Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā JurijS

Sveiks, Normund! Kada ir bijusi tava pieredze ar ziemas copi Vaidavas ezera? Tur licenzi japerk ari ziemas laika? Turpat lidzas ir ari Mazais un Lielais Ansis. Kads tavs viedoklis ziemas copei tur?Brivdienas bushu taja gala, tachu trukst informacijas. Patiecos jau ieprieksh!

Atbild Normunds Grabovskis

nu ir arī labāki, precīzāk copei vienkāršāki ezeri par Vaidavu , redzēti, dziļš, ar izteiktām krasta kantēm, zivis ir, pat smukas, bet ... ja netrāpīsi, tad iespaids būs, ka ir tikai sīkuļi, par atļaujām nezinu, sen tur neesmu bijis un..... diez ko arī nevelk :)

Anšos varētu būt būstams ledus, tur ir daudz smalku un vidēju ašuku, arī balto mikrobu tur ir daudz, bet tur ir licenzes un veči ziemā tur maz copē tagad, tad jau labāk Vaidavas ezers, pašā Vaidavas ciematā pavasaros ir labas finieru vietas, tuvāk Rubenei arī finieris ir, bet tur pamatā ašukus meklē, tiesa atrod pamatā tikai vietējie :), ezerā ir līdakas, bet tās tagad aiztikt nedrīkst

Ja'galvenais ir kaut kur pacopēt, tad ir ok :):):)

Atbildēts: 14.marts 2012, 12:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Janka

Sveiks!Kādās vietās ir jāmeklē vimbas?Runa ir par kādu nelielu Kurzemes upi.Straumē vai jāmeklē bedres.

Atbild Normunds Grabovskis

nu nav jau tai Kurzemē to upju, kur ir vimbas tik daudz, lai nevarētu tavu upi atšifrēt :):):)

vimbas noteikti nestāv stāvošā ūdenī, tās atpūšas aizstraumēs, bet tik un tā uz straumes atstraumes robežas, arī vimbu takas iet tā, lai zivīm vieglāk pārvietoties pa upi, tātad zig zagā, straume nekad nav visā upes platumā vienāda, es teiktu, ka vimbas jāmeklē atstraumēs ar daudz maz akmeņainu-smilšainu grunti un vis perspektīvākās vietas ir tā šaurā josla starp pamatstraumi un krasta straumi, reizēm atstraumi, pastāvēsi pie upes, sapratīsi par ko es runāju. Vimbas atpūšas bedrēs, bet arī bedru daļā, kur ir straumīte :)

Atbildēts: 14.marts 2012, 12:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā VoBlaa

Vesels Normund!

Saprotu, ka variantu ir daudz, bet tomēr, kādu bļitkiņu tu ieteiktu pašlaik paķert asarus- doma ir braukt uz Peipusu.

Atbild Normunds Grabovskis

nu palasi taču atskaites par Peipusu, nu neņem šogad tur uz bļitku, NEŅEM, kāpēc vajag sačakarēt pašam sev copi, palasi forumā sadaļu par Buma bļitkām, tur ir desmitiem fotogrāfiju ar labu labām bļitkām , :):):)

Atbildēts: 14.marts 2012, 12:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā amucis

Sveiks, Normund! Pats esmu Valmierietis bet kaut kā sanācis aizpeldēt uz Daugavpili. :) Kur Daugavpilī varētu nopirkt Okuma spoles? Kaut kā nav sanācis manīt.

Andris

Atbild Normunds Grabovskis

uz doto brīdi droši vien, ka nekur, Salmo noliktavās OKUMA nipat tikai ienāca, ir atmuitota un iespējans, ka nākamnedēļ sāks braukt pa Latvijas veikaliem, zinu, ka no Daugavpils veikaliem ar Salmo strādā Ierošu veikals, vai kāds citas arī nemāku teikt

Atbildēts: 14.marts 2012, 12:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā otinjsh

Sveiks, Meistar!

Regulāri pārlasu tavus apcerējumus un ar sniegtās atbildes, bet pie tādas galējās poņas vel neesmu nonācis, tieši iebarošanas jautājumā. (Interesē pievienot Brekšu nakts copi, savā ziemas arsenālā.) Kaut kā patīk man tas miers un klusums.

Plānotais laiks un apstākļi varētu bū sekojoši:

- iebarošanai varu veltīt 1 dienu iepriekš. Vai ir vērts piebarot iepriekšējās dienas vakarā un copes dienas rītā (copēt sākšu pēcpusdienā) vai pietiek tik ar vakara barojienu.

- Kāda varētu būtu tā veiksmīgas copes iebarošanas iespējamā formula (kāda vājāka aromāta barība, tikai zeme ar tārpiem, tīra gaļa. Vai ir vērts pievienot, ķiploku, koriandru kā aromatizētājus?

- Ieticamais daudzums: piem viena lielā barotava (pašam jau gribas iebērt vairāk :) )

- Barošana pirms pašas copes un piebarošana tās laikā?

- Copēšu ezerā. Pavasars jau itin raiti veic apgādi ar svaigo ūdeni. Max dziļums 4.5km. Cepēšu uz izejas no bedres no 4m uz 3m (veči jau visu zemledus ziemu tur tajā rajonā ko čubinās, značit zivs ir, vasarā ar toč ir)

Paldies par atbildi, ja tāda tev atrodas.

Par rezultātiem apsolos atrakstīties!

Otinjsh

Atbild Normunds Grabovskis

breksim gribās ēst, tāpēc viņam patīk uzklāts galds, ko un kad tu klaši uz galda jau ir atkarīgs no tavām vēlmēm un iespējām, es pamatu pamatos izvēlos breksi barot ar motiļiem, jā padārgi ir, bet nu neko labāku arī neesmu vēl atradis, 300 gr motiļu uz 2-3 kg zemes un visi tuvumā esošie brekši būs tavi, tiesa ... gribētos saprast par cik lielām zivīm mēs runājam, ja tie ir 2-3 kg puikiņi, tad ir viens uzvedības modelis, ja tie ir 300-600-800 gramu finierīši, tad ir cits, zinot, ka pamatu pamatos veči kaifo arī par finieriem, tad par tiem arī runājam

1. barošana vakarā un cope no rīta, sajauc ar pāris kg zemes aptuveni 100-150 gr motiļu un katrā no āļiņģiem ielaid pa 150-300 (satura svars) gramiem ar lielu barotavu, sliktākā gadījumā 2-3 mazās barotavas, no rīta nāc un katrā āļiņģī, kādu 0.5 metru virs grunts uzmanīgi atver mazo barotaviņu ar šķipsnu (10-15 grami) motilīšu, brekšukiem, ja viņi vispār tur ir, vajadzētu sākt pieteikties jau kādu pus stundu pēc motiļu ielaišanas, ja cope ir ok, straumes nav, tad pēc katra lielāka (nu virs 500gr) finiera vajag āļiņģī no augšas iemest pa 10-20 motiļiem, lai tur apakšā puikiem nezūd interese ', ja ir neliela straumīte, tad pēc 3-5 zivīm mazā barotaviņa. Ja zivis pienāk, ķerās un tu viņas tur nenoturi, tad iespējams, ka viņas atgriezīsies pēc ilgāka laika, zivis ir jāpiesien pie āļiņģa, tā ir cita māksla un to ir jājūt, kad viņas grib papildporciju

2. barības ir ok, bet man pašam tikai pāris reizez ir izdevies ar barību brekšukus pavērt tā kā ar motili, bet vispār viņi pienāk un ķerās, no vakara saur un sabaro āliņģus, vēlams tomēr barot ar barotavu un censties barību likt uz grunts, pietam silti iesaku izmēģināt vismaz 2 dažādas, atšķirīgas barības, tas palielinās tavas iespējas, no rīta nāc un katrā ālīņģī tomēr pa šķipsnai to, uz kā ķersi ielaid un ari sākt sēdēt, copes laikā paildus barošana ar barību strādā tikai tad, ja ir zivju aktivitāte, citādāk zivis paēdīs un vairs neinteresēsies par tavu tārpu, zemledus cope ar to arī atšķiras no vasaras,

Atbildēts: 14.marts 2012, 12:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā arvidss

Laiva.

Sveiki! Man nedaudz varbuut divains jautajums. Lieta tāds, gribu vasarai iegādāties labu laivu. Gan makšķerēšanai gan vienkārši pabraukāt bez makšķerkātiem pa ezeru vai upi. Doma ir 2 vietīgo paņemt. Tā kā man nav auto, tad mani interesē tās laivas pārnēsāšana ar rokām...faktiski būs jāstaipu viņu līdzi... Būs jāiegādājas kāda soma, vai arī tūristu lielajā mugursomā jāpamēģina salocīt... Kādu tādu vieglāku laivu varētu ņemt? Tagad jau pārsvārā tās polivinila laiva un viņas ir uz pusi vieglākas nekā gumijas... Cik tāda varētu svērt? Vai pērkot laivu veikalā viņai klāt tiek dota kāda soma...?? Varbūt varat kaut ko ieteikt manā gadījumā? Kādu laivu varētu pirkt, kādu materiālu,somu, vai polivinilhlorīds ir drošs?... jo zinu ka tas ir plānāks par gumiju, bet nu it kā tik stipri neiznēsājas gadiem ritot. Vai vispār ir reāli to gumijas laivu sev līdzi staipīt?

Iepriekš paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

vienu vārdu sakot, tu gribi nopirkt mazu, vieglu laiviņu , ar var i pa upi nobraukt i pacopēt, pie visa šī prasās redzēt klāt arī cenu, līdz kādai esi ar mieru šādu laivu pirkt, jo lielveikalos ir laivas i pa 30-40 ls :), bet ir laivas arī pa 300-400 ls, saprotu, ka tu esi kaut kur pa vidu, tomēr lai kaut ko ieteiktu vajadzētu zināt + - kādās naudās gribi iekļauties

Atbildēts: 14.marts 2012, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rinalds62

Sveiks Normund.

Ļoti cienu Tevi.

Patīk metodes ko izmanto.

Tiesa gan nav laika skatīties visus copes raidījumus.

Ko iesaki uz peipusa brekšiem iebarošanas ēsmas, mānekļi, auklas, metodes,CIK METROS??

jā un velreiz varētu pa peipusa likumiem varbūt kāds links vnk maz laika meklēt ganjau ir lapās.

Atbild Normunds Grabovskis

nu nebūs tev tur nekādas brekšu super copes, jo tos brekšu barus tu ar savu kombikorma maisiņu neapstādināsi :), pa daudziem gadiem zinu tikai pāris gadījumus, kad maniem paziņām, kuri zin ko dara un ezeru arī pazīst, ir izdevies uz kādu brīdi apstādināt zem ledus skrienošo brekšu baru, tas būtu tas pats, kas ar barību piespiest apstāties skrienošu ziloņu baru :), ja atrodi, kur viņi barojas, tad jā, tad ir ko atcerēties, bet........

drošāk ir brekšos braukt uz Alūksni vai kādu citu lielo ezeru, tur breksis ir krietni prognozējamāks

Atbildēts: 13.marts 2012, 12:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā belis22

Sveiks gribeju parsiit uz ko man lidakas ķert vislabaaak kad aizies ledus kuldigaa ventaa bus limenis augsts bet vai vinjas nems tiesi uz spininga .;) ?

Atbild Normunds Grabovskis

ehhh vecīt kā tu uzprasies uz izdupsēšanu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, nu ļaujat tak tām līdakām normāli nonārstot un biki atiet, lai 'viņas līdz tam 1. maijam atpūšas, pēc tam taču tik un tā viņas pa bedrēm uz dzīvo izlasīsiet :)

es šogad, tāpat kā katru gadu, plānoju reizes 3-4 uz turieni brekšos-vimbās aizbraukt, labāk tajās dienās līdakas ķer citur :):):)

Atbildēts: 13.marts 2012, 12:28 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā reinisl

Sveiki, Normund!

Vēlējos Tev pavaicāt par diviem Norfin kostīmiem - Norfin Weather Shield un Norfin Oxygen. Kurš no šiem, Tavuprāt, ir piemērotāks nedēļas nogales copei, pavasaris/rudens (ar visiem šo gadalaiku nokrišņiem) (runa ir pārsvarā par pasēdēšanu uz vimbām Lielupes krastā, gruntenīte, spininga pamētāšana utml.)? Protams, ka attiecīga termoveļa nepieciešama jebkuram kostīmam.

Tā kā šī cenu grupa vairāk atbilst iespējām, un +/- abi ir vienā cenā, tad gribēju kāda speca viedokli, kurš no tiem piemērotāks iepriekšminētajiem copes veidiem..

Vai Vienības gatves Salmo veikalā varētu šos abus piemērīt un uz tausti patestēt?

Paldies jau iepriekš,

reinisl

Atbild Normunds Grabovskis

pirmais ir biezāks un sajūtā būs līdzīgāks skafandras sajūtai, bet.... līdz ar to arī visi mitrumizturības rādītāji tam saglabāsies ilgāk, otrs ir vieglāks, staigāšanā ērtāks, bet.... līdz ar to arī ātrāk (3-4 gadi)izbeigsies, es teiktu tā, ka pirmais ir tīri lietus un dubļu kostīms, otrs ir copes kostīms mainīgiem laika apstākļiem :):):)

Atbildēts: 13.marts 2012, 12:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā antonsb

labdien meistar!

kad ir gaidams jaunas sezonas spoles-okuma veikalsos?un kadas cenas apmeram bus tas okuma spoles kas ir domatas spiningam un mackatam?

pec personigas pieredzes okuma ir loti labas spoles jo pirms sesiem gadiem Anglija iegadajos vinu un pagassezonas beigas paradijas ka savu ir nokalpojusi laikam un nemaz tik saudzigi ar vinu es neapgajos pedejo sezonu svageris ar vinu copeja un zivis vilka ka ar vincu un nekada defekta nebija!!!ja bija zacepr tad ka ar vincu vilka laivu klat!speciali tas viss tika darit lai nokautu to spoli bet nesanaca!!!!

jau ieprieks paldies pa jusu sniegto atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

šis būs pirmais gads, kad Salmo tirgos Okuma spoles , centāmies, protams sūtīt daudz un dažādas spoles, arī kātus un citas lietas, nupat ir ienācis tikai pats pirmais mānekļu sūtījums, spoles nāk no rūpnīcas pa taisno, sola, ka šonedēļ iepeldēs, tad cerības, ka uz nākošo nedēļu atmuitosies un tad jau var dalīt pa veikaliem, katrā gadījumā līdz aprīļa vidum veikali būs pilni

Atbildēts: 13.marts 2012, 12:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers