Elvijs Meisters

Elvijs Meisters

Spiningošanas praktiķis /eksperts jebkuros dziļuma un platuma grādos. Aizraušanās ar spiningošanu kļuvusi gan par vienu no darba sastāvdaļām, gan par neizbēgamu nodarbi brīvajā laikā. Piedalījies vairākās spiningošanas sacensībās- Latvijas čempionāts spiningošanā no krasta, foreļu spiningošana dīķos, "Mamma daba" rīkotajā Spiningošanas čempionātā u.c. Iemīļotākās tehnikas - tvičs un drop-shot. Pazīstams arī kā žurnāla "Copes Lietas" rakstu autors. Laipni aicināti uzdot jautājumus par sev interesējošiem spiningošanas rīkiem, tehnikām un vietām! Personīgi variet satikt – Salmo veikalā Rīgā, Skandu ielā 7

Atbildes

Jautā Asaris40

Sveiks, ziemas cope labāk izvēlēties deeperu vai praktik firmas eholotes?

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, man pašam ir bijusi vairāk darīšana tieši ar deeper eholoti, un teikšu godīgi, biju patīkami pārsteigts. Ļoti labi visu var redzēt, lietošana ir gana ērta. Vienīgi jārēķinās, ka derētu ieviest papildus bateriju telefonam (power bank). Savādāk pie zemām tempratūrām telefons ļoti ātri izlādējas ;)

Atbildēts: 11.decembris 2018, 22:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā plukasiene12

vai izmaina speli kiniesu vobleriem nomainot akus

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Ja piemeklēsi atbilstošu izmēru, tad nekam nevajadzētu mainīties. Šis attiecas uz visiem vobleriem, neatkarīgi no ražotaja ;)

Atbildēts: 10.decembris 2018, 13:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā showtime

Sveiks, jautājums kāda izmēra trijžubura āķus labāk izmantot līdakām stingeru sistēmai. Gumijas izmērs šajā gadījumā 16cm, svārstos starp #1 un 1/0

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Man uzreiz ir pretjautājums- ar cik āķiem taisīsi sistēmu? Ja ar vienu, tad noteikti paliktu pat pie 2/0. Ja ar diviem, tad ar #1 būs pilnīgi pietiekami. Taču jāņem vērā, ka dažādiem ražotājiem izmēri mēdz atšķirties... Ja vari noprecizēt āķu ražotāju, varēšu jau konkēti pateikt.

Atbildēts: 23.novembris 2018, 15:49 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mazais69

Sveiks! Tā kā piebeidzu savu laita kātu, esmu jauna meklējumos. Vajadzīgs universālis- tā lai rotiņu velk un voblerus 50- 80mm diapazonā. Skatos uz Ryobi Zauber 2.10 (3-15g), Aiko Dixi 221L (3-12g) un Favorite Laguna 2,10m 3-14g.

Mērķa zivs asaris, sapals un līdacēns.

Vieta: mazās upes un Ventas augštece.

Cenā līdz 50 naudiņām.

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, No visiem iepriekšminētajiem kātiem man pašam viss labāk patika, tieši Ryobi Zauber. Tikai es, šādai copei rekomendētu skatīties uz 2.4-2.70m garumu. Pirmkārt, iemetiens sanāk tālāks, otrkārt, straumē ar šādu, garu kātu, darboties ir daudz vieglāk. Bet protams jāskatās kādi ir krasti ;) Intereses pēc vari pačamdīt Lucky John Progress Chub kātiņu, par savu cenau man viņš likās ideāls, šādai nodarbei. Veiksmi meklējumos!

Atbildēts: 21.novembris 2018, 10:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pucejanis95

Sveiks,ko ieteiktu situacija ja neliela ezera ir lidakas bet uz manekliem nekadas reakcijas! Vasara ik pec 10min vareja dzirdet un redzet kur lec lidaka un dzena sikas zivis,un ari keras bet tagad pilnigs klusums

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, diemžēl ar mazajiem ezeriem ir tā, ka tie mēdz “aizvērties” pie sezonu maiņām. Pats zinu pāris ūdeņus, kur viss ir pilnīgi pretēji, līdaku var noķert tikai ar pirmajām salnām, bet vasarā sagaidīt copi ir gan drīz neiespējami. Es ieteiktu pameklēt dīķim dziļākas vietas, vai jeb kādas reljefa izmaiņas. Vairāk eksperimentēt ar mānekļiem un krāsojumiem- mēģini vairāk izmantot silikona mānekļus ar minimālu papildus svaru, ļaujot māneklim ilgāk grimt. Citreiz labi izšauj vobleri ar lēnu tviču, vai tie paši vecie labie šūpiņi. Ja esi drošs, ka līdakas tur ir, tad pieliekot nedaudz pūles un pamainot mānekļus, kaut ko noķersi noteikti :) Lai veicas meklējumos!

Atbildēts: 20.novembris 2018, 20:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiki.

Iesakiet tviča kātu priekš lielajām mailēm sākot apmēram no 90mm līdz 130mm piemēram Rudra130mm,ballisong130mm utt...

Spiningošu no krasta Lielupē.Spininga cena līdz 70eiro.

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, šaja cenu kategorija, izvēle nav diez ko liela. Bet vari paskatīties Salmo Agressor sēriju, ja konkrētak, tad Agressor Spin 35, 2.40m, 10-35g. Kāts bus ar Fast akciju, kas nodrošinās labu metiena attālumu un ar pietiekamu jaudas rezervi, lai tiktu galā ar lielako daļu lielajiem vobleriem. Bez tam ar klienta karti šai serijai šomēness ir -25% atlaide ;) Idealā varianta ieteiktu "paķert" izpārdošanas un iegādāties Lucky John Basara kātu. 2.56m un 12-36g, kātiņš bus jūtami labāks, skanīgaks, vieglāks un šobrīd ir viens no labākajiem variantiem ar savu cenas/kvalitātes attiecību, taču bez atlaides tā cena būs ap 135Eur.

Atbildēts: 20.novembris 2018, 11:17 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā silvesters

Sveiks Elvij!

Man ir 2 kati kurus iegadajos pavisam nesen tie ir grafitleader tiro nuovo GONTS-792ML 5-22g un Crazy fish perfect jig 7-28g ir loti gruti piemeklet istas spoles ne budžeta klase Japanu klase ir daudz un vel vairak...( gribu tikai 2) vienu nosliecos uz daiwa caldia lt versija otra ir daiwa fuego no tas pasas verijas jautjums drizak par izmeiem 2500 vai 3000 loti gruti izlemt makskereju gan lielas gan mazas upes no krasta laivas utt... ludzu izpalidzi ar padomu, ludzu pamato jo interneta visu stasta un beigas paliec bez saprasanas

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Es ieteiktu pieturēties pie Caldia LT, pašam ir gan Fuego gan Caldia. Otrajai gaita praksē patīk daudz labāk. Šādiem kātiņiem pieturētos pie 3000 izmēra, jo jaunās LT spoles ir nedaudz mazākas, kā vecās un lielākais kasetes diametrs palīdzēs pie iemetiena. Un manām rokām ar 3000 spolēm ir ērtāk darboties, 2500 man likās pārāk smalka :)

Atbildēts: 16.novembris 2018, 13:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Brekshazobi

Sveiki! Varētu, lūdzu, pastāstīt kā ķert līdakas dziļos un caurspīdīgos ezeros, teiksim, tas pats Alūksnes ez. Skatījos N.G. raidījumu un tur eksperts teica, ka zivs tā ļoti nenāk ārā no zāles, kā citos ezeros, esot kāda viltība. Kā tajos padsmit metros viņu vispār izmānīt?

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Ļoti labs jautājums. Šādi dziļie ezeri ir ļoti sarežģīti un lai tos izkostu vajadzēs ieguldīt vairāk laiku, kā seklajos ūdeņos. Pirmkārt katrai vietai ir sava specifika, mānekļu tipi un krāsojumi uz kuriem līdaka atsaucas daudz labāk. Līdz ar to ieteiktu bruņoties ar pacietību, dažādiem mānekļiem un ķerties procesam klāt ;) Droša vieta kur meklēt līdaku, vienmēr ir zāļu malas, ar dziļumu 1.5-2m. parasti plēsējs uzturēsies šādās vietās. Taisnības labad jāsaka, ka šādās vietās galvenokārt būs atrodamas ne tās lielākās līdakas. Vēl var droši apstrādāt dažādus sēkļus un kantes. Šajās vietās uzsvaru vajadzētu likt uz džiga tehniku, un darboties ar dažāda izmēra un krāsojumu gumijām.Ja ūdens ir dzidrs, tad nevajadzētu baidīties likt arī tumšas un dabīgas krāsas. ja runājam konkrēti par Alūksnes ezeru, tad tas ir ļoti specifisks ezers. Vietējie matadori vairāk nodarbojas ar velci, nekā spiningo. Taču pēdējā laikā arī vairākos makšķernieku forumos ienāk informācija, ka tur var ļoti veiksmīgi ķert uz lielajiem gumijas mānekļiem 20-25cm. Nebaidies eksperimentēt, mani krāsojumus, mānekļu izmērus un dziļumus, rezultāti neizpaliks! Lielisks palīgs būs arī eholote, ar kuru saprast dziļumus un citas reljefa izmaiņas būs daudz vieglāk.

Atbildēts: 14.novembris 2018, 12:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jpb

Sveiks vēlreiz! Jautājums par drēbēm, ko ieteiktu tik jaukam laikam kā pēdējās dienās, lai nemirkst cauri un vēju notur ārpusē?

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Es pats lietoju Norfin Verity. Esmu ļoti apmierināts, pirmkārt membrānas audums lieliski aiztur mitrumu( 10 000 g/m2/24h) un vēju. Arī siltā oderīte padara uzturēšanos šādos laikapstākļos patīkamu. Kā arī kombenizons ir ļoti praktisks un ērts spiningojot. Neko sliktu par viņu pagaidām pateikt nevaru. Zinu, ka daudzi mani paziņas lieto arī Norfin Element, taču šis būs nedaudz smagāks un manuprāt nebūs tik ērts, ja sanāk daudz kustēties. Ne asakas!

Atbildēts: 13.novembris 2018, 12:31 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā bio-r

Atsaucoties uz iepriekšējo jautājumu - sāku drop shot gaitas ar Tiogu, bet laikam nevaru pierast pie spicītes, prasās kaut kas cietāks, skanīgāks.

Tāpat meklēju kātu ar ko varētu patvičot. Vai team salmo Vantage kātiņš varētu nosegt abas šīs tehnikas?

Atbild Elvijs Meisters

Teoretiski jā, bet manuprāt tvičam un dropšotam tomēr vajag dažādas blankas, tvičam izvēlos fast akcijas kātus, bet dropšotam- extra fast. protams arī šī ir gaumes lieta ;) Bez Vantage vari vēl paskatīties Lucky John Basaru 2.10m, 7-28g. :)

Atbildēts: 12.novembris 2018, 16:06 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers