Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Piedalities

Sveiks! Tā kā nākas mājās sēdēt, tad vēlos atklāt karpu sezonu. Visticamāk, ka dienas cope Baļotē. 5-8 grādi āra temperatūra. Jautājums par vietas izvēli. Labāk sēsties tajā sektorā, kur sejā pūš vējš? Cik nopratu no Tavām iepriekšējām atbildēm, tad saulainā dienā jāskatās, kur vējš sadzen silto ūdeni,tur karpas, visticamāk, ka dzīvosies?

Domāju uz vienas makšķeres izmantot parasto mata sistēmu ar sniegavīru, un uz otras chod-rig, ar spilgtu pop-up. Barošu tikai tik cik ar PVA maisiņiem ar samaltām un pilnām boilām un peletēm. Vai, Tavuprāt, dažu stundu dienas copei šāda stratēģija pašlaik varētu strādāt? Un vai barot ar vienām boilām labāk?

Diemžēl vēl neesmu iepircis atraktorus un līdz copes dienai arī neuzspēšu, varbūt ir ieteikums kā varu mājas apstākļos kaut ko pagatavot, lai izceltu smaržu boilām?

Paldies jau iepriekš un lai laba veselība!

jā, sola saulainu laiku un grēks sēdēt mājās. kas var būt labāks par pirmo pavasara karpu šajos apstākļos! pa lielam visu pareizi esi izdomājis. vien skaties, ka tās visas labās vietas vēja pusē jau nav aizņemtas, labāk ierodies laicīgi. barot to kvantumu ar zivīm, kas baļotē šobrīd ir, varētu būt visnotaļ nepateicīgs darbs, it sevišķi tik īsā sesijā. spilgti in smaržīgi ir pareizā taktika. par mājās gatavotiem atraktoriem - manuprāt nekas nav labāks par pva maisiņu ar smalki samaltām boilām. tur iekšā ir ļoti daudz visa kā un efekts būs tieši tāds, kā vajag- aromāts, kas izplatās ne pārāk ātri un ne pārāk lēni. plus veidosies krāsains barības pleķis uz grunts, kas tomēr ir vairāk nekā viena pati boila, tāpēc saskatāms no lielāka attāluma. Vienīgais, lūdzu uzmanies ar pva maisiņiem. tie aukstā ūdenī šķīst daudz daudz lēnāk. ja sasien mezglu, tas vispār var palikt neizšķīdis. ideāli, ja ir speciāli pva materiāli aukstam ūdenim. ja nav, paeksperimentē jau mājās, paskaties, cik ilgi tas maisiņš šķīst. nekādā gadījumā neliec klāt nekādas eļļas vai eļļainus šķīdumus, tie apturēs procesu pavisam. Vēl no mājās atrodamiem atraktoriem var pieminēt parasto sāli. labāk gan akmens sāli vai kādu citu kristālisko, kas ir pēc iespējas lielākos gabaliņos. To var ielikt maisiņā klāt. ūdens boilas tuvumā kļūs sāļāks, karpa to ļoti labi jūt un gribēs pārbaudīt, kas tur tāds interesants. pārbaudīts, strādā. Daudzi liek sāli iekšā boilās, turklāt lielos daudzumos. manuprāt, tas nav īsti pareizi domājot par karpas veselību. toties maisiņā ielikts kristāliņš gan nekādu ļaunumu nevienam nenodara.

Atbildēts: 24.marts 2020, 10:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager