Mangaļsalas mols

īsi par un ap aktuālo šajā vietā
što i trebovalos dokazat :D
labi, ka gērnsijas gurmāniem pietiek ar CT fišu. vairāk skābekļa uz mola.
28.aprīlis 2020, 22:50 | links
 
Nu naivi cerēt,ka tie liemenīši ir pirmā svaiguma...)
28.aprīlis 2020, 22:41 | links
 
vienu dienu ir tikai svaigas un veselas zivis. nākamajā dienā ir daudz liemeņu. gan reņģu, gan citu.

v__l, 28.aprīlis 2020, 22:22


Kārtējie pekstiņi :) nekādu eļļu nesmērē, regulāri iepērku svaigas zivis tur, tad pa daudziem gadiem kaut reizi man ar tādas būtu patrāpījušās (nezinu kā var gatavojot nepamanīt ka zivs ir saeļļota). Un otrkārt uz vitas paviljonā neko nepārstrādā, liemenīšus jau atved no zivju pārstrādes ceha.
28.aprīlis 2020, 22:34 | links
 
Sveiks, Luter! Apsveicu ar kārtējo pseidonīmu!:)
28.aprīlis 2020, 22:25 | links
 
Vislabākais izmērs, sacep kraukšķīgā mīklā "čipsos" un ēd ar visām asakām, ideāla zacene :) Ja nevar apēst svaigas, tad tās pašas saceptās saliek "brāļu kapos" tomātu mērcē, vai etiķī, kā nu kuram patīk. Kūpināšanai gan prasās lielās.


varu pateikt, ka es pat mīklā nelieku- notīrītas ielieku ļoti karstā eļļā pannā un tad uz mazākas uguns, kamēr stingras paliek- tad, kad atdziest, var kā čipsus grauzt:) Tik jāuzmana, lai nepiedeg un jāskatās, lai partija apmēram vienāda, savādāk vienas jau kraukšķ, bet otras vēl mīkstas. Līdzīgi var cepeškrāsnī uz ieeļota cepamā papīra kādu stundu paturēt- tas pats čipsis sanāk
28.aprīlis 2020, 22:25 | links
 
lai tā būtu.
man nav Gērnsijā trennēta nāss.
100% iepriekšējās dienas zivis tiek apsmērētas ar eļļu. tādēļ sausumu centrāltirgū neredzēsi.
vienu dienu ir tikai svaigas un veselas zivis. nākamajā dienā ir daudz liemeņu. gan reņģu, gan citu.


un Tu tā arī neatbildēji uz jautājumu - cik ilgā laikā jūrā ķerta zivs nonāk uz centrāltigus letes!
28.aprīlis 2020, 22:22 | links
 
kā var atšķirt vakardienas liemeni no šodienas. acu un žaunu vairs jau nav.
v__l, 28.aprīlis 2020, 21:53


Pēc gaļas struktūras, elastības, kā arī krāsas un sausuma. Bet galvenais smaka, var zivi diennakti noturēt uz ledus, bet svaiga jūras smarža tai vairs nebūs. Esmu strādājis smalkā zivju restūzī Gērnsijā, zivis piegādāja agri no rīta zvejnieki. Dažkārt tie ar mēģināja iesmērēt vakardienas lomu :) Vecas reņģu filejas un liemenīšus esmu dažas reizes manījis rimi, pelēka gaļa, jau apvītusi. Starp citu neēdu arī atsaldētu zivi, tāpēc atšķirībā no daudziem krājumus ledusskapī neturu.
28.aprīlis 2020, 22:05 | links
 
OK. tad pastāsti, lūdzu, pie tā paša Mangaļsalas mola ar tīkliem izvilktas (pats redzēju - tīklus sāka tukšot ap 5:30. vienā reizē visu neizvilka. atgriezās ap 8:00) zivs ceļu līdz centrāltirgus letei (7:30 zivju paviljons jau strāda).
un vēl, lūdzu, paskaidro. ja jau esi neiemānāms speciālists, kā var atšķirt vakardienas liemeni no šodienas. acu un žaunu vairs jau nav.
28.aprīlis 2020, 21:53 | links
 
Saprotams arī Centrāltirgū var uzrauties uz ļoti vecām, smakojošām zivīm, arī vakar redzēju pāris tirgotājiem vecas reņģes ļoti nožēlojamā stāvoklī un atbaidoši smirdošas. Liemenīšus ļoti ātri izķer, pāris stundās, tā nav produkcija kura paliek veca.
28.aprīlis 2020, 21:39 | links
 
Muļķības, man vecu zivi neviens neiemānīs, ļoti smalka oža, un labi zinu kā atšķirt vakardienas zivi no svaigas ;) Pie tam vienmēr iesmeju par tiem kas rauc degunu par tirgus zivi, bet paši veselu dienu sutina savu lomu plēves kulītēs ar visām iekšām, žaunām. Un tad vēl mājās tādu blāvi izsutušu plankumiem bildē izlietnē vai vannā :)
28.aprīlis 2020, 21:36 | links
 
Nezinu par kādiem tirgiem iet runa, bet Centrāltirgū var, vakar pat paņēmu pāris kilo liemenīšus, izcili svaigas un maziņas, kā man patīk. Un galvenais nav jāķēpājas to smalci ķidājot, jo kad atminos kā puikas gados vedu mājās pārsimts asarēnus un raudeles un ķidāju tos līdz vēlai naktij, nu nah!

Karlis_K, 28.aprīlis 2020, 21:00


Kā tur tajā vecajā anekdote bija - stārij, līsij, a v skazki vēriš.

1. ja reņģe ir no tīkla izlasīta no rīta, ātrāk par pēcpusdienu vai nākamo rītu uz tirgus letes tā neparādīsies. aimirsti Viļa Lāča pasakas, kur tieši no laivas zivi uz letes lika.
2. ja kāds ir papūlējies no zivs uztaisīt liemenīšus, tad nedomā, ka tas altruists gribēja tevi atbrīvot no ķēpāšanās. vienkārši ar galvu un iekšām zivs ātrāk maitājās. tas nozīmē, ka tavs liemenītis bija jau pāris dienas vecs.
28.aprīlis 2020, 21:15 | links
 
Žēl ka nevar tirgū nopirkt. Tur jau , parasti ar ''zivs smaku''.

MieraMika, 28.aprīlis 2020, 20:48


Nezinu par kādiem tirgiem iet runa, bet Centrāltirgū var, vakar pat paņēmu pāris kilo liemenīšus, izcili svaigas un maziņas, kā man patīk. Un galvenais nav jāķēpājas to smalci ķidājot, jo kad atminos kā puikas gados vedu mājās pārsimts asarēnus un raudeles un ķidāju tos līdz vēlai naktij, nu nah!
28.aprīlis 2020, 21:00 | links
 
No. Puse ''ķilavu'' izmēra.

MieraMika, 28.aprīlis 2020, 20:48


Vislabākais izmērs, sacep kraukšķīgā mīklā "čipsos" un ēd ar visām asakām, ideāla zacene :) Ja nevar apēst svaigas, tad tās pašas saceptās saliek "brāļu kapos" tomātu mērcē, vai etiķī, kā nu kuram patīk. Kūpināšanai gan prasās lielās.
28.aprīlis 2020, 20:54 | links
 
No rīta nemaz tik daudz tās tautas, nebija. Ķerties jau ķeras, tik izmērs nekāds . Puse ''ķilavu'' izmēra. Vēl , kas īpatnēji- tām zivīm, cieņā , bija sudrabainie āķi. Kāpēc tā saku?- kaimiņam ķērās, man ne pārāk. Pamainīju sistēmu no zeltainiem uz sudrabainiem un process aizgāja. Bet visā visumā forši-reizi gadā var paķerstīt. Svaiga reņģe ir izcili garšīga zivs. Žēl ka nevar tirgū nopirkt. Tur jau , parasti ar ''zivs smaku''. Vēl bija interesanti ka pie mola piebrauca ūdenslīdēji . Pa gabalu redzēju- nez ko šie tur darīja. Vai meklēja caurumu molā vai kādu reņģu makšķernieku, kas pazudis?
28.aprīlis 2020, 20:48 | links
 
Šodien razdāča, bet policija nesnauž , jo vietām 2m ievērot kļūst problemātiski.
28.aprīlis 2020, 13:36 | links
 
Kā dedzīgs makšķernieks, kurš kopš 2019 oktobra nav bijis pie ūdeņiem ar kātu rokā izteikšu savu viedokli.

Par inventāru reņģei. Pie visām gudrībām, kas jau aprakstītas- pieredze rāda, ka nozveja stabilāka ar mīkstāku kātu. Monofīls ne tikai palīdz amortizēt viņu purināšanos, bet arī stabilāk iztur apakšā esošo smilšpapīru. Auklas diametru var nebaidīties likt lielu, jo baigie tālmetieni nav vajadzīgi.
Kāta garums virs 3,5 m stipri spēs sarežģīt dzīvi pie zivju noāķēšanas un vairāk traucēs blakus (neaizmirstam 2m!) stāvošajiem. Tai pat laikā garāks kāts labāk palīdz apiet pie krasta esošos zacepus.
Čakarēšanās ar pušķīšiem un follijas gabaliem pie āķiem, gan manuprāt ir lieka. Labāk to laiku patērēt pie ūdens izdarot papildus 10 metienus.

Rezumē: Lai ar skaudību nebūtu jālūkojās tiesiskuma nihilistos, kas ķer ar 3m krellēm - vajag sabalansēt inventāru tā, lai ar 3 āķīšiem varētu operēt gana čakli un ātri.

Vēl viena lieta - nevajag baigos svina pļentakus likt. Tiem kas paši lej - svaigi dropšota svariņi ar pacmit gramiem ir samoje to. Uzgriežņi strādā tapē, ka smuki spīzd ūdenī, bet tas katram pašam jāvērtē ko viņš grib pa gaisu vicināt.
Skaidrs ir tas, ka šī cope galīgi nav tiem, kas raud par katru upē atstātu āķi.
28.aprīlis 2020, 10:02 | links
 
Farnirs: Iebildīšu AndrisL teiktajam, parasti copēju Mangaļos, bet te svētdien biju aizbraucis uz Bolderāju. Tā kā copes veikali ciet, mājās atradu tikai vienu sistēmu un to pašu diezgan ātri veiksmīgi norāvu. Palīdzēja apkārt stāvošie gan ar āķiem un uzgriežņiem, gan no vietējiem nopirku sistēmu, paldies! Prom ar spiningu neviens nedzīs, kāda gan starpība, rotiņš, vai sistēma un ķer gan ar spiningu kātiem gan fīderiem, pāris pannas salasīju, cope ne visai bija.
28.aprīlis 2020, 09:38 | links
 
Farnirs [27.04.20]: Vispār, ja tā padomā, es nekad reņģes neesmu ķēris, varētu arī pamēģināt intereses pēc. Kā tad viņas ķer ? Skatos, ka uz plikiem āķiem citi ķer, kur svins galā un 3 āķi zeltaini vai sudrabaini ? Kāda izmēra tikai ? Ja jau tā zivs tik stulba ir, tad jau nav vērts uz diametru auklai iespringt un vai to, vai flurokarbons vai parastā monofilā pavadai ?
Atrodi youtube Grabovska raidījumu par šo copi. Visu ļoti labi izstāsta un parāda.
28.aprīlis 2020, 08:58 | links
 
Viņi neiebildīs, ja es pa vidam tad mētāšu ? Nekad neesmu tik sabiezinātā cilvēku slānī makšķerējis, kāda tur tā ķīmija ar spiningotājiem un reņģu ķērājiem, ja ir biezs ?

Zini, cik redzēts, tad vietējie " Bolderājas matadori" pat neveiksmīgāku kaimiņa metienu uz savu pusi mēdz uztvert ar mātes valodas komentāru. Pieļauju, ka spiningotāju viņi vienkārši pasūtīs uz tiem diviem matemātiskajiem simboliem un krievu alfabēta burtu. Kad ir reņģu žors, tur stāv plecu pie pleca- tur tev ar spini vienkārši nebūs ko darīt. Iesaku maija otrā pusē, kad noskries reņģotāji- mēs ar čomu vairākas reizes tā darījām maija beigās - jūnijā- ar pludiņu un spini no mola asarus medījām.
28.aprīlis 2020, 08:26 | links
 
Auklas izmērs tāds, lai nepārtrūkst aizķeroties. Kērāju ir daudz.
28.aprīlis 2020, 08:03 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager