atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu

Vimbas

mihails 06.02.08
nu pēc savas pieredzes teikšu ka tagad vajag viņaj iet,šodien braucot ar vilcienu uz Rigu redzeju divus laiviniekus pie dz.tilta Jelgavā,it kā izskatijas kā uz ziemas mormili abi sedeja ,bet parasti mēs ab šito laiku viņu no ledus močijam .:)))))))))
aakkis 06.02.08
Es nekad neesmu teicis ka neķer no ledus .Pats esmu noķēris daudz pat ļoti un pārsvarā iemainījis pret asariem.Jo viņiem ļoti garšo tās sviestmaizes ar jēlzivi un pipariem,nesaku ka neēdu ja ir 40nieks klāt.Bet asari.zandarti,ālanti un vēdzeles ieņem manā pannā pirmo vietu.
aakkis 06.02.08
Palasietun tad muldiet lieku...Bioloģija. Anadromā zivs (areāla atsevišķās vietās var būt sastopama arī saldūdens forma). Uzturas baros. Pieaugušie īpatņi dzīvo jūrā. Nārstot dodas uz upēm. Daļa ienāk upju lejtecēs jau rudenī un tur pārziemo, citas - pavasarī. Pēc nārsta atgriežas jūrā. Vairums mazuļu uzturas upēs vienu gadu, bet daļa - divus gadus. Novērota līdz 865 km tāla migrācija, pārvietošanās ātrums 25 km diennaktī. Pamatbarība ­ bentoss. Areālā un Latvijā sasniedz 17 gadu vecumu.

Vairošanās. Dzimumgatavība iestājas 2-11 gadu vecumā, sasniedzot 12-31 cm garumu (l). Latvijā nobriest 5.-7. gadā. Auglība 9-300 tūkst. ikru. Nārsto aprīlī-augustā, Latvijā maijā-jūnijā (ūdens t° 10-30°C) no 20 cm līdz 16 m dziļumā. Raksturīgs porciju nārsts 2-3 piegājienos ar 11-20 dienu starplaiku. Kopējais nārsta ilgums 16-83 dienas. Parasti ar vienu mātīti nārsto 2-5 tēviņi. Ikri sākumā pielīp pie akmeņiem, oļiem, augiem un cita substrāta, bet pēc neilga laika nobirst uz grunts, to attīstība ilgst 2-10 dienas (70-90 grāddienas).
aigaigars 06.02.08
kaa tad jaa! pludinaat netaisos tikai ar grunteni manaa pusee upe ir tikai apm. 10m plata ir arii vietas kur ir 30 bet tas taa
andzha14 06.02.08
a moshka dzeks grib pludinaat?
toms004 06.02.08
jā... es ķeru gaujā pirms un pēc strenčiem viņas tur nav diži daudz pārsvarā tās kas dzīvo tur visu gadu tās ir mazākas par tām kas nāk no jūras
toms004 06.02.08
ha ha ha gaujā (krācēs) 100g nes prom(trīstūri)
vēl biežāk aukla pret akmeņiem pārīvējas...
aigaigars 06.02.08
kur tas ir pie mums tur kur man teici?
kaa reti vaitad vinas vairaak vai mazaak nau visur
aigaigars 06.02.08
tik smagi
nu jaa lielaka upe lielaki svini musu "graavii" gan ar 15g pietiek
toms004 06.02.08
vimbas būs klāt kad ūdens iesils vai arī visār nebūs vismaz pie mums atnā reti.....
andzha14 06.02.08
vari proveet jau tagad
toms004 06.02.08
kad...tad
ar...garnelēm sliekām baltajiem motili...
tām kas uz spoles...
parasti ar 6-8nr...
100-150g...
aigaigars 06.02.08
kad peec juusu domaam vimbas saaks kerties? uz ko juus copeesiet ar kaadaam zilkaam, kaadiem akiem un kadiem sviniem katrs no jums?
sakiet visu kas sakams(luudzu)

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs