Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā mirtins

Man ir jautājums par karpu smaržas un garšas īpatnībām. Es ķeru ar Method feeder, kas atšķiras no modernās karpu makšķerēšanas gan ar taktiku, gan izvadīšanu u.c. Un tikai nepilnu otro sezonu. Parasti strādāju ar diviem kātiem, no kuriem viens ir ar saldu barību, otrs uz dzīvnieku bāzes. Jautājums par otro - man nav pieredzes strādāt ar piemēram, hallibut pelets un tamlīdzīgiem aromātiem siltā ūdenī. Rudenī, pavasarī strādā labi, bet kā ir ar vasaru. Piemēram pašlaik, vai ir vērts tos ekspluatēt vai nē? Vai tomēr arī otru barības punktu taisīt uz saldās barības, variējot ar aromātiem? Paldies!

Karpas, atšķirībā no mums cilvēkiem, nedala smaržas saldās un zivīgās. Tādu iedalījumu ir izdarījuši cilvēki tādēl, ka tas ir ļoti vienkāršs un katram saprotams. patiesībā ar karpas izpratni par smaržām tādam iedalījumam nav nekāda sakara. vēl jo vairāk tādam iedalījumam nav nekāda sakara ar ūdens temperatūru un sezonu. daudz būtiskāki faktori ir, piemēram, kā kura sastāvdaļa ūdenī izplatās (ātrāk, lēnāk) un, protams, daudzi citi. Ja minam halibut peletes (paltuss gan ir zivs nevis dzīvnieks), tad tās ir ļoti ļoti bagātas ar eļļu, kas izplatās jo labāk jo siltāks ir ūdens. savukārt aukstā ūdenī tās patiesībā strādā daudz švakāk. Tāpat tāda ēļļaina bariba aukstā ūdenī ir grūtāk sagremojama, resp. karpa daudz mazāk apēd un daudz ātrāk pieēdas. savukārt siltā ūdenī karpa var ēst halibut peletes ļoti lielos apjomos. jā,un tās ļoti garšo samiem! Un, halibut (pelešu gadījumā) nekādā gadījumā nav uzskatāms par aromātu. aromāti ir ķīmiskas vai bioloģiskas izcelsmes piedevas, ko pievieno barībai smaržas radīšanai, lai ēsmu atšķirtu no citām un arī papildus pievilinātu zivis. vienā vārdā atbildot - makšķerniekam ir 2 iespējas - eksperimentēt ar visu pieejamo barību klāstu un mēģināt atrast, kas kurā brīdī labāk strādā un šādu pieredzi likt aiz auss vai arī otrs variants - ļoti rūpīgi iedziļināties barības sastāvā un uz tā pamata tad mēģināt prognozēt, kas tagad strādās un kas mazāk.

Atbildēts: 4.jūnijs 2015, 12:44 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ne uz ko nepretendēju:) Esmu tikai pašos pirmssākumos. Pa manam viss vienkārši- saldā un nesaldā:) Par to eļļu nebiju aizdomājies.Līdzīgi kā ar atraktoriem, aukstā ūdenī tomēr pārsvarās lietoju spirtveidīgos, nevis eļļiniekus.... nja... bet nu pagājušajā rudenī, un šajā pavasarī paltuss nostrādāja izcili labi. Šopavasar miksēju ar Dinamīta ražoto barību, kas pēc smaržas ļoti labi gāja kopā ar paltusa granulām. Tad jau varētu būt, ka var nostrādāt arī šrimpja granulas. Man ir ienācies bišķītis ar minigranuliņām... laikam būs jāmēģina piešaut klāt tai dinamīta barībai:))) Liels paldies! Būs jāsāk iedziļināties sastāvos:DDD
04.06.15
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager