Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā tomsalbergs

"Sveiks, mēneša beigās vēlējos iegādāties džiga komplektiņu, par cik šajā jomā esmu iesācējs, kādu inventāru tu man ieteiktu iegādāties? Mikrodžigu gluži negribu, bet negribu arī makšķerēt uz gumiju, kas ir baļķa izmērā. Pats skatījos uz Favorite blue bird 3-12g, extra fast, daiwa ninja 1 1500 spoli un sufix ghost 0.13mm. Pamatā cope mazos dīķīšos un no laivas. Budžets līdz 180 eiro apmēram. Ko tu ieteiktu :)?"

Paldies par atbildi, pie šī paša jautājuma - Ja es ņemu Blue Bird BB-732ML-S un Sahara C2000, tad kādu auklu man vajadzētu izvēlēties? Pamatā cope notiks 2m dziļumā. Un vai es ar šo komplektu varētu arī strādāt Gaujā, vietās kur nav baigi lielā straume.

Es ņemtu tomēr 4-dzīslu auklu, viņa ir daudz izturīgāka pret abrazīvu. Laikam paliktu pie Sunline Super Braid 5, izmēru ziņā laikam tomēr 0.6 pēc japāņu klasifikācijas. Auklai būs ap 4kg tests, kas manuprāt ir pietiekami. Principā ar šo komplektu vari darboties upēs, pat vietās kur ir mērena straume. Jo šo lielumu pamatā jau nosaka spininga tests, attiecīgi cik smagu mānekli vari darbināt. Lielajās upēs, kad ir straume, citreiz pat ar 40 gr džiggalvu ir par maz :)

Atbildēts: 13.jūlijs 2017, 10:36 | 8 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ne asakas :)
15.07.17
 
Ok, paldies :) Tagad tikai jāgaida, kad ieskaitīs algu un jādodas ūdeņos :)
15.07.17
 
Nu nē es lieku karabīni. Par cik māneklis ir jāmaina, arī bieži jāmaina džiggalvu svari. Es ņemu Decoy 0 vai 1 izmēra sakabi
15.07.17
 
Paldies, un arī sien pašu auklu pie āķa, nevis liec vēl karabīni, pareizi?
15.07.17
 
Fluorokarbonu es sienu pa taisno pie auklas. Es izmantoju tā saucamo burkāna mezglu jeb mahin knot. Šis man ļoti patīk, bet nav ļoti viegli sienams. Vēl var siet izmantojot Daiwa dzelteno sienamo instrumentu.
15.07.17
 
Paldies :) Pati pedējā lieta, šoreiz apsolu :D, vai šīm pavadām izmanto griezulīšus un karabinītes, vai pa taisno sien pie auklas un mānekļa?
15.07.17
 
Fluorokarbona pavadas pamatā liek pirmkārt, lai aizsargātu pīto auklu no beršanās, pa akmeņiem, grunti, otrkārt, lai plēsoņa nebaidītos, jo fluorokarbons ir praktiski neredzams zem ūdens. Garums te jau ir jāskatās no situācijas ir reizes kad lieku 1 metru garu, bet ir kad arī 1.5m garu. Es teiktu ka 1 metrs ir vidējais optimālais. Testi - skatoties uz ko. Ja asaris un mikrodžigs tad 0.16mm. Ja lielāks asaris 0.18-0.20mm, atvadam arī lieku 0.23mm. Ja zandarts tad resnāka 0.26-0.3mm var likt. Līdakai pavadas vietā vajag ļoti resnu, specifisku fluorokarbonu - 0.8-0.9mm. Tavā gadījumā ja iesi uz asariem tad vari likt 0.20 mm pavadu
13.07.17
 
Piedod, ka tevi tik daudz traucēju, bet tomēr negribu iegrābties ar šo pirkumu :D

Par cik saskarsme man ar džigu bijusi ļoti maza, vēlējos uzzināt, kad lieto fluorkarbona pavadas, cik garas, un kādā testā, ja tas nepieciešams, man vajadzētu izvēlēties šīs pavadas attiecīgajam komplektam?
13.07.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager