Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Dainisznots

Sveiki Meistar!

Man ir divi jautājumi saistībā ar fīderi Gaujā.

1. Pāris gadus atpakaļ Siguldā ar eholoti atklāju pamatīgu bedri - līdz 5,5m dziļumam. Bedres sākums straujš, uzreiz pēc sēkļa kur atstraume satiekas ar pamatstraumi. Garums metri 25. Mala lēzena virzienā uz krastu bez jabkādas kantes.Distance no krasta līdz bedres sākumam metri 20-25. Tad lūk. Uzliku barotavu 100g. Ja met stipri pret straumi, barotava uzsēžas uz sēkļa. Bet metot bedres sākumā, grimstot tiek nonesta uz leju ap 10 metriem un trāpa lēzenajā nogāzē uz 4m dziļimu. Bet tā lielākā problēma ir tā, ka divas reizes precīzi iemest vienā un tai pašā vietā nav iespējams un nekāda klipsēšana nelīdz. Straume kaut arī nav ātra, bet tomēr spēcīga, bet galvenais - turbulenta. Un katru reizi tā barotava tiek nonesta citā vietā. Labi, ja tās vietas atšķirtos par pāris metriem, bet tā nav. Plus vēl lezenā bedres mala ar mainīgo dziļumu. Tad nu lūk jautājums - kā tādos apstākļos iebarot? Nekādu "galdu" neuzklāsi.

2. Gaujas lielākā sodība - mailītes. Jebkurā vietā un jebkurā dziļumā. Speciāli dzidrā vietā pavēroju. Iemetu barības bumbiņu valrieksta lielumā. Momentā klāt ap 100 (nepārspīlēju) badmiru, aplipina to barību kā mušas un minūtes laikā viss ir tīrs. Ko likt uz āķa??? Slieka, baltais, mīkla, grūba - viss tiek sapluinīts. Neviena rauda nepaspēj pienākt. Par breksi nemaz nerunājot. Uzliku kukurūzu. Lai tie sīkaļi aplaužas. Aplauzās... un es arī. Neviena cope. Dod padomu!

1. nemet tur kur tu met vispār, ja tu tur neredzi iznākot zivis, ko viņas tur tagad darīs, viss breksis ir "pļavās" un sērēs, krieviski Gaujas profi tās sauc kar "kosa" tādas smilšu sēres, aiz kuras veidojas padziļinājumi, tādi ir visā Gaujā, aiz tādām sērēm arī bieži stāv breksis, jo aiz "īstajām" sērēm ir arī 2+ metri, kas Gaujaui ir daudz, bet vispār breksi vajag meklēt, tā bedre var stāvēt tukša visu vasaru, pa Gauju staigā ļoti lieli brekšu bari, vienas bars var ganīties diennakts laikā arī 5-6 km attālumā, viņi atrod vietu ar ēdamo un tad tur tusē, kamēr visu noēd, tad iet tālāk, reizēm viņi stāv vienā vietā arī mēnesi, citās vietās 1-3 dienas, bet katras pāris nedēļas, viss atkarīgs no barības bāzes. ņem labas polarizējošās brilles, ej pa augstiem upes krastiem un vēro upi, breksi var atrast, viņi sevi parāda, sevišķi agros rītos un vakaros. tevis minētajā vietā vienkārši vajag likt biki smagāku barotavu, visas problēmas atrisināsies un … tev jau arī nevajag trāpīt vienā kvadrātmetrā, zivis tāpat tur nestāvēs tik precīzi, ja breksi tur būs, tad viņs atradīs tavu kumosu 2. ja pienāks brekšu bars, tad pazūd mailes, pliči un visi citi radījumi, baro baro baro, mailes mailes mailes, tā var būt 1-2 stundas, normāls laiks Gaujā līdz pirmam breksim, tad tu jūti, ka maiļu paliek mazāk vai pazūd vispār, pirmā pazīme, ka ir pienākušas lielās zivis, tad var sākt spēlēties ar pavadu garumu un ēsmām, kamēr tur ir mailes es ķeru tikai uz slieku, pietam ar īsu pavadu, mazu, smagu kumosu un ļoti smagu, pārmitrinātu\salīmētu barību, lai tā maksimāli maz taisītu duļķi, tāpec izmantoju rupja maluma barības pārsvarā. Mazie boilas 10-12-14mm arī ir labs risinājusm, bet tur man vēl ir jautājumi, tāpēc šo tēmu - methon fīderis upē, vēl īpaši nekustinu publiski, pats esmu eksperimentos :), bet ķert t'\a var un sīkzivi nošķiro nost ļoti labi

Atbildēts: 25.jūnijs 2020, 12:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager