Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā janka35

Sveicināts Einārs!

Man jautājums protams par Līni.

ne no rīta,ne vakarā,ne dienā,ne naktī nav iespējams piedabūt pie ēsmas kaprīzo zivteli.

Nēesmu profiņš bet ķeru viņus jau daudzus gadus.Runa iet par ūdenstilpni kur ķeru viņus jau sen.Pagājušo gadu tiku pie 36 skaistiem eksemplāriem.Šogad tukšums.Nu pilnīgi nekā nereaģē.Baroju ar pilnīgi tām pašām barībām ko vienmēr izmantoju,bet šogad ir mēģinātas arī citas.Ēsma naktstārps.Nekad tur uz neko citu draugs nav ņēmis,šogad izmēģināts vis.Klusums.Zālēs notiek rosība ka traks var palikt bet līdz ēsmai nenāk.Sākot no maija beigām nav dabūts pilnīgi neviens.Izmisums.....vai tiešām ir tā kārunā ka šogad nevienam nav labas līņu copes?

Parasti iebarotajā vietā kad līnis ņemas bet nereaģēuz ēsmu saprotu ka viņam galvā citas štelles bet šogad viņš pat ne tuvu nepienāk baŗībai.

Vai varbūt ir vaina tajā ka ir tādi kas redz tavu skaisti uztaisīto vietu kur smuki izpļautas niedres un pēc nostāstiem tur viens čalis ķer baigos līņus ir atbraukuši un sabarojuši ar sazin ko un tāpēc ļīnis tur nenāk klāt?

jo acīm redzms ka šogad šajā manis barotajā un koptajā vieta ir sēdēts.

Paldies!!!!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ar līņiem šogad ir ļoti dīvaini. Ne tev vienam nav lomu. Maijā kaut kas vēl notika, bet tagad rezultāti ir nesaprotami vāji. Var jau daudz ko minēt par iemeslu sliktajai copei, bet patiesībā līņu uzvedība šogad ezeros nav izskaidrojama.

Atbildēts: 8.jūlijs 2020, 19:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā agrisv9

Sveiki. Nesaprotu ko darīt ar saviem piemājas dīķiem kur cenšos izaudzēt savam priekam zivis bet rezultāts ka līņu, karūsu nav un karpas saprosītām mugurām, vēderiem, pat līdaka bij plosīta. Varbūt ir ko ieteikt?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Atbilde pēc būtības ir ļoti vienkārša un reizē skumja. Pie jums zviedru galdu sev iekārtojušas ūdeles vai ūdri. Par ūdriem tiek uzskatīts, ka tie zivis neplosa, bet apēd tik cik nepieciešams sev tajā brīdī pārtikai, bet ūdeles ir patiesas slepkavas. Tās ēd zivis un arī plosa visu kas ir saplosāms savā ceļā. Te nelīdzēs ap ūdenskrātuvi arī žogi. Vienīgais variants ir ūdeļu slazdi, bet tur var iekļūt arī mājas kaķis vai kāds cits labvēlīgs dzīvnieks, bet kuram garšo zivis, jo pēdējās tiek ieliktas slazdā kā ūdeles pievilinātājs. Labākais laiks, kad ķert ūdeles ir uzsniegot sniegam. Tad var redzēt pēdas kur šis dzīvnieks skrien. Tur arī liek slazdus.

Atbildēts: 7.jūlijs 2020, 07:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sandis00

Sveiks,Eini!Esmu nolēmis pāriet no pludiņa uz Feederi,bet īsti nezinu ,kādu-kātu,auklu,barotavu utt ,lai ņem. Cope stāvošā ūdenī pamatā uz baltajām zivīm. Varbūt kādi ieteikumi. Budžets 70-80€.

Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Paskaties kaut ko no Robinsona, Stream Master vai Salmo. Tur ir labi budžeta kāti. Ar lielāku testu par 80 gr nav vajadzības ņemt. Praktiski 60 - 80 gr tie ir augšējie cipari un nevajadzētu laisties zemāk par 30 gr. Salmo ir laba Distance 30 - 70 gr, bet nezinu vai vēl ir noliktavās un veikalos. Man pašam tā ir un ja nav liela straume, tad ir vienkārši super kaifs copēt.:))))

Atbildēts: 6.jūlijs 2020, 16:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā veersits

Sveiki, gribēju vaicāt, kāpēc jūsu rakstā ir minēts, ka ar pludiņu sežot uz līņiem labāk neizmantot skrotes, bet gan slīdošo svinu un vai to olīvīti likt uz grunts vai tikai ēsmu?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Tas ir tikai mans personīgais viedoklis un es nekad nevienam nesaku, ka nav citu alternatīvu versiju.:)))) Slīdošo svinu lietoju tāpēc, ka piemēram, vējainā laikā, kad ēsmu ar pludiņu pūš no iebarotas vietas projām, es svinu nolieku uz grunts. Tas vējam būs aktuāla problēma aizpūst manu ēsmu kaut kur nostāk. Līdz ar to brīdī kad līnis sāk ņemties ap ēsmu, tam pirmais sakars būs tūlīt ar pludiņu, jo aukla brīvi slīdēs caur svinu kas var pat palikt uz vietas. Pretējā gadījumā, pirmais kontakts būs ar svina skrotīm kas var likt zivij aizdomāties par to, ka kaut kas ar šo ēsmu nav kārtībā un atgrūst viņu. Olivīti lieto tad, ja virs grunts aug daudz smalko zāļu. Piemēram, tā saucamās eglītes. Svins jau nogrims un pludiņš nostāsies tā it kā viss būtu pilnā kārtībā, bet pavadiņa ar ēsmu var šādā zālītē pakārties un ēsma var palikt karājoties krietni virs grunts. Tas protams, nav aktuāli seklās vietās. Piemēram, 50 cm dziļumā.

Atbildēts: 3.jūlijs 2020, 09:06 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā nitaurietis

Pagājšnakt ezerā, laivā notupēju uz brekšiem. Bet rezultāts stipri vājāks kā cerēts lai gan baroju dūšīgi. Sēdēju aptuveni 5m dziļumā un noķēru vien 6 nelielus breksēnus. Domāju kas varētu būt pie vainas - neveiksme, breksis šobrīd jāmeklē seklākās vietās vai jāgaida kad pāries trakais karstums, jo ūdens virskārta ir gandrīz kā uzvārīta. Kā tas varētu būt?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tu jau būtībā uz savu jautājumu atbildēji. Ūdens ir anormāli silts. Tādā pat siltummīļi līņi, karūsas un karpas paliek pasīvas. Mēğini copēt naktī. Ūdens temperatūra, protams, ka nemainīsies, bet breksis ļoti labi jūt āra temperatūras pazemināšanos un cope krasi izmainās. Vismaz Daugavā tas ir ļoti izteikti!

Atbildēts: 29.jūnijs 2020, 14:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jorsiks

Sveiks,pirms jāņiem līnis kērās labi,bet vakar,aizvakar jau negrib i mazie sāka kerties! Sāka narstot? Vai vienkārši nau apetīte? Dažiem līņiem tukši vederi!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Līņi nenārsto visi uzreiz kā raudas vai brekši. Nārsts notiek zivs lieluma secībā. Vispirms mazākie un kā pēdējie, lielie. Tāpēc līņu cope, nārsta laikā, nepārtrūkst, ja vien trāpi uz tādu vietu kur ir noteikts izmērs un šis līņa izmērs tagad iet nārstā. Mazie ar lielākiem kopā nesadzīvo. Protams, kāds lielākais ielaužās mazo barā, bet ne otrādi. Tagad, pirms nārsta, vēderi mammām ir pilni ar ikriem. Tāpēc pa iebarojamo galdu rokas, burbuļus taisa, bet ēsmu neaiztiek, jo kur tad viņu likt, ja vēderā tāpat nav vietas. Savukārt papiem, salīdzinoši ar citu zivju sugu tēviņiem, pieņu ir stipri vien mazāk. Tāpēc, nārsta laikā, pārsvarā ķeras tēviņi. Tēviņi ir arī mazāki augumā. Liec mazāku āķīti, piem. Nr12, un 2-3 baltos.

Atbildēts: 29.jūnijs 2020, 14:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā marcello17

Sveiks, kā ar līņiem Daugavā? Lucavsalas apkaimē, esi tur ķēris?

Paldies.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tur gan nav gadījies copēt līņus. Vispār es nepiederu pie tiem kam patīk copēt Rīgas apkaimes un centra ūdeņos.

Atbildēts: 24.jūnijs 2020, 18:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Hodge

Sveiks.

Kā ir ar līņu un karūsu iebarošanu? Parasti to daru uzreiz līdz ar copes sākumu, bet esmu dzirdējis, ka labāk iebarot jau dienu pirms copes sākuma? Un cik daudz? Kā tad īsti ir?

Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es nezinu kurā Latvijas pusē tu esi. It kā jau smieklīgi, bet Latvija, ģeogrāfiskā ziņā ir milzīga. Tas attiecas uz laika apstākļiem mūsu zemes novados. Nav laika gari rakstīt, jo pats patreiz sēžu uz līni. Vidzemē un Zemgalē ir tā, ka līnis pošas uz nārstu. Ikri nav lieli, bet nārsts būs aptuveni jūlija vidū. Vēderi pilni un vietas barībai ir visai maz. Apetīte līnim patreiz, manis pieminētajās vietās, ir minimāla. Viņš var rakt, taisīt burbuļus ( iebarotā vietā) bet ēsmu neaiztikt, jo kur tad viņu likt, ja vēders ir pilns? Tā situācija patreiz ir tāda, ka līnis pat negrib īsti kustēties pa ūdens klajumu, un tas ir normāli. Neesmu šamanis, bet lai tiktu pie līņa patreiz pirms nārsta iesaku izvēlēties divas, no vienas vietas, sasniedzamas copes vietas. Vienu iebaro ar iebarojamo barību, bet otru tikai ar zemi un sakapātiem nakteņiem. Ja par iebarošanas sākuma momentu, tad ko tu gribi sagaidīt?:)))))) Ja tev ir iespēja iebarot līni un "piesiet" pie galda, jau vairākas dienas iepriekš, tad protams, ka izmanto šo situāciju. Līni, pie konkrētas vietas, var pieradināt tikpat labi kā breksi. Lai veicas, bet atceries ko iepriekš rakstiju. Labākais līņu ķeršanas brīdis ir tikai vēl priekšā, un tas būs pēc nārsta. Tad tas sāks baroties ziemai, un būs ļoti aktīvs.

Atbildēts: 22.jūnijs 2020, 18:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Roberts74

Labdien Einār.Kā tur šobrīd ir ar raudām.Gribētos kādu sarkanaci pierunāt agri no rīta kad vēl nav karsti.Ko uz āķīša labāk un ko barībā?Paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Man jau šķiet, ka raudas patreiz nu galīgi ir top 30 beigu daļā.:))))) Kas tevi velk uz raudām? Ezeros pucē tās līdz apnikumam vai kamēr tārpi beidzas, bet kaut ko jēdzīgu, izmēros, patreiz tu diez vai noķersi. Iemesls ir viens. Pavasarī pirms un pēc nārsta tās ēd proteīnu, respektīvi tārpveidīgo barību, bet tagad tikai zālīti. Ūdens augu jaunos dzinumus. Tas nebija domāts par "pareizajām" kaņepēm.:)))))

Atbildēts: 20.jūnijs 2020, 10:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Laurisb

Sveiki. Velejos paintreseties par liņu copi.

Ar ko labak pierunat lini uz nemsanu?

Atklaju jaunu liņu vietu, paris dienas piebaroju. Linis ir nostajies un aktivi barojas, rokas ka negudrs.

Bet esmu neņem nepakam. Parasti izmantoju naktstarpu, parasto slieku un meslu sliekas.

Varbut ir kadi ieteikumi un ko meginat izraisit apetiti kungiem!

Paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ar ēsmām, no tavas puses, viss ir kārtībā. Vari vēl pielikt klāt baltos, bet līnis ir ļoti kaprīza zivs. Tas var vienā copes reizē no ezera atdot pat līdz 10 eksemplāriem un tad nedēļu pilnīgi neko. :))))) Es pētu līņu dzīvi nu jau vismaz padsmit gadu, un daru to ļoti nopietni, daudz ko piefiksējot datorā. Varu tev pateikt vienu, ka tas, ka tu redzi burbuļus paceļamies no vietas kur ir iebarots, nebūt nenozīmē, ka līnis ir gatavs uz ēšanu. Viņam patīk barības smarža un viņš vienkārši kā ruksēns pa to urķējas, bet tev nāksies pagaidīt.....:)))))Cik ilgi? Es nezinu! Tev paveiksies, ka noķersi vienu, varbūt divus, bet ne vairāk. Tad pēkšņi kādā nedēļā aizies eldorado, lai pēc šīs nedēļas ( tas tikai laika periods kā piemērs) tu atkal neko nesaprastu kas notiek?! Atkal neķeras, bet ārā taču ir vasara, karsts, ūdens temperatūra ideāla, ņēma visu iepriekšējo nedēļu un pēkšņi.....abloms. Es laikam atkārtošos jau simto reizi, ka līņus neviens neķer tādā daudzumā kā brekšus, ruduļus, pličus, raudas un arī karpas. Es te runāju par līņiem kas ir vismaz ap 800 gr un smagāki. Mazākie, tos var pierunāt, bet ne līni kas ir līnis. Tā kā viss ir pareizi ko dari, bet esi ar pacietību. Noliec ēsmu uz grunts, vari mēģināt to pacelt aptuveni līdz 10cm virs tās, jo arī tur līnis darbojas un esi pacietīgs. PIENĀKS!

Atbildēts: 16.jūnijs 2020, 18:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager