Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā kiborgs72

Sveiks Aivar,

Esmu iesācējs, kā saka tautas klases makšķernieks, cik maciņš atļauj tik arī atvēlu copei. Esmu vilcis karpas maksa dīkos dienā ap divdesmit karpām , svarā no 2 līdz 4 kg., bet protams rodas vēlme vilkt ko lielāku. Tā kā esmu no Zemgales puses, tad lielāku karpu medībās dodos uz Vipedi un Valli (cik esmu lasījis jūsu blogā Jums šīs vietas nav svešas) , bet diemžēl copes pašvakas, pareizāk sakot šogad vispār nav bijušas

Standartā copē ( uz 12 stundām) izmantoju: uz mata sistēmas lieku boilas strawbeery jam (Richworth)--- galveno masu barībai Traper (zemeņu garšas 4 kg), ka papildināta ar grieztām boilām strawbeery jam (Richworth), pelletes strawbeery (Richworth) , kukurūzu (veikala saldā), kaņepes seklas (izmērcētas), atraktors ,,Liquid flours strawberry), mellasu.

Vēl, ja uz āķa ir zāles, standartā mata sistēmu papildinu ar peldošām boilām ,, White Chocolate” un Yellow Pineapple”

Pirms copes arī izpētu ar marķieri grunti, makšķeres sistēmām liekas arī viss kārtībā, izmantoju šoklīderu, līdkoru un pavadiņu materiālus arī dažādu krāsu, cenšos mainīt garumu (no 10 līdz 20 cm). Piebaroju vietu ar ,,raķeti” (varbūt ne tik ideāli) un uz pavadu tālākiem metieniem uz sistēmas lieku PVA.

Tāpēc vairāk domes sliecas uz to, ka kaut kas nav pareizi barībai, varbūt jāmaina nākamā copē ir cita (bet maciņš jau baigo variāciju neatļauj, kaut kas jau paliek no iepriekšējās copes, papildinu uz priekšu.), varbūt Zemene nav tas labākais variants, varbūt laika apstākļiem zemene nepatīk vai censties atkarībā no laika apstākļiem lietot citu barību.

Ko Jūs ieteiktu, kā pareizi rīkoties, vai mainīt barību, vai turpināt uz to pašu tādās vietās kā Vipēdis un Valle (uz Valli parasti braucu, skatos kad ir mači, braucu nedēļu pēc mačiem, vai varbūt Vallē tur pēc kāda laika vispār nebraukt, jo zivis ir noteikti piebarotas, vai varbūt es visu pareizi daru, bet 12 stundas labai copei ir par maz, varbūt Jūs varētu ieteikt optimālu piebarošanos un copes veidu šīm vietām.

12 stundas tiešām nav daudz, mačos sēdošajiem gadās ne vienu vien sutku būt bez copes un par traģēdiju tas netiek saukts. turklāt vidēji rēķinot, ļoti liela, ja ne lielākā daļa copju ir diennakts tumšajā laikā, tā kā pamazām sāc piedomāt pie nakšņošanas krastā. tas arī ļaus pilnvērtīgi copēt agra rīta stundās, kas klasiski ir produktīvākās. kas attiecas uz zemenēm, tad tā klasiski ir "nevainīgo" karpu boila - resp. tādām zivīm, kas neko citu dzīvē nav redzējušas. Vallē un Vipēdī karpas ir čakli barotas ar ļoti dažādām un lielākoties ļoti kvalitatīvām boilām, tādēļ "prasta" zemene tur tiešām varētu nestrādāt. līdz ar to ir 2 varianti -vai nu maini barošanas taktiku uz kaut ko no sērijas "barības boilas" vai paliec pie nevainīgajām karpām, kuras var joprojām atrast savvaļas ezeros un upēs, turklāt kā reiz Tavos izmēros - ap 7-11 kg. Zemgalē tādu netrūkst, dažreiz varbūt vajag ar zāģi un cirvi pastrādāt, tomēr iespējas ķert karpas parastos ezeros un upēs ir krietni jaukākas. tad arī var palikt pie zemenes taktikas, to turpinot pieslīpēt niansēs. ja nu tomēr plānos ir startēt kaut kādos mačos, tad gan nāksies domāt par pilnvērtīgākām barībām.

Atbildēts: 22.septembris 2014, 13:40 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Starp boilu klāstu neredzu tradicionālo Triggu un Triggu Ice, Source.
02.10.14
 
Aivaram laba atbilde.
Uz rudeni vajag mēģināt piedāvāt kaut ko smirdīgāku, asāku, piemēram, KG-1, KJN, papildinot ar dažādiem popapiem, smirdīgiem un ne tik smirdīgiem, uz kaut ko jau viņa ņems.
22.09.14
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager