Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā Minalgo

Labdien, lasīju Jūsu jaunajā grāmatā, ka esat džerkošanas piekritējs, varat padalīties ar kādām niansēm pavasara copē, kādi mānekļi, kur labāk meklēt līdakas. Pats džerkoju vienu sezonu, daudz kas vel neizzināts šajā sfērā. Man vispār liekas, ka reti kurš ar dzerkošanu nodarbojas (pēc info CL portālā), kautgan pie Babītes ezera aina ir pilnīgi cita, veči krastā nāk pārsvarā tikai ar šiem rīkiem. Varbūt šis copes veids ir tāds, par kuru nerunā bet visi to praktizē?? :) Gaidīšu Jūsu atbildi, ar cieņu Rolands

Sveiks. Es domāju, ka par džerkošanu daudzi speciāli klusē. Taču nav arī tā, ka ļoti aizrautos. Tomēr izvadīt līdaku ar klasiskajiem spiningiem ir daudz baudāmāka cope nekā ar diezgan mietisko džerka kātu.:))))) Taču ir tā, ka citi kaut ko sāk, citi atkal beidz. Kas attiecas uz Babītes ezeru un tam līdzīgajiem ( seklajiem), tad džerks ir ļoti parocīgs. Tā vis gluži nav, ka Babītē visi džerkotu. Man tīri labi tur sanāk ar "suņiem"" un gumijām. Līdz līdaku copei ir vēl jāgaida.:))))), bet tā tagad par visu kas saistīts ar džerku sākt rakstīt....? Jautā, ko konkrēti gribi zināt.:))))

Atbildēts: 4.aprīlis 2017, 14:09 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Varu pateikt pilnīgi droši, ka Ķīšezerā esmu copējis tikai ziemā:))))
Šo ezeru atstāju rīdziniekiem. Zivju daudz, par to nešaubies, bet mana prakse ar džerku ir pa super sekliem ezeriem. Ķīšezers ir dažāds....
Attiecībā uz mānekļiem nu nav tāda ejošā. Mēs bieži vien sevi mēģinām piečakarēt ar domu, ka iepriekšējā reizē uz tā ņēma, tad tagad tam ir arī ticība un ar to biežāk strādājam. Nav šai šēmiņai taisnība. Katra copes reize no citas atšķiras. Tā kā....:))))) Domā un mēģini.:)
11.04.17
 
Labdien, paldies par atbildi! Pirmais iemetiens līdaku copei no laivas ir pietuvojies vēl par nedēļu, tad nu pajautāšu precīzāk. 1. Vai Ķīšezerā ar džerku ir vērts darboties? 2. Vai pavasara līdaku copei ir atšķirīgi mānekļi no rudens copes?
11.04.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager