Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā dzhi

sveiks,

jautājums atkal par atraktoriem un melasi. kaa lietot atraktorus bariibas masai kura ir paredzeeta lietoshanai barotavaa un jau samitrinaata ar melasi. meerkjis ir izmeegjinaat vairaakus atraktorus, lai noskaidrotu kursh tajaa momentaa straadaatu vairaak. iemaisiit bariibas virseejaa slaanii nebuus iisti korekti,jo ar barotavu nevarees korekti novaakt to virseejo slaani. daliit bariibu daljaas, kur katru aromatizeet atsevishkji, vai ir kaads vienkaarshaaks risinaajums?

+ vai ir jeega varieet copes laikaa ar zemes daudzumu bariibaa un kaa zivis vareetu reagjeet pret tumshu bariibu uz gaishas gultnes (piem. Gaujaa)?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

tās visas super gudrības reāli var pārbaudīt tikai mačos vai ļoti apmakšķerētās vietās, ikdienas copē strādā praktiski viss, tāpēc vienā copes reizē sākt eksperimentēt ar 4-5 aromātiem nav gudri, 2-3 ,pietam kardināli pretējus, vari vēl saprast, bet vairāk būs putra un pareiza viedokļa nebūs. ja tu strādā ar vienu fīderi, tad nemainot copes vietu, tu nemaz nevari vairākus aromātus vienā reizē notestēt, jo ķer visu laiku vienā vietā, kad sēdi ar diviem fīderiem, ar divām pilnīgi atšķirīgām barībām un ēsmām, pietam katru makšķeri met citā vietā, tad kaut kādus secinājumus jau var sākt izdarīt. Mans ieteikums ir ar vienu aromētu, vienu barības sastāvu nostrādāt vismaz reizes 7-10, tikai tad 'vari to atzīt par gana labu ēsmu vai barību, vai arī norakstīt kā nederīgu..., melase arī ir atraktors

Atbildēts: 12.maijs 2011, 12:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā w-error

Sveiks! Varētu lūdzu pateikt kā jāpagatavo slavenais kartupelis priekš karpu copes ? Kautkas ir jāliek klāt smaržai , garšai?

Atbild Normunds Grabovskis

ja ļoti iedziļinās tajā visā, tad 'jāatrod arī īstā kartupeļu šķirne, jāeksperimentē ar vārīšanas laiku, kartupeli arī ir ērtāk likt uz mata sistēmas, nekā durt uz āķa, kartupelim pašam pa sevi ir neatkārtojama garša un smarža, reizēm, vasaras vidū, veči vēl apsmērē kartupeli ar medu, es pats esmu ķēris uz kartupeļiem, bet tomēr no tiem atteicos, jo man nepatīk gaidīt vienu copi veselu dienu, es pārgāju uz citām ēsmām, ķeru mazākas, bet stipri vairāk karpas

Atbildēts: 12.maijs 2011, 12:02 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā ARCHA

Sveiki,

Spicē ir izpārdošana uz Kamar jaku. bet izmēri tikai M un XXL. Vai nav iespējams dabūt L vai sliktākā gadījumā XL izmēru.

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

noliktavā vairs nav, visi izmēri vēl ir Maskavas ielas Juglas Salmo veikalos, cena visur vienāda

Atbildēts: 11.maijs 2011, 11:15 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā silpeiv

Sveiks, ne asakas.

Iesaki,kādu vnk iebarojamo barību un ko likt barotavā. Ja copē gaujā. Personīgi aizbraucot uz copi ar ko tu sāktu.!!?

Atbild Normunds Grabovskis

paņemtu 1 paku gatavās barības, piemēram Salmo Upe vai Ālants, sapals, breksis, samitrinātu, tad pieliktu zemi 1\1 un copētu, pietam esmu 100% pārliecināts, ka arī kaut ko noķertu

Atbildēts: 11.maijs 2011, 09:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aiviss

Vosals, gribu pamēģināt fīderi. Vieta: Daugava starp Rīgas un Ķeguma HES (principā Salaspils) + jūra uz butēm. Opcijas: Elite Target 120, Diamond 150 vai vecais Diamond 130. Veco Diamond apsveru dēļ garuma 4.20m. Jaunie neviens nav tik gari. Ja pietiktu ar 3.6m, labprāt ņemtu Elite Target. Ko Tu ieteiktu? Jau iepriekš paldies:)

Atbild Normunds Grabovskis

man tieši patīk īsie fīderi, 4,2 m man ir pa garu, lietoju 3,6 un 3,9 m fīderus, āāā, viens ir arī 3,3, Daugavai Targets ir dikti ok, bet ja brauksi arī butēs, tad labāk tomēr ņem ar testu 150 gr, jūrā ar to būs vieglāk, jo reizēm mīkstie fīderi ir biku pa mīkstu un viļņi tos loca kā grib, to saku no pieredzes, jo pats copēju butes ar fīderiem..., es gan tev ieteiktu apsvērt tēdu iespēju kā copei Daugavā paņemt Target, bet butēm parasto Taifun karpu kātu, ideāls risinājums un cena arī nav liela

Atbildēts: 11.maijs 2011, 08:52 | 5 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Larijs

Sveiks Normund!

Noskatījos to raidījumu par mačmakšķerēšanu.

Maita tāds:))

Nopirku kātu,un esmu stāvā sajūsmā,uz teleskopeni nemaz negribas skatīties.

Bet,ir viens bet,Tu teici,ka copēji citreiz ap 8-9metru dziļumā ja nemaldos.

Man tas kāts ir kaut kur ap 4 metriem,bet lieta tāda,ka tie augšējie rinķi ir tik šauri,ka nevienu kembriku nevaru veikalā atrast kas ietu tiem cauri(bāzējos īrijā).

Ja nemaldos,Tu runāji par kaut kādu mezglu kembrika vietā.

Kas tas par mezglu un kur var redzēt,kā viņu sien,vai varbūt Dzimtenē var dabūt tik smalkus kembrikus.

Jo ir daudz vietas,kur vajag daudz dziļāk par tiem 4 metriem.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

kembrikus var lietot tikai seklumā, dziļās vietās sienās mezgls no monofilās auklas, diametrs tāds pats kā pamatauklai, ja tu sien āķus ar lāpstiņu, tad mezgls ir tieši tāds pats...., apskaties raidījumā par Buļļupi, tur, ja nemaldos, es sēju šādu mezglu, ļoti vienkāršs, bet aprakstīt nevar.....

tagad tuvākais raidījums par copi ar maču dziļumā sanāks uz jūnija vidu, ne ātrāk

Atbildēts: 11.maijs 2011, 08:48 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Gosta

Sveiks!! Šodien nopirku makaronus mazās zvaigzītes ko uz baltajām sēdēt. Rakstīts ka jāvāra 6-7 min, un smaržo ar nedaudz pēc kanēļa.

Atbild Normunds Grabovskis

ja tās ir parastās zvaigznītes, tad vāri tieši pusi no norādītā laika un būs ok

Atbildēts: 11.maijs 2011, 08:44 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā albis77

Tu jautaji kadi izmera karusas keru vējupē. Ķeru tadas no0.6-1,8kg

Atbild Normunds Grabovskis

mjaaa, smukas tev tur tās karūsas, dikti smukas, negribi tur iefilmēties ar kādu karūsu copi?

Atbildēts: 11.maijs 2011, 08:42 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā elvijs86

Man mājās mētājās pītā aukla zoom7! 0.40mm tests 42kg!Vai viņu var izmantot gruntenei?jo skatījos tavus raidījumus un tu izmanto 0.14! nezinu kur lai izmanto!

Atbild Normunds Grabovskis

nu tādu trosi var likt samu gruntenei, bet tādu veči liek arī lielajiem džerkiem, fīdera cope tāda aukla nederēs gan, man jau 0,33 pītā butēs likās briesmīgs striķis...

Atbildēts: 10.maijs 2011, 15:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pongo

Nedaudz par vēlu, bet sveicu raidījumu Makšķerēšanas Noslēpumi Gada jubilejā :)

Labs, foršs raidījums, kuru pat vēlētos skatīties katru dienu ;)

Atbild Normunds Grabovskis

paldies , skatītāju atbalsts un atzinība ir tas, kas ļauj turpināt iesākto

Atbildēts: 10.maijs 2011, 12:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas