Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Larijs

Sveiks Normund,gribas uzzināt,par to zviedrijas copi.Vai kaut kur var apskatīt cenas uz nedēļu,cik tas sanāk?

Jo,viņu mājas lapā,kad pēdējo reizi skatījos nekas tāds nebija.Laikam,tad tomēr jāzvana?

Un vēl,Edgars,kas filmē,viņš arī copē,vai tikai filmē?

Atvaino,man sievišķais nekas nav svešs:)),arī ziņkāre:))

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

viņiem ir savas, nu jau divas mājas lapas, copezviedrijā un storuma-fishing.ru, bet lielos vilcienos izskaidrošu kas un kā, dzīvošanas diena ērtā numuriņā, kurā ir virtuvīte ar visiem traukiem, leduskapi, saldētavu, duša, WC, televizors + ir zivju tīrāmā telpa +pieejama kūpinātava+biki vēlāk vasarā būs liela atpūtas telpa ar biljardu, tenisu u.t.t. maksā 20ls, ne visur, bet daudzās vietās ir maksas cope, vidēji 4-5ls diena, ēdināšana ir pašam sava, vai nu ņem līdzi, vai ēd zivis, ko pamatā visi arī dara :), jau ir tava darīšana. Aizbraukšanai ir vairāki varianti, var lidot Rīga-Umeo, 2,5 stundas un esi galā, pietam labs laiks , nezaudē ne darba dienu Rīgā, ne copes dienu tur :), 19.10 no Rīgas, tas maksā ap 140ls ar 20 kg bagāžu, tālāk ir jāskatās vai nu īrē mašīnu (~30-35ls diena) vai runā ar Raivo lai brauc pretī, bet no lidostas līdz bāzei ir 260 km, arī uz vietas ir jāpabraukā, lai pilnībā izbaudītu copes dažādību, manuprāt mašīna ir labāks risinājums un 3-4 cilvēku kompāniju.

Cits variants ir ar savu auto braukt ar prāmi, biļetes lētākas, degviela kā nu kurai mašīnai, bet jārēķinās, ka ceļā turpu šurpu paies praktiski 4 dienas, tālāk 800 ar astīti kilometri pa Zviedriju, mēreni pārkāpjot stundas 9 līdz 10 , ja brauc kompānija ar busu, kuram patēriņš 7-8 litri un kompānijā cilvēki 5-6, tad izdevumus var samazināt krietni.

Ir vēl variants, kad visi, arī šoferis, var atlaist bremzes :), bet tad jābūt 6 cilvēku kompānijai, iesēžaties Cope Zviedrijā busā Rīgā un pēc nedēļas no tā paša busa Rīgā izkāpjat, tad viena cilvēka izmaksas ir ap 270 ls

mēs te ar puikiem rēķinājām, ka ja braucam taupības režīmā, tad latos 200 bez šmigas :) var iekļauties, bet tad padomājām, ka labāk braukt reizi gadā, bet ar visu š'migu, jo kā tad var novērtēt svaigi sālītas sīgas garšu, ja nav apsarmojušas glāzītes ar jau biezēt sākušu šņabi :):):)

Atbildēts: 23.marts 2012, 13:24 | 6 komentāri | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Labdien, Normund! Neliela vaimana. Trešdien (21. datumā) biju jūsu veikalā Daugavgrīvas ielā, iepirkos jaunajai sezonai. Divas lietas, kas drusciņ traucēja. Pirmais - ne jau visu, ko vēlējos iegādāties (iepirkos aptuveni 90 ls vērtībā), varēju atrast. Piemēram, dropšota svinus 20 -25 g, pretsavērpējus, fīdera barotavas,Lucky John Pro Series ēdamās gumijas u.c. mazus nieciņus vienkārši nespēju atrast, izskatījās,ka to vienkārši nav, pārdevēju gan netirpināju, jo biju ierobežots laika trūkumā, turklāt bija arī neliela rindiņa.

Otrais - iegādājos jūsu (precīzāk sakot, Ingus) cildināto spininga spoli Okuma Epixor, bet, kad atbraucu mājās un gribēju uztīt jaunu, pie jums iegādāto pīteni Elite Braid, izrādījās, ka spolei nav rezerves kasetes, dabūju pamatīgi nočakarēties ar trīskāršu pārtīšanu. Veikalā diemžēl to spoles kasti vaļā neatrāvu, laikam jau bija pārlieku liela uzticēšanās jūsu kantorim (patīk TV raidījumi un jūsu darbība internetā, par ko paldies), laikam jau pats esmu vainīgs. Turklāt pretēji citiem apgalvojumiem, esmu nopircis tā saucamo "veco" Epixoru EF 25b, lai gan pavisam nesen Ingus Dukaļskis savā eksperta atbildē šajā portālā par Okumu rakstīja (citēju saraksti):

"ER -pakaļējā bremze, EF-priekšējā, EFS -shallow kasete. BET, šie visi apzīmējumi ir vēsture. Šobrīd Okuma priekšējo bremzi apzīmē ar FD, pakaļējo ar RD. Starp citu, parokoties netā zem veco apzīmējumu spolēm rādas attiecīgi vecie spoļu modeļi. Un jā, kā zināms, ņemot vērā specifiskos pasaules tirgus, spoļu sortiments ASV un Krievijā var atšķirties. Katrā gadījumā es pārsvarā runāju par Austrumeiropas tirgu. Respektīvi, par valstīm, kurās strādā Salmo. Tā ir Krievija, Ukraina, Baltkrievija un Baltijas valstis. Protams, ka jāmeklē jaunā FD."

P.S. Man jau kā iesākošam copmanim ļoti labi derēs arī šī spole (dod Die's) un varbūt nemaz nevajag neko supertruper ūberkrutu, vienkārši šis un tas neskan atbilstībā vārdi - darbi, neļaunojies par teksta garumu...

Atbild Normunds Grabovskis

ir ok, :):):), ja nepaprasīji pārdevējiem kur kas stāv, tad man tev ir grūti palīdzēt, jo pretsavērpēji, precīzi 17 veidi, tikko saskaitīju :), stāv plauktā, no tŗpu skapja pa kreisi, tur ir Sensas ,Stonfo un Zebco pretsavērpēji no 2,5 līdz 20 cm garumā :), fīdera barotavas no Browning un citām firmām bija pārdevējiem pie kājām un vitrīnas lādēs, jo iepriekšējās dienās veikalā vēl aktīvi pirka mormiškas :) un nebija paspēts nomainīt dekorāciju :), šodien barotavs ir pilna vitrīna ,dropšota svini, tieši šie grami, gan apaļi, gan gareni karājas plauktā blakus dropšota zivtiņām, tikko redzēju, tos tur rudenī nolika, tur viņi arī ir, garajā mānekļu plauktā, labajā stūrī :). Par ēdamajām gumijām nekur neatradīsi nevienu tekstu, kur būtu teikts, ka tās jau ir Latvijā, tās ienāks tikai maijā, uz doto mirkli ir ienākušas un nākamnedēļ būs veikalos jaunās Lucky John gumijas, ap 700 veidiem. Tā, ka vecīt..... ir jau sakamvārds, ka runāšana ir sudrabs, bet klusēšana zelts, bet.... ne šādos gadījumos, piedod, bet ne savu, ne pārdevēju vainu neredzu, jā viņiem vajadzēja pie tevis pieiet, bet pat reiz un vēl tuvākās pāris nedēļas pārdevēji cītīgi krāmēs preci plauktos un ne vienmēr spēs ievērot tavu izmisīgo skatienu , ja nebildīsi ne vārda .... :)

Par spoli man ir grūti komentēt, jo 'tās spoles, kas ir veikalos vēl ir rudens paraugu sūtījums, jaunās veikalos ienāks tikai pirmdien otrdien, es neesmu iedziļinājies modeļu īpatnībās, tāpēc nevaru komentēt, bet par spoles pirkšanu gan pērmetums gan tev, gan pārdevējam, nedrīkst ne pirkt, ne pārdot spoli, neizņemot to no kastītes un nepārbaudot elementārās lietas, vai spole griežās, vai bremze regulējas, vai lociņš normāli veras ciet, elementāras lietas, kā no mājas izejot izslēgt gaismu, tas ir jāievēro, jo gadīties var visādi, pat pašai krutākai spolei var būt transportēšanas trauma vai kas cits. Ja Inguss ir rakstījis par jauno modeli, nepārliecinoties kādi modeļi ir tirdzniecībā, tad tas ir viņam mīnuss, bet zinot, ka viņš ļoti atbildīgi attiecās pret lietām, uzraksti viņam un iespējams, ka viņš līdzēs samainīt spoli, ja tas ir principiāli, vai teiksim iedos tev, kā kompensāciju morālo :), kādu šaujiņu a rēdamajām gumijām patestēt pirms tās ir parādījušās veikalos :)

Kas attiecās uz šo un citām manām interneta aktivitātēm un manu TV projektu, tad tie ir tikai un vienīgi mani, nevis Salmo projekti, jo uzskatu, ka tāds ir mans aicinājums uz šīs pasaules, mācīt makšķerēt un skaidrot lietas :):):), prieks, ja tas kādam ir vajadzīgs :)

Atbildēts: 23.marts 2012, 13:04 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā elvijs86

Sveiks!

Nopirku spoli 8930BR Bezinerces spole. Salmo Elite QUICKRUNNER deglava ielā 20.02.2012.

Ierados veikalā ar mērķi nopirkt spolīti( 8950BR Bezinerces spole). un pārdevejā atbildēja ,ka nav!es palūdzu lai noskaidro kurā veikalā vēl ir,pēc brīža atnāca un saka ka 8930BR ir pēdēja no šīs sērijas un nekur lielāka izmēra nav!Ilgi domāju un nopirku! bet beigās izrādas ka mans čoms nopērk pec 2 ned daugavgrīvas veikalā lielo izmēru!Kas tā par štelli?spolīte nav lietota un jautājums vai var apmainīt pret lielāko izmēru?starpību piemaksājot! Paldies! Čeks protams ir!

Atbild Normunds Grabovskis

šīs spoles tiek ņemtas ārā no sortimenta un veikalos ir tik cik ir, acīm redzot Daugavgrīvas ielas veikalā atnāca kaut kas no atgrieztās preces, dotajā brīdī man kompis rāda, ka uz vietas ir 3 pēdējās šādas spoles, ja vēl noķersi, tad samainīsim, nav problēmu, atsaucies uz mani, vai palūdz, lai pasauc mani

Atbildēts: 23.marts 2012, 10:44 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā gaze

Labdien

sakiet kura vieta pavasari keras lini, es domaju Maza/ Liela Julga , vai taja rajona? preciza vieta?

paldies

Atbild Normunds Grabovskis

platums 56,3440", garums 22,0560, pie līkā koka, no krast 2,37 m attālumā tevi gaida līnis, otrs līnis ir 3,32m pa labi, 2,34 metrus no krasta

:):):), precīzāk nevarēju

Atbildēts: 23.marts 2012, 10:40 | 8 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Lidaka25

Sveiks atkal es biju prasijis par to bolderajas karijeru bet tagad gribu parasit pa citu vai tu esi dzirdejis pa tadu spilves gravi un vakarbuļļi vienkarši mums ar draugiem ir ieplanots iet jau pirmaja pavasara cope ar pludiņiem un varbut tu vari ieteikt kadas ēsmas lietot un kādus iebarotājus.

!paldies

Atbild Normunds Grabovskis

:):):) ļoti pazīstamas sajūtas, es arī kādreiz centos ielīst pēc iespējas lielākā pakaļā kur zivju nav :):):), ticot, ka tur pirms manis neviens nav bijis, bet tas ar laiku pāriet :):):), kā jau teicu es neesmu vietējais aborigēns, vietas, kur nevar piebraukt pašā krastā pārzinu slikti :):):), pavasarī visur ēsmas ir vienādas un arī ar barībām viss ir stipri vienkārši, ēsmai slieka, baltie, grūba, ja ir tad motilis, barībai sākot no plaucēta kombikorma ūn beidzot ar speciālajām raudu barībām, jo parasti pavasarī pa visādām urgām un grāvjiem uz nārstu iet asari un raudas, retāk karūsas un finieri

Atbildēts: 23.marts 2012, 10:35 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā haspehs

Sveiks:)

kadu fiideri tu izmnto? un kaads ir kata garums un tests?

Atbild Normunds Grabovskis

man ir 5 fīderi, šogan būs vēl arī 6. , mīļākais līdz šim bija Elite Target ar testu līdz 120, bet salikumā ar vismīkstāko spicīti, pirms tam staroju par iepriekšējo Elites fīderi, ir arī Diamond Feeder 100 , arī 180 gramu testi, pāris kāti man ir 3.9 m, bet sirdij mīļāki ir3,6, jaunais kāts būs 3,3 m, jo tas arī būs vis mīkstākais, es domāju, ka 3,6 ir optimāls garums

Atbildēts: 23.marts 2012, 10:31 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā hecs7

Sveiki Normund, gribēju painteresēties par Holiday saliekamajiem alumīnija krēsliem, kuri pēc kataloga Jums jau ir atnākuši, Deglava ielā dažus redzēju, bet laikam ejošā modeļa vairs vai vēl nebija, bet Daugavgrīvas ielā, kaut kā nepamanīju viņus pirmdien, jautājums vai Dugavgrīvas ielā ar alumīnija kājām viņi jau ir izlikti un nopērkami?

p.s. neesmu pavērojis, kādus pats izmanto copei, man (arī lielam cilvēkam) tie lētie baigi atri izbeidzas, gribās ko nopietnāku, bet vieglu un mobilu.

Atbild Normunds Grabovskis

šodien vēl veikalos jaunā sūtījuma krēslu nav, bet ienākuši ir, ļoti ceru, ka nākamnedēļ tie tiks līdz veikaliem, ikdienas copē pats sēžu uz neliela beņķa ar somu, arī no Holiday, sēžu gan ziemā gan vasarā un nu jau trešo gadu sēdēšu, ir ok, bet tas ir copei, piknikā protams, ka gribās ko ērtāku, tad drošāk skatīties uz vienkāršākiem karpu krēsliem, tiem mūžs būs reizes 2-3 garāks kāalumīnija, ja runājam par večiem ar savru 130 + kg :):):) ,ja tikai copei, tad skaties katalogā artikulu h-2038, tas ir tāds kā man, beņķis parastais, bet toties tur :):)

Atbildēts: 22.marts 2012, 16:38 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā jenots13

Sveiks Normund,kada testa fideri vajadzetu ņemt lai varetu copet Pernavas upe tagad pavasari kad būs aizgajuši palu ūdeņi.Bet negribas neko baigi jaudigu jo lielakoties tomer cope notiks vairak pa Vidzemi nelielas upites,ar samera mazu straumi un nelielu metiena atalumu.Domats Burtnieka baseina upes,kuras nav tomer nav tas lielakas :)

P.S.Ko tu varetu ieteikt cena ap 50ls +/-

Atbild Normunds Grabovskis

jā, Pērnavas upe pavasarī ir forša, zini, man patīk posms pie salaku cemmerēšanas vietas :), tur labas vimbas uns apali ņem, tiešām labas vimbas, Salacā tādas reti trāpās :), tead tev prasās pēc tāda 80 gr testa fīderītim, it kā jau Burtnieka upēm pietiktu arī ar 60 gr, bet ja nu gribēsi Rūjai pie ezera otrā krastā copēt, vai nolemsi ezerā no krasta iemest, lai ir jaudas rezervīte. No Salmo fīderiem varu ieteikt Elite Target, izcils darbarīks, tiesa cena biki zem 50 ls, arī Diamondā ir 80 gr testa fīderītis, ir arī Okuma, tos gan vēl neesmu rokās turējis, bet ir medium fīderi ar testu 20-70 gr, cenu zināšu nākamnedēļ, bet nevajadzētu būt lielai, jo Okumai nekas nav īpaši dārgs. Tādai Salacas augštecei, Briedei, Rujai Elite target būtu ideāls :)

Atbildēts: 22.marts 2012, 16:12 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā artursap

Sveiki.

Kad brekšiemsākas nārsts?

Atbild Normunds Grabovskis

kā kurā ūdenī, bet ja viss normāli, tad maija vidus līdz jūnija sākums, kā jau visu zivju nārsts, arī brekšu kopumā uz Latviju nav ieliekams rāmjos, Liepājā jau ikri izšķīlušies, kad Alūksnē vēl tikai sāk puiki uz nārstu taisīties :)

Atbildēts: 22.marts 2012, 15:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Dresden

Labdien Normund!

Jautajums,vai jusu veikalos ir pieejams fideris Okuma"Solitron" tests 3.90m ja nemaldos lidz 120gr?

Atbild Normunds Grabovskis

vēl neesmu redzējis kas no Okuma fīderiem ir atnācis, redzu, ka ir 6 veidi, bet tas arī viss pagaidām, veikalos tie būs uz nākošo nedēļu

Atbildēts: 22.marts 2012, 12:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers