Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā Raivorots

Sveiki, lai laba veseliba.

makšķerēju kopš bērnibas bet isti pieversos tikai kopš pagājuša gada tikai, jauns puika esmu, jautajums tads kur īsti man šados laikapstakļos meklēt to līni, dziļumā vai seklumā, pagajušo gadu ķeru ap 2.5m dziļuma bet nekad neesmu gājis uz līņiem tik agra pavasari, gribas pamatīgi aiziet un nezinu kur sākt ķert.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Patreiz līni meklēt ezeros būtu stipri pāragri. Savukārt upēs viss notiek jau no janvāra mēneša un patreiz līņu cope uzņēmusi kārtīgus apgriezienus. Tātad apzini kādu upi kur ir līņi, meklē aizstraumes un dziļumu līdz metram. Uz āķa patreiz liekam nakteni vai slieku pušķi.

Atbildēts: 9.aprīlis 2020, 08:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 777

Sveiks, Einār! Mans jautājums: kādu Jūs ieteiktu pēc iespējas vieglāku makskeri copei no krasta ar pludiñu? Copei dīkī, karūsa, līnis. Kādu skatīties testu? Pludiñus lietoju 1,5-2g. Garumā 5-6m, cenu kategorijā līdz 100 eiro.

Atbild Einārs Siliņš

Ar pludiņmakšķerēm ir tā, ka viennozīmīgu atbildi iedot ir grūti, jo katrai cilvēka rokai ir savas prasības. Es tev ieteiktu ieiet kādā no Salmo veikaliem un tur tā izvēle būs lielāka un galvenais kvalitatīvāka. Līnis nav tā vieglākā kategorija :))), tāpēc kātam jābūt stingram, bet arī pietiekami elastīgam. Man pašam ir 5 - 6 m gari ar testiem 10-40 un 20-50gr.

Atbildēts: 9.aprīlis 2020, 08:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā buslis

Sveiki. Ir kādreiz daudz un daudz makšķerēti līņi ezeros un dīķos, bet tas bija nu jau labu laiku atpakaļ,jo virsroku ņēma spinings, bet nu atkal ir doma atsākt jo tas bija tik forši un esmu atradis jaunu ezeru kur mēģināt.

Jautājums tāds kā līņi sadzīvo ar bebru? Vieta kur makšķerēšu ir netālu no bebru būdas jau kustīgajā niedru daļā. Viņi tur diezgan aktīvi dzīvo. Pie pašas ezera malas ir dziļums pusmetrs ar vairāk kā metru dziļu dumbru un tālāk paliek dziļāks un vieta izskatās laba tik nav bijusi pieredze ar bebriem. Piebilst varu ka citu vietu tur ir gruti izvēlēties jo visur priekšā klājiens ar niedrēm un ka bebru kustība noteikti nebūs šausmīgi liela,jo vairakus sekmigi ar lamatām izmedijam , bet noteikti vēl tur viņi palika. Paldies jau iepriekš par atbildi.

Atbild Einārs Siliņš

Attiecībā uz bebriem nekādas savstarpējas problēmas līnim nav, jo bebrs nav zivjēdājs. Taču kur ir bebri, tur nereti ir arī ūdri un ūdeles. Lūk, te jau būtu problēma, bet ja šo divu pēdējo dzīvnieku nav, tad kārto sev līņu vietu droši.

Atbildēts: 9.aprīlis 2020, 07:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alegro

Vai laivas ir jāpiesaka iepriekš?

Atbild Einārs Siliņš

Labāk gan iepriekš, jo tagad daudzi gribēs tikt no mājas ārā.

Atbildēts: 26.marts 2020, 11:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alegro

Sveiks Eini! Vai ir jau zināms kad sāksies laivošana Vecumniekos, Lādzēnu purvos? Noteikumi nebūs mainijušies?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Sākam ar 4. aprīli. Pieraksts jau iet vaļā. Izcenojumi nemainās. Pieteikšanās pa m.t. 25951125

Atbildēts: 26.marts 2020, 11:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuzijs

Labdien. Vai ir provēts feedera kātu( piem. Salmo 90 gr.) izmantot copei ar pludu - parasti copēju līņus, brekši šad tad karpas... Paldies. Veiksmīgu dienu.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es jau agrāk esmu rakstījis, ka līņu copei vai tālmetieniem ar pludu izmantoju tikai fīdera kātus un nevis mačkātus. Protams, tas ir pilnīgi subjektīvs rādītājs taču man ar fīderi ir ērtāk. 90 gr ir maksimālais variants. Es pludam parasti ņemu kātu līdz 60 gr. Būs pavisam cits metiena attālums ( ja būs nepieciešamība) un zivs izvadīšana sagādās pavisam citas emocijas. Lai veicas.

Atbildēts: 19.februāris 2020, 09:59 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā pikeman

Sveiks.

Kā ir ar Lādzēnu? Laivas vēl ir pieejamas, ja neuznāk mistisks aukstums? Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, pie mums viss notiek neatkarīgi no laika apstākļiem, bet līdaku cope būs atļauta tikai līdz 29 februārim! No tā brīža faktiski ezers būs copmaņiem slēgts. Ir jādod ūdenskrātuvei un tās iemītniekiem atpūta.:)))) Tāpat kā pagājušā gadā arī šogad sekosim līdzi līdaku nārstam un tiklīdz tās būs iznārstojušas tā ezers atkal būs atvērts. Jāseko līdzi informācijai vai jāzvana uz t. 25951125 Ātrāk par aprīļa sākumu tas gan nenotiks. Pagājušā gadā cope, arī spiningošana mums sākās 15. aprīlī.

Atbildēts: 19.februāris 2020, 09:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā karliscope

Labdien!

Kāds Lādzēnu purvā ir vidējais dziļums?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Kanālos lielākais dziļums, patreiz kad ir liels ūdens, ir pat līdz 4 metri, bet plačos līdz 2,5 metri.

Atbildēts: 13.janvāris 2020, 09:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alegro

Sveiks! Vai laivošanas sezona Lādzēnu purvos turpinās arī šogad?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, pie mums cope, arī no laivām, turpinās kā ierasts.

Atbildēts: 3.janvāris 2020, 13:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā soks

Sveiki.

Kā ir Lādzēnu purvos? Ledus? Vai vēl ar laivām?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Jā, bija šonedēļ plēve un sniega putra pāri visam ezeram. Tagad viss ir no ledus brīvs un laivas ūdenī.

Atbildēts: 6.decembris 2019, 18:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager