Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Kategorija:

Sveiki ! Pasūtiju spoles DAIWA crosscast-s 5000LD,bet atnāca 5000 !Kārtējie laika un naudas izdevumi !Sakiet lūdzu,ar ko šīs spoles atšķirtos darbībā ?5000LD - 0,45mm 310m,bet 5000-0,45mm 220m - vai šī būs vienīgā atšķirība ?Jo cenas ziņā, abas vienādas.

Atbild Aivars Rudzinskis

dziļāka kasete nozīmē, ka var un vajag vairāk auklas uztīt. ja to izdara, tad iemetienā nekādas atšķirības nebūs. vairāk auklas uz spoles parasti ir nepieciešams laivošanas procesā, kad makšķeres tiek ievestas uz 200-300 metriem un tālāk.

Atbildēts: 22.aprīlis 2013, 12:46 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks, Aivar!

Rādās, ka mans jautājums līdz tevīm nav aizgājis...:(!

Tātad, runa ir par Shimano Ultegra Ci4 spolēm. Dotajā brīdī ražotājs piedāvā konkrētā modeļa XSA versiju (ar Instant Drag bremzi) un XTA versiju (ar Baitrunner II bremzi). Pēc garām pārdomām un informācijas apkopojuma esmu nosliecies par labu XSA 10000 izmēra modelim. Šobrīd gan nevienu no šiem modeļiem vēl rokās neesmu turējis, bet šķiet, ka operēšanai ar XSA modeļa Instant Drag bremzi nevajadzētu būt nekādām problēmām, jo visa darbība notiek aptuveni 1 pilna bremzes apgrieziena ietvaros (tā teikt, piešaušanās lieta).

Visa augstāk minētā sakarā ļoti labprāt dzirdētu tavu viedokli par šo spoles modeli kā tādu un, jo īpaši, šo divu bremžu veidu (Instant Drag un Baitrunner II) salīdzinājumu. Varbūt esi darbojies ar abiem veidiem vai kādā izstādē pacilājis? Kādi tavuprāt ir to + un -?

Liels paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

nezinu nevienu iemeslu, kadēļ neņemt xsa, piedod. tikai ņem uzreiz visiem kātiem, arī spodam. man pašam ir četras power aero ar instant drag un tā ir vislabākā no visām investīcijām. iesaku arī sazināties ar normark latvijas biroju, varbūt iedos tev normālu cenu, serviss un garantijas viņiem ir super. klasiskā br sistēma ir iesācējiem, kas vēl nespēj izvadīšanas laikā domāt par spoles bremzēšanu ar roku, jo ar quick drag precīzi nepieregulēsi, tur viens klikšķis jau ir liela atšķirība.

Atbildēts: 4.februāris 2013, 19:57 | 2 komentāri | Adrese atbildei

Sveiki,Sakiet kura spole būtu labāka un kāpēc?to + un -?

1)Shimano:Ultegra Ci4 14000 XTA 0.40-400/4.3:1/5+1/640g.

2)Shimano:Big Baitrunner LC 0.40-400/4.6:1/5+1/790g.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

130 gramu svara atšķirību redzi pats. jaunais priekšējais quick drag ir ērtāks un drošāks par klasisko br sistēmu, kāda ir BBLC. ultegra dauudz vieglāk griežas, ciešāk klāj auklu, tālāk met, nerūsē utt. mīnuss ir cena (arī rezerves daļām). iespējams, tā nav tik izturīga pret triecieniem (ja nokrīt zemē, piemēram), jo ir no grafīta. vienīgais iemesls, kādēļ izvēlēties BBLC ir, ja gribi kādam iestāstīt, ka šīs spoles ir pirktas 10 gadus atpakaļ, kad tu noķēri pirmo karpu uz boilas.

Atbildēts: 5.decembris 2012, 15:45 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks meistar!

Beidzot esmu nobriedis iegādāties spod kātu, taču sakarā ar to ka esmu iesācējs uzkskatu ka neko pārāk glaunu nevajag. Copes kāti ir Shimano Alivio 3.0lb Skatos uz Ron Thomson Pro spod 3.60 4.5lb, skatoties uz dargākiem katiem tiem ir 5lb un vairāk. Cik liela loma ir tai atšķirībai, ar to 4,5 var spēcīgi mest pilnu spombu?

Kādi ir sakarīgu spod spoļu Gear ratio?

Atbild Aivars Rudzinskis

teikšu, ka tieši spods ir tas kāts, kurā ir vērts investēt vairāk. tas tādēļ, ka spodošana ir liela, bieži pat lielākā daļa no copes, kurā prasās augstas kvalitātes precizitāte un attālums. ja neprecīzi iemet makšķeri, tad to var pārmest, bet neprecīzi iemestu spodu (barību) vairs ārā nedabūsi. arī attāluma ziņā tas pats - makšķeri tomēr standartā var iemest tālāk nekā tādas pašas klases spodu, tādēļ situācijās, kad copē tālā distancē, spodam ir jāspēj mest tikpat tālu. visbeidzot, makšķeres parasti ir vairākas, ja kāda salūzt, ir ar ko aizvietot. rezerves spodus gan parasti līdzi nevadājam, tādēļ arī izturības ziņā tam vajadzētu būt labākam. un pēdējais - arī kāta smagums ir būtisks, ja daudz jāstrādā, un kvalitatīvāki spodi tomēr ir vieglāki. lielas atšķirības starp 4,5 lb un 5lb nav, tas nebūtu tas izšķirošais, drīzāk es ieteiktu pievērst uzmanību kvalitātei. par spolēm runājot - te gan var ietaupīt, tas gear ratio nav nemaz tik būtisks, spodošana ļoti ļoti retos gadījumos ir sprints. biežāk tas ir maratons un no svara ir nevis tas, cik ātri vari ietīt, bet gan cik metienus tīri fiziski vari izdarīt, saglabājot precizitāti un attālumu. ja tev ir dzelzbetona roka, ņem daiwa spod spoli, kas ietin 1,2 m ar apgriezienu, ja ne, tad tādu, kas pēc iespējas vieglāk tinas pārāk nesaspringstot par gear ratio.

Atbildēts: 16.novembris 2012, 23:17 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks!

Jautājums ir par spoda kātiem:

FOX Warrior S Spod Rod 12ft 5.5lb;

Chub NEW Carp S Plus Spod Rod 12' 4.5lb,

kādi plusi mīnusi, uz kuru labāk tēmēt?

Atbild Aivars Rudzinskis

abi ir ok, pamēģini atrast iespēju patestēt pats, ka jutīsies rokas, tās arī pateiks priekšā, uz ko tēmēt.

Atbildēts: 16.oktobris 2012, 16:22 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks! Ir doma iegādāties pirmos karpu kātus, tādēļ rodas daži jautājumi. Kādu testu izvēlēties 2.75, 3.00, 3.25, 3.5 lb? Kādas tiem atšķirības? Ja spoda kātam tests 4.75, es varēšu pilnu lielo Spombu iemest nesalaužot kātu? Esmu noskatījis TF Gear Banshee kātus, vaiir dzirdētas kādas atsauksmes? Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

tāds vidējais optimums būtu 3.0 lb, kas būtu gana universāli iesākumam. ar augstāku testu var mest smagākus svinus (tālāk) , toties mazāk kaifa zivs vilkšanā, sāk klibot metiena precizitāte un parādās vairāk nogājienu. tomēr katram ražotājam tas viss ir mazliet savādāk un viņi visi cenšas izveidot kātus, kas daudzmaz sekmīgi pilda visas funkcijas. par modeļiem runājot - es joprojām iesākumam iesaku fox warrior, tiešām neesmu dzirdējis kaut cik nopietnas sūdzības par šiem un pārējie ražotāji tikai cenšas tiem līdzināties šajā cenu grupā. par salaušanu runājot - salauzt var viskautko, garantijas neviens tāpat neiedos. turklāt kāti parasti lūzt no tā, ka tos kaut kur uzsit vai arī metienā aukla kaut kur aizķeras. tomēr ja neesi galīgi traks muskuļu kalns un apiesies akurāti, tad ar spoda kātu noteikti var mest pilnu spombu. līdz 90 metriem to pat var darīt arī ar parasto 3,5 lb kātu.

Atbildēts: 10.septembris 2012, 18:23 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei
Jautā kungs | Inventārs

Sveiks Aivar! Vai FOX NTX-r signalizātoriem ir iespējams pieslēgt kādu kustības sensoru. Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

nē. bet var apvilkt makšķerauklu ap telti un iespraust signalizatorā, ja dikti ir par ko satraukties krastā.

Atbildēts: 29.jūlijs 2012, 00:28 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

lavakar sakiet vai riga ir kads speclizetais karpinieku veikals.

Atbild Aivars Rudzinskis

aha. ir.

Atbildēts: 26.jūlijs 2012, 02:07 | 2 komentāri | Adrese atbildei

Sveiks Aivar. Taka karpu kersana esmu iesacejs,jautajums ari bus attiecigs.... :) Ka var savienot leadcore ar pavadinu. Abi ir Kordas razojumi(gatavie). Taja vieta kur jasavienojas,abiem ir virpulisi... luk tada problema... :))

Atbild Aivars Rudzinskis

viens no tiem virpulīšiem būs jāamputē. labāk to, kas uz pavadiņas, ja rezultātā piesienot mezglu pavadiņa nesanāk īsāka par 15cm. bet var arī abus virpulīšus savienot ar gredzenu, nekas briesmīgs nebūs. tikai klipsi vai in-line svinu sēdini uz leadcora virpulīša.

Atbildēts: 19.jūlijs 2012, 22:41 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiki,

Vai būtu iespējams uzzināt kādu Jūsu kontaktinformaciju, interesejos par Dr.Depth programmu un tai atbilstošu/pārbaudītu eholotu ar nepieciešamajiem pričendāļiem.

Paldies jau iepriekš,

Andris

Atbild Aivars Rudzinskis

uzraksti savu tel uz aivars@lilita.lv

Atbildēts: 19.jūnijs 2012, 22:38 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas