Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā gaters

Sveiki Einar velejos jusu viedokli par zivju transporteshanu no zivju audzetavas lidz dikim uz 20gb svars plus minus 1kg.

Atbild Einārs Siliņš

Ops. Sveiks. Te nu gan es nebūšu nekāds padomdevējs:))))) Ar tādām lietām nenodarbojos.

Atbildēts: 12.aprīlis 2018, 10:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Roberts74

Labdien Einār.Vari ieteikt kādu barību lietot pavasara raudu copei.Kura tā labāk pievilinās.Trapers,sensa vai kas cits.Un ko uz āķīša?Kaut ko no tārpiņiem vai labāk mīkla,grūba?Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Labdien. Jautājumus par labākajām iebarojamām barībām man uzdot milzīgā daudzumā telefoniski, īsziņās, epastā un tt. Man ir tā priekšrocība, ka nav jādzied līdzi darba devējam, jo pats sev tāds esmu.:)))))) Pilnīgi droši ņem Latvijā atpazīstamus brendus kā NG-MIX, Traper, Salmo, Stil......Tie visi strādās, bet ne jau iebarojamajā ēsmā varētu rasties problēma.:))))) Tev tā ir pareizi jāsagatavo. Īsumā, pie auksta ūdens, kas ir patreiz barību jauc pusi uz pusi ar zemi. Tas ir pamats. Tālāk, ja rakstīšu, man vienkārši neļaus atvēlētais laiks atbildei. Es pēc pāris dienām došos uz Ventu vimbās. Ko barošu? Breksi 50 : 50 ar zemi, baltie tārpi, 200gr motils uz 3 kg kopējās barības kur vēl ietilps 50 gr saulespuķu spraukumu un 5 minikastītes balto tārpu. Uz āķa baltie, vai pinki un krevetīte vai neliels sliekas gabaliņš. Nu mēģini saprast.....Ne asakas!

Atbildēts: 1.aprīlis 2018, 17:05 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā R2RS

Sveiks!

Vai vari ieteikt kādu vietu kur Ogres apkaimē ( līdz 50km) varētu paspiningot no krasta ?

tagad uz asarīšiem un pēc maija jau līdakas :)

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Labs jautājums. Par asarīšiem un maija līdakām pajautāsi pēc mēneša, jo asari patreiz Ogres pusē nav spiningojami, bet joprojām ķerami no ledus. Līdakām ir Tabu...... Taču pavisam noteikti, ja gribi spiningot, tad ņem mandulas, čeburaškas un brauc pa abām Daugavas pusēm. Loms būs garantēts. Ķegums, Ciemupe, Tome, Lielvārde, Ikšķiles dambis.....Visur ir iespējas un ļoti labas. Ja gribi kvalitatīvas mandulas ieskrien pie manis T/C Dauga Copes Lietas pie Eiņa. Man ir meistars kurš tiešām taisa izcilas mandulas.

Atbildēts: 1.aprīlis 2018, 16:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuzijs

Labdien. Jautājums par Wagler tipa pludiņiem. Kā un no kā vadoties parasti izvēlēties piemēram 4+4 vai 6+2 vai pat 7+1....it kā kopējais svars bet.....

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Labdien. Atvainojos par kavēšanos ar atbildi. Tagad pie lietas. Par šim pludiem var rakstīt ellē ratā ļoti daudz. Es tā īsi un kodolīgi. Pirmais cipars nosaka paša pludiņa kravnesību. Otrs tik gramus cik vari pielikt zem iepriekš minētā pluda, bet tad tava pludiņa antena iegrims līdz ar ūdens virsmu. Derēs? Noteikti, ka nē. Es mēģināšu pēc iespējas īsāk un saprotamāk. Tevis 7 + 1 derēs vidējai distancei un ļoti seklai ūdenskrātuvei bez straumes. 16 + 6 derēs jau Daugavai ar nelielu straumi un 5 metru dziļumam. Ir jāsaprot, ka Wagler pludi ir pārsvarā domāti tikai tālmešanai. Protams, ar viņiem var makšķerēt arī pie kājām. Jautājums, tikai kāpēc..... Tas ir garš temats un neaprakstāms pat 30 teikumos. Tur ir gan izsvarojums, straume, svinu sadalījums, pavadiņas garums attiecībā uz dziļumu un metiena attālumu......Atvaino........Sazvani mani un pastāstīšu. Nekādu noslēpumu.:))))

Atbildēts: 28.februāris 2018, 19:48 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā soks

Sveiks. Dzirdēju, ka tev veikalā ir karūsiņas. Vai ir arī vēl tagad?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, ir un jau kopš septembra mēneša. Turklāt regulāri. Vai tad citiem nav?

Atbildēts: 30.janvāris 2018, 19:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ramario

Labdien.

Lasīju ka Jūs vēdzeļu ķeršana izmantojat sistēmas butem. Gribēju jautāt kādas tieši sistēmas izmantojat, ar fluoriscejošām bumbiņām vai vispār bez bumbiņām?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Protams, ar fluoriscējošām bumbiņām, bet te nevajadzētu pārspīlēt ar to daudzumu vai lielumu. Pilnībā pietiek ar divām, trim skrošu lieluma pērlītēm.

Atbildēts: 3.janvāris 2018, 11:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā TehnoPrime

Sveiks! Ir sanācis tā ka,no Jelgavas esmu pārvācies uz Rīgu un nezinu kur šeit ķert vēdzeles. Varbūt ir kāda laba vieta?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ja dēļ vēdzelēm, tad tu nebūsi izvēlējies pareizo dzīves vietu...:)))))) Ja tā nopietnāk, tad tev tā arī paliks Lielupe, tikai tuvāk Rīgai, Gauja ( ļoti labas vēdzeļu vietas), un L.Jugla.

Atbildēts: 18.novembris 2017, 10:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copmans84

sveicinat kadu esmu varetu ieteikt doma aizlaist lidz ezeram raudas pakert gadas ka pienaak arii plakanie pagasnedel biju kautkas keraas iemetu bariibu 4xbumbinas mandariina lieluma viss aizbega ka arii pats pec 2st gaidiisanas ko ar barosanu vari ieteik ko izmantot???

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ja doma par ēsmu vai copi ezerā, tagad, uz raudām, tad jābūt mājās daudz kaķiem, bet vispār viņi paliks tukšiem vēderiem....:)))) Protams, ir iespējams kaut kur aizbraukt un mēģināt ezeros noķert kādu raudiņu, bet tā būs tikai raudiņa kas vairāk paredzēta kā dzīvā zivtiņa plēsoņām. Ezeros baltā zivs ir ļoti neaktīva. Vienīgās versijas ir vietās kur strauji ienāk kanāli vai upes. Te vēl ir varianti. Es tev drīzāk ieteiktu meklēt laimi upēs. Turklāt te var straume arī nebūt. Raudas noteikti tusēs pa līčiem. Vēl labāk mesties ir uz rudens karūsām kanālos vai līčos kur ir tiešais savienojums ar jūru. Piemēram, nelielās ostiņas. Kas attiecas uz barošanu, tad labāk samaisi zemi kopā ar baltajiem un kapātām sliekām. Būs labāks rezultāts nekā ar gatavo iebarojamo barību, kaut gan, man protams, labāk būtu ja tu pirktu barību...:)))))

Atbildēts: 10.novembris 2017, 12:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurinieks

Sveiks, Eini!

Vai Ogres-Ikšķiles- "keguma apkārtnē ir kāda vieta , kur tagad ar mikrodžigu var atrst kādu asaru baru no krasta.Saprotu,ka vajag smilšainu grunti vai grunti bez dūņām.

Vai Saulkalnē Daugavā pie tās šķembu rūpnīcas, kur ir tādi kā līcīši, Ķeguma licensētā zona no krasta, Mežezers aiz Meža tehnikuma, Dubkalnu karjers, Selēku ezeriņš...?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tā reālākā vieta kur tu varētu pabiedēt asarus būtu Lobes ezers, bet tas neietilpst tevis nosauktajā posmā. Vēl asari ir lielākā skaitā sastopami Dubkalnu karjerā. Vismaz ziemā tie tur ir aktīvi un itin smukā izmērā. Saulkalnē.......jā, esam no ledus pa līča bedrēm vilkuši itin prāvus eksemplārus, bet neko neesmu dzirdējis, ka tie tur būtu arī patreiz. Ārā no rūpnīcas līča, Daugavā, tur gan no laivas var strīpainos atrast. Par Selēkām vari aizmirst tur nekā nopietna nav. Aiz Meža teh. it kā ir dzirdēts, ka kaut kas ir noķerts, bet atkal jāsaka, ka ja gribi baudīt dabu, tad ok, bet tā.....:))))) Ķeguma licencētajā zonā asariem nepatīk uzturēties dēļ lielās straumes. Tur drīzāk ir patreiz sastopami zandarti, līdakas, vēdzeles.

Atbildēts: 8.novembris 2017, 12:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Labdien Einār.

Copēju raudas M.Juglâ ar pludiņu(straumes pluds,1slīdošais svins,pavada 50-80cm.āķi Owner12-16n(ar pieturēšanu,bolonēzi)copes realizācija švaka1:3

Kādu sistēmu tu ieteiktu,vairākus svinus,garākas-īsākas pavadas?

Paldies par atbildi.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es gan īsti nezinu cik tavā vietā ir liela straume un saprotams, ka to arī nevar tā aprakstīt, taču šim apstāklim ir liela nozīme. No tā izriet pludiņa lielums pēc gramiem. Tāpat svarīgs ir dziļums. Es tavā vietā neliktu vienu slīdošo svinu, bet gan pamatsvinu ( slīdošo) nostoporētu ( stopors zem svina) uz pamatauklas un no tā uz leju, ik pa 15 cm nostiprinātu kādas divas, trīs skrotis un tad pavadiņu metra garumā. Taču atkārtojos, ka nezinu kāds tev tur dziļums un straume. Vēl ņem vērā, ka rudenī rauda ir daudz uzmanīgāka kā pavasarī kad iet uz nārstu, un līdz ar to kaprīzāka. Nepārspīlē ar ēsmu uz āķa, jo bieži vien pietiek ar vienu vārītu grūbu.

Atbildēts: 15.oktobris 2017, 10:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers