Abava un tās pietekas.

Tā kā daudzi interesējās par copes vietām Abavā,tad dalīsimies pieredzē te.
Kas ir tā piektā suga?
Varavīksnes?

Abavnieks, 9.maijs 2019, 18:09


Tā pati. 5 sugu lašveidīgas esmu noķēris arī pāris Gaujas baseina upēs, bij pat gadījums kad vienā septembra dienā. Bet redz Abavā vēl vairākas baltās: sapals, mežene, ālants, baltais sapals, rudulis, breksis, bij pat viena liela rauda uz mazrotiņu, nu un asari un līdakas kā parasti.
9.maijs 2019, 18:22 | links
 
Karlis_K [09.05.19]: Nupat tā padomāju, gremdējos atmiņās un izrādās Abava ir upe kur esmu noķēris uz spini visvairāk zivju sugas, lašveidigās vien 5. Pirms 25 gadiem bieži braukāju, pēdējos 10 gadus gan praktiski vairs nē, neko labu ar vairs nedzird, vairāk visi sūkstās ka tukšā. Kur šīs upes eksperts aakkis pazudis, varētu ko pakomentēt.
Kas ir tā piektā suga?
Varavīksnes?

Āķis šķiet jau dažus gadus nav rādījies interneta vidē.
9.maijs 2019, 18:09 | links
 
kutis [09.05.19]: Agrāk no Sventes dzirnavām līdz rumbai tādas šķilas līdz piecītim varēju savaņģot :)
Virs piečuka nav bijusi, tuvu tam gan. bet no stāvkrastiem visu ko saulainās dienās visu ko gadījies redzēt.

A ko, laid mēģināt. Vecās vietas apmeklēt vienmēr patīkami :)
9.maijs 2019, 18:07 | links
 
Nupat tā padomāju, gremdējos atmiņās un izrādās Abava ir upe kur esmu noķēris uz spini visvairāk zivju sugas, lašveidigās vien 5. Pirms 25 gadiem bieži braukāju, pēdējos 10 gadus gan praktiski vairs nē, neko labu ar vairs nedzird, vairāk visi sūkstās ka tukšā. Kur šīs upes eksperts aakkis pazudis, varētu ko pakomentēt.
9.maijs 2019, 18:02 | links
 
Agrāk no Sventes dzirnavām līdz rumbai tādas šķilas līdz piecītim varēju savaņģot :)
9.maijs 2019, 17:53 | links
 
kutis [09.05.19]: Par blanklašiem un zušiem.
Nu mežoņi ir. Vispār pat gadās arī tiešām labi.
Zutis no veciem stāstiem, nēģu tacīšos esot trāpījies šad tad, bet uj cik sen.
9.maijs 2019, 17:47 | links
 
Par blanklašiem un zušiem.
9.maijs 2019, 17:43 | links
 
kutis [09.05.19]: kutis [Vakar]: Neesmu nekad copējis Abavā. Biju Sabilē, paskatījos, forša upe.
Kas tur labs dzīvo?
No Kandavas līdz Sabilei.

MV-F, 8.maijs 2019, 16:01
Atkarīgs kādas interesē, ir baltās un ir plēsēji.
Spektrs ļoti plašs.
Vienulaik bija diezgan bēdīgi kad uzdarbojās elektriķi bet nu jau sāk atkopties.Ko?, Jums tur vēl elektriki darbojas? Es domāju ka tā sērga vairāk pa Latgales upēm.

MV-F, 9.maijs 2019, 17:05
Nu jau tā ir pagātne bet bija ļoti sačakarēta upe, gandrīz par novadgrāvi pārvērtās.Īpaši lejasgalā no Veģiem uz leju. No sākuma nevarēja saprast kāpēc sapaliem pelēki ikri, tikai pēc laika uzzinājām. Vietas maz apdzīvotas un elektriķi uzdarbojās. Viņiem jau pie kājas ka upe izmirst, galvenais dabūt spožos.
Nu jau divdesmit gadu laikā ir lielākā daļa zivju veidu atpakaļ bet vai visas neesmu pārliecināts.
Par kuriem zivju veidiem šaubies?
9.maijs 2019, 17:41 | links
 
kutis [Vakar]: Neesmu nekad copējis Abavā. Biju Sabilē, paskatījos, forša upe.
Kas tur labs dzīvo?
No Kandavas līdz Sabilei.

MV-F, 8.maijs 2019, 16:01
Atkarīgs kādas interesē, ir baltās un ir plēsēji.
Spektrs ļoti plašs.
Vienulaik bija diezgan bēdīgi kad uzdarbojās elektriķi bet nu jau sāk atkopties.Ko?, Jums tur vēl elektriki darbojas? Es domāju ka tā sērga vairāk pa Latgales upēm.

MV-F, 9.maijs 2019, 17:05

Nu jau tā ir pagātne bet bija ļoti sačakarēta upe, gandrīz par novadgrāvi pārvērtās.Īpaši lejasgalā no Veģiem uz leju. No sākuma nevarēja saprast kāpēc sapaliem pelēki ikri, tikai pēc laika uzzinājām. Vietas maz apdzīvotas un elektriķi uzdarbojās. Viņiem jau pie kājas ka upe izmirst, galvenais dabūt spožos.
Nu jau divdesmit gadu laikā ir lielākā daļa zivju veidu atpakaļ bet vai visas neesmu pārliecināts.
9.maijs 2019, 17:30 | links
 
kutis [08.05.19]: Neesmu nekad copējis Abavā. Biju Sabilē, paskatījos, forša upe.
Kas tur labs dzīvo?
No Kandavas līdz Sabilei.

MV-F, 8.maijs 2019, 16:01
Atkarīgs kādas interesē, ir baltās un ir plēsēji.
Spektrs ļoti plašs.
Vienulaik bija diezgan bēdīgi kad uzdarbojās elektriķi bet nu jau sāk atkopties.
Ko?, Jums tur vēl elektriki darbojas? Es domāju ka tā sērga vairāk pa Latgales upēm.
9.maijs 2019, 17:05 | links
 
copmans1337 [09.05.19]: Kas labs abavā ķerās šobrīd? Plānoju aizbraukt uz dzīvo paķert kādu līdaku, nekad īsti nēesmu copējis tur. Kāds var kaut ko ieteikt? :)
Kaut cik lokāciju jau varēji atklāt
9.maijs 2019, 16:54 | links
 
Kas labs abavā ķerās šobrīd? Plānoju aizbraukt uz dzīvo paķert kādu līdaku, nekad īsti nēesmu copējis tur. Kāds var kaut ko ieteikt? :)
9.maijs 2019, 16:47 | links
 
Paldies par atbildēm!
8.maijs 2019, 18:20 | links
 
Neesmu nekad copējis Abavā. Biju Sabilē, paskatījos, forša upe.
Kas tur labs dzīvo?
No Kandavas līdz Sabilei.

MV-F, 8.maijs 2019, 16:01

Atkarīgs kādas interesē, ir baltās un ir plēsēji.
Spektrs ļoti plašs.
Vienulaik bija diezgan bēdīgi kad uzdarbojās elektriķi bet nu jau sāk atkopties.
8.maijs 2019, 16:13 | links
 
Neesmu nekad copējis Abavā. Biju Sabilē, paskatījos, forša upe.
Kas tur labs dzīvo?
No Kandavas līdz Sabilei.
8.maijs 2019, 16:01 | links
 
Vienīgais rēķini laiku jo straume šajā posmā ir lēna un nāksies paairēt. Ceļa garums būs divreiz garāks kā pa šoseju. Ja divdienieks tad var neiespringt. Ja zems līmenis tad trīs vietās var gadīties ka jāizkāpj no laivas bet kopumā Abavas senleja ir smuka un mežonīga.
Bebri savu darbu pieprot. :)

kutis, 8.maijs 2019, 15:46[/quote]
8.maijs 2019, 15:48 | links
 
Sveiki.

Man ar audzināmo klasi maija beigās plānojas brauciens ar laivām no Sabiles līdz Rendai. Jautājums, vai upe šajā posmā ir izbraucama ar 4m stiklplasta laivu? Jo doma ir braukt ar savu, lai mantas vairāk ir iespējams paņemt līdzi.

Paldies!
Vienīgais rēķini laiku jo straume šajā posmā ir lēna un nāksies paairēt. Ceļa garums būs divreiz garāks kā pa šoseju. Ja divdienieks tad var neiespringt. Ja zems līmenis tad trīs vietās var gadīties ka jāizkāpj no laivas bet kopumā Abavas senleja ir smuka un mežonīga.
Bebri savu darbu pieprot. :)

Toms97, 8.maijs 2019, 14:29
8.maijs 2019, 15:46 | links
 
Toms97 [08.05.19]: Sveiki.

Man ar audzināmo klasi maija beigās plānojas brauciens ar laivām no Sabiles līdz Rendai. Jautājums, vai upe šajā posmā ir izbraucama ar 4m stiklplasta laivu? Jo doma ir braukt ar savu, lai mantas vairāk ir iespējams paņemt līdzi.

Paldies!
Laid tik laivu iekšā un dodies izbraucienā! Kā jau Abavnieks minēja - mierīgi var izbraukt!
8.maijs 2019, 14:53 | links
 
Paldies!
8.maijs 2019, 14:32 | links
 
Toms97 [2m]: Sveiki.

Man ar audzināmo klasi maija beigās plānojas brauciens ar laivām no Sabiles līdz Rendai. Jautājums, vai upe šajā posmā ir izbraucama ar 4m stiklplasta laivu? Jo doma ir braukt ar savu, lai mantas vairāk ir iespējams paņemt līdzi.

Paldies!Mierīgi!

Abavnieks, 8.maijs 2019, 14:30
8.maijs 2019, 14:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager