Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Farnirs

Sveiks! Nesen biju uz karpu dīķi, karpas pirmo reizi vispār mēģināju noķert, laikam daudz ko nepareizi darijām. Ļoti daudz maziņās ķērās un mazi līnīši, tādi zem sprīža garumā. Lielās tur ir, bet nezinu, kā izmānīt. Tātad pāris jautājumi - vai labāk ir slīdošais svins ar pretsavērpēju, vai arī fiksētais ? Vai lielās baidās no tām kantainajām melnajām barotavām ? Vai labāk kukurūzu, tārpus, makaronus u.t.t. vērt uz paša āķa, vai arī uz tā speciālā mata, kurš āķim blakus ?

Verot ēsmu uz mata tiek panākts, ka karpa aizcērtas aiz lūpas un to ir iespējams atlaist brīvībā. Uz āķa uz ērta ēsma tiek dziļāk ierīta un nevajadzīgi traumē zivi. Kas attiecas uz izmēriem, tad ja jau Tev ķērās, tad viss ir daudzmaz OK. Lielākās karpas parasti cenšas turēties nostāk no sīko bara, tādēļ jācenšas iemest mazliet tālāk vai uz sāniem no iebarotās vietas.

Atbildēts: 12.jūlijs 2016, 19:46 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
To gan nekad nebūtu zinājis, paldies par info, domāju, ka tas ļoti palīdzēs. :) citas sugas jau tās mazās sugasmāsas padzen nost, tapēc tā neloģiski liekas pašam štukojot.
13.07.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers