Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā andreiko

Ahoi, Normund! Esmu gana daudz dzirdējis slavenos nostāstus par Emajogi brekšiem. Saki, kad tur tas īstais laiks bija braukt pie estu bāliņiem - pavasarī vai rudenī? Un kā pašam tur ir gājis? (Kaut kādu raidījumu it kā atceros, kad gāja ne visai...)

nu 50-70% gadījumu tie arī ir tikai stāsti :))), patiesībā nav nemaz tik skaista, ja gribam baudīt visu procesu kopumā, jo .... tik klāt upei var tikai dažās vietās, pamatā visa cope notiek nedaudz virs un nedaudz zem Tartu, augstāk un zemāk ir dabas liegumi u.t.t., kur ar laivu vēl ir var, bet krastā atrasties nedrīkst, tāpēc tajās dažās vietās, kur var piebraukt cilvēku parasti ir daudz, nu un kur ir daudz cilvēku, tur ir liela cūku kūts, piedirsts ir viss, krūmi, grāvji, upmala, mēsli ir 50\50 latviešu un igauņu, BET igauņi visā vaino latviešus. Es turp braucu ļoti reti, pirmkārt man zivis nevajag, otrkārt Daugava ap Daugavpili un Krāslavu var sagādāt daudz lielākus pārsteigumus zivju, konkrēti brekšu, izmēra ziņā un treškārt... man ir kauns par saviem tautiešiem, kuri turp brauc ar nakšņošanu vai pat uz vairākām dienām...., ir sajūta, ka veči aizbrauc "norauties" no sievām, dzer šņabi, bauro, sacenšās atraugu un pirdienu skaļumā un lielāko daļu atkritumu atstāj kaut kur krūmos .... protams, ka tā nedara visi, 80% copmaņu tur ir kārtīgi copmaņi, BET tie 20% sabojā visu kopējo iespaidu..., plus negribu būt nēģera-migranta lomā, jo vietējie pat vairākas reizes ir vākuši parakstus lai aizliegtu latviešiem tur copēt, lai ierobežotu zivju skaitu u.t.t. par pašu copi, upe ir šaura, metri 45-70, kā kurā vietā, ir dziļumi pa 4-6 metri, bet pamatā 2,5-3, straume parasti stipra, ūdens ātri duļķojas no lietiem, cope ar pludiņu iespējama tikai atsevišķās vietās un arī tā tikai, parasti barotavu svars 90-140 grami, breksim ir pāris "ejamās" sezonas, pavasarī un rudenī, it kā esot arī lielo brekšu gājiens, esmu tikai dzirdējis, bet pamatā ķerās tādi 800-1200 gramu breksēni, ir reizes, kad vidējais izmērs uzaug uz 1,5-2 kg, bet tad labi jātrāpa uz gājienu. Emajogi upē brekšiem ir izmērs, arī citām zivīm ir minimālie izmēri, kurus vēlams ievērot, skaties igauņu noteikumos, jo igauņu inspektori arī latviešus tajās vietās ne sevišķi mīl :))). Lomi nav garantēti, jā ir reizes, kad ķer vairums un tad praktiski jebkurš var noķert 10+ brekšus, bet tādu super gājienu ir maz :), citā laikā copes ā'beci un meistarību neviens nav atcēlis, upē ir ļooooti daudz pliču, jo siltāks paliek pavasarī, jo pliču un ausleju ir vairāk :), to jāatcerās barojot, normāla copes reize ir 20-40 kg zivju, laba 50-70, superīga 70+kg, bet ir arī aplauzieni :))) tā, ka padomā vai tiešām tik ļoti gribi braukt uz turieni :) āāā īpašs stāsts ir igauņi ar laivām un kuteriem :))), viņi no Tartu braukā uz Virtsjarves ezeru, un labā laikā kustība ir tāda kā pa Brīvības ielu Rīgā, copes kaifa tad ir maz :))), upīte ta šaura, krasti augsti, viss šļakstās, skalojas, duļķojas :) Var būt vajag aizbraukt, lai vairāk negribētos turp braukt :))))

Atbildēts: 15.oktobris 2017, 12:17 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Bijām pāris gadi apakaļam. Netikām vasarā iekša Peipī vētras dēļ. Tad nu nācās izlīdzēties ar Emmajogi. Tuvāk Peipim ar laivu. Upē kustība tiešām kā Brīvības ielu pecpusdienā. Upe tīri smuka. Pamētājām spini. Divatā kādus 10 zemmērus līdaķeles aptaustījām. Nekā nopietna nepamanījām, bet laiks ar bij - saule, silts, bezvējšs-jūlija beigas.
15.11.17
 
Tas tik tiesam.
18.10.17
 
Aplauzienu būs vairāk nekā to20-40kg zivju:)
16.10.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager