Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā jurciks66

Sveiki! Man ir viens jautājums, kas man jau kādu laiku neliek mieru. Jums tas gan jau šķitīs smieklīgs, bet nu tomēr riskēšu pajautāt - kā jūs domājat, vispār ir jēga doties copēt (ar domu par brekšiem) uz kādu svešu vietu bez jebkādas informācijas vai tajā brīdī zivis tur uzturas, vai kāds tur ir iebarojis, un taml.?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Neko smieklīgu es te neredzu. Pirmkārt, breksis ir Latvijā viena no tām zivīm kas mājo praktiski visās ūdenstilpnēs, ja vien tas nav piemājas dīķis 2 x 2 metru apmērā. Otrkārt, ja svešā vietā gribi tikt saprašanā kur breksis atrodams vispirms iemet vietas nosaukumu copeslietas.lv meklētājā. Varbūt kaut ko izmet no komentāru vidus, nu un protams, bez iebarošanas nez vai breksis tik ātri pienāks. Nu kaut kā tā. Tagad gan lielākajā Latvijas teritorijā breksis nārsto.

Atbildēts: 3.jūnijs 2018, 18:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Einār.

Nopirku tavā veikalā leišu barību DEEPEX POPULAR FIDER 800g.Vai viņa strādā tikpat labi kā TRAPER FIDER jeb jāliek vairāk aromatizatori(ja jauc ar zemi 1/2?un vai TRAPER aromātus vaiNG MIX var jaukt?))))))) Iesvētiju jauno fīderi Volžanka4,20,180g,ar mīkstāko oriğinālo spici 90grami mkun 40 gramu barotavu rāda pat mazākā plicīša copi,600 gramu breksēns jau loka augšējo trešdaļu kāta))) Tu jau mani nobiedēji ka derēs tikai 5 kilo brekšiem un jūrai,grasījos pārdot)))! Paldies par atbildēm!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Labāk nobiedēt priekšlaicīgi nevis nobīties pēc tam kad jau kaut kas ir noticis.:)))))) Attiecībā uz aromātiem un barībām valda divejāds uzskats, jo divas versijas jau vien ir iespējamas.:)))) Es cenšos un praktiski šo kā likumu arī ievēroju, ka divu ražotāju produktu kopā nejaucu. Ir jāpiešaujas pie viena un jāstrādā ar barībām un aromātiem tikai ar vienu ražotāju. Salīdzināt Traperi ar Jaukas nevar. Trapers ir ķīmiskāks, Jaukas maigāks, un tas jau ir sen zināms. Aromatizatorus var lietot vienmēr, arī ziemā, bet jautājums, vai vajag? Tas ir jāizlemj pašam uz vietas. Es parasti sadalu iebarojamo barību divās daļās. Viena ir tikai ar zemi, bet otra ( arī kopā ar zemi) gaida kas notiks ūdenī ar to pirmo. Ja cope vāja, tad sāku aromatizēt. Vasarā noteikti saldā melase + konkrētai zivij domāts aromatizators. Bet nepārspīlē it īpaši ar ķiploku vai zemeni. Līnim, piemēram,tagad ļoti patīk marcipāns.

Atbildēts: 30.maijs 2018, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Man ir īsais 2,80m austriešu fīderisVANGARD kuru pirku tavā pirmajă copes veikalā Makšķernieks))tam ir 3 spices ar testu/100/140/180/gr))pielăgoju Browning spices ar testu 1,5un2 oz ) sanāca jūtīga spice un ciets kāts)smagākas barotavas par50gr ar viņu nemetu)) spices ir stiklašķiedras:) Var mēğināt uzlikt Volžankai kādu M spici(50-60)gr.(stiklašķiedras)? Paldies par atbildi!

Atbild Einārs Siliņš

Tu jau pats iedevi atbildi uz savu jautājumu :))))) ....."smagākas barotavas par 50 gr ar to nemetu". Ja tev pašam šķiet, ka tev ir tā ērti, tad kāda starpība kas tev ir rokās, lazda vai kombinēts makšķerkāts. Patiesībā, mēs te visi gudri runājam, dodam viens otram padomus, bet pati būtība slēpjas tevī pašā un tavā rīcībā. Ja tevi apmierina tas ar ko tu rīkojies un rezultāts, tad viss ir OK. Lai veicas un ne asakas!

Atbildēts: 25.maijs 2018, 12:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks! Par lētu naudu tiku pie fīdera Volžanka,4,20m,tests180, ir3spices,90/130/180/grami,vai viņam var likt kādu mīkstāku spici 2oz(56gr)(lai labāk redz copi)?

/Rakstīts ka fīderis izgatavots no ugļeplasțik(tā ir stiklašķiedra?///////Paldies par atbildi!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu ja uz brekšiem, tad ar šo testu laikam uz 5 kilogramīgiem...:)))))) Ja nopietni, tad īsteni labs šis kāts būs jūrai butēs. Burtiski ideāls! Breksim es tomēr izvēlētos ar gala testu ap 60 - 80 gr. Spicītes maiņa? Manuprāt sanāks tāds nesabalansēts hibrīts. Nekad neesmu tādā veidā mēģinājis mainīt kāta testāciju. Katram posmam ir paredzēta sava loma. Uzliekot 50 cm garu tievāku spicīti manuprāt tu iemetienā vai piecirtienā varētu viņu salauzt, jo pārējā fīdera daļa būs daudz neelastīgāka.

Atbildēts: 25.maijs 2018, 09:25 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā forsis

Sveiks.

Kā lietot zirņus kā ēsmu..svaigus,saldētus no burkām?Un ko tu vispār saki pa viņiem kā ēsmu?

Paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pirmkārt lieto tikai šķeltos zirņus. Iepakojumā gaiši zaļgani un dzeltenīgi. Uz āķa es viņus nelieku, bet iebarošanai noder ļoti labi. Ieber verdošā ūdenī un vāri kamēr ārējā daļa ir mīksta, bet iekšpuse paliek cieta. Vislabākais un efektīgākais moments ir kad zirņi ir izvārīti un uzreiz dodas ūdens virzienā.Vasarā, kad ūdens silts, nav ieteicams lietot lielā kvantumā vietās kur zivs var būt nelielā daudzumā.

Atbildēts: 20.maijs 2018, 16:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks

Ja ir 0,16 pītā fīderim )šoklīderi var likt0,25-0,28 parasto mono auklu un cik garu))ja fīderis ir3,90m,pietiks8m šoklīderim?

Karpu atraktori strādā uz breksi Daugavā?

Paldies par atbildi!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Visbiežāk, attiecībā uz šoklideri, vadās pēc kāta garuma un reiz divi. Tātad tavā variantā pietiks. Kas attiecas uz karpu atraktoriem, tad varu tev pačukstēt, ka ejot brekšiem Daugavā vienmēr klāt iebarojamai brekšu barībai pielieku ko nom karpu barības rupjā gala. Tātad strādā.

Atbildēts: 19.maijs 2018, 13:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Ja ķeru Daugavā ar fīderi 3,90m.(40m.distancē ar mono auklu 0,28,barotavas no40-70g)))ir vērts mēğināt pīto))asā kante ir 10-12m.no krasta))ja pītā tad labāk fīdergumja vai šoklīderis?

2:Tagad siltā laikā uz breksi Daugavā strādā saldie karpu atraktori pie barības?(baroju ar TRAPER FIDER ar zemi 1/2)

3;Tavā veikalā DAUGĀS ir nopērkams N-Gmix AMINO BREKSIS(aromatizētājs 350 ml.)?

Paldies par atbildi!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pirmkārt, noteikti liec pīto auklu. Monofilās jau paliek vēsturē. Aukla būs tievāka, redzama katra mazākā copīte, un sānu vējš neptaisīs uz sāniem auklai loku. Tavā situācijā noteikti nepieciešams šoklīderis, bet fīdergumija jau pēc ieskatiem. Ar fīdergumiju zivs bieži vien uz āķa uzsēžas pati. Turklāt amortizē piecirtienu un palīdz elastīgi izvadīt lielāku zivi krastā. Vēl ar fīdergumiju vari lietot tievāku pavadiņu un mazāku āķīti. Piemēram kad pats lieku sistēmu ar šo gumiju ( aptuveni 20 cm) tad 2 kg breksi izvadu ar 0,12 mm auklu un Nr. 14 āķīti. N-G mix atraktori man nav. Es darbojos ar Traper atraktoriem. Taču varu pateikt, ka N-G mix strādā tik pat labi.

Atbildēts: 18.maijs 2018, 10:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Janciigais

Sveiks, Einār! Vai Tavuprāt, ir jēga doties pēc vējenes rīt (19.05) no rīta puses uz Pāvilostu, vai tomēr vējš ir par stipru?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā. Droši. Ja nekas nemainās no tā ko redzam tagad no rīta, tad noteikti var braukt. Pats biju otrdien. Ļoti labi. Divatā, līdz plkst. 13 72 gab. Tikai uz garneli. Tā interesantāk, taču pusotru stundu aptuveni meklēju kur viņas atrodas. Uz Pāvilostu gan nebrauktu, bet uz Akmensragu.

Atbildēts: 18.maijs 2018, 10:10 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā ziemelis28

Sveiks!

Kas tavuprāt uz līni ir rezultatīvāks, gruntene vai pludiņš?

Tā doma ir, vai pludiņa variantā līnis nebīstas no vertikālās auklas?

Paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Viss atkarīgs no vietas kur copēsi. Kaut vai vieglo gruntsmakšķerīti tu taču nemetīsi lēpju lapu, vai niedru pudurī kaut tur būs metru liela, attīrīta sprauga.:))))))) Savukārt upēs vieglā tipa gruntene varētu būt pat efektīgāka. Nav jāsēž un jāblenž visu laiku uz pludiņu līdz acis iztek. Es pats gan līņus nekad uz gruntsmakšķeres neķeru.:)))) Tātad pludiņš, jo ar šo sistēmu tu vari iespraukties katrā zāļu pudura brīvākā laukumā.

Atbildēts: 17.maijs 2018, 09:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā soks

Sveiks Eini.

Vējenes ir klāt. Šodien jau kaut kas notiek. Ko tu varētu ieteikt no copes iespējām uz šo zivi. Cik tālu braukt no krasta? Vai ir jēga brist un mētāt špini, vai labāk uz garneles....

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Vēja zivs ir klāt pie krasta jau pusotru nedēļu. Dažas dienas tā uzturējās aptuveni 300-400 metrus no krasta, bet nu jau, vismaz nedēļu ir stabili ķerama arī iebrienot no krasta. Tā kā esi mazliet iekavējis. Tas, ka nav info, par to nav ko brīnīties, jo vietējie jau labi zina, pēc stāvvadiem, kad un kāda zivs tuvojas piekrastei :)))))), bet dalīties ar info, gan ne katrs vēlas. :)))) Viss ir ok. Vēl vismaz 3 nedēļas ir katra copmaņa rīcībā. Es ķeru tikai ar pludu un uz garneles, bet meklēju zivi izmetot šupiņa mānekli un aši velcējot. Kā sitiens tā izmetu laivas biedru no laivas, kā enkuru, un tajā vietā sāku copēt. Ar pludu ir praktiski 90 % copes realizācija, ar špini.....nu varbūt 20%. Kaut ko vairāk, jau tad kad vējenes būs projām un jūnija Copes Lietas žurnālā. Pats arī braucu. Kad? Neteikšu. Autogrāfus uz ūdens nedodu.:)))))) Lai visiem ne asakas! Uz vējenēm!!!

Atbildēts: 14.maijs 2018, 16:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers