2017 - 09:52

Pagājušajās brīvdienās jau labāks rezultāts. Pa nakti viena uz 7 kg. Boila - sniegavīrs ar popup pusīti virspusē. Tā gan bija vienīgā cope. Pa dienu karpām bija mutes ciet. Laika apstākļi naktī, daļēji apmācies, brīžiem smidzina, augošs mēness, bet nebija redzams. ZR vējš no muguras. Ņēmiens bija pirms lietus. Diena saulaina, spēcīgs vējš, ZR no muguras. Atmosfēras spiediens pēc prognozes 1003/1004 nedaudz nosvārstījās vienas iedaļas ietvaros. Ūdenskrātuvē līmenis bija pacēlies augsts dēļ iepriekšējām lietusgāzēm. Secinājums. Cope rezultatīvākā kā sutīgā laikā, vējš no muguras nav labākais variants. Visi trokšņi iepūsti ezerā. CHODs joprojām klusē. Šādos apstākļos naktī var copēt, diena garām.

#10 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 29.augusts 2017 - 09:55

ZUJA, kāds pēc apraksta ir labākais laiks? Padalies:)

#11 Lietotājs šobrīd nav portālā   zuja 

  • Ziņojumi: 167
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2009

Publicēts: 29.augusts 2017 - 18:58

Pēc savas pieredzes nevaru izdarīt likumsakarīgus secinājumus! Es makšķerēju,kad man ir iespējams un brīvs laiks! Diez vai mēs spēsim izprast daudzo apstākļu kopumu,kas ietekmē zivs uzvedību un barošanos!

#12 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 01.septembris 2017 - 22:22

Nedaudz pastudēju UK literatūru internetā par pētījumiem un atziņām laika apstākļu ietekmei uz karpu barošanos un to makšķerēšanu. Tātad rezumējums no lasītā.
1) Nav skaidrs cik ļoti mēness fāze ietekmē karpu uzvedību, jo iekšējos ūdeņos nav būtiski paisuma un bēguma, kā arī ūdens straumju faktori. Nav novērota būtiska ietekme.
2) vēja virzienam un tā stiprumam ir būtiska ietekme uz copi, jo tas nosaka karpas atrašanās vietu ūdens tilpnē. Ar vēju ir saistīti divi faktori - vējš pārvieto barību ūdenī; ūdens siltās masas tiek pārvietotas. Cik zināms karpai patīk atrasties siltākos ūdens slāņos. Ja Tev vējš pūš sejā, tad atrodies pareizā pusē. Stiprā vējā pie krasta saviļņo barību, kas atrodas uz grunts, līdz ar to karpa pārvietosies uz turieni un barosies, kur barība ir lielākā koncentrācijā - nogulsnējusies. Tātad, šādos apstākļos jāmet tālāk no krasta. Tur kur barība pacelta, tur karpai būs grūtāk saost/atrast makšķernieka piedāvāto barību. Tas mans, iesācēja, pieņēmums. Vējš caur auklu nodod vibrāciju boilai. Tas rosina kost, un bēgt. Tātad vējā būs izteiktas copes. D-R vēji tiek uzskatīti par labākiem kā Z-A. Vējš izraisa viļņošanos, kas vairo skābekli ūdenī. Tas ir pluss.
3) Jebkurai dzīvai būtnei patīk skābeklis. Karpa nav izņēmums. Tā barojas labāk skābekļa bagātā vidē. Lietus, vējš un viļņi ir labi, jo tie bagātina ūdeni ar skābekli. Siltā laikā gan zivis un citas radības vairāk patērē skābekli. Tā līmenis samazinās, un nespēj atjaunoties. Tāpēc karpai nav apetīte.
4) Atmosfēras Spiediens. Zemāks spiediens ir labāk nekā augsts. Zem 1000mb ir labs karpu copei. 1010mb un virs skaitās augsts spiediens, kas nav tik labi. Princips. Zemākā spiedienā karpa barojas zemākos ūdeņos, bet augstākā ūdens virsējos slāņos. Attiecīgi jāizmanto dažādas makšķerēšanas metodes. Zemā spiedienā karpa barojas ar mirušu barību, bet augstā ar dzīvajiem organismiem.
5) Gaisa un ūdens temperatūra. Svarīgāka ir ūdens temperatūra. Optimālā ūdens temperatūra karpai baroties ir 7 grādi C. Tas UK. Latvijā varbūt cita. Pārmērīgi siltā ūdenī samazinās skābekļa daudzums. Slikti. Karpai patīk siltais ūdens slānis. Zināms, ka ūdenstilpnēs ūdens noslāņojas pēc temperatūras. Aukstā laikā karpa būs siltos ūdeņos. Tiešie saules stari to uzsilda, un seklumā tas notiek ātrāk. To visi zina.

Ļoti svarīgi, ka turās stabils laiks. To jau Aizveriņš minēja.
Info no carp-fishing-tactics.com
Ceru, ka daudziem noderēs, lai pieņemtu lēmumus kad doties makšķerēt karpu, kur to meklēt, un kādu metodi izmantot.
Zinātāji klusē.... Slikti.
Stulbi sanāk, pats pajautāju, pats atbildēju :)
Veiksmi!

#13 Lietotājs šobrīd nav portālā   Alleria 

  • Ziņojumi: 11
  • Reģistrējies: 25.februāris 2016

Publicēts: 02.septembris 2017 - 09:40

View Postrapulis, 01.septembris 2017 - 22:22, rakstīja:

Nedaudz pastudēju UK literatūru internetā par pētījumiem un atziņām laika apstākļu ietekmei uz karpu barošanos un to makšķerēšanu. Tātad rezumējums no lasītā.
1) Nav skaidrs cik ļoti mēness fāze ietekmē karpu uzvedību, jo iekšējos ūdeņos nav būtiski paisuma un bēguma, kā arī ūdens straumju faktori. Nav novērota būtiska ietekme.
2) vēja virzienam un tā stiprumam ir būtiska ietekme uz copi, jo tas nosaka karpas atrašanās vietu ūdens tilpnē. Ar vēju ir saistīti divi faktori - vējš pārvieto barību ūdenī; ūdens siltās masas tiek pārvietotas. Cik zināms karpai patīk atrasties siltākos ūdens slāņos. Ja Tev vējš pūš sejā, tad atrodies pareizā pusē. Stiprā vējā pie krasta saviļņo barību, kas atrodas uz grunts, līdz ar to karpa pārvietosies uz turieni un barosies, kur barība ir lielākā koncentrācijā - nogulsnējusies. Tātad, šādos apstākļos jāmet tālāk no krasta. Tur kur barība pacelta, tur karpai būs grūtāk saost/atrast makšķernieka piedāvāto barību. Tas mans, iesācēja, pieņēmums. Vējš caur auklu nodod vibrāciju boilai. Tas rosina kost, un bēgt. Tātad vējā būs izteiktas copes. D-R vēji tiek uzskatīti par labākiem kā Z-A. Vējš izraisa viļņošanos, kas vairo skābekli ūdenī. Tas ir pluss.
3) Jebkurai dzīvai būtnei patīk skābeklis. Karpa nav izņēmums. Tā barojas labāk skābekļa bagātā vidē. Lietus, vējš un viļņi ir labi, jo tie bagātina ūdeni ar skābekli. Siltā laikā gan zivis un citas radības vairāk patērē skābekli. Tā līmenis samazinās, un nespēj atjaunoties. Tāpēc karpai nav apetīte.
4) Atmosfēras Spiediens. Zemāks spiediens ir labāk nekā augsts. Zem 1000mb ir labs karpu copei. 1010mb un virs skaitās augsts spiediens, kas nav tik labi. Princips. Zemākā spiedienā karpa barojas zemākos ūdeņos, bet augstākā ūdens virsējos slāņos. Attiecīgi jāizmanto dažādas makšķerēšanas metodes. Zemā spiedienā karpa barojas ar mirušu barību, bet augstā ar dzīvajiem organismiem.
5) Gaisa un ūdens temperatūra. Svarīgāka ir ūdens temperatūra. Optimālā ūdens temperatūra karpai baroties ir 7 grādi C. Tas UK. Latvijā varbūt cita. Pārmērīgi siltā ūdenī samazinās skābekļa daudzums. Slikti. Karpai patīk siltais ūdens slānis. Zināms, ka ūdenstilpnēs ūdens noslāņojas pēc temperatūras. Aukstā laikā karpa būs siltos ūdeņos. Tiešie saules stari to uzsilda, un seklumā tas notiek ātrāk. To visi zina.

Ļoti svarīgi, ka turās stabils laiks. To jau Aizveriņš minēja.
Info no carp-fishing-tactics.com
Ceru, ka daudziem noderēs, lai pieņemtu lēmumus kad doties makšķerēt karpu, kur to meklēt, un kādu metodi izmantot.
Zinātāji klusē.... Slikti.
Stulbi sanāk, pats pajautāju, pats atbildēju :)/>
Veiksmi!


pa +7 grādiem ir drukas kļūda vai nepareizi. un pa spiedienu man liekas ka tas ir atkarīgs no juras līmeņa, un dažāds spiediens dazadās vietās var būt normals.

#14 Lietotājs šobrīd nav portālā   zuja 

  • Ziņojumi: 167
  • Reģistrējies: 21.janvāris 2009

Publicēts: 03.septembris 2017 - 22:43

Pēc manas info, karpa sāk baroties no grunts, pie +8 grādiem,bet pieredze rāda,ka no +5 jau viss notiek!
Bet,Tev vajadzētu beigt filozofēt par laika apstākļiem un labāk sākt izkopt karpu ķeršanas tehniku! Tas dos lielāku labumu,nekā laika apstākļu pētīšana uz zivi!
Brauc,makšķerē un pēc gadiem pats varēsi izdarīt secinājumus!

Kā jau iepriekš rakstiju:Man viena no labākajām karpu copēm ir bijusi 33 grādu karstumā,pie ūdens temperatūras +26!

...un,kamēr Tu filozofē,mēs ķeram karpas! :)/>!

#15 Lietotājs šobrīd nav portālā   Banditio 

  • Ziņojumi: 116
  • Reģistrējies: 16.novembris 2012

Publicēts: 04.septembris 2017 - 18:40

Personīgi man gan pagājušo gad, gan šogad labākie rezultāti ir aukstos laikos + lielā vējā un vēl ja lietus mauc kārtīgi, tad pat nākās raut visus kātus ārā, jo nepaspēj nemaz samest visu iekšā, ka jau zivis galā un pats slapjš. ieši tā bija sājā nedēļas nogalē 5dien, sestdien un svētdien.
Tācu arī karpas katru gadu uzvedās savādāk. Jo atšķirīgāki laikapstākļi, jo atšķirīgāks copes gads. Tā kā sogad ir tikai pavsaris un rudens, vasara izpalikus, tad arī zvis ķerās sav'dāk kā 2,3 gadus atpakaļ, pie tam šogad tajos siltajos laikos copes bijušas krietni mazāk kā vēsākos un vējainos laikapstākoļos!

Tas no personīgās pieredzes.

#16 Lietotājs šobrīd nav portālā   Gashis 

  • Ziņojumi: 114
  • Reģistrējies: 01.jūnijs 2009

Publicēts: 08.septembris 2017 - 09:48

Zuja, Banditio, Rapulis, Andziņš jums visiem taisnība!

Pie visa vēl jāņem vērā karpas garastāvoklis, dzimums jo pavasarī uzvedība atšķirsies, ko karpa ir ēdusi iepriekšējās dienas un kā jūtas. Nereti tu aizbrauc uz copi un tavā sektorā pirms tam ir sēdējis onka, kas baroja putru- siltajā ūdenī tā saskāba un tu vari braukt mājās!
CHOD rig sistēma nav tā pareizākā ar ko karpas ķert.(izņēmums varētu būt agrs pavasaris)

Gatis

#17 Lietotājs šobrīd nav portālā   Azverins 

  • Ziņojumi: 47
  • Reģistrējies: 05.marts 2014

Publicēts: 12.septembris 2017 - 08:51

Jāpiezīmē, ka tomēr LV valodā informācija ir skopa un sākumā informāciju smeļamies Anglijas lapās un tad salasāmies cik tas viss sarežģīti un kā viens slavens karpu makšķernieks 4 mēnešus medījis vienu karpu. Bet aizmirstam/nepadomājam, ka viņi jau ķer klubu ūdeņos, kur karpas izvilktas ntās reizes un, iespējams, arī ir kļuvis grūtāk noķert (pats neesmu ķēris un diez vai arī ķeršu), bet mūsu karpām ne kā tāda nav un mūsu ūdenstilpnes praktiski skaitās neskartas, ja salīdzinām ar Anglijas ūdeņiem.

Arī jau šeit pieminētais CHODs, Anglijā ta ir īsta revolūcija, kā LV nemāku komentēt, nav mīļākā sistēma.

Nesaku, ka noķert karpu ir vienkārši, ne vienmēr pašam tas izdodas, kur nu vēl ezeros, kur par sēdēšanu krastā nav jāmaksā.

Nepretendēju uz patiesību, tikai manas domas.

#18 Lietotājs šobrīd nav portālā   rapulis 

  • Ziņojumi: 9
  • Reģistrējies: 12.augusts 2011

Publicēts: 14.septembris 2017 - 19:43

Paldies par komentāriem, papildinājumiem. Šī info, domāju, ir labs starts, lai sāktu karpas makšķerēt ar izpratni attiecībā uz laika apstākļiem. Nezinot likumsakarības, tad tā makšķerēšana ir loterija. Ja arī brauc, kad sanāk, tad vismaz zini ar ko rēķināties. Gribētos, ka zinātāji vairāk dalītos ar savu pieredzi. Tad mēs, latvieši, tālāk tiktu. Savādāk, latvju bāleliņis krastā tukšā, nesaprotot kāpēc. Tikmēr svešais piesit pilnu ledusskapi ar zivīm. Tas attiecināms uz visām jomām, ne tikai makšķerēšanu. Filisofējam un ķeram vairāk! Veiksmi ;)

#19 Lietotājs šobrīd nav portālā   Marsietis6 

  • Ziņojumi: 74
  • Reģistrējies: 02.janvāris 2017

Publicēts: 22.maijs 2018 - 15:50

Laikapstākļiem ir nozime. Jo katriem laika apstakļiem un udens temperaturai jaizmanto citas barības. Agri pavasari nestradas salda barība. Stradas vis kas atgadina udenszales visadi saļie. Ķiploks, zivju un krabjveidigo izstradajumi ka arī kartupelid. Vasara vis kas salds vaniļa tīğerrieksti tuti fruti un daudz kas cits

1.lapa (1)
  • Jaunas tēmas veidošana Tev ir liegta
  • Reģistrējies, lai atbildētu