Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā banans

Sveiks.

Uz ko šobrīd varētu noķert karpu piemājas(60x20m) dīķī?Iebarot kārtīgi vai minimāli?

Tārpi?Kukurūza? Boilas laikam neizmantošu...

Paldies meistar!

Atbild Aivars Rudzinskis

piemājas dīķī droši vari barot kukurūzu, pēc iespējas regulāri, nelielām porcijām. barošanas daudzums atkarīgs no karpu skaita un izmēra, šobrīd tās ēd daudz un labprāt. tomēr ja ir iespēja, centies barot ne gluži pirms pašas copes, bet gan, piemēram, iepriekšējā vakarā un tad pa druskai pēc katra ņēmiena.

Atbildēts: 13.maijs 2015, 22:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mario1234

Labdien!

Domāju sestdien doties karpās, kādas boilas tagad izmantot.Saldos aromātus vai ko no tārpu, krabju?

Atbild Aivars Rudzinskis

šobrīd karpas ļoti aktīvas, ēdīs visu. galvenais čakli barot.

Atbildēts: 13.maijs 2015, 22:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kadrussss

Labdien! Vēlos sev iegādāties kātu. Esmu noskatījis Horizon X 10Ft 3,5LB Abberviated kātu. Interesētu jūsu komentārs. Vai kāts ir pietiekami labs un atbilstošs cenai? Varbūt Jūs piedāvātu kādu citu variantu?

Atbild Aivars Rudzinskis

no Fox viss ir labs. vai atbilstošs cenai - ir uzcenojums par zīmolu. jautājums vai konkrētais kāts ir atbilstošs Tavām fiziskajām spējām un vajadzībai. īsti nesaprotu, kādēl Tev vajag 10 pēdas, parasti karpu kāti ir 12 vai 13 pēdas (atkarībā no makšķernieka auguma un fiziskajām dotībām). 10 pēdas lieto stalkingam, kad jābrien pa krūmiem un jācopē tuvā distancē. savukārt tādos apstākļos diez vai ir vajadzīgs 3.5 lb tests, tas tomēr ir samēra stingrs tests. vienīgā vieta, kam šis konkrētais kāts būtu piemērots, pēc manām domām, ir maza strauja upe, kur jāstrādā ar smagiem sviniem.

Atbildēts: 5.maijs 2015, 10:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kiborgs72

SVEIKI AIVAR

Jautājums, spodam pēc pītās auklas, cik resna šoklīderim jālieto monofīlā aukla, un cik ir pareizas garums jālieto. Uz makšerēm es lietoju 7 m līdz 8 m šoklīderi. Jūsu ieteikumos iet runa par 10m šoklīderi spodam

Atbild Aivars Rudzinskis

ar 0,45-0,5 vajadzētu pietikt, bet atkarīgs no metiena stipruma, tehnikas un arī spoda smaguma - jo lielāka slodze uz kātu metienā, jo izturīgāku šoklīderi vajag. garumam nav milzu nozīmes, galvenais, lai 4-5 vijumi šoklīdera būtu uz spoles metiena brīdī.

Atbildēts: 24.aprīlis 2015, 09:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sandis84

Labdien, man ir jautājums par pineaplee&n-butyric popapu. Es iegādājos to, bet biju pārsteigts par krāsu, tā bija brūnīga, bet nutrabaits mājaslapā tā ir prezentēta kā dzeltena. Kādēļ tā? Vai arī viņas atšķiras? Vai arī tā ir kāda krutka?

Atbild Aivars Rudzinskis

nezinu, parasti ir spilgti dzeltena.

Atbildēts: 24.aprīlis 2015, 09:05 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā mario1234

Varbūt esat ķēris valles karpu dīķi?Ja jā, kāda boila labāk strādā?un paldies par iepriekšējām atbildēm!

Atbild Aivars Rudzinskis

Vallē ūdens ir tikpat slapjš, kā citur. un boilas tur strādā tās pašas - ar kurām visčaklāk barots, kurām augstāka barības vērtība un kurām pats tici.

Atbildēts: 20.aprīlis 2015, 23:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā microsoft26

Sveiki...

Vai varetu ieteikt pieriga kadu karpu diki...Jo maz uzticibas nezinamos dikos,moz tur nav zivju bet maksa...

Paldies ar cienu,

Atbild Aivars Rudzinskis

zivis ir visos. ķert jāmācās. jo mazāk zivju, jo lielāks prieks par noķerto.

Atbildēts: 20.aprīlis 2015, 23:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mario1234

Domāju nopirkt fox EOS spoles 2gab, iesākumam vai būs normālas.un izmēru kādu labāku, skatos uz 7000 vai 5000.Tur kur ķeršu tālu nav jāmet!

Atbild Aivars Rudzinskis

spoles ir ļoti ok. ne jau uz vienu sezonu pērc. kas to zin, kur ķersi pēc gada vai diviem. tādēļ labāk dziļāku kaseti, auklas uz spoles nekad nav par daudz, var būt tikai par maz:) Dziļāka kasete arī pieļauj resnākas auklas lietošanu, kas mēdz būt noderīgi.

Atbildēts: 20.aprīlis 2015, 13:52 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā mario1234

sveiki!@

varbūt jautājums muļķīgs bet atbraucot uz nezināmu vietu, kur labāk meklēt karpu ka zini ka viņa tur ir un kādas ēsmas labāk izmantot ja karpas dotajā ūdens tilpnē boilas nav īsti redzējušas?

Atbild Aivars Rudzinskis

tas, ka karpas nav redzējušas boilas ir pluss nevis mīnuss. droši baro ar tām, turklāt praktiski vienalga ar kādām un ķersies. zemeņu garša ir tipiska "nevainīgo" ezeru boila. par vietas izvēli - stipri atkarīgs no ūdens izmēra, tā visās detaļās neizstāstīšu, tā jau tomēr ir tā galvenā karpu copes māksla - atrast vietu, kur karpas uzturas un kur barojas. pamatā ir 3 dažādas vietas, kur meklēt karpu - karpas mājas (sakrituši koki u.c. slēptuves), barības galdi (ļoti daudz variantu, līdzenas vietas, zāļu puduri utt. visbiežāk šīs vietas var atpazīt pēc tīriem no dūņām un zālēm laukumiem, ko karpas barojoties ir iztīrījušas) un ceļš no mājās uz virtuvi - parasti gar kādu kanti, kas kalpo kā orientieris. noteikti jāpievērš uzmanība ūdens temperatūrai, sevišķi pavasarī. tur, kur ir kaut vai par grādu siltāks, iespējas tikt pie copes ir daudz lielākas. parasti vējš sadzen silto ūdeni vienā ezera pusē, sevišķi, ja tas ir pastāvīgs un nemaina virzienu - tur tad būs karpas. saulainas vietas pavasarī ir patīkamākas nekā pastāvīga ēna, utt. mūsu ezeros karpas labprāt uzturas arī peldētavu rajonā, sevišķi vasarā, jo te regulāri tiek uzduļķots ūdens un ir vairāk barības. sevišķi naktī pēc tam, kad visi peldētāji ir prom, te var meklēt pašas lielākās. nu un protams, ar acīm - skatīties, kur kāda karpa izlec vai izgriežas. ideālā gadījumā uzkāpt kādā kokā un ar polarizētajām brillēm saulainā laikā mēģināt kādu saskatīt. visdrošākais veids, kā noteikt, ka karpa barojas Tavā vietā ir pārbaudīt, vai boilas pēc kāda laika ir pazudušas. siltā laikā var ienirt, aukstā laikā var mēģināt no laivas ar kādu palīglīdzekli (akvaskops, zemūdens kamera) saskatīt.

Atbildēts: 20.aprīlis 2015, 09:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā microsoft26

Aizmirsu pajautat..Tos kiplokus kada veida jaliek izspiezot,un cik daudz..

Atbild Aivars Rudzinskis

uz čuju, lai pašam slikti nepaliek.

Atbildēts: 16.aprīlis 2015, 13:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas