Līņi un to cope

Kas cep cepeškrāsnī un folijā līņus virs 1.5kg, jūs zvīņas arī tīrāt? Pēc skata jau diezgan manāmas, parasti gan garšo ar visu ādu ēst, bet tik lieli nebija noķerti :D
18.jūnijs 2022, 08:58 | links
 
Kāds lieto līņiem Salmo Elite RIVER HEAVY XF? Vai ir ok?

Fishfinder, 17.jūnijs 2022, 10:30[/quote]

Ir tāds lietošanā, bet konkrēti līņojis ar viņu laikam neesmu. Kāts samērā viegls, roka negurst. Es gan neteiktu, ka tas ir ļoti "river un heavy" variants- zivi sien labi, bet valdīt un šlepēt laukā bez līņa vandīšanās pa zāļu deķi diez vai varēs. Es drīzāk teiktu, ka jāņem kāds "heavy" vai "Xheavy" upes fīderis- es aizpagājšgad līņos paņēmu līdzi 180gramīgo volžanku atlant- diezgan labi, līnis vairs tik viegli neskrēja apkārt, varēja novaldīt un dabūt laukā labāk, nekā ar kādu standarta pludkātu.
17.jūnijs 2022, 23:53 | links
 
Vakar izbeidzās man mīļākais līņu kāts Okuma Astral.
Tagad meklēju vietā. Garums 4-5 m.
Varbūt kāds var ieteikt ļoti labu kātu kas pašlaik ir pieejami mūsu veikalos?
Cena 50 - 70 EUR.
Kāds lieto līņiem Salmo Elite RIVER HEAVY XF? Vai ir ok?

Fishfinder, 17.jūnijs 2022, 10:30


Es ar itādu maunu.:)Manā skatījumā ne par mīkstu,ne par cietu.

http://fishingdiscount.lv/product/makskere-lineaeffe-telecrius-5-00m-10-50g/
17.jūnijs 2022, 16:48 | links
 
Fishfinder [17.06.22]: Vakar izbeidzās man mīļākais līņu kāts Okuma Astral.
Tagad meklēju vietā. Garums 4-5 m.
Varbūt kāds var ieteikt ļoti labu kātu kas pašlaik ir pieejami mūsu veikalos?
Cena 50 - 70 EUR.
Kāds lieto līņiem Salmo Elite RIVER HEAVY XF? Vai ir ok?
Es vimbas ķeru ar viņu, vimbām it kā labs. Šķiet, ka līņiem būtu pa mīkstu, tas kāts arī ir diezgan trausls.
Pats izmantoju vislētākos teleskopiskos Salmo kātus, ar kuriem nav žēl kārtīgi stīvēt līņus gan no krasta, gan no laivas.
17.jūnijs 2022, 11:18 | links
 
Vakar izbeidzās man mīļākais līņu kāts Okuma Astral.
Tagad meklēju vietā. Garums 4-5 m.
Varbūt kāds var ieteikt ļoti labu kātu kas pašlaik ir pieejami mūsu veikalos?
Cena 50 - 70 EUR.
Kāds lieto līņiem Salmo Elite RIVER HEAVY XF? Vai ir ok?
17.jūnijs 2022, 10:30 | links
 
Par pavadām stāsts sekojošs. Sen atpakaļ kāds ļoti pieredzējis līņu copmanis, kurš vairs necopē mūsu ūdeņos, izstāstīja sekojošo: Pavada, vai jebkas cits, kas saistīts ar mezgliem un tamlīdzīgi der, ja ķeram līni līdz kilogramam, varbūt līdz pusotram. Savukārt, ja paņem 2-2,5 kg vai pat lielāks, tad jebkurš vājākais posms izrādīsies liktenīgais. Tas vīrs ķēra līņus ļoti aktīvi visu vasaru, protams, barojot savas zināmās vietas un nereti tika pie izciliem eksemplāriem. Viņš silti ieteica āķi siet tikai pie pamatauklas. Tikai tad var cīnīties ar kārtīgiem kustoņiem un arī neuztraukties par zālēm, kurās tāds spēkavīrs ar garantiju ieskries, sajutis āķi lūpā.

Janis7757, 15.jūnijs 2022, 22:16

Tu runā par makšķeri. Sistēmu var izveidot, protams, ar vienu mezglu pie āķa un ar pērlītēm un stoperiem.
16.jūnijs 2022, 02:27 | links
 
Par pavadām stāsts sekojošs. Sen atpakaļ kāds ļoti pieredzējis līņu copmanis, kurš vairs necopē mūsu ūdeņos, izstāstīja sekojošo: Pavada, vai jebkas cits, kas saistīts ar mezgliem un tamlīdzīgi der, ja ķeram līni līdz kilogramam, varbūt līdz pusotram. Savukārt, ja paņem 2-2,5 kg vai pat lielāks, tad jebkurš vājākais posms izrādīsies liktenīgais. Tas vīrs ķēra līņus ļoti aktīvi visu vasaru, protams, barojot savas zināmās vietas un nereti tika pie izciliem eksemplāriem. Viņš silti ieteica āķi siet tikai pie pamatauklas. Tikai tad var cīnīties ar kārtīgiem kustoņiem un arī neuztraukties par zālēm, kurās tāds spēkavīrs ar garantiju ieskries, sajutis āķi lūpā.
15.jūnijs 2022, 22:16 | links
 
renars25 [15.06.22]: Es piemēram pavadu nelieku, nav vajadzības.
Cik resna pamataukla?
15.jūnijs 2022, 18:12 | links
 
Maariss [14.06.22]: Cik resnu pamatauklu un pavadu jūs lieciet zāļainās vietās?
Es piemēram pavadu nelieku, nav vajadzības.
15.jūnijs 2022, 17:34 | links
 
Es ar to tīrīšanu šobrīd domāju uzsiet grābekļa galu uz striķi un ar mešanu.Tur tikai mīkstās dūņas/eglītes ir, nekādu cieto zāļu.

Parasti līņus ķeru 2-3M no krasta, kur kāta gals +- tur arī pludiņš, nekāda vaina.
Aizvakar biju pie ūdeņiem, viens līnis bija praktiski krastā izkāpis, bija seklākā vietā nekā paša ķermenis,bet neizskatījās,ka nārsto.
15.jūnijs 2022, 06:36 | links
 
Par auklām.Es ar ,,diegiem" nearu :)...vilšanās nav no tām patīkamajākajām sajūtām.Man pamataukla 0,35,pavada 0,25;0,26...copē...cērtu...irr...stīvēju kā patīkas...zivs ,,sačokā".Pīckas lietoju cietas,lai es būtu noteicējs :),kur zivij būt.,,Kleibām" nepievēršu uzmanību,jo pieturos pie savas dzelžainās pārliecības,ka zivs ņem ēsmu un neviss brendus vai ko tamlīdzīgu.
15.jūnijs 2022, 03:13 | links
 
user1962 [14.06.22]: Un cik garu pavadu ?
Pietiek 15-20 cm
14.jūnijs 2022, 22:36 | links
 
Cik resnu pamatauklu un pavadu jūs lieciet zāļainās vietās?

Maariss, 14.jūnijs 2022, 22:09


Un cik garu pavadu ?
14.jūnijs 2022, 22:13 | links
 
Cik resnu pamatauklu un pavadu jūs lieciet zāļainās vietās?
14.jūnijs 2022, 22:09 | links
 
Bebra kungam
Kur var nopirkt trapper marcipānu ?

Es pirku iten te...http://fishingdiscount.lv/product-category/citi/

snipiens, 14.jūnijs 2022, 18:43

Nuja, pie barības jāpieskaita kād 45-50 EUR transporta izdevumi :D Jālaiž uz copi, stundu atpakaļ sabaroju :)

Bebrs, 14.jūnijs 2022, 18:46

Kad man koļegas šausminās par izdevumiem,tad es atbildu,ka priekš zivīm nekā nav žēl !:)
14.jūnijs 2022, 19:31 | links
 
Par pludiem.
Es arī kādreiz biju saklausījies par to,ka līņu copē...jo vieglāks,jo labāk...tipa līnis sajutīs pretestību un var izspļaut ēsmu.Copēju ar 5-6gramīgajiem,bet kad pāris reizes pretvējā nosipos kā ezis :) ar iemešanu...līdz pat zvetēšanai pār galvu metot...pamēģināju ko smagāku.Tagad copēju ar 10gr.pludu,kuram īso, sarkano antenīti var samainīt pret ,,svetļečoku".Ideāli...sanāk divi vienā !Līnis uzpumpē un pavelk zem ūdens tos desmit gramus kā nieku.Svins slīdošais,griezulis un pavada ar āķi...priekš manis arī visa gudrība.Gudrība ir citā...es gaidu līdz pēdējam,līdz piecērtu,jo es esmu par teoriju,ka līnis sākumā,kā jau tautā sauktais ,,sūkātājs" :) ēsmu stiepj projām, saturot to ar lūpām,kad pluds aiziet zem ūdens,tad līnis ir uztaisījis,pa manam, otro amm,tad arī cērtu.
Par to vietas tīrīšanu.
Gan jau ,ka atkarīgs no ūdenskrātuves īpatnībām.Es pa Babi ņemoties arī kādreiz tīrīju ar grābekli,bet par cik slinkums esot progresa bīdītājs :) ,tad sāku piemeklēt vietas,kur nav lieku reizi jāpiepūlas.:)Šogad viena no ,,točkām" aizaugusi ar manis saucamajiem ,,matiem".Sākumā jau domāju,ka būs čau Rasma,bet nekā...pakasīju ķobi un noregulēju dziļumu tā,lai ēsma ir virs, to matu klājuma...viss notiekas...no tās ,,točkas" šosezon jau ~40 gb. Āķis ar ēsmu atrodas peldošā stāvoklī...līnis ammā iekšā tikai tā.
Par ,,Baltiņu".Sīkam esot un pa turieni copējoties zināju vīru,kurš ar mailīšu tīklu ,ķēra līņus.Pie laivu laipas, viņam bija uzglabājamais tīkliņš,kurā vienmēr bija līņi priekš Rīgas kundēm.
14.jūnijs 2022, 19:29 | links
 
Bebra kungam
Kur var nopirkt trapper marcipānu ?

Es pirku iten te...http://fishingdiscount.lv/product-category/citi/

snipiens, 14.jūnijs 2022, 18:43


Nuja, pie barības jāpieskaita kād 45-50 EUR transporta izdevumi :D Jālaiž uz copi, stundu atpakaļ sabaroju :)
14.jūnijs 2022, 18:46 | links
 
Bebra kungam
Kur var nopirkt trapper marcipānu ?

Es pirku iten te...http://fishingdiscount.lv/product-category/citi/
14.jūnijs 2022, 18:43 | links
 
Bebrs [36m]: Līnim parasti izmanto pludu ar garu antenu un tas ir arī tāpēc, lai to vieglāk nolīdzsvarot ar apakšējo, mazo 1 gr svinu, kā arī vieglāk saprast pareizo dziļumu, copi, utt., parasti līņiem izmantoju 4-6 gr pludus, ēsma loģiski ka atrodas uz grunts(kaut arī ir bijuši izņēmumi)Man pludam identiska sistēma. Apakšējo sviniņu tikai lieku vēl mazāku.

Maariss, 14.jūnijs 2022, 13:42

Ja ir pilnīgs bezvējš, protams tā ir labāk.
14.jūnijs 2022, 13:44 | links
 
Bebrs [14.06.22]: Līnim parasti izmanto pludu ar garu antenu un tas ir arī tāpēc, lai to vieglāk nolīdzsvarot ar apakšējo, mazo 1 gr svinu, kā arī vieglāk saprast pareizo dziļumu, copi, utt., parasti līņiem izmantoju 4-6 gr pludus, ēsma loģiski ka atrodas uz grunts(kaut arī ir bijuši izņēmumi)
Man pludam identiska sistēma. Apakšējo sviniņu tikai lieku vēl mazāku.
14.jūnijs 2022, 13:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager