Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā soks

Sveiks.

Gribēju pajautāt vai Daugavā esi jau sācis domāt par iebarošanu uz pavasara brekšiem, jo izskatās, ka ledus biezums šogad to varēs pieļaut.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu par to ledus biezumu Daugavā, tai vietā uz kuras man būtu jātiek, ir visai apšaubāms pasākums. Turklāt uz doto brīdi sākt ņemties ar brekšiem Daugavā būtu par agru. Tas tomēr ir tuvu Daugavas vidum un turklāt šeit vairāk vai mazāk visu laiku ir straume. Domāju, ka ledus biezums nav drošs arī pēc šiem saliem. Katrā gadījumā plānots ir nākamnedēļ kaut ko iesākt darīt, bet jau citā vietā.

Atbildēts: 10.februāris 2017, 10:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā alps18

Sveiks, gribēju pajautāt vai ir tolks iet uz lielo juglas upi kur sadalas ari maza jugla, upesciema, uz vēdzelēm, itkā padzirdēts ka esot, bet gribēju zināt speciālista atbildi?!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es atvainojos, bet kaut kā man šis jautājums tikai tagad e-pastā "uzleca".....Jocīgi.....:(((((( Mazā un Lielā Jugla vienmēr ir bijusi bagāta ar vēdzelēm. Vienīgā nelaime, ka izmēri ir nesalīdzināmi teiksim ar Lielupi, vai Daugavu pie Ķeguma HES. Vieta par kuru tu runā arī strādā ļoti labi, bet labāk jau paieties pa krasta līniju un atrast kaut ko nomaļāku, jo vēdzele patreiz nestāv uz vietas. Tai ir migrācijas process uz savām, konkrētām nārsta vietām.

Atbildēts: 20.decembris 2016, 10:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveicinãti. Copēju ar fideri Daugavä,pie Ogres,taisnais posms,pie krasta seklums 10m ,tad stãva kants un dzilums10-12m.Distance 40m,monofilã aukla,kãts3,90 MH, barotavas40-70g plastmasas,baroju ar Traper fider vaiNG fider+zeme 1:1 vai 1:1,5 Copes presings tai vietai nav ķeru no maija lìdz septembrim.Pãrsvarã ķeras mazi,vidëji,,Iieli ļoti reti .Parasti ķeru darba dienãs no6-18 19.

1.Vai ir vërts mëģinàt tuvàk 35-30m

2.Vai breksis nãks tuvâk krasta kantei ,baroju intensìvi?

3.Baltos pie iebarojamâ likt dzìvus vai labâk saldétus vai plaucétus?

Ps.copéju reizi nedéļã.

Paldies par atbildi

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ir tikai viena tāda vieta te pie Ogres Daugavā, tāpēc labi zinu par kuro tu runā. Tur tiešām ir stāva vertikāla siena un tāpēc nākt tuvāk pie krasta ar iebarošanu nebūs nekādas jēgas. Te optimālais attālums tā arī ir aptuveni 40 metri. Monofilo auklu gan es nomainītu pret pīto. Vajadzētu izmēģināt laimi arī pa nakts melnumu. Tad tie lielākie arī parādās. Baltos liec klāt plaucētus. Nu ar vienu copes reizi nedēļā tu breksi uz vietas nenoturēsi.:))))) Lai veicas.

Atbildēts: 20.decembris 2016, 10:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ramario

Labdien! Ir doma pirmo reizi aizbraukt zem Ķeguma hes uz licenzēto zonu vēdzelēs. Tā kā šī vieta man pilnīgi sveša, gribēju pajautāt. Cik lielus svinus tur parasti izmabtojat? Un vai tur ir kādas īpašas vietas, bedres kur parasti visi cope, jeb viss posms ir apmēram līdzīgs? Doma ir braukt no Ķeguma puses.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Praktiski tā ir starp spēkstacijām labākā vieta Daugavā kur vēl apgrozās itin smukas vēdzeles. Praktiski vēdzeles ir abās pusēs. Kas attiecas uz svina lielumu, tad ir jāskatās kurā pusē tu copē brīdī kad caur turbīnām tiek palaists ūdens. Mierīgā ūdenī pilnībā pietiek ar 60 gr svinu, bet vēdzele ir aktīvāka tieši tur kur ies straume. Tad es ņemu piliena vai piramīdas formas ar smagumu ap 120 gr. Tajā pat laikā nevajag aizmirst, ka vēdzeles nāk baroties ļoti tuvu krastam un te loģika: jo tālāk, jo labāk nestrādā.

Atbildēts: 14.novembris 2016, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki!

Sakiet, lūdzu, vai Daugavā ap Ogri vispār ir vērts doties cerībā uz vēdzeli?

Respektīvi - es nemaz nezinu vai tās šeit vispār mīt un, ja arī ir, vai perpektīvāk būtu citos Daugavas posmos (vai labāk vispār doties uz Lielupi/Aivieksti/..).

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ogres upē ir vēdzeles, bet lielākā daļa ir zemmēri. Ļoti reti kad trāpās kaut kas sakarīgs. Tad jau drīzāk uz M. Juglu. Tas laiks kad vēdzeles bija pa visu Daugavu sen jau ir garām. Pats braucu lejpus Ķeguma HES kur ir licencētā kilometra zona. Te gan viegli var šķirties no sistēmas, bet šeit jau ir pavisam cita izmēra vēdzeles. Ja skatāmies no tevis nosauktajām upēm, tad visperspektīvākā viennozīmīgi ir Lielupe.

Atbildēts: 1.novembris 2016, 11:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Martukas

Sveiks! Zinu, ka esi Daugavas eksperts. :) Jautājums - vai šajā laikā var tikt pie kāda brekšuka Daugavā sēžot ar fīderi? un kā ar iebarošanu - vai tā kardināli atšķiras no vasaras iebarošanas (es domāju daudzums, dzīvā esma utt).

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Var, jo vēl joprojām arī pats braucu zem Ķeguma HES un tur tīri labi daži copmaņi kas māk pielāgoties šiem laika apstākļiem turpina vilkt pa kādam breksim, vimbai, ālantam. Ir parādījušās lielās rudens raudas. Iebarojamā barība? Es ņemu Traper breksi, jaucu kopā ar breksim domāto melasi. Plaucēti baltie un mazliet ķiploka aromāta. MAZLIET!!! Pagaidām strādā. Uz āķa baltie kopā ar žirgtu mazākā izmēra slieciņu.

Atbildēts: 28.oktobris 2016, 12:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Guntars777

Sveiks ! Copei jūrā gribu iegādāties Jaxon SILVER SHADOW SURF ROD 4,20 ar testu 80-200g.,vai labāk teleskops Jaxon EXTERA TELE SURF, 4.20m.Kādu padomu ieteiktu?

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pēc būtības vispareizākais jūras copei būtu štekera kāts, jo teleskops pēc copes jūras krastā būtu rūpīgi jānoslauka no smalkajiem smilšu putekļiem kas pat uz aci nav tik viegli saredzami. Pretējā gadījumā tie strādā kā ļoti labs, bet kaitīgs smilšpapīrs....:)))))) Tas no teorijas. Praksē, man pašam nekad nav bijis priekš copes jūrai štekera kāti. Domāju, ka visa fiška slēpjas ērtuma ziņā. Arī tas fakts kā esmu redzējis, kad divi, vai pat trīs veči cīnās lai pēc copes štekera kātam izdabūtu vienu posmu no otra ārā ir vērā ņemams fakts.:))))) Katrā gadījumā salauzis neesmu nevienu teleskopu.

Atbildēts: 24.oktobris 2016, 11:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andzinss

Sveiks.

Vai būtu jau vērts, taustīt vēdzeli tagad, Lielupē Jelgavas apriņķi? vai vēl labāk pagaidīt aukstumu.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pilnīgi viennozīmīgi, ka jā. Tikai ne jau skaidrās naktīs.:)))))

Atbildēts: 11.oktobris 2016, 14:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveiks Eini! Cik zinu tu jūra copē ar feederiem. Gribēju pajautāt ar kādiem tieši kātiem? Garums, tests, modelis. Protams ja tas nav noslēpums:))))

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Kādi tur noslēpumi. Garums 3,90 - 4,20m. Tests 180 gr. Ir Robinsons, Kasadaka un Colmic.

Atbildēts: 3.septembris 2016, 11:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andzinss

Sveiks.

Jautājums, līni ķerot uz grunnteni.

Tā kā, līnis specifiski lēni ņem, un rij iekšā velkot, kā tad zināt kad piecirst? Jo signalizātors, vai zvaniņš, vai kas cits ko izmantojiet, sāks tak rādīt mazāko copi. Vnk vēlos pameiģināt uz grunnteni.

Un cik smagu barotavu, labāk izmantot. ?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ja jau runa ir par līņiem un to atrašanās vietu, tad dabiski, ka straumes šeit nebūs vai arī tā būs pavisam neliela. Tātad copējot ar gruntsmakšķeri izvēlies pēc iespējas vieglāku barotavu. Vari izmantot pat tikai barotavu un bez svina. Vienīgā problēma, šādā gadījumā, būs tā, ka barība no tās izirs un tev var rasties problēmas ar pamatauklas nospriegošanu. Attiecībā uz copi ar grunteni, tad sākuma momentu tu iespējams nemaz neredzēsi :))))) Savukārt tajā brīdī kad tev attiecīgais signalizators sāk dot ziņu, ka auklu velk projām, ir jācērt. Turklāt jādara tas ar diezgan pieklājīgu spēku, jo līnim lūpas ir biezas.

Atbildēts: 30.augusts 2016, 13:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers