Līņi un to cope

pastastiet par linu copes vietam kurzeme uz ko un kad tie nem
6.janvāris 2008, 21:53 | links
 
Kaut kā nelaikā priekš līņiem!Tārpu droši vari likt uz āķā !
6.janvāris 2008, 21:59 | links
 
Nervoziem cilvēkiem neieteiktu viņus makšķerēt :))
6.janvāris 2008, 22:20 | links
 
ļoti labs pacietības mēra tests =))))
7.janvāris 2008, 09:06 | links
 
lloti labi liinis iet uz eesmu kura ir mazliet paberzeeta ar kkiploku, vai taa ir miikla vai kas cits. (Tikai nevajag paarforseet ar to kkiploku)
7.janvāris 2008, 10:54 | links
 
Un labs nervozitaates slaapeklis ir seemussku graussana! :)
7.janvāris 2008, 10:59 | links
 
Jā , jā.... Sākumā siemītes , tad nagus ..........:))
7.janvāris 2008, 12:36 | links
 
...pēc tam ragus... =))))))
7.janvāris 2008, 15:10 | links
 
hā tas pa ragiem labs :))
7.janvāris 2008, 15:17 | links
 
Ka neiznāk kā tajā anītī ? Kur opis ar mazdēlu aiziet uz copi ..... sēž stundu , divas -nekas neņem . Opis saka mazdēliņ iebaro ar grūbām ! Mazdēliņš : man gribējās ļoti ēst un es apēdu ! Opis : nu tad makaronus iebaro ! Mazdēliņš : nu makaronus es ar apēdu ! Opis : nu tad apēd tārpus un iesim mājās !:))))))
7.janvāris 2008, 15:57 | links
 
šitā labā ;)))
7.janvāris 2008, 16:17 | links
 
:)
7.janvāris 2008, 18:11 | links
 
Šitais aņuks toc labs!
7.janvāris 2008, 18:58 | links
 
Es parasti ķeru līņus pavasaros Ventā un Nabes ezerā. Ventā sāk ņemt par 1 nedēļu ātrāk nekā Nabē. Iebaroju-auzu pārslas,klijas,kukurūzas putraimi, par piedevām :) es te neizplūdīšu komentāros. Ir dienas kad ķeras uz velna paraušanu, bet ir dienas kad ķeras švaki, bet pa sezonu t.i. līdz nārstam var savilkt labus eksemplārus.
11.janvāris 2008, 09:55 | links
 
šogad vienu līni izvilku uz 1,3kg...pagaidām mana lielāka noķertā zivs ;D
11.janvāris 2008, 22:44 | links
 
Kurš man varētu pastāstīt kā, uz ko, makšķerēt līņus???
26.janvāris 2008, 14:28 | links
 
Man pie mājām ir izveidots līņu dīķis. Es līņus ķēru uz visparastākās makšķeres un uz lauka sliekas'. Sūdu slieka arī laba, bet viņu ātrāk noēd no āķa. Es parasti ķēru seklās vietās kādus 10 cm no dibēna. Dziļās vietās aktivitāte bija stipri mazāka. Pie manis līņi ķērās tikai siltālaikā. Viņiem vispār nepatīk straujas laika maiņas.
26.janvāris 2008, 15:26 | links
 
Es personīgi makšķerēju saldus ezerā. Par lomiem nesūdzos. makšķerēju starp biezi saaugušām zālēm. Iebaroju kā nu kuro reizi- grūbas, manna, auzu pārslas, kukurūzas milti, kombikorms. Jaucu kādai no šīm sastāvdaļām klāt mazliet anīsa, ķiploka eļlu un sakapātas sliekas. Turpinu makšķerēt visbiežāk ar divām pludiņmakšķerēm, kur virsū stāv naktstārpi vai pārmaiņas pēc uz kukurūzu ja necopē vai arī uz iebarojamo barību. Cope praktiski sākas no rīta 4:00 vai pat ātrāk un respekīvi beidzas ap 7:30-8:00 un vakarā cope sākas plkst. 19:00 un biedzas apmēram pusstundu pēc pilnīgas tumsas iestāšanās. Dienas laikā arī ir makšķerēts bet rezultāti nav bijuši tādi kā rīta vai vakara copē.
Aprīkojums man ir diezgan vienkāršs. 4.6m garš kāts, bezinerces spole, kurai virsū stāv 0.22 monofīlā aukla, slīdošais pludiņš mazas svina bumbiņas, jo esmu ievērojis ka līnim nepatīk sviniņi, kas izceļas, un visbeidzot galā maza izmēra āķītis-respektīvi tik liels, lai uzliekot naktstārpu bez maz vai viss āķis būtu nosegts. Otrs kāts gan ir mazliet garāks,bet sistēma tā pati.
Līnim patīk ka uz viņu guļ-respektīvi ir izdarīt vairākus pārmetienus citās vietās ja ilgāku laiku nav bijusi cope. šī zivs var daudzas reizes piestaigāt klāt pie tavas ēsmas un atgriezties. Sākoties copei galvenais ir būt mierīgam. Būtu lieki piecirst pie mazākās pludiņa svārstības. Var tikt izdarīti gan vairāki mazi un
īsi vilcieni, gan ari samērā gari un strauji, bet ne vienmēr tas nozīmē, ka zivs ēsmu ir sagrābusi. Līņa cope ir baigi jaizjūt. Tikai tad kad pludiņš pārliecinoši iet prom, vai arī vienmērīgi iegrimst var izdarīt likten''igo piecirtienu.
Līnis nav nekāds vārgulis. Pieķēries tas rada ļoti lielu pretestību un būtu velti šo zivi lielā tempā vai kā saka ''pa gaisu'' vilkt krastā. Uzmanīgi tas jāpievelk klāt un lēni jāizceļ ar izceļamo tīkliņu, jeb tautā saukto sečoku.
Viena no svarīgākajām lietām - dziļuma izvēle. Esmu makšķerējis gan virs grunts gan uz grunti, bet vislabāk ir pusgruntī - respektīvi pludiņš stāv slīpi jo ēsma ir uz grunts, bet svins to vēl nav sasniedzis. Tāpēc ierodoties ieraudzītajā vietā svarīgs moments ir dziļuma izvēle.
Galvenais ir netrokšņot visas darbības jaizdara lēni un bez liekām vibrācijām un torkšņiem.
Tas nu īsumā viss. Ne asakas. Gaidam pavasari.
26.janvāris 2008, 21:00 | links
 
paldies paldies paldies
26.janvāris 2008, 21:37 | links
 
Pilnībā piekrītu par makreles teikto. Tikai pie manis vakara cope sākās aptuveni 40 min. pirms saulrieta un pēc saulrieta vēl kādas 30 min. Šajā laikāir reāli izvilkt lielos lomus. Pēc tam copes ir stipri retākas. Vēl kas, pie manis līņiu cope ir ļoti strauja, bez nekāda brīdinājuma pludiņš uzreiz ir zem ūdens, ja tu nenoreaģē, tad 100%, ka līnis auklu ievilks zālēs. Un zivij vari teikt "Ardivas".
27.janvāris 2008, 10:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager