Elvijs Meisters

Elvijs Meisters

Spiningošanas praktiķis /eksperts jebkuros dziļuma un platuma grādos. Aizraušanās ar spiningošanu kļuvusi gan par vienu no darba sastāvdaļām, gan par neizbēgamu nodarbi brīvajā laikā. Piedalījies vairākās spiningošanas sacensībās- Latvijas čempionāts spiningošanā no krasta, foreļu spiningošana dīķos, "Mamma daba" rīkotajā Spiningošanas čempionātā u.c. Iemīļotākās tehnikas - tvičs un drop-shot. Pazīstams arī kā žurnāla "Copes Lietas" rakstu autors. Laipni aicināti uzdot jautājumus par sev interesējošiem spiningošanas rīkiem, tehnikām un vietām! Personīgi variet satikt – Salmo veikalā Rīgā, Skandu ielā 7

Atbildes

Jautā zvejnieks111

Sveiks!

Komplekteju sev jaunu spiningu, esmu noskatijis FAVORITE SHOOTER SHT-862M kaatu.

Esi kaut ko dzirdejis par FAVORITE kaatiem, un vai tiesi sis buus labs?

Un butu loti pateicigs, ja varetu ieteikt kadu spoliti shim kaatam. Veletos kaut ko no Shimano, dikti patik.

Budzets lidz 300 eiro uz spoli.

Cope vairak universala, gan maza ezera, gan Daugavas plasumos.

Izmantoju voblerisus, gumijas, retak kaads suupins.

Merka zivs buus lidaka, dazreiz varbut kads sams.

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Ar Favorit kātiem esmu saskāries visai pasen, un konkrēto modeli neesmu rokās turējis. Līdz ar to viedoklis ir visai aptuvens. Palasot pieejamos aprakstus, nezinu vai kāts būs piemērots džigam, taču šūpiņiem, rotiņiem un vobleriem, kuri nav jārausta, visam vajadzetu būt ok Attiecīgi par spoli- pats esmu Daiwas fans, bet no Shimano šajā budžeta vajadzētu jau skatīties uz Shimano TwinPower C3000HG- ar šo izmēru būs ļoti labs metiena atālums un tai pat laika pietiekama jaudas rezerve, lai varētu pacīnīties ar trofeju ;)

Atbildēts: 14.februāris 2019, 11:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dzoniks

Normunds paludza uzdot jautajumu.Sveiks! Gribeju jautat par spinnigu ko bie'zi redzam tavos raid'ijumos, viens bija Salmo treno 8-28g izteiks lidaku kats, un otrais tads balts vai tas ir salmo tioga 7-22g?? Vai vari ieteikt no Lucky John katiem kurs butu lidzigs pec visiem parametriem un spices ielieces? Otrs jautajums ir interese kadu katu izveleties uz velci, pamata maneklji lidz 25g

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Ja meklē jaudīgu kātu, tad ieteiktu paskatīties uz Team Salmo Vantage līdz 28g. Kātam ir izteikta jaudas un testa rezerve un varēsi mierīgi darboties ar lieliem mānekļiem un bez problemām savaldīt jeb kuru līdaku ;) Kāts derēs gan velcei ar tevis minetajiem mānekļiem, gan mētāšanai- tvičam, līdakām pa zālēm utml.

Atbildēts: 11.februāris 2019, 08:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Kā Tev šķiet, vai Ryobi Excia 5-25 g/2,4 m būtu piemērots darbam ar poperiem un "walk the dog" mānekļiem?

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Ja pareizi atceros, tad kāts bija izteikts fast akcijas, kas manuprāt ir ļoti piemērota virsmas mānekļiem. Bet ja gribi iegādāties jaunu katu, ieteiktu pagaidīt pavasari. Varu pačukstēt, ka Lucky John ir sagādājis ļoti interesantus pārsteigumus tieši budžeta spiningu segmentā ;)

Atbildēts: 8.februāris 2019, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā was

Sveiks!

Pirmkārt, paldies par izsmeļošo atbildi uz iepriekšējo jautājumu!

Otrkārt, kādu spoli Tu ieteiktu man priekš tvičošanas un džigošanas no budžetu klases?

Paldies par atbildi!

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, ja budžets ir ap 50Eur- tad ieteiktu skatīties uz Shimano Sedona 3000C, spolīte ļoti labi tiks galā ar slodzēm, un šajā budžetā būs labs risinājums. ja budžets ir ap 100Eur, tad skatītos uz Daiwa Fuego 3000DH-X seklā kasete un ātrais pērnesums, kā arī super mazs svars un salīdzinoši liels Max drag. Manuprāt saja budžetā vispecīgākā spole. Arī auklas klāšanas īpašības, ir ļoti labas. Pats šādu spoli izmantoju drop-šotam un smagākam džigam. Ļoti labi tiek ar visu galā un esmu patīkami pārsteigts par šo cenu :)

Atbildēts: 4.februāris 2019, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā was

Sveiks!

Jautājums par vobleriem un gumijām priekš ezera, palielam Liepājas. Ko tu ieteiktu priekš līdaku, asaru medībām, pārsvarā spiningoju no krasta. Kātam tests ir no 7-21 g.

Paldies par atbildi!

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, spiningojot no krasta, ieteiktu skatīties uz dažādus rotiņus un šūpiņus. Šos būs vieglak novadīt un pielāgoties dziļumam, rotiņu izmērs būtu no #1 līdz pat #3 izmēram. It īpaši pavasarī dzelži strādās ļoti labi. Runājot par mīkstajiem mānekļiem, tas pats LJ MrGreedy uz līdaku un asari strādā vienkārši perfekti, tikai vajag piemeklet atbilstosu izmēru. Tavā gadījumā piemērotakais būtu 3.9 collu izmērs. Ja velies apstrādāt dziļākas vietas, tad uz asari ļoti labi strādā LJ Tioga 2.4' Green Pumkin krāsā. Ar vobleriem būs nedaudz grūtāk, bet Basara 90F un Haira Tiny Shallow Pilot pa lielam ķer visu plesīgo zivi mūsu ūdenos, it īpaši pa seklumiem ;)

Atbildēts: 31.janvāris 2019, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dim

Sveiks!

Jautājums par vobleriem, kas labi darbojas, vienmērīgi ietinot/stop&go tehnikā - kādus Tu ieteiktu seklajiem un standarta/vidēji dziļiem ezeriem? (spiningoju no krasta ar Ryobi Excia 2,7 m/10-30 g, līdz ar to rāvienanimācija īpaši nesanāk)

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Šeit jāskatās uz Crank vai Shad formas mānekļiem, kuriem būs izteikta sava spēle. Ja konkrētāk, tad ieteiktu Lucky John Haira Tiny 44F vai LJ Haira Tiny 44F plus one, kā arī LJ Antira Swim 115F. Haira ir vairak izteikts Crank tipa maneklis, kurs ļoti labi tur norādīto dziļumu, un vajadzības gadījumā vari pastrādāt ar garākām pauzēm. Antira turpretī ir ar pasīvāku spēli, bet tai pat laikā labi pierunās ne tik aktīvu plēsoņu. Arī tā pati LJ Anira ļoti labi strādā uz lēnu, vienmērīgu ietīšanu. Bet bez vobleriem, neaizmirsti arī par rotiņiem, šupiņiem un vidējā izmēra silikona mānekļiem( līdz 5-6 collām) Lai veicas ;)

Atbildēts: 15.janvāris 2019, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vidzemnieks1

Un kāds būtu top 5 vobleru komplektiņš dziļākiem ezeriem, kā Alūksnei?

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Ja runājam tieši par tvicu tad: -Deps Balisong 130SP -Deps Balisong Longbill 130 -Duo Realis 100DR -Basara plus one 90SP -Jackall Rerange 130SP Par velci īsti nemācēšu pakomentēt, jo šo tehniku pats pratiski nelietoju. :)

Atbildēts: 14.janvāris 2019, 15:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vidzemnieks1

Svieks!

Kādi pieciem vobleriem tavuprāt ir jābūt kastē, prekš līdaku spiningošanas ezerā?

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, Tā kā esmu vobleru fanāts, labprāt zinātu nedaudz precīzāk par dziļumiem, jo mans tops piemēram Engurei, stipri atskirsies no vobleru topa teiksim Alūksnei. Bet lielos vilcienos, pieņemot ka runājam par standarta ezeru ar lēpju malām, kur dziļums ir ap 1.5-2m tad ieteiktu sekojošus modeļus: 1) Duo Realis 120SP 2) ZipBaits Orbit 110SP 3) Jackall Rerange 110SP 4) Lucky John Basara 90SP 5) Lucky John Anira 89F Protams ir vel tik daudz kas interesants un labs, kurus principā nevaru neminēt- O.S.P Rudra, Jackall Mag Squad, Deps Balisong utt., bet startam, šis būtu ļoti labs komplektiņš.

Atbildēts: 14.janvāris 2019, 09:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā vienkars

Sveiks,kādu kātu no vidējiem plauktiem,tu ieteiktu priekš taimiņiem,spiningošana notiks parsvarā Gaujā vai Salacā.Varbūt arī kādu vobleri vari ieteikt.

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, No vidējā plaukta, man ļoti patīk Daiwa Ballistic-x Seatrout, 2.70m vai 2.90m ar testu 10-40g. Kāts ļoti labi met, aprīkots ar Fuji furnitūru un ir ar ļoti patīkamu, vieglu blanku. Pats tādu izmantoju un esmu ļoti apmierināts, par to cenu manuprāt viens no labākajiem modeļiem. gan drīz uz pusi lētāks sanāks Salmo Agressor Spin 35, 2.70m ar testu 10-35g. Ļoti labs variants, ja nezini vai tā lieta paķer un gribas vienkārsi pamēģināt šo aizraujošo ķeršanas veidu ;) NO vobleriem, man ļoti labi strādā Lucky John Anira 89mm un 69mm, parasti izvēlos tieši F, jeb peldošo versiju. Arī šiem mānekļiem tuvākaja laikā gaidāmas jaunas krāsas, tieši priekš sopžās zivs ;) Bet nevaru nepieminet arī Abu Garcia Tormentor 70mm F, Zip baits Khamsin, Jackall Timon Tricoroll utml.

Atbildēts: 8.janvāris 2019, 09:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā plukasiene12

no 5m dziluma lidaku uz no 3m lidz 2.5 m var pacelt lidaku kiniesu vobleriem kada tava doma pa vinu vobleriem

Atbild Elvijs Meisters

Sveiks, teikšu godīgi ar Ķīniešu vobleriem, pedējos gados nestrādāju. Ļoti iespējams, ka var to izdarīt, tacu par konkrētiem modeļiem kaut ko ieteikt noteikti nevarēšu. Vispār runājot par manu pieredzi par tiem super lētajiem vobleriem- pirmkārt viņiem uzreiz ir jāmaina āki, otrkārt no 5 vienādiem vobleriem, strādās vien 2-3, un arī tad katrs savādāk. Es ieteiktu labak nopirkt mazāk, bet kvalitatīvas lietas, nekā turēt kasti ar nestrādājošiem mānekļiem ;) Nemaz jau tik dārgāk tie paši Lucky John mānekļi nemaksās, ja saliksi kopā visas izmaksas. Kā arī uz nākamo sezonu, gaidāmi ļoti interesanti jaunumi, no Lucky John sērijas, kas būs ideāli piemēroti tevis minētajai tehnikai ;)

Atbildēts: 8.janvāris 2019, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers