Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā kiborgs72

Sveiks Aivar,

gribēju pajautāt par copi ar Nutrabaits boilām, sākas karstais laiks, copēju uz Triga (cope, nu nevarēja sudzēties, bet gribas jau vienmēr labāk), vai varbūt siltam laikam man kaut ko pamainīt, piemēram EA Strawberry, Cream & Bergamot, Pineapple and Banana ......., varbūt dosi konsultāciju, kas šajā siltajā nedēļas nogalē no Nutrabait būs labāk nekā Triga

Atbild Aivars Rudzinskis

nav labāku boilu par tām, ar kurām jau kādu laiku esi barojis un trigga ir viens no vislabākajiem apstiprinājumiem šim principam. turklāt trigga nekādā gadījumā neskaitās boila aukstam ūdenim, drīzāk otrādi - aukstam ūdenim labāka būtu trigga ice. cita lieta, ka šajā karstumā, ja nav vēja, ūdenī krītas skābekļa daudzums un zivis kļūst mazāk aktīvas (sk manu pēdējo rakstu žurnālā). tādēļ ar barošanu lielos daudzumos nevajadzētu aizrauties. ja ķeras, tad var piebarot, bet ja zivju neredz, tad minimāli.

Atbildēts: 4.augusts 2015, 20:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā EdgarsPriede

Sveiks, Aivar.

Nav īsti saprotams par karpu kātu testiem.

Cik īsti gramos būtu kāta tests 3,5lbs?

Atbild Aivars Rudzinskis

Tāpēc arī nav saprotams, jo nav tādas formulas. Lbs nevar truli gramos nokonvertēt. Neviens ražotājs negarantē, ka droši var mest kaut kāda svara svinu, jo, atkal teorētiski, tas atkarīgs no metiena tehnikas. Tas 3.5 patiesībā nozīme tikai to, ka kāts ir paredzets lielākam svinam nekā 3 lbs kāts un mazākam nekā 4.

Atbildēts: 31.jūlijs 2015, 02:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bba

sweiks. cik waretu izmaksat karpu iesacejiem komplekts aptuweni? zinu ka kada copes zurnala bija apraksts par tadiem iesaceju komplektiem bet nepasut copeslietas...

Atbild Aivars Rudzinskis

Par pāris simtiem var mēģināt. Žurnālu palsīt arī ir vērtīgi.

Atbildēts: 27.jūlijs 2015, 01:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā skudraskuu

Sveiks...

dzirdeju kad karpas loti jutigi reage uz udens limena svarstibam vai ta ir?

Atbild Aivars Rudzinskis

Protams.

Atbildēts: 19.jūlijs 2015, 23:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kaspars1983

Sveiks, Meistar!

1.Barot ar boilām vai barību(pelletes, kukuruza kaņepes utt.)?

kādos apstākļos, kuru taktiku izmantojat?Kāpēc?

2.Makšķerēju Wild ezerā un pa dienu copes ir ļoti reti. Kādi tam iemesli? ko karpas dara pa dienu? :-)

3. Cik ļoti šoklīderis samazina copju skaitu? pēc Jūsu pieredzes?

4. Cik ilgi ilgst nārsts?

Paldies!

Ne asakas!

Atbild Aivars Rudzinskis

1. sorry, šeit atbilde uz vairākām lapām. pa lielam, ja zini, ka tajā vietā karpas mēdz ganīties, tad ar boilām ir jāpietiek. man, piemēram, ir slinkums čakarēties ar visu pārējo, izņemot dažas ļoti specifiskas situācijas. no otras puses, tas tomēr ir ārī naudas jautājums. 2. to pašu, ko pārējā laikā. karpai ir mājas, ēdnīca un ceļš no mājas uz ēdnīcu. karpa nemēdz būt visās trijās vietās vienlaicīgi. tu savas makšķeres gan vari salikt visās trīs vietās. tad arī copes būs visu laiku. otrs variants - dienā karpa redz tavu montāžu, naktī neredz. veido mazāk pamanāmu montāžu vai lien dziļāk, kur tumšāks. 3. pēc manas pieredzes - pamatīgi, bet es nepretendēju uz absolūtu taisnību šai jautājumā. turklāt es to praktiski nekad nelietoju. tomēr gandrīz visas manas lielākās zivis bijušas uz šoklīderiem, jo apstākļi ir bijuši tādi, ka tomēr vajag. 4. visas karpas nenārsto vienlaicīgi, kāda vienmēr gadīsies ārpus procesa

Atbildēts: 17.jūlijs 2015, 10:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā alan

sveiki, iegādājos makšķeri mitsuroshi tri tip 52 multi 12ft, un nav info kāds viņai tests. varbūt esat kautko dzirdējis?

Atbild Aivars Rudzinskis

neesmu gan, piedod.

Atbildēts: 16.jūlijs 2015, 20:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kencis

labdien!gribetu zinat jusu viedokli,esmu iesacejs un perku bojlas veikala,,jo pats vell nesmu sapratis ka rullet bojlas,,bojlas perku nutrabait,bet soreiz nebija veikala izdomaju nopirkt traper bojlas,,ko jus par šim bojlam varetu pateikt??

Atbild Aivars Rudzinskis

Vajadzēja tomēr pameklēt veikalu, kurā ir nutrabaits.

Atbildēts: 10.jūlijs 2015, 00:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lidaka08

Vseicināts meistar! Kä Jūs domājat, vai karpas ir devušās nārstot?

Atbild Aivars Rudzinskis

Dažādās vietās viņas to dara dažādos laikos.

Atbildēts: 6.jūlijs 2015, 00:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā murks

Labdien!Nesen esmu pievērsies karpu makšķerēšanai,draugi uzdāvināja divus karpu kātus,gribētu dzirdēt Jūsu vērtējuma.

PELZER V 12 PLUS 3,25lb 3,9m divdaļīgs,SPRO FLASHBACK CARP 2,34lb 3,6m divdaļīgs.Lielāko karpu 8,4kg esmu izvilcis ar SRAUMES ražoto 6m teleskopu,ražots ap1970 gadu,lietoju CROKODIL CARP 0,3mm auklu.Manā inventārā ir arī JUXON 3,6m 3lb kāts,bet lidz 100m nevelk,bet mani apmierina.

Atbild Aivars Rudzinskis

izvilkt karpu, jebkura izmēra, varēsi ar jebkuru kātu, par to neuztraucies. jāuztraucas par iespēju salauzt kātu metienā. tādēļ ar tādiem kātiem jo īpaši jāizvairās no straujiem paātrinājumiem metiena brīdī, metiena tehnikai jābūt pēc iespējas plūdenai, ar visu ķermeni. un, protams, nedrīkst kātu pārslogot ar svinu (plus pva, ja tādus lieto).

Atbildēts: 27.jūnijs 2015, 15:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā skudraskuu

Sveiks....

Saki vai ķiploka aromāts šajā brīdī vēl ir aktuāls?

Atbild Aivars Rudzinskis

noteikti var mēģināt.

Atbildēts: 5.jūnijs 2015, 11:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

Atbildes.lv - labākās atbildes
 
This site uses Genecy custom templates for DFP