Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Kategorija:

Sveiks!

Jautājums ir par spoda kātiem:

FOX Warrior S Spod Rod 12ft 5.5lb;

Chub NEW Carp S Plus Spod Rod 12' 4.5lb,

kādi plusi mīnusi, uz kuru labāk tēmēt?

Atbild Aivars Rudzinskis

abi ir ok, pamēģini atrast iespēju patestēt pats, ka jutīsies rokas, tās arī pateiks priekšā, uz ko tēmēt.

Atbildēts: 16.oktobris 2012, 16:22 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks! Ir doma iegādāties pirmos karpu kātus, tādēļ rodas daži jautājumi. Kādu testu izvēlēties 2.75, 3.00, 3.25, 3.5 lb? Kādas tiem atšķirības? Ja spoda kātam tests 4.75, es varēšu pilnu lielo Spombu iemest nesalaužot kātu? Esmu noskatījis TF Gear Banshee kātus, vaiir dzirdētas kādas atsauksmes? Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

tāds vidējais optimums būtu 3.0 lb, kas būtu gana universāli iesākumam. ar augstāku testu var mest smagākus svinus (tālāk) , toties mazāk kaifa zivs vilkšanā, sāk klibot metiena precizitāte un parādās vairāk nogājienu. tomēr katram ražotājam tas viss ir mazliet savādāk un viņi visi cenšas izveidot kātus, kas daudzmaz sekmīgi pilda visas funkcijas. par modeļiem runājot - es joprojām iesākumam iesaku fox warrior, tiešām neesmu dzirdējis kaut cik nopietnas sūdzības par šiem un pārējie ražotāji tikai cenšas tiem līdzināties šajā cenu grupā. par salaušanu runājot - salauzt var viskautko, garantijas neviens tāpat neiedos. turklāt kāti parasti lūzt no tā, ka tos kaut kur uzsit vai arī metienā aukla kaut kur aizķeras. tomēr ja neesi galīgi traks muskuļu kalns un apiesies akurāti, tad ar spoda kātu noteikti var mest pilnu spombu. līdz 90 metriem to pat var darīt arī ar parasto 3,5 lb kātu.

Atbildēts: 10.septembris 2012, 18:23 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei
Jautā kungs | Inventārs

Sveiks Aivar! Vai FOX NTX-r signalizātoriem ir iespējams pieslēgt kādu kustības sensoru. Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

nē. bet var apvilkt makšķerauklu ap telti un iespraust signalizatorā, ja dikti ir par ko satraukties krastā.

Atbildēts: 29.jūlijs 2012, 00:28 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

lavakar sakiet vai riga ir kads speclizetais karpinieku veikals.

Atbild Aivars Rudzinskis

aha. ir.

Atbildēts: 26.jūlijs 2012, 02:07 | 2 komentāri | Adrese atbildei

Sveiks Aivar. Taka karpu kersana esmu iesacejs,jautajums ari bus attiecigs.... :) Ka var savienot leadcore ar pavadinu. Abi ir Kordas razojumi(gatavie). Taja vieta kur jasavienojas,abiem ir virpulisi... luk tada problema... :))

Atbild Aivars Rudzinskis

viens no tiem virpulīšiem būs jāamputē. labāk to, kas uz pavadiņas, ja rezultātā piesienot mezglu pavadiņa nesanāk īsāka par 15cm. bet var arī abus virpulīšus savienot ar gredzenu, nekas briesmīgs nebūs. tikai klipsi vai in-line svinu sēdini uz leadcora virpulīša.

Atbildēts: 19.jūlijs 2012, 22:41 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiki,

Vai būtu iespējams uzzināt kādu Jūsu kontaktinformaciju, interesejos par Dr.Depth programmu un tai atbilstošu/pārbaudītu eholotu ar nepieciešamajiem pričendāļiem.

Paldies jau iepriekš,

Andris

Atbild Aivars Rudzinskis

uzraksti savu tel uz aivars@lilita.lv

Atbildēts: 19.jūnijs 2012, 22:38 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiki!

Esmu atsācis makšķerēšanu (amatieru līmenī) pēc 15 gadu pārtraukuma, pa šo laiku daudz kas ir mainijies-ekipējumā, inventārā u.t.t.

Man jautājums tāds-Ko jūs ieteiktu, kā iesācējam iegādāties copei fjordā (Norvēģijā)? Kas šeit un kur ir nopērkams? Man interesē - kādas auklas (biezums), vizuļus (labāk)? Protams, kā iesācējam nevajag profesionālu komplektu par dārgām naudām. :)) PALDIES JAU IEPRIEKŠ!

Atbild Aivars Rudzinskis

fjordā karpu nav, par pārējām zivīm pajautā kādam citam ekspertam.

Atbildēts: 18.jūnijs 2012, 18:25 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks Aivar!

Es vēlos iegādāties karpu uztveramo tīkliņu - labu, bet par saprātīgu cenu. Neesmu nekāds karpu gurū un caurām dienām pie ūdens arī nesēžu, bet kad sanāk kāds brīvs brīdis labprāt atvēlu laiku karpu copei (patīk tā štelle)! Varbūt vari ietiekt kādu ražotāju, vai modeli ko būtu vērts apskatīt tuvāk (vēlams no Latvijā pieejamiem - cik nu mums ir tā izvēle)? Kām vispār vajadzētu pievērst uzmanību iegādājoties uztveramo tīkliņu? Varbūt mēģināt likt sludinājumu - iespējams kādam tīkliņš stāv kaktā un nelietojās? Līdzšim izlīdzējos ar visdažādākajien ne tam mērķim paredzētajiem tīkliņiem!

Atbild Aivars Rudzinskis

karpu uztveramajam tīkliņam ļoti vēlams, lai to būtu ērti izjaukt. tas tādēļ, lai pirms karpu ceļ ārā no ūdens, varētu vienkārši noņemt kātu un salikt tīkliņa sānus kopā, aiz tiem tad arī ceļ ārā. tādi ir visi speciālie karpu tīkliņi izņemot pašus lētākos (ar alumīnija uzskrūvējamu kātu). vislētākais normālais varētu būt no JRC, dabūjams Fishbon veikalā Biķernieku ielā, bet var arī pameklēt vēl kaut ko lētāku. pa lielam, nekādi īpašie zemūdens akmeņi tur nav.

Atbildēts: 1.jūnijs 2012, 12:40 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks, vēlreiz.Paldies par iepriekšējo atbildi. Radās papildus jautājumi:

1. Vai jaunākajām eholotēm (piem. GARMIN GPSMAP 720s) nav komplektā līdzīgs softs, kā DrDepth?

Atbild Aivars Rudzinskis

nav. softs ir uz windows bāzes, eholoti nav, līdz ar to tāda krustošana, manuprāt, nemaz nav tik vienkārša.

Atbildēts: 24.maijs 2012, 21:50 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks! Mani ir traki ieinteresējusi šī Dr Depth programma. Var būt vari atbildēt uz sādiem jautājumiem:

1. Ar kādu max. ātrumu jāpārvietojas, lai būtu labs rezultāts.

2. Vai līdzi obligāti jāstaipa dators? Vai gadījumā nav kādi eholotu modeļi, kas var aizvietot datoru, respektīvi divi vienā. (faktiski trīs vienā (GPS, eholots un dators)).

Pateicos par atbildi.

Atbild Aivars Rudzinskis

1. jo mazāks ātrums, jo lielāka precizitāte. es sākumā nobraukāju ar lielāku ātrumu (6km/h) lielāku teritoriju un tad tās vietas, kur nepieciešams izpētīt smalkāk, izbraukāju vēl dažādos virzienos jau ar mazāku ātrumu. 2. diemžēl citu variantu nav. tiesa, dators var būt vismazjaudīgākais, der arī plaukstdatori un plansetes ar windows vidi. otrs variants - visus datus ieraksta combo (eholots+gps) SD kartē un tad krastā ieimportē datorā un uzzīmē karti. tomēr man patīk, ka jau braukājot tā bilde pamazām veidojas un var redzēt, pie kurām vietām jāpiestrādā precīzāk. turklāt no svara ir arī ekrāna lielums plus tas, cik labi saulē tajā var kaut ko saskatīt. vai arī darboties tumsā.

Atbildēts: 23.maijs 2012, 22:57 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas