Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā shmidzis

Sveiki ekspert,

Jautājums par līņiem, vai šie vēl ir aktīvi vai arī pamazām gatavojas ziemas atpūtai?

Brīvdienās apmeklēšu ezeru, kurā vasaras sākumā viņi ķērās, gribēju saprast, vai ir vērts viņus meklēt parastajās vietās, kur viņi bija un vai nav barībai, ēsmai kaut kas rudenim specifisks?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Līņu barībai rudenī nekas specifisks nav. Viss atkarīgs no noteiktās ūdenskrātuves ūdens temperatūras. Naktis tagad palikušas vēsas un maz ticams, ka tev kas izdosies. Protams, ir piedzīvoti dažādi brīnumi un pilnībā iespējams, ka kāds tomēr vēl piesakās. Man ir gadījies līni izvilkt vēl oktobrī, bet ne jau speciāli sēžot un viņu gaidot:))))) Tā kā......:)))))), es domāju, ka līņu puikas un meitas ir jau uz ziemas guļu.

Atbildēts: 7.septembris 2017, 17:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā salis25

vel jautajums ko jus sakat par baribu Dragon elite

Atbild Einārs Siliņš

Laba barība. Es ar to strādāju no brīža kad tā parādījās Latvijā. Ļoti līdzīga Traper barībai.

Atbildēts: 3.septembris 2017, 15:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki, Varbūt zinat kā gāja copes sacensībās Daugavā pie Ikšķiles? Jūsu veikaliņā manīju lapiņas ar reklāmu, bet man tā vieta nešķiet perspektīva, tāpēc nepieteicos. Kā jums šķiet? Vakar vakarā tur neviena cilvēka nebija...

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Lielākā zivs 1,2 kg breksis. Bonusiņi līdz 600 gr, bet pārsvarā pliči līdz 300 gr. Ļoti laba sacensību vieta, jo zivis bija visiem un 6 stundās vinnēja ar 8,2 kg. Taču šī nav tāda īsta vieta brekšu copei rudens pusē. Te ir izcili pavasarī, tūlīt pēc paliem. Tagad lielais breksis ir tieši pretējā krastā, kur tek vecā upes gultne un mazliet uz leju.

Atbildēts: 21.augusts 2017, 16:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Sveiki!

Kāda barība baltajām zivīm ir visuniversālākā, vai kombikorms (kāds tieši) un kā viņu pareizi sagatavot?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Baltajām zivīm visuniversālākā barība ir barība zem nosaukuma Universālā. Kombikorms var būt Straumes vai Dobeles Dzirnavnieka.

Atbildēts: 21.augusts 2017, 12:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trasts

3,9m fīrers ir kādi piedāvājumi, 100gr.Ar kādiem ķer pats.

Atbild Einārs Siliņš

Fīderu klāsts ir piedāvājumā ļoti labs, liels un bez īpašiem brāķiem, ja vien tu nepērc šo kātu cenā kaut kur ap 30 eur ( bez atlaidēm). Pašam ir.......laikam 14 kāti. Nereklamēšu nevienu, bet no labākajiem ir Colmic ko tu Latvijā diez vai dabūsi. Uz breksi neeju ar lielākiem gramiem par 80, ja vien nav copes vietā lielāka straume. Pārējie ir jūrai, līnim, karpai vai copei uz plēsoņu ar dzīvo zivtiņu. Optimālā cena veikalos, pēc kā vadīties, ir aptuveni 60 - 70 eur. Protams, acīm arī ir jābūt pieres daļā, un vēlams smadzenēm nebūt uz paģirām......:))))))

Atbildēts: 21.augusts 2017, 11:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Jaanis93

Sveiks Eini.

Varbūt zini kur var iegādāties straumes ''plakanos pludus? Izrakāju visu internet veikalus nekā((. Pats dzīvoju Latgalē šeit nekā nav(( mazie veikaliņi neko neieved(( esmu kokrētā izmisumā.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ja iznāk braukt cauri Ogrei, tad ieskrien T/C Dauga. Te ir Copes Lietas pie Eiņa.....Gan jau tev kaut ko piemeklēšu.

Atbildēts: 18.augusts 2017, 16:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Labdien Einār

Kad hes remonta laikā uzturēs zemo ūdens līmeni,nogaidīt

pāris dienas pēc līmeņa krišanās lai zivis pierod(ar fìderi uz breksi)?

Ja krasta kante vairs netraucē var mēğināt tuvākā distancē par 40m(parastajā lìmenī dziļums 10-12m)?

Paldies par atbildi

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, parasti šādos gadījumos der vismaz dienas trīs nogaidīt, jo zivīm šādas situācijas nepatīk. Viss saistīts ar spiediena maiņām un tām ir ar jauno situāciju jāaprod. Kas attiecas uz tiem metriem, tad tas ir stipri individuāli katrai copes vietai. Es parasti neko nemainu un turpinu savā ierastajā attālumā no krasta kāds tas ir arī pie augsta ūdens līmeņa.

Atbildēts: 6.augusts 2017, 18:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā uniks

Un vēl viens jautājums, esmu šogad nobriedis iegādāties kaut cik normālus jūras kātus bušu copei, varbūt vari ieteikt, vai arī sarunāt ar Tevīm, ka nokomplektēsi trīs komplektus ar visām sistēmām savā veikalā un cik naudiņās tas varētu izmaksāt?

Atbild Einārs Siliņš

Tad tev ir man jāuzzvana, jo izdarīt var visu, bet man ir šis tas jāzina par tavām vēlmēm. 25407660

Atbildēts: 1.augusts 2017, 12:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuldiga12

Sveiki! Kādi būtu breksu copes pamati kur breksi meklet ? Kā jamekle vietu upē kur tad varetu but vai japievilina? Un vai abavā ir vērts maz mēğinat?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pārsvarā breksis dzīvojas pa kantīm un pēc iespējas mierīgākos ūdeņos. Tas ir ja runājam par upēm. Piemēram, Daugavā un Lielupē visierastākās vietas ir tūlīt aiz zāļu joslas. Ir gan izņēmumi, jo pats copēju vietā kur no zālēm nav ne vēsts, ir aptuveni 6 metri dziļums, bet šī vieta tiek nemitīgi barota :))))). Breksi, pie regulāras iebarošanas, ir ļoti viegli piesiet. Par Abavas brekšiem, patreizējā brīdī, man ir grūti ko teikt. Nezinu vai viņi vasarā šajā upē ir vai nav. Tas, ka šī zivs Abavā ienāk pavasarī no Ventas, tas gan ir fakts un ienāk ļoti daudz tāpat kā vimbas. Vimbas, viena daļa paliek un ir arī vēl tagad. Tikai jāmeklē bedres.

Atbildēts: 30.jūlijs 2017, 11:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā susuris

Labdien !

Uzmanīgi lasīju Noteikumus , bet skaidru atbildi neguvu. Varbūt vari līdzēt ar skaidrojumu . Divi makšķernieki , katrs savā upes krastā ar makšķeri , bet auklas sasietas , pa vidu pavada , kurai galā uz āķa sienāzis . Kaut kad sen Noteikumos šāda metode skaidri bija ierakstīta liegto skaitā , kā ir tagad tā arī nesapratu . Diskusijas par likumu interpretāciju ar inspekciju nevēlos veikt , bet reizi vasarā ir vēlme noķert lielo sapalu . Saka jau , ka nav muļķīgu jautājumu , muļķīgi ir izlikties zinam .

Paldies .

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā, kādreiz šī metode bija aizliegta, bet tagad pilnīgi legāla.

Atbildēts: 30.jūlijs 2017, 11:02 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers