Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā Winnie

Sveicināti!

Man tāds jautājums par džiga pamatiem: kāda ir pamatformula dziļuma, džiggalvas svara un gumijas lieluma (garuma un/vai svara, kā arī peldspējas) attiecībām? Tātad ābece mānekļa sagatavošanai.

Ar cieņu,

Winnie

Sveiks Uzreiz gribu teikt, ka manā skatījumā tādas vienas formulas nav. Džiggalvas svara izvēli nosaka daudzi faktori, protams, pirmkārt vieta, kur plānojam džigot. Bet tāpat ir jāņem vērā straume, kāda grunts, kāds māneklis, cik liels, smags. Ir reizes, kad nepieciešams mazākam māneklim likt stipri lielāku džiggalvu, lai māneklis ātri grimtu, citreiz pretēji - viegla galva, lai planē. Tāds ļoti virspusējs sadalījums varētu būt šāds: 1-2m - 3gr 2-3m - 5gr 2-4m - 7gr 3-5m - 10gr 4-6m - 12gr 5-7m - 15gr 6-8m - 17gr 7-10m - 20gr 8-11 - 25gr 10-15m - 30gr Bet šis, kā jau minēju ir ļoti virspusējs sadalījums. Gan pašā džiga tehnikā, gan džiggalvu izvēlē ir ļoti daudz faktori. Pie pašu galvu izvēles, noteikti ir svarīgi āķu asums, un arī cik liels attālums ir starp āķa smaili un kājiņu. Vislabāk ir pēc iespējas lielāks attālums.

Atbildēts: 20.jūlijs 2017, 20:31 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies! Savādāk visi tādi "džigiti", bet neviens, izņemot Jūs, ne pušplesta vārda, ne pāris rindiņu. Vēlreiz paldies!
20.07.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager