Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Jautā Niklavs03

Sveiks! Šogad uzgāju vienu ļoti devīgu foreļupi. Bet lieta tāda ,ka līdakas šajā mazajā upītē ir 2x vairāk kā foreles. 5km posmā esmu noķēris apmēram 40 līdakas un 20 foreles. Bet lieta tāda ,ka nevienā līdaka kuru esmu noķēris ir mēra, visas pārsvarā ir ap 30cm. Un esmu dzirdējis ka šādas līdakas foreļupēs tos mazos forelēnus vienkārši izēd. Un esmu dzirdējis ,ka citi cilvēki kuri foreļupē noķer šīs mazās līdaciņas vienkārši uzreiz nosit. Un tādēļ esmu nonācis līdz jautājumam cik pareizi ir šādi darīt un vai vispār šādi darīt vai laist mazās līdaciņas vaļā.

Sveiks Jā, tā mēdz būt, ka vietās kur upe paliek ar nedaudz lēnāku tecējumu un dziļāka, līdakas sāk dzīvot, diezgan lielos skaitos. Kopumā strauta forele ir agresīva zivs. Es nevaru teikt ka līdaka būtu tas lielākais ļaunums foreļupē, jo tomēr foreles vairāk izvēlas straujas vietas, straumi. Lielās strautenes vairāk lēnākās vietās mīt, bet tām jau līdakas neko nenodara. Jā, būtu labi ja mazās līdakas vispār nemitinātos foreļupēs, bet to pašiem ietekmēt nav tik vienkārši. Turklāt mums ir jāvadās arī pēc Makšķerēšanas noteikumiem :)

Atbildēts: 8.septembris 2020, 08:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager