Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Kategorija:

Sveiks!

Vēlos iegādāties telti un gultu makšķerēšanai tepat Latvijā. Ko tu ieteiktu un kādas pats izmanto?

Paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

man pašam ir Fox Euro Easy Dome, tā ir telts ar iešūto grīdu un augstu slieksni, kas nodrošina, ka tajā neikļūst skudras, peles, čūskas utt. arī odu tīkls ir pilnībā noslēdzams, bez caurumiem apakšā. otrkārt, tā ir ļoti ātri un viegli uzceļama un nojaucama, turklāt ne tikai teorētiski - no prakses es jau esmu gultā kamēr citi vēl būvējas. trešākārt, tai ir neliels "priekšnams", kas ir labi, jo tur var turēt dipus, netīrās kājas un dubļainos zābakus, saglabājot tīru to vietu, kur ir gulta, drēbes un citas mantas. telts ir dubultā, tajā neviedojas kondensāts, kas arī ir ļoti svarīgi. telts materials ir elpojošs, bet telts augšā ir neliela ventilācija, kas kopā nodrošinās, ka no rīta nesāpēs galva. To var iebūvēt ļoti nelīdzenās vietās, krūmos un starp kokiem neko nezaudējot no iepriekš minētā. mīnusi - lielā vējā tā mazliet kustas un skan, jo nav tik stabila, kā uz rāmja būvētās teltis. es gan esmu tajā pārdzīvojis ne vienu vien vētru un šis mani sesatrauc. otrs mīnuss - stabilitātes palielināšanai to var piestiept ar striķiem, kas ir teltij apkārt un aiz kuriem var aizķerties. ja var atļauties, es mūsu apstākļiem iesaku tikai Fox Easy Dome, ko tagad ražo ar jauno Ventec materiālu, kas ir labākais, kas vispār var būt. Gultas ir daudz un dažādas, tomēr vissvarīgākais ir, cik tā ir līdzena. Visjaunākā Fox Flatliner gulta ir pilnīgi līdzena, kas nodrošinās, ka nesāpēs mugura pēc ilgākas gulēšanas. Tā gan krietni maksā un ir arī lētākas gultas, kaut vai JRC, tomēr tās būtu ļoti ieteicams reāli izmēģināt, pirms saprast, kas tev der. absolūtais minimums būtu 6 nevis 4 kājas un iespēja sakarīgi pievilkt gumijas, kad tās būs izstaipījušās. Laba gulta un arī laba telts ir investīcija vismaz uz 10 gadiem, tā kā ir vērts piedomāt pie frāzes, ka skopais maksā divreiz. un nopērc gultai somu, nenožēlosi!

Atbildēts: 10.aprīlis 2012, 12:47 | 4 komentāri | Adrese atbildei

Paldies par atbildi, bet te sūtot jaunās mantas radās vēl 2 nelieli jautājumi:

1. par pamatauklu, kuru Tu ieteiktu - Kryston Krystonyte Super Mono 15 Lb vai Korda Adrenaline 15 Lb, it kā cena vienāda.

2. par marķiera auklu - minēji iepriekš ka ir tāda no Fox, vai domāji Fox Exocet spod&marker braid?

Atbild Aivars Rudzinskis

1. man uz kriston labāk ķeras un tā labi slīkst. tālāk aizmetīsi ar korda. 2. aha.

Atbildēts: 3.aprīlis 2012, 01:51 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks..sezona jau tik tuvu, ka liekas ar roku var aizsniegt :)..bet atceroties pagājušo gadu un arī lasot Tavus rakstus esmu nolēmis šovasar iemācīties un apgūt ūdenstilpnes dziļuma mērīšanu izmantojot marķieri (Marker float, - http://www.youtube.com/watch?v=SYlo3aJdOIU&feature=related), taču radās vairāki jautājumi, skatot informāciju netā:

1) vai dziļuma mērīšanai var izmantot arī to pašu kātu ar ko makšķerē (šobrīd Fox Warrior S 3.5 Lbs) vai tomēr jāpērk speciāls marķiera kāts?

2) kaut kur netā lasīju, ka ir auklas - kuras it kā ir sadalītas ar dažādu krāsojumu (lai varētu labāk attālumu mērīt), varbūt vari pateikt kādu konkrētu marku un ko vajadzētu ņemt vērā izvēloties auklu marķierim?

4) vai šādā veidā apzinot prognozējamo copes laukumu var cerēt uz lomu, ja piemēram brauc uz 2dienu copi, vai tas pārāk neizbaida zivis.

5) varbūt ir ērtāks, ātrāks veids kā izmērīt ūdenskrātuves dziļumu un kādi ir Tavi ieteikumi mērot dziļumu un iezīmējot plānotā copes laukuma dziļuma karti..?

Paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

1. mērīšanai var, bet gultnes struktūras izpratnei ne. speciālie marķiera kāti ir daudz jūtīgāki, tādēļ ir reālāk iemācīties saprast, vai tur smilts, akmeņi vai zāle apakšā. 2. tās ir attāluma mērīšanai velcēšanai, karpinieki tādas nelieto. principā, priekš kam tev zināt, vai tavs izvēlētais punkts ir 70 vai 75 m attālumā? tas neko nedod. marķierim izvēlas pīto auklu, var papildināt ar monofilo vai konisko šoklīderi, tas arī palīdzēs marķierim nesapīties. foxam ir labas spod/marker auklas, dzeltenas, peldošas, speciāli tam paredzētas. centies neņemt ļoti mīkstu pīto auklu, var mesties ap riņķiem un marķieris pazudīs. ja nu briesmīgi vajag mērīt attālumu, tad leitu binokļus ar šādu funkciju. 3. ne pārāk aizbaida, par to nesatraucies. 4. protams - laiva, eholots, gps, pc, Dr. Depth, aukla ar svinu galā un gara kārts. nopietni, ja tev ir bailes no darbošanās ar marķieri, jo ne visai spēj domāt 3 dimensijās (kas ir samērā bieži sastopams un nav nekas nosodāms) es ieteiktu vienreiz paņemt laivu ar eholotu vai ar auklu, kam svins galā vai ar garu kārti un uzzīmēt dziļuma karti ar to. pēc tam tajā pašā vietā mēģini uzzīmēt to pašu karti ar marķieri. un nemēģini vienlaicīgi nodarboties ar dziļuma kartes zīmēšanu un gultnes struktūras pētīšanu, sajauksi sev galvu. un pie pirmās reizes labāk vispār atstāj pārējo inventāru mājās, tā tev neradīsies vēlme pārslēgties uz patīkamākām nodarbēm:) jā, un nesāc ar dziļuma mērīšanu mega distancē.

Atbildēts: 2.aprīlis 2012, 12:10 | 1 komentārs | Adrese atbildei

Sveicināti.Es šogad vēlos sākt izmantot arī marķieri.Bet jautājums būs šāds:Vai spilgtās krāsas marķieru auklas (dzeltenās utt.) neatbaidīs karpas vai kā savādāk neiespaidos karpu copi.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

ja marķieri izmantosi grunts mērīšanai un pētīšanai, tad copi iespaido process kā tāds un auklas krāsai nav nozīmes. savukart, ja vēlies atstāt marķieri ūdenī kā orientieri copei, tad, protams, auklai jābūt pēc iespējas nemanāmai. tomēr prātīgāk ir marķieri ūdenī neturēt. iesācējiem gan es ieteiktu sākumā ķert ar visu marķieri ūdenī un kad acs un metiena tehnika ļauj, pamazam no tā atteikties.

Atbildēts: 27.marts 2012, 18:07 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveks vēlreiz! :)

Šoreiz es gribu pajautāt par karpu kātu Fox Warrior Viņš ir tikai divdaļīgs un ja jā, tad iesaki kādu trīsdaļīgu kātu labu lidz 60ls 12ft 3.00lbs

Atbild Aivars Rudzinskis

Robinsonam laikam tāds daudzmaz prātīgs bija. pirms pāris gadiem testēju žurnālam, kaut ko izvilku.

Atbildēts: 19.marts 2012, 12:59 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei
Jautā jork | Inventārs

Sveiki! Ir doma pirkt jaunu katu , bet ar to pasu katu gribu braukt ari uz samiem , Bet es isti nezinu kadu katu pirkt to pasu kaut kadu salmo diamond carp ar testiem lidz 150 grami , vai nemt juras katu ar testu lidz 180 - 200 gr. Kuri garuma neparsniedz 4 metri. Varbut ir kadi ieteikumi?

Butu labi ja pa spoli ari kaut ko uzrakstitu.

Atbild Aivars Rudzinskis

jebkurš normāls karpu kāts izvilks samu līdz 70 kg un vairāk, pierādīts. tas pats attiecas uz karpu spolēm. tikai nepērc "kaut kādu". atceries, ka kātam galvenā slodze ir metienā nevis zivs vilkšanā. līdz ar to kāta izvēle ir atkarīga no tā, ko, cik tālu un cik precīzi gribi mest. ja ēsmu ieved ar laivu, tad kāta izvēlei vispār nav nozīmes. un vēl atveries, ka ar bomi vilkt zivis ir krietni mazāk kaifa.

Atbildēts: 19.marts 2012, 12:55 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

sveiki...esmu varteikt karpu copee iesaacejs... taakaa spiningoju jau 4gadi ar shimano katiem gribetos jums jautaat kadi ir shimano carpu kaati cenaa ap60ls par 1 kaatu ... dargaakus dimzeel nevaretu atlauties jo ir doma nopirkt tris katus.vai tomer par tadu cenu ir kas simpatiskaks atrodams..

Atbild Aivars Rudzinskis

alivio testēju pirms pāris gadiem, bija ok, ņem tik ciet. ap 60 ls sanāks arī fox warrior. būs simpātiskāks.

Atbildēts: 17.marts 2012, 22:23 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Sveiks.

Es tev gribu pajautāt par Lietussargs GC UMBRELLA vai ir jēga viņu pirkt es jou otro gadu aktīvi braucu uz karpām, bet vēl skaitos iesācējs, tad kad liels vējš kļūst ļoti auksts un gribas kaut kur paslēpties. Ko tu labu vai sliktu vari teikt par šo lietussargu?

Ja slikts, tad varbūt vari ieteikt citu nojumi lētu.

Atbild Aivars Rudzinskis

auksti ar tādu nebūs, jo visu laiku būs jāskraida tam pakaļ. nojumei tomēr būtu jābūt gana stabilai, nevajadzētu laist cauri vēju un vismaz minimāli arī lietu. tā kā zem nojumes odiem ļoti patīk, jo tur ir ēna, tad praktiski noder arī siets priekšā tādām reizēm. arī ieklātā grīda ir vērtīga lieta, jo nekas nepazūd zālē un arī mantas nesmērējas. pats lētākais, ko atradu ir šis. aizej uz fishbon veikalu biķernieku ielā 1, palūdz atlaidi, kalpos daudzus gadus. tādā pat gulēt pa nakti varēsi, kad beidzot sadomāsi. ir laikam arī versija bez tā sieta priekšā. http://www.tacklebox.co.uk/on-the-bank/bivvies-and-brollies/brollies/jrc-sti-2-rib-brolly-mozzy-front.html

Atbildēts: 16.marts 2012, 17:49 | 2 komentāri | Adrese atbildei

Labdien.Vēlos pamēģināt ķert karpas ar boilām.Kādu kātu un spoli iesākumam ieteiktu.Pašam ir Salmo Supreme Travel Carp 3,60 ar 2,75 lbs testu un Salmo Diamond Carp runner spole. Vai derēs?Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

iesākumam derēs, tikai prātīgi met.

Atbildēts: 12.marts 2012, 13:57 | Pievienot komentāru | Adrese atbildei

Vēlreiz par tiem FOX Warrior S kātiem. Kā tu domā vai ir droši sūtīt kātus no ebay.co.uk ja tos piedāvā, cik lasīju, diezgan pazīstams UK veikals? Jautāju tāpēc, ka cenas diezgan ievērojami atšķiras.

Atbild Aivars Rudzinskis

transportam vajadzētu būt apdrošinātam, tas jāpārbauda. labāk jau paņem pie mums veikalā, paprasi kādu atlaidi, ja ņem vairākus. ar transportu no anglijas diez vai būs lētāk. turklāt, ja ņemsi šeit veikalā, varēsi pēc garantijas ko salabot, ja saplīsīs.

Atbildēts: 4.marts 2012, 12:37 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
©2004-2014 CopesLietas.lv