Gauja

NG-NG varbūt varam saskrieties un aprunāties par šo tēmu?
7.decembris 2011, 13:48 | links
 
Brusis, ZF naudu saņem no budžeta, ne pa tiešo no MK.
7.decembris 2011, 13:38 | links
 
LAŠVEIDŠGAIS TĀDA PATI ZIVS KĀ VISAS PĀRĒJĀS.
Kāda Svētā govs?Jūrā var zvejot tonnām! Saudzējam lai igauņu,somu,zviedru,dāņu un poļu zvejniekiem dižāki lomi? Mūsu zvejniekam ,nezin kā pēc,tirgus slēgts augsta dioksīna līmeņa dēļ.
7.decembris 2011, 13:34 | links
 
Tabulā ir atzīme ar 2x.Tas nozīmē,ieskaitīts valsts pamatbudžetā.Ieskaitījumu Zivju fondā nav.
7.decembris 2011, 13:29 | links
 
Interesanti cipari-www.lad.gov.lv/files/licenc_makskeresana_2011.xls
7.decembris 2011, 13:25 | links
 
apsargaat visu upi,taa ir utopija,visas pietekas utt.Bet ja dos tam lasim,vai taiminjam,kaut tikt liidz kaadai berzes vietai un iznaarstot,jau tas buutu sasniegums.Un atkaartoshos,atbalstu tikai licenzi uz lasi,vai tikai taiminju.Ljoti labi buutu ja tiktu ievaakta informaacija par to berzes vietaam un vietaas kur to lielaakaa koncentraacija,tiktu veikta arii pastiprinaata apsargaashana tieshi naarsta laikaa.Kaa teica Normunds tiikli ir liela probleema,jo satraumeeta zivs vairs nenaarstos.Un sen jau tiek kults,bet beidzot kaadam to vajadzeetu kustinaat,par leeto Kjiinieshu tiiklu aizliegumu.Tas vienreiz buutu jaaizdara
7.decembris 2011, 13:16 | links
 
Teikums,,ieviesta lai papildinātu zivju resursus skan katrā LM nolikumā.Internetā pieejamā informācija liecina,ka šajās vietās zivis tiek laistas par valsts naudu.Kur un kā varētu iepazīties ar cipariem,cik naudas no Ventas,Salacas,Daugavas LM ienākumiem organizatori ir iztērējuši tieši zivju pavairošanai?Pieejamā informācija ir tikai par kopējiem ienākumiem un cik ir samaksāts budžetā.
7.decembris 2011, 13:10 | links
 
Ja nepareiza metodoloģija lūdzu precizējiet.

LM Gaujā attiektos uz GNP teritoriju, no Murjānu tilta līdz Cēsu tiltam, ap 93 km garumā uz pirmajiem 6 gada mēnešiem (01.01. - 30.06) , kuros būtu nepieciešams nodrošināt karšu izplatīšanu, inspektorus, zivju atražošanu (mākslīgos lašus un taimiņus laikam nevar laist Gauja, jo tur ir dabiskais nārsts, lai nesajauktos).

Jāatzīmē, ka LM būs faktiski uz pēcnārsta zivi. Tādējādi LM vismaz ne tiešā (man nav saprotams vai vispār) neattieksies uz lieguma laiku no 15. septembra līdz 1 janvārim. Tātad LM nauda lieguma laikā lašu sargāšanai netiks tērēta?

Ieņēmumi no licenžu realizācijas 2011. gada pirmajā pusē vietās kur varētu būt laši, taimi (uzrādīti kopējie ieņēmumi, jo nav atsvišķi lašu un taimiņu licenžu ieņēmumi): Rīgas HES 1299 (licenžu skaits nav noteikts) LVL, Salacas lejtece 11397,00 (1650 + 450 Staicele licenzes); Venta (licenzes 300 gab) 3104 LVL;

Pieņemam ka ideālajā variantā Gaujā būs 2500 licenzes pa 10 Ls, tas ir kopā ieņems 25000 latu, jeb 5000 LS mēnesī. Atrēķinām 40 procentus ZF, tad paliek pāri 15000 Ls, jeb 2500 Ls mēnesī, jeb 26 Ls uz vienu licenzētās zonas kilometru mēnesī, LM laikā, bet ne lašu un taimu nārstošanas laikā no 1. septembra līdz 1. janvārim.

LETA ziņā ir Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš:
"Ieviešot licencēto makšķerēšanu, lašu zveju būtu iespējams legalizēt un kontrolēt, savukārt iegūtos līdzekļus ieguldīt upes resursu saglabāšanā."

Mans personiskais uzskats, ka pēcnārsta lasi un taimiņu drīkst ķert un paturēt (Gaujā ķert drīkst, betpaturēt nedrīkst), toties pēcnārsta lasis no sportiskā viedokļa nav interesants.

Kas manuprāt svarīgāk ir nosargāt nārstojošo, tas ir līdz 1. janvārim uz ko LM periods vispār neattieksies un nav skaidrs, kā LM palīdzēs sargāt nārstojošo lasi.

Tāpat nav skaidrs, kā tad tiks kontrolēts, lai persona, kas dodas grunteņot, ar vēdzelei paredzēto naktstārpu noķerto taimiņu tiešām atlaiž? Es būšu patīkami pārsteigts, ja kāds spēs apstaigāt un apbraukāt visus rudens vēdzeļotājus
un viņus pārbaudīs, bet apskatot paredzamo finansējumu zem lata uz kilometru dienā. Šāds scenārijs liekas maz ticams. Tādējādi maz ticama ir LM kā maliķu apkarošanas metode (ar ko tiek pamatota LM ieviešana), ja netiek ieviests LM visiem makšķerniekiem (vairāk naudas vairāk kontroles iespēju).

Es esmu PAR ja kāds par naudu var noķert krītošo lasi vai taimiņu, atcerieties to MRK kritiķi.
Ja parādīsiet, ka LM tiešām neskars makšķernieku, kas neiet mērķtiecīgi uz lasi vai taimiņu, tad es un domāju arī mani kolēģi atbalstīs šādu priekšlikumu un ļoti iespējams arī izmantos LM. Bet uz šo skatoties visulaiku prātā stāv Hruščova kukuruzācijas plāns, labi iecerētais, beigsies "kā parasti", jāmaksā būs arī par pliču un raudu ķeršanu, serviss un pakalpojums būs minimāls, ja vispār būs, (tik garā teritorijā normālu ieviest būtu nenormāli dārgi). Īsāk sakot makšķernieks parastais, nejutīs nekādas pārmaiņas tik vien, ka tagad par makšķerēšanu būs jāmaksā.

Lai komentāru beigtu uz pozitīvas nots, varbūt, ka taimiņu un lašu makšķerēšanai var paredzēt speciālas vietas, kurās drīkst makšķerēt ar mākslīgo ēsmu?
7.decembris 2011, 12:56 | links
 
Pietam Salacu nevar salīdzināt ar Gauju, pirmkārt Salacā vispār ir aizliegts makšķerēt, izņemot .....licenzes, attiecīgi ir jēga taisīt parastās copes licenzes, Gaujā makšķerēt ir atļauts, pēc loģikas LM var būt tikai uz to, kas ir aizliegts, tātad lašveidīgās zivis.
Arī zivju sastāvs upēs ir atšķirīgs, Salacā tomēr laša noķeršana ir +- reāla, taimiņus noķert, nopietni pieejot procesam, nav grūti, spiningošanas sezona ir krietni garāka, jo upe ātri noskaidrojas un pavasarī tur var labi spiningot. Gaujā tomēr pamatā ķerās taimiņi, lasis ir stipri retāka parādība, spiningošanas sezona ir stipri īsa, šis gads ir izņēmums, citus gadus līmenis un duļķis ir stipri lielāks, pavasaros reti kad vispār var paspiningot. Ja skatītos loģiski, tad Gaujā licenzēm būtu jāmaksā līdz 5 ls ar iespējām paturēt 1 taimiņu (ja jau to lašu ir tik maz). Makšķernieku, kuriem nav jābaidās no kontroles, skaits pie upes noteikti samazinātu atklātās maluzvejniecības daudzumu, tagad ir tā, ka daudzi redz un zin par pārkāpumiem, pat ļoti nekaunīgiem pārkāpumiem, bet neko nesaka, tikai tāpēc, ka paši grib paturēt noķerto zivi.
Ja prātīgi pieietu procesam, tad licenžu tirdzniecība arī dotu zināmu saprašanu par noķerto zivju skaitu, bet tad ir jādod iespēju pirkt licenzes internetā un pirms neesi iesniedzis atskaiti par iepriekšējo reizi nevari nopirkt jaunu.
Bet .... to visu jāievieš cilvēkiem un tās jau ir papildus izmaksas, sakiet godīgi, kurš no jums ir ar mieru strādāt par 200-300 latiem mēnesī, vairāk tādam datu apkopotājam maksāt nevarētu, mazāk nedrīkstētu, 200 lati ir 40 licenzes pa 5ls, labā dienā notirgos 50-70 licenzes, bet būs nedēļas, kad notirgos 10 .... .
Katrā gadījumā es sev tādu "biznesu" Gaujā noteikti negribētu :)
7.decembris 2011, 12:12 | links
 
RIX?????
Es iespējams esmu pārpratis, bet vai nesanāk , ka tagad makšķernieki ir negodprātīgi?
7.decembris 2011, 12:04 | links
 
RIX pēc Tevis teiktā sanāk, ka tagad makšķernieki, kad ierauga nelikumības tipa tīklus utt tad neziņo inspekcijai. Kā reizi kad būs licenzes tad tautas būs mazāk pie upes un zivis tāpat tiks ņemtas ne tikai tik cik atļauj licenze. Salaca tam ir labs piemērs un vietējie inspektoriņi neko nedara. Par jūras inspektoriem neko sliktu neteikšu ar viņiem līdz šim ir sanākusi ļoti laba sadarbība.
7.decembris 2011, 11:50 | links
 
Protams, ir jābūt iespējai par iegādāto licenzi paturēt vienu taimiņu.
Cilvēki, kas būs nopirkuši licenzi un būs "legālajā zonā" jau vairs nebūs tik iecietīgi, redzot nelikumības pie upes un vai nu paši iejauksies vai vismaz paziņos par redzēto.
Katrā ziņā, esmu par
7.decembris 2011, 11:37 | links
 
Licenzētā makšķerēšana, par pieņemamu cenu samazinās maliķu skaitu, jo palielināsies gan makšķernieku skaits, gan būs lielāka kontrole.
Protams, ir jābūt iesp
7.decembris 2011, 11:36 | links
 
Piedod Ruu, ka es tā saku, bet kāds naivums tavā vecumā. Ne nu sargās nekā. Cik zinu personīgi LM piekritējus tad visi viņi grib būt vienīgie pie upes un ir šausmīgi sašutuši kad satiek vēl kādu. Un lielākā daļa šādu cilvēku mēģina bīdīt LM copi LV lai tajā retajā reizē kad aizbrauc uz lašupi viņi būtu vienīgie, tikai, par cik tie cilvēki būs pie siles, nedomāju, ka viņi paši maksās kaut kapeiku par licenzēm.
7.decembris 2011, 11:25 | links
 
Ja licencei normāla cena tad to pirks visi,ja uzliks milzu ciparu ar domu uzvārīties,tad daudzi(ieskaitot mani)centīsies nepirkt to dārgo papīrīti,un copēs tāpat.
7.decembris 2011, 11:24 | links
 
labi ka tie dazhi makshkjernieki nav tie kas noteiks,cik taa licenze maksaa.Gauja nav taa upe kur vareetu likt 10 vai 15ls.Un lai tie nebuutu tikai dazhi makshkjernieki,kas nopeerk to licenzi,cenai jaabuut sapraatiigai.Citaadi tie dazhi makshkjernieki arii varees sponsoreet upes zivju resursu atjaunoshanu,kaa arii apsargaashanu.
7.decembris 2011, 11:05 | links
 
Ruu Kad sapņo aizver acis par tiem 3ls .Te taču daži jau ieteica ,ka maksai jābūt no 10 - 15ls ,tad maz makšķernieku būs pie upes un varēs baudīt vientulību.
7.decembris 2011, 10:50 | links
 
neviens nav teicis ka licenzeem jaabuut daargaam,kaut tie buutu 3ls.Pa taadu summu es pirktu vairaakas reizes nedeeljaa un domaaju daudzi citi arii.
7.decembris 2011, 10:43 | links
 
Veči, likaties mierā par tiem rudens špiningotājiem - Gaujā un jebkur citur Latvijā. Viņi tak praktiski neizdara nekādu kaiti taimiņu/lašu populācijā. Ja kāds noķer pa kādam taimiņam, nu lai... ar tām dažām zivīm, ne vairāk ne mazāk zivis paliks upē, vislielo uzmanību vajag vērst uz pirmk. elektriķiem (lūk tur tad visas ūdenī mītošās zivis tei skādētas vairs nevairojas bedres tukšas utt.), otrk. dakšiniekiem nu varbut nedaudz arī tīkliniekiem (bet tie tāpat upēs mazu skādi nodara). Aizliedzot špiningot no sept. līdz dec. 99% nekādu labumu nepanāks. LM Gaujā - liekas utopiski, kas kontrolēs garo, līkumaino upi, kas pirks dārgās licenzes???
7.decembris 2011, 10:39 | links
 
redz treknajos gados,bija panaakta kaut kaada kontrole,varbuut arii cilveeki bija turiigaaki,kaut kaa viss bija civilizeetaak,tagad,kad kontroleejoshaam iestaadeem tikai apgriezh resursus,kas tur kontrolee?Tikai mees pashi,redzam paarkaapumus,zvanam.Domaaju mums nevienam nav ne jausmas par maluzvejnieciibas apjomiem Gaujaa,cik lashveidiigo zivju pa sezonu tiek nokjerts.Un upei no taa jaunu tieshaam nekas atpakalj netiks.Ar LM mums buus vismaz kaut kaada maza ceriiba ka kaut kas tiks upei.Man Salaca ir diezgan taalu,atshkjiriibaa no Gaujas,braukt nezinot vai dabuus licenzi,stulbi.Un nepiekritiishu ka lashveidiigie ir taada pati zivs kaa paareejaas,to ir stipri mazaak un vairaak nepaliks.Domaaju ka pienaaks laiks,kad arii par zushiem buus jaamaina noteikumi.
7.decembris 2011, 10:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager