Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā Oskars67

Sveiks, esmu diezgan nepieredzējis makšķernieks. Vēlos ķert līņus. Pie savas mājs udenskrātuvē man tos neizdodas noķert. Kautgan blakus sēdošais makšķernieks manā acu priekšā izvelk 2 līņus.Tomēr viņš tāds nerunīgs, kad prasu kādu padomu. Makšķerēju ar pludiņ makšķeri. Ēsmai izmantoju Naktstārpus,Saldo kukurūzu, Baltos tārpus. Arī barības esmu izmantojis dažādas. Itkā līnis apkārt ganās taču ēsmu neaztiek.Kādā dziļumā tieši līnim patīk labāk sēdēt?. Vari iedot kādu padomu vai pat kādu ezeru kur tie ķeras.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Varbūt nemaz nevajag doties tālākos līņa meklējumos, jo nekas jau īpaši savādāks nebūs salīdzinoši ar to vietu kur tu jau makšķerē. ēsmas tu mini standarta ko parasti līnim izmanto, bet neaizmirsti, ka ir vēl arī rupjmaize, mīklas bumbiņas, lapu vai mēslu slieku kustīga buntīte. Dziļums, kādā līņus parasti makšķerē ir saistīts ar grunti un nav svarīgi vai tajā vietā ir 30 cm vai 3 metri dziļš. Jāzina arī kāda ir grunts. Varbūt tavs blakus copmanis sēdina ēsmu uz cietākas grunts vietas, bet tavējā iekarinās kaut kur zemūdens zālienā. Pamaini vietu. Ja nebaidies noraut pavadiņu ar āķi, tad noregulē pludiņu tā lai pliks, bez ēsmas, āķis karātos virs grunts kādus pāris cm no tās. Vienkārši ar vairākiem metieniem pavelc un tu jutīsi vai āķis ieķeras vai nē.

Atbildēts: 18.augusts 2018, 12:25 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

gribu paskaidrot, kas man keras babite lidz 10 vakara. no 8 vakara lidz 10 3lini 800gr., bet pec tam neviena cope nakti lidz 7 rita. tapec nesapratu kur palika lini.

Atbild Einārs Siliņš

Nu redz tagad jau tu paskaidroji daudz ko vairāk. Ko es tev varu pateikt? Varbūt iedevi pārāk sātīgu barību. Puikas pieēdās un uzgūlās virsū barībai lai citas zivis netiek klāt. Ja ņemam 'patreiz gatavo barību noteikti jāšķaida ar zemi vismaz 50 : 50. Nākamais. Tu nevari aizbraukt uz līņu copi ar vienu ēsmu. Tev jābūt vismaz nakteņiem, sarkanajām sliekām, baltajiem un rupjmaizei. Mēģini un variē. Noteiktas receptes, tici man, nav. Lai veicas.

Atbildēts: 1.augusts 2018, 21:57 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

piebarojot babites ezera no laivas cope bija lidz 10 vakara. pec tam klusums lidz rita 7. ar ko tas izskaidrojams. keru linus.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Kas attiecas uz Babītes ezeru, tad līņus, dienas laikā un turklāt pie patreizējiem laika apstākļiem, ir grūti noķert. Nezinu kas tev tur līdz 10 vakarā ķērās...:))))), bet brīnumi mēdz gadīties. Katrā gadījumā līnis ezerā ir un labi ķeras, bet attiecīgi pēc ezera ūdens faunas, tikai pa nakti. Pavisam cita lieta ir kūdras purvu appludinājumi, bet es jau par to esmu stāstījis un rakstījis. Starp citu, ja jau reiz pieskārāmies līņu lietām, tad izskatās, ka šis īpašais vasaras periods būs izdarījis interesantas lietas. Līnis, pats pārbaudīju, ir atkal nārstā. Ikri, pēc izmēra un krāsas, minimāli, un tiem nepieciešamas vēl vismaz divas nedēļas lai spruktu ārā brīvā dabā. Tā kā vēl visu augusta mēnesi sola siltu un ūdens temperatūra turpinās augt un tik ātri neatdzisīs, tad ir un notiks fakts, kas notiek reti. Līnis šogad iznārstos divreiz! Tā tas bija jau 2010 gadā....ja nemaldos pēc cipariem, kad bija karsta un gara vasara, bet tad līnis, iznēsāja ikrus, bet nepalaida brīvībā. Pats uzsūca kā olbaltumvielas. Šogad varētu būt pilns un stabils atkārtots līņu nārsts.

Atbildēts: 1.augusts 2018, 16:21 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

vai ar salmo fidera katiem var kert linus ar pludinu. paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Kāpēc gan ne?

Atbildēts: 1.augusts 2018, 16:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki! Kas noticies ar copes lietu veikalu Daugā? Vai tiešām veras ciet? Būtu žēl, jo bija tuvākā vieta, kur ieskriet pēc tārpiem.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Copes lietu veikals būs. Jau nākamnedēļ šo vietu pārņems cits īpašnieks.

Atbildēts: 27.jūlijs 2018, 20:07 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā ilmars638

Sveiks.

Varbūt vari ieteikt kur lai Rīgas pusē mēģina noķert Līni no krasta ar pludiņu vai grunteni, tā, lai nebūtu nedēļu no vietas jābaro, lai dabūtu vienu zivi? Pašlaik mēģinu ķīšezerā, bet šogad galīgi švaki, varbūt ķīsītis vispār nav līņu ezers?

Varbūt ir kaut kas zināms par Bābelītes ezeru, zivis tur vispār ir?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Godīgi pateikšu, ka es tiešām tā īsti Pierīgas puses ūdens krātuves attiecībā uz līņiem nepārzinu, jo man ir savas vietas ārpus Rīgas. Taču par cik tikko runājos ar VVD vīriem par Babītes ezera būšanām un nebūšanām, tad šie man ieteica ieteikt divas vietas. Viena ir Spuņciema Spuņupe ( Rīgas puses krasts, un ja braucam Tukuma virzienā, tad Ventspils autoceļa kreisā puse) un otra arī turpat netālu tikai pa šo pašu ceļu pārbraucam pāri Spuņupei un kreisā pusē ne līcī, bet gan tam mežiņam cauri un pati cope Lielupē. Tur esot labas vietas ja iet tiešu uz līni.

Atbildēts: 12.jūlijs 2018, 13:31 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiks,pēdējā copē līņus ķēru uz vis parastāko spirāļbarotavas grunteni teikšu godīgi biju pārsteigts par labiem rezultātiem.Ar diviem kātiem viens pludiņš otra gruntene un kopā pa nakti uzglabājamā tīkliņā bija 29.līņi.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Izcils rezultāts.

Atbildēts: 10.jūlijs 2018, 19:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiks Eini jautāju tev varbūt ka zini atbildi.Es šogad makšķerējot līņus neesu noķēris nevienu ruduli.Iepriekšējos gadus nelika mieru.Runājot ar večiem tiem ar nav bijuši .Un tas ir vairākās ūdens tilpnēs.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu ko lai tev saka. Priecājies, ka tas asaku kamols tev nav klupis virsū pie līņu copes.:)))))) Es jau būtu pilnīgā starā, bet man gan viņi nav likuši miera, un pazuduši arī nekur nav, diemžēl. Taču lielie ruduļi nav nemaz tik smādējami. Jāmāk tikai pareizi sataisīt un nevis vienkārši uzmest uz pannas un izcept. Sakarā ar neierasto un ļoti agri uznākušo karstumu, piemēram, vēžiem gan daudzviet ir iznācis pēdējais rāpojums. Tas gan tā skumīgi. Piemēram Babītes ezerā ir vietas kur guļ kaudzēm vēžu čaulu, jo iekšpusi jau apēduši ciltsbrāļi.

Atbildēts: 10.jūlijs 2018, 10:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Sveiks,

šogad esi bijis uz Ladzēnu purvu? Ja esi, kādi rezultāti?

Un ko ieteiktu braucot tur pirmo reizi? Mērķis līnis

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Šogad neesmu tur bijis, jo dzīvojos pa Babītes ezeru, Ezerkrasti laivu bāzi. Vienkārši nesanāk laika. Taču saimnieks tur ir uzmeistarojis un ielicis ezerā vairākus pontonus no kuriem notiek līņu cope. Pontoni ir ļoti pareizi uztaisīti, jo ir klusi. Tie, mani paziņas, kas uz turieni ir devušies ir ļoti apmierināti. Līnis tiek nepārtraukti barots un turas šajās vietās kā piesiets. Tikai laicīgi jāuzzvana un šādas vietas jānorezervē.

Atbildēts: 7.jūlijs 2018, 10:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sasmaka48

sveiks kadu eheloti ieteiktu pazudusu inventaru meklesanai dziluma 3-5mir vajadziba paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Uz šo jautājumu man gan nebūs atbildes, jo inventāru ar eholoti nekad neesmu meklējis. Kas pieder dzelmei, tas pieder dzelmei. Uzzvani cilvēkam kam ir lielāka saprašana par eholotēm pa m. 22190648.

Atbildēts: 1.jūlijs 2018, 13:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers