Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā BAigars

Paturpināšu par tiem savvaļas ezeriem. Jā, laiva ir. Tāpēc arī domājam lielāko daļu kātus likt pie pretējā krasta niedrēm, kokiem.

Makšķerēšanas noteikumi, protams, laba lieta, bet karpu cope vēl labāka :))

Šis konkrētais ezers ir mazs, ap 10ha purva tipa ezeriņš ar melnu ūdeni, melnām karpām, dūņām.. Ir varbūt kāds specifisks ieteikums tādām vietām? Neskaitot, ka jāatrod no dūņām tīri pleķi.

Vēl kas - 6 kāti vienā točkā? Visu ziemu skatījos ukraiņu seminārus, piemēram, Aleksandr Kubaj, kurš daudz stāsta par kātu/točku izvietojumu. Kreisā tuvāk, labā tālāk, labā vairāk atraktīva utt. Šīs divas informācijas tagad neiet kopā. Kā izpaužas 6 kāti uz vienu "pleķi"? Tās daudzās auklas nebaida savvaļas zivi?

Un ja nu tomēr kolēģus neizdodas pierunāt uz tunča boilām, jo patīk mandarīns? Cik būtu tāds minimālais ieteicamais attālums no točkām, lai iespējami mazāk jauktu karpai galvu?

Paldies!

6 kātus vienā punktā gluži nē, bet noteikti var variēt attālumus no galda centra. jo lielākās karpas burzmā nelien. sevišķi arī, ja tajā burzmā ir arī baltās zivis. Par auklām ūdenī - protams, ir taisnība, tomēr jāpiedomā arī, kā tās labāk nomaskēt. ja piemēram, tās iegrmedē dūņās, tad var arī likt tuvāk vienu otrai. ja pretējā krastā ir ūdenī sakrituši koki, tad tās ir karpu mājas. ar garantiju. cik tuvu pie tiem kokiem makšķerēt - tas jau ir klases jautājums. skaidrs, ka jo tuvāk, jo lielāka cerība uz copi, bet arī lielāka cerība karpai paspēt ieskriet atpakaļ kokos. tikai nevajag barot pašos kokos - tad toč viņa negribēs nākt laukā. par copi dūņās - nu nav jau tā, ka tie pleķīši būtu vienīgā opcija. ja izdodas boilu nenoslīcināt tajās dūņās, tad arī var cerēt uz copi. viegls, pat 30g svins plus 40 cm mīksta pavadiņa ar neitrālas peldamības boilu vai sniegavīru, kas nostāsies tieši virs dūņām - ļoti normāls risinājums. tikai barot tad arī vajag ar kaut ko, kas neslīkst dūņās - resp ne ar boilām vai peletēm, bet saberztām boilām, kaņepēm, kukurūzu, kaut kādu birstošo - lai tas viss nosēžas kaut kur dūņu virspusē. jā, un nekādi pva. tagad pavasarī svarīgs ir vizuālais aspekts - gan spilgtas boilas, gan gaišākas krāsas barības galds uz dūņu fona var neslikti pievilkt karpu. Par pēdējo jautājumu - varbūt pats pierunājies tad uz mandarīnu?

Atbildēts: 29.aprīlis 2019, 21:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager