Krāslavieši ar sacensībām noslēdza zemledus copes sezonu

KrāslavasVēstis.lv, CopesLietas.lv | 17.marts 2017, 11:05 | Komentēt | 337 skatījumi

11. martā, notika Krāslavas novada zemledus makšķerēšanas sacensības, kas simboliski noslēdza zemledus makšķerēšanas sezonu. Viens no sacensību tiesnešiem, Arnolds Skerškāns, pastāstīja, ka tām pieteicās 29 komandas (katrā pa trīs dalībnieki) un astoņi cilvēki startēja individuāli. Kopskaitā reģistrēts rekordliels dalībnieku skaits - 94 makšķernieki, no kuriem visjaunākajam apritējuši vien trīs gadi!

Saskaņā ar nolikumu sportisti vienlaikus bija tiesīgi lietot ne vairāk kā trīs āliņģus, no kuriem viens izmantojams makšķerēšanai un divi – rezerves, kas atzīmēti ar karodziņiem vai citiem priekšmetiem. Dalībnieki bija tiesīgi makšķerēt un veidot āliņģus ne tuvāk kā trīs metrus no cita sacensību dalībnieka. Makšķerēt vienlaikus drīkstēja tikai ar vienu makšķeri, kas aprīkota ar vienu āķi. Sacensību dalībniekiem bija aizliegts savstarpēji mainīties vai kā citādi palīdzēt citam dalībniekam, kas varētu ietekmēt galarezultātu. Varēja ķert visas zivis, izņemot līdaku, uz kuru ar 1. martu ir iestājies lieguma laiks.

Sacensības norisa uz Dorotpoles ezera ledus Kalniešu pagastā, un tās tika sarīkotas augstā līmenī. Sacensību rīkotājiem nāca palīgā Kalniešu pagasta zemnieks Aleksandrs Ivanovs, kurš pēc paša iniciatīvas paveica apjomīgu organizatorisko darbu, lai pasākums noritētu bez jel kādas aizķeršanās un tā dalībnieki justos gandarīti, veltot laiku savam lielajam hobijam.

Sacensību rīkotāji pēc reģistrācijas katram dalībniekam uzdāvināja veiksmes medaļu par piemiņu un piedāvāja rīta kafiju, pirms doties uz sacensību vietu. Sacensības noritēja raiti, tām noslēdzoties, dalībnieki ezera krastā varēja baudīt siltu zupu, karstu tēju un kafiju ar sviestmaizēm, kamēr tiesneši svēra lomus, apkopoja rezultātus un rakstīja diplomus. Arī apbalvošana norisinājās ezera krastā. Šīs sacensības uzskatāmi pierādīja, ka nereti uzvarēt palīdz arī mājas sienas – ar lielāko balvu birumu var lepoties tieši Kalniešu pagasta makšķernieki. Pirmās vietas izcīnījušie ir apbalvoti ar medaļu, diplomu un stori, otrās un trešās vietas izcīnījušie ir apbalvoti ar medaļu, dāvanu karti un diplomu. Lūk, rezultāti.

Komandu vērtējumā:

1.vieta – „Kalniešu pagasts-1” ar 2680 g zivju lomu;
2.vieta – „Kalnieši-3” ar 2460 g zivju lomu;
3.vieta – „Vorčiki” (Aulejas pagasts) ar 1720 g zivju lomu.

Individuālajā ieskaitē vīriešiem:

1.vieta – Pēteris Sardiko ar 2180 g zivju lomu;
2.vieta – Aivars Prikņa ar 1250 g zivju lomu;
3.vieta – Andrejs Ļahovskis ar 1111 g zivju lomu.

Individuālajā ieskaitē sievietēm:

1.vieta – Dzintra Sardiko ar 1100 g zivju lomu;
2.vieta – Nataļja Stelmaka ar 300 g zivju lomu;
3.vieta – Svetlana Cepliša ar 70 g zivju lomu.

Individuālajā ieskaitē junioriem:

1.vieta – Armands Zukuls ar 1100 g zivju lomu;
2.vieta – Kristīne Harlovska ar 190 g zivju lomu;
3.vieta – Jekaterina Cvetkova ar 120 g zivju lomu.

Nominācijas

Lielākā zivs (asaris, 440 g) – Pēteris Sardiko.

Mazākā zivs (ķīsis, 4 cm) – Svetlana Cepliša.

Jaunākais sacensību dalībnieks – trīsgadīgais Iļja Ivanovs no Kalniešu pagasta.

Balva par izturību pasniegta četrgadīgajam Arkādijam Grigorjevam no Skaistas pagasta. Viņš pats pirmoreiz noķēra 50 g zivju.

Visi makšķernieki kopā izvilka 27 kilogramus un 750 gramus zivju. Tikai divām komandām nepaveicās, un to dalībnieki iznāca krastā bez loma, vēl daži, kuri startēja individuāli, sacensību beigas nesagaidīja un izstājās pirms laika. Krāslavas novada zemledus makšķerēšanas sacensības par īstu izaicinājumu izvērtušās Kalniešu, Krāslavas un Ūdrīšu pagasta apvienotajai komandai „Asaka”, kura jau trešo gadu pēc kārtas paliek ceturtajā vietā, no goda pjedestāla atpaliekot vien par nieka tiesu. Šoreiz pietrūka 20 gramu!

Juris Roga

Foto: Aleksandrs Ivanovs

oriģināls

 
 
Novērtē rakstu:
  • Vērtējums ir 0 no 5
(Nav balsu) - lai vērtētu, nepieciešams reģistrēties
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers