Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Kategorija:

lavakar sakiet vai riga ir kads speclizetais karpinieku veikals.

Atbild Aivars Rudzinskis

aha. ir.

Atbildēts: 26.jūlijs 2012, 02:07 | 2 komentāri | Adrese atbildei

Sveiks Aivar. Taka karpu kersana esmu iesacejs,jautajums ari bus attiecigs.... :) Ka var savienot leadcore ar pavadinu. Abi ir Kordas razojumi(gatavie). Taja vieta kur jasavienojas,abiem ir virpulisi... luk tada problema... :))

Atbild Aivars Rudzinskis

viens no tiem virpulīšiem būs jāamputē. labāk to, kas uz pavadiņas, ja rezultātā piesienot mezglu pavadiņa nesanāk īsāka par 15cm. bet var arī abus virpulīšus savienot ar gredzenu, nekas briesmīgs nebūs. tikai klipsi vai in-line svinu sēdini uz leadcora virpulīša.

Atbildēts: 19.jūlijs 2012, 22:41 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiki,

Vai būtu iespējams uzzināt kādu Jūsu kontaktinformaciju, interesejos par Dr.Depth programmu un tai atbilstošu/pārbaudītu eholotu ar nepieciešamajiem pričendāļiem.

Paldies jau iepriekš,

Andris

Atbild Aivars Rudzinskis

uzraksti savu tel uz aivars@lilita.lv

Atbildēts: 19.jūnijs 2012, 22:38 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiki!

Esmu atsācis makšķerēšanu (amatieru līmenī) pēc 15 gadu pārtraukuma, pa šo laiku daudz kas ir mainijies-ekipējumā, inventārā u.t.t.

Man jautājums tāds-Ko jūs ieteiktu, kā iesācējam iegādāties copei fjordā (Norvēģijā)? Kas šeit un kur ir nopērkams? Man interesē - kādas auklas (biezums), vizuļus (labāk)? Protams, kā iesācējam nevajag profesionālu komplektu par dārgām naudām. :)) PALDIES JAU IEPRIEKŠ!

Atbild Aivars Rudzinskis

fjordā karpu nav, par pārējām zivīm pajautā kādam citam ekspertam.

Atbildēts: 18.jūnijs 2012, 18:25 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks Aivar!

Es vēlos iegādāties karpu uztveramo tīkliņu - labu, bet par saprātīgu cenu. Neesmu nekāds karpu gurū un caurām dienām pie ūdens arī nesēžu, bet kad sanāk kāds brīvs brīdis labprāt atvēlu laiku karpu copei (patīk tā štelle)! Varbūt vari ietiekt kādu ražotāju, vai modeli ko būtu vērts apskatīt tuvāk (vēlams no Latvijā pieejamiem - cik nu mums ir tā izvēle)? Kām vispār vajadzētu pievērst uzmanību iegādājoties uztveramo tīkliņu? Varbūt mēģināt likt sludinājumu - iespējams kādam tīkliņš stāv kaktā un nelietojās? Līdzšim izlīdzējos ar visdažādākajien ne tam mērķim paredzētajiem tīkliņiem!

Atbild Aivars Rudzinskis

karpu uztveramajam tīkliņam ļoti vēlams, lai to būtu ērti izjaukt. tas tādēļ, lai pirms karpu ceļ ārā no ūdens, varētu vienkārši noņemt kātu un salikt tīkliņa sānus kopā, aiz tiem tad arī ceļ ārā. tādi ir visi speciālie karpu tīkliņi izņemot pašus lētākos (ar alumīnija uzskrūvējamu kātu). vislētākais normālais varētu būt no JRC, dabūjams Fishbon veikalā Biķernieku ielā, bet var arī pameklēt vēl kaut ko lētāku. pa lielam, nekādi īpašie zemūdens akmeņi tur nav.

Atbildēts: 1.jūnijs 2012, 12:40 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks, vēlreiz.Paldies par iepriekšējo atbildi. Radās papildus jautājumi:

1. Vai jaunākajām eholotēm (piem. GARMIN GPSMAP 720s) nav komplektā līdzīgs softs, kā DrDepth?

Atbild Aivars Rudzinskis

nav. softs ir uz windows bāzes, eholoti nav, līdz ar to tāda krustošana, manuprāt, nemaz nav tik vienkārša.

Atbildēts: 24.maijs 2012, 21:50 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks! Mani ir traki ieinteresējusi šī Dr Depth programma. Var būt vari atbildēt uz sādiem jautājumiem:

1. Ar kādu max. ātrumu jāpārvietojas, lai būtu labs rezultāts.

2. Vai līdzi obligāti jāstaipa dators? Vai gadījumā nav kādi eholotu modeļi, kas var aizvietot datoru, respektīvi divi vienā. (faktiski trīs vienā (GPS, eholots un dators)).

Pateicos par atbildi.

Atbild Aivars Rudzinskis

1. jo mazāks ātrums, jo lielāka precizitāte. es sākumā nobraukāju ar lielāku ātrumu (6km/h) lielāku teritoriju un tad tās vietas, kur nepieciešams izpētīt smalkāk, izbraukāju vēl dažādos virzienos jau ar mazāku ātrumu. 2. diemžēl citu variantu nav. tiesa, dators var būt vismazjaudīgākais, der arī plaukstdatori un plansetes ar windows vidi. otrs variants - visus datus ieraksta combo (eholots+gps) SD kartē un tad krastā ieimportē datorā un uzzīmē karti. tomēr man patīk, ka jau braukājot tā bilde pamazām veidojas un var redzēt, pie kurām vietām jāpiestrādā precīzāk. turklāt no svara ir arī ekrāna lielums plus tas, cik labi saulē tajā var kaut ko saskatīt. vai arī darboties tumsā.

Atbildēts: 23.maijs 2012, 22:57 | 1 komentārs | Adrese atbildei

Sveiks!

Velējos pajautāt par auklām. Ko tu teiktu par KORDA Subline 12Lb 0.35mm zaļu vai brūnu? Zinu ir dārgi, bet vai viņa ir to vērta vai nav? Varbūt vari padalīties ar kādu auklu tu makšķerē un varbūt vari vēl kaut ko ieteikt.

Atbild Aivars Rudzinskis

marta žurnālā ir labāko karpu auklu tops, pret kuru grūti, ko iebilst. tomēr no sevis piebildīšu, ka auklas izvēlei ir ļoti maza nozīme līdz brīdim, kad vēlies sasniegt kaut kādu specifisku mērķi. piemēram, copējot ar noslīkušām auklām svarīgi ir, lai aukla labi grimtu, savukārt tālmetienam ir svarīgas auklas tālmetiena īpasības un grimšanai nav nekādas nozīmes. makšķerējot pie kokiem, savukārt, vajag ko resnāku. tādēļ man vienmēr ir katrai spolei 2 kasetes vienam un otram gadījumam. tālmetienam, loģiski, daudz tievāka, līdz pat 0,25mm, ar ko mierīgi var izvilkt jebkuru karpu situācijā bez ķērājiem. ja neplāno nevienu no specifiskiem gadījumiem, tad lielas vajadzības tērēt lielu naudu par auklu nav nekādas, labāk to biežāk nomainīt vai arī turēt pāris dažādus variantus - tievu un resnāku (0,3 un 0,38). vismaz piecus gadus ķēru uz vislētāko salmo hitech auklu un pat spēcīgos volgas sazānus un nevienu zivi auklas dēļ neesmu pazaudējis.

Atbildēts: 11.aprīlis 2012, 19:41 | 1 komentārs | Adrese atbildei

Sveiks!

Vēlos iegādāties telti un gultu makšķerēšanai tepat Latvijā. Ko tu ieteiktu un kādas pats izmanto?

Paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

man pašam ir Fox Euro Easy Dome, tā ir telts ar iešūto grīdu un augstu slieksni, kas nodrošina, ka tajā neikļūst skudras, peles, čūskas utt. arī odu tīkls ir pilnībā noslēdzams, bez caurumiem apakšā. otrkārt, tā ir ļoti ātri un viegli uzceļama un nojaucama, turklāt ne tikai teorētiski - no prakses es jau esmu gultā kamēr citi vēl būvējas. trešākārt, tai ir neliels "priekšnams", kas ir labi, jo tur var turēt dipus, netīrās kājas un dubļainos zābakus, saglabājot tīru to vietu, kur ir gulta, drēbes un citas mantas. telts ir dubultā, tajā neviedojas kondensāts, kas arī ir ļoti svarīgi. telts materials ir elpojošs, bet telts augšā ir neliela ventilācija, kas kopā nodrošinās, ka no rīta nesāpēs galva. To var iebūvēt ļoti nelīdzenās vietās, krūmos un starp kokiem neko nezaudējot no iepriekš minētā. mīnusi - lielā vējā tā mazliet kustas un skan, jo nav tik stabila, kā uz rāmja būvētās teltis. es gan esmu tajā pārdzīvojis ne vienu vien vētru un šis mani sesatrauc. otrs mīnuss - stabilitātes palielināšanai to var piestiept ar striķiem, kas ir teltij apkārt un aiz kuriem var aizķerties. ja var atļauties, es mūsu apstākļiem iesaku tikai Fox Easy Dome, ko tagad ražo ar jauno Ventec materiālu, kas ir labākais, kas vispār var būt. Gultas ir daudz un dažādas, tomēr vissvarīgākais ir, cik tā ir līdzena. Visjaunākā Fox Flatliner gulta ir pilnīgi līdzena, kas nodrošinās, ka nesāpēs mugura pēc ilgākas gulēšanas. Tā gan krietni maksā un ir arī lētākas gultas, kaut vai JRC, tomēr tās būtu ļoti ieteicams reāli izmēģināt, pirms saprast, kas tev der. absolūtais minimums būtu 6 nevis 4 kājas un iespēja sakarīgi pievilkt gumijas, kad tās būs izstaipījušās. Laba gulta un arī laba telts ir investīcija vismaz uz 10 gadiem, tā kā ir vērts piedomāt pie frāzes, ka skopais maksā divreiz. un nopērc gultai somu, nenožēlosi!

Atbildēts: 10.aprīlis 2012, 12:47 | 4 komentāri | Adrese atbildei

Paldies par atbildi, bet te sūtot jaunās mantas radās vēl 2 nelieli jautājumi:

1. par pamatauklu, kuru Tu ieteiktu - Kryston Krystonyte Super Mono 15 Lb vai Korda Adrenaline 15 Lb, it kā cena vienāda.

2. par marķiera auklu - minēji iepriekš ka ir tāda no Fox, vai domāji Fox Exocet spod&marker braid?

Atbild Aivars Rudzinskis

1. man uz kriston labāk ķeras un tā labi slīkst. tālāk aizmetīsi ar korda. 2. aha.

Atbildēts: 3.aprīlis 2012, 01:51 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas