Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā caco_m

Labdien. Gribēju pajautāt kāda būtu pareizā pludiņmakšķerēšanas sistēma uz līņiem? Es zinu ,ka vajag tomēr pavadu,bet nekur internetā nevarēju atrast detalizētu aprakstu.

Sveiks. Cik sapratu, tad runājam tikai par pavadiņu un tās sasaisti ar pamatauklu. Es pavadiņu noteikti sienu caur ļoti nelielu griezuli. Tas patiešām ir mikroskopisks.:)))) Var siet pavadiņu pie pamatauklas pēc principa cilpa cilpā, bet tad šīm cilpiņām jābūt ļoti minimālām. Upē izvēlos garāku pavadu. Aptuveni 50 - 70 cm, bet ezerā īsāku ap 40 cm. Par ezeru tāpēc, ka ēsma jāpiemet maksimāli tuvu zāļu pudura malai, bet tumsā bieži vien tas redzes māns ir ļoti iespaidīgs un ar garāku pavadu nereti izdodas apmest ap tuvāko meldru kātiem. Tad ir ziepes.:))))) Pavadiņas resnums ir atkarīgs no iespējamās zivs lieluma. Es lietoju fluorkarbona pavadas no 0.16 - 0,2 mm resnumā. Protams te ir ļoti svarīga pavadiņas kvalitāte.

Atbildēts: 4.aprīlis 2016, 10:19 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
3 lb varētu būt par maz, jo 4 lb izturība ir līdzvērtīga ap 0,16 mm pēc mūsu cipariem. Tas par fluorkarbonu protams.
04.04.16
 
Sveiki,

Šīs pavadiņas derēs?
http://www.eboat.lv/lv/makskeresanai/auklas/varivas/fluorkarbona-pavadinu-aukla-varivas-light-game-mebaru-shock-leader-30m-3lb
04.04.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers