Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

RSS barotne
Seko līdzi jaunākajiem CopesLietas.lv biedru rakstiem sev ērtā veidā izmantojot RSS barotni.
Mārtiņš Babris | 28.februāris 2017, 09:38 | 5 komentāri | 3787 skatījumi

Turpinot par spolēm ...

Iepriekšējā postā minētie jaunumi nav vienīgie, kas mūs sagaidīs šajā gadā. Japāņi cītīgi strādā līdz ar ko copmanim būs arvien plašākas iespējas izvēlēties inventāru, šajā gadījumā spoles.

Steez Type-II Hi-Speed
Steez modeļu gammā, Daiwa ir prezentējusi bezinerces spoli, divas versijas. Steez jau labu laiku atpakaļ bija bezinerces variantā, un bija paredzēts basu ķeršanai. Jaunais modelis ir tieši tādiem pašiem mērķiem radīts. Uzreiz jāatzīmē, ka svars šīm spolēm ir ļoti viegls - 168 un 178 grami. Faktiski tas ir panākts izmantojot Zaion materiālu maksimāli daudz. Protams, uzreiz jāsaka ka šīs spoles nav paredzētas smagiem mānekļiem, spēka tehnikai. Abi modeļi ir 2500 izmērā. Bez Zaion materiāla, protams ir izmantotas ATD bremzes, un atvieglotais rotors. Modeļi ir divi - Type-I Hi-Speed un Type-II Hi-Speed. Type-I ir paredzēts ļoti plānām fluorokarbona auklām. Auklas kasetes diametrs ir 42mm. Spolei pārnesums - 5.6. Principā mūsu platuma grādos šai spolei redzu iespēju tikt izmantotai gan mikrodžigam, gan foreļu ķeršanai. Type-II modelim auklas kasete ir 48mm diametrā. Līdz ar ko aukla no šādas kasetes labāk slīd nost, un ar šo spoli var veikt tālus metienus. Japāņi iesaka šo modeli lietot mānekļiem, kuriem ir nepieciešams konstants auklas ietīšanas ātrums kombinēts ar rāvieniem. Principā šādi ir lielākā daļa no virsmas mānekļiem. Pārnesums ir 5.6 un ar vienu spoles roktura apgriezienu tiek ietīts 84 cm auklas. Spoles parādīsies pārdošanā no aprīļa, bet kā jau Steez to cena nebūs zema.
X-Fire

X-Fire ir Japāņu tirgum domāta vidējās klases spoļu sērija, copei jūrā. Šogad spole ir atjaunota, krāsu gamma ir palikusi tuvāka jūras tēmai - zila ar sudrabu. Sērijā ir pieejami trīs modeļi 2510PE-H, 2510RPE-H un 3012H. Faktiski izmēru dēļ mums šis modelis ir interesants. 2510RPE-H hibrīdizmērs lieliski der mūsu copes apstākļiem, un faktiski cenas dēļ, X-fire sanāk ļoti izdevīgs pirkums. Tehnoloģiski X-fire ir ieguvusi Mag Sealed gultņus, atviegloto rotoru, ATD bremzes un korpusu no Zaion materiāla. Principā standarta Daiwa tehnoloģiju paketi. Pieejama spole būs no jūnija mēneša.
Gekkabijin EX
Gekkabijin EX spoļu sērija ir paredzēta vieglajam rokfišam, jeb copei no krasta jūrā. Principā pēc mūsu saprašanas - mikrodžigs. Šīs spoles arī tika pamatā pirktas un izmantotas mikrodžigam. Šogad pienācis laiks atjaunot modeļus. Gekkabijin EX ir dārgākais modelis. Spole ir aprīkota ar visām Daiwa tehnoloģijām - Mag Sealed, Zaion, atvieglotu Air rotor rotoru un ATD bremzēm, kas ir īpaši svarīgi strādājot ar viegliem mānekļiem. Precīzais bremzes regulējums ļauj izbēgt no zivs noraušanās. Izmēru klāstā būs trīs modeļi - 1003, 1003RH un 2004C. 1003 ir modelis paredzēts vismazākajām zivīm, 1003RH - modelis ir palielinātas jaudas, bet ar mazo rotoru. 2004C ir kompaktāka izmēra 2004 modelis. Visi modeļ ir viegli, svars ir no 165 līdz 175 gramiem. Tīri vizuāli spole izskatās krāšņi - sarkana ar zeltu. Cena jāsaka ka ir augsta - pie 60`000 jenām, kas faktiski ievieto šīs spoles augstā segmentā. Pirmie modeļi sāks parādīties ar aprīli.
Gekkabijin Air
Bet Gekkabijin tiek piedāvāts arī vidējā cenu kategorijā, un tas ir modelis Air. Tehnoloģiski - viss tas pats, pilna tehnoloģiju pakete - Mag Sealed, Zaion, ATD,Air rotor. Šai spolei tiek piedāvāti divi izmēri - 2002H un 2003. Pirmais modelis ir ar ļoti seklu auklas kaseti, faktiski paredzēts PE 0.2 auklām. Spole sver 175 gramus, kas nav daudz. 2003 ir ar nedaudz dziļāku kaseti, 0.3 auklām paredzēts. Svars ir tāds pats, bet pārnesums zemāks - 4.8. Dizaina ziņā Gekkabijin ir palicis ierastos tumšos toņos. Šis modelis būs pieejams no maija mēneša.
Exceler
Vēl gribu pieminēt Exceler modeli, kas ir izteikta vidējā cenu klase. Spole ir ieguvusi Mag Sealed, ATD bremzes un atviegloto rotoru. Modeļu klāsts ir plašs - 2004 līdz 4000H izmēram. Exceler principā ir universāla spole, izvēloties pareizo modeli var copet uz nebēdu.
Daiwa Z Black
Multu lauciņā ir vēl daži modeļi par ko gribu uzrakstīt. Pirmkārt jau Daiwa Z Black Ltd. Šī ir jauna paaudze leģendārajam Daiwa Z multam. Šis mults ir paredzēts smagiem mānekļiem, smagiem copes apstākļiem. Daiwa Z pat tika tirgota daudzus gadus Eiropas tirgū. Ar veco modeli man bija ļoti labas attiecības. Ar šo multu pat džerkoju ar mānekļiem līdz 100 gramiem. Spole lieliski kalpoja, nebija ne luftes, ne kādi traucējumi darbā. Z Black Ltd. ir uzlabota versija. Pirmkārt man patīk dizains - matēti melns. Ļoti askētisks bet elegants. Spolei ir 3D Mag Force tālmešanas sistēma, un atvieglota, no alumīnija sakausējuma, auklas kasete. Pašam multam visas daļas ir veidotas, ar domu lai ar spoli varētu darboties ar smagiem manekļiem. Korpuss ir no alumīnija sakausējuma, maksimāli maz atsevišķās daļas. Galvenie zobrati ir pastiprināti. Galvenā bremze ir ar speciālām karbona blīvēm, lai nodrošinātu precīzu bremzes darbību kā arī lai ūdens netiktu spolei iekšā. Auklas uzklājējs ir klasiskā tipa, jo T-Wing konstrukcija īsti neder smagiem mānekļiem. Toties pateicoties tam ka šī actiņa kustās daudz ātrāk, tiek novērsta problēma ar auklas pīšanos. It sevišķi aktuāli tas ir tiem, kas lieto fluorokarbonu. Spole ir 2020SH un 2020SH-L versijās. Z Black Ltd. sver 265 gramus, un multam ir 7.2 pārnesums. Multam ir norādīts drag 6 kg. Auklas kasete ir dziļa - PE 2 var ietīt 230 metrus. Šis rādītājs nevienmēr ir labs. Bekinga vietā es izvēlos tīt vēl resnāku pīto auklu PE 3. Daiwa Z Black Ltd. pieejamai vajadzētu būt pavisam drīz. Cena, protams, nav maza, bet manā skatījumā šis ir lielisks mults tieši smagām lietām.

Steez A
Steez A šī ir multu sērija, kas pirmkārt domāta Amerikas tirgum. Tehnloģiksi multam ir izmantota tā pati T-Wing sistēma, G1 materiāla atvieglotā auklas kasete, ATD bremzes un Mag Sealed tehnoloģija. Atšķirība ir tā ka šiet nav SV koncepta magnētiskās sistēmas. Tā vietā ir izmantota Magforce Z uzlabota sistēma, kurai pateicoties metiena attālums nedaudz palielinās. Man grūti teikt vai salīdzinot ar Steez SV metiens sanāk tālāks. Mults pieejams ar diviem pārnesumiem - 6.3 un 7.1. Dizaina ziņā Steez A ir līdzīgs Steez SV. Cena ir nedaudz zemāka, bet ne būtiski. Mults būs pieejams ar martu.
Ultegra
Shimano saimē, bez jau minētājām spolēm, ir atjaunināta Ultegra sērija. Arī Shimano nu jau lielāko tiesu visiem modeļiem piedāvā gandrīz identiskas tehnoloģijas - Hagane materiāla galvenos zobratus, X-Ship tehnoloģiju, Coreprotect aizsardzību pret ūdens iekļūšanu korpusā un G Free body, kas nodrošina labāku spoles balansētību. Ultegra gadījumā visas šīs tehnoloģijas nu ir iedzīvinātas sērijā. Kā ierasts ir plaša izmēru gamma - no mazā 1000 līdz par C5000 izmēram.
Nasci 2500
Nasci sērija arī ir ieguvusi jaununājumus. Dizaina ziņā Nasci izskatās krietni vien augstāka plaukta - melns ar zeltu manuprāt ir veiksmīgs risinājums. tehnoloģiski ir gan Hagane zobrati, gan X-Ship, gan Coreprotect. Arī Nasci modeļu gamma ir plaša, un katrs copmanis varēs izvēlēties piemērotu spoli.
Ultegra C3000
Exsence sērija, kas ir paredzēta copei jūrā, līdz ar ko modeļu gamma sastāv no izmēriem sākot ar 3000. Spole ir veidota lai izturētu skarbus apstākļus. Hagane materiāla korpuss, un galvenie zobrati,

Exsence C3000MHG

Micromodule tehnoloģija, kas padara spoles gaitu ļoti samtainu, X-Ship un jaunā X Protect sistēma, kas nodrošina pilnīgu aizsardzību no ūdens. X Protect tehnoloģija nu ir pieejama gan Twin Power XD gan Exsence. Bez šī visa spolei ir atvieglotais Magnumlite rotors, G Free body balanss, C14+ materiāla iestrādes svara samazināšanai. Principā mūsu apstākļos, Exsence ir lieliska spēka spole, tiesa cenu kategorija šai spolei ir stipri augsta. Vēl gribu atzīmēt dizainu - melni matēts ļoti piestāv!
Shimano multu saimē piedāvā Scorpion BFS versiju. Iepriekšējā postā jau rakstīju par jauno Scorpion DC, tad lūk arī BFS versija ir nākusi klāt. Tiek piedāvāti divi modeļi ar 6.3 vai 8.2 pārnesumu. Tehnoloģiski šim Scorpion ir Hagane materiāla korpuss, X Ship tehnoloģija, S3D auklas kasete, kas pie metiena novērš auklas radīto vibrāciju, līdz ar ko palielinās metiena attālums.
Lielākais jauninājums ir FTB (Finesse Tune Brake system) auklas kasete, un pašas bremzes. Kad mults tiek paredzēts darbam ar viegliem mānekļiem, lai šādus svarus mestu pietiekami tālu, auklas kasetei ir jābūt maksimāli vieglai, lai vieglāk grieztos, aukla tītos laukā un līdz ar ko metiens būtu tālāks. Šajā gadījumā Shimano FTB auklas kasetēm ir fiziski noņemts nost bremžu mehānisms, kas uzreiz padara kaseti daudz vieglāku. Kā apgalvo Shimano - FTB ir pati vieglākā kasete ko ražo Shimano. Viss bremžu mehānisms atrodas pašā multa korpusā. Multam ir magnētiskās bremzes. FTB varētu teikt ir tāds kā hibrīds starp magnētisko bremžu sistēmu un centrbēdzes kaseti.
Calcutta Conquest BFS HG
Otrs jaunums ir Calcutta Conquest BFS HG mults. Jaunajai Calcutta tiek piedāvāta arī BFS versija ar 6.8 pārnesumu. Tehnoloģiski - gan Hagane materiāla korpuss, S3D auklas kasete un jaunā FTB bremžu sistēma. Tāpat Calcutta BFS ir tikusi pie kompaktā korpusa, kas šo multu padara stipri mazāku. Cena šim multam ir augsta, bet domāju ka spole ir lieliska.
Cronarch MGL
Centrbēdzes bremžu cienītājiem, Shimano ir atjauninājis Chronarch MGL multu un nu šī spole ir ieguvusi jaunu auklas kaseti Magnumlite, kas ir veidota no sakausējuma, un ir palikusi būtiski vieglāka. S3D tehnoloģija novērš auklas un kasetes radītās vibrācijas. Tāpat šim multam ir uzlabota SVS Infinity bremžu sistēma, kas ļauj veikt tālākus metienus. Micromodule tehnoloģijas zobrati nodrošina samtainu gaitu. Korpuss multam ir no C14+ materiāla, līdz ar ko spole ir viegla - 185 vai 190 grami. Šis noteikti nav mults smagām lietām, es teiktu ka līdz 20 gramiem var šo mierīgi izmantot. Chronarch MGL tiek piedāvāts ar trīs dažādiem pārnesumiem - 6.2, 7.1 un 8.1.
Exsence DC XG
Exsence DC, vecā versija man ļoti patika. Vēl joprojām uzskatu ka šis ir ļoti labs mults pa adekvātu cenu. Japāņu izsolēs var iegādāties veco modeli, mazlietotu par pieņemamu cenu. Bet laiks iet uz priekšu un ir klāt jaunais modelis Exsence DC. Jaunums, protams ir jaunā DC 4x8 sistēma, kuru aprakstīju iepriekšējā postā. Faktiski šī sistēma dod iespēju ļoti precīzi regulēt bremzes, un konkrētiem apstākļiem izvēlēties konkrētu iestatījumu. No jaunām lietām, Exsence DC nu ir Hagane materiāla korpuss, Micromodule galvenie zobrati, X Ship tehnoloģija paliek, S3D auklas kasete, kas samazina vibrāciju, Silenttline tehnoloģija, kas pie ātras auklas ietīšanas novērš gan skaņu gan vibrāciju. Jaunums ir arī Exciting drag sound, kas ir jau labi zināmais tarkšķis, kad aukla tiek tīta laukā. Respektīvi šai tehnoloģijai palīdzot var precīzāk regulēt bremzi, brīdī kad zivs tiek vilkta. Exsence būs pieejama vienā versijā - XG, ar 7.8 pārnesumu. Mults ir ieturēts matēti melnos toņos, līdzīgi kā bezinerces Exsence.
Stile SS
Stile SS mutls ir jaunums Shimano modeļu saimē. Šis ir vieglās klases mults, bet tehnoloģiski vienkāršāks. Šis mults noteikti nevar to ko BFS spoles, bet teiksim vieglam džigam, vai tvičam šis būs tieši laikā. Tehnoloģiski Stile SS ir gan Hagane materiāla korpuss, vienkāršota SVS bremžu sistēma (tātad mults ir ar centrbēdzes bremzēm), X Ship tehnoloģiju un Corefit Body korpusa formu, kas ir daudz ergonomiskāka un kompaktāka. Pieejams divās versijās - 5.5 un 7.2 pārnesumu. Cenu kategorijā šis ir labs vidējā segmenta mults.
Stephano XG

Stephano XG mults ir ļoti interesants vairākos aspektos. Pirmkārt spole sver 140 gramus. Tas ir panākts kombinējot Hagane un C14+ materiālu izmantošanu korpusā. Otrkārt - mults ir spējīgs tālu mest mānekļus, dēļ uzlabotām SVS bremzēm. Treškārt X Ship tehnoloģija dod iespēju multam strādāt ar vidēji smagiem mānekļiem, nebaidoties ka spole tiks bojāta. Mults ir tikai pieejams ar 7.9 pārnesumu. Multam ir diezgan dziļa kasete 2.5 PE saiet 100 metri. Principā spole ir interesanta, ja tiešām metiena attālums ir solīti tālais, bet ir nianse, kuras dēļ, diez vai kāds pirks šo multu - cena. Japānā tā ir 44 000 jenas, kas jau ir vienā kategorijā ar daudz augstākas klases un modernākiem multiem.
Šīs spoles sastāda vienu daļu no jaunajiem un atjaunotajiem modeļiem. Kā redzams izvēle ir plaša - un jautājums - kāda spole man būtu vispiemērotākā, paliek ar vien grūtāk atbildams.

Saistītie raksti
 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 5 no 5
(3 balsis) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[5] Komentāri | dilst | aug
 
Kuha
Kuha :

Raksts ļoti tehnisks un informatīvs, bet nav paša galvenā- kādas būs cenas Latvijā?

28.02.17 Atbildēt | Ziņot 0
maituputns

Par to ir grūti teikt. Pieņemu ka liela daļa no šīm spolēm nemaz neparādīsies Latvijas veikalu plauktos. Bet ir izņēmumi - Nasci - 85 EUR eBoat veikalā tirgojas. Pārējās varēs iegādāties ar interneta palīdzību :)

28.02.17 Atbildēt | Ziņot 0
waffenss88

Visticamāķ ka 90% no šīm nekad LV plauktos nebūs..... :)

06.03.17 Atbildēt | Ziņot 0
Rein
Rein :

Sveiks! Esmu spoles meklējumos heavy fīderim ar testu 120g. Ko Tu man varētu ieteikt cenu kategorijā līdz 200€? Shimano Aero Feeder 4000 būtu par mazu? Paldies

12.03.17 Atbildēt | Ziņot 0
maituputns

Sveiks, Precīzi fīderim nemācēšu Tev ieteikt spoli - man šī tehnika sveša! Apjautājies Normundam, viņš varēs ko konkrētāk ieteikt!

13.03.17 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager