Līņi un to cope

Man patīk makšķerēt iztīrītā vietā, un ja vien ir iespēja, to daru. Kaut vai minimāli. Man ir šim mērķim paredzēta izkapts, ko pielieku pie 4 m teleskopiska kāta. No laivas ir labi un tīru vienmēr, no krasta bez brišanas nekā, un ne vienmēr tam ir iedvesma. Par ķeršanos pēc vietas iztīrīšanas, mana pieredze ir par labu tam, ka tas copi nesacūko. Biežāk ir bijis, ka līnis pienāk un ķeras, bet ir protams gadījies, ka pa tukšo un vairākas dienas pēc kārtas, it īpaši, ja iztīrīts tā pamatīgāk. Ja neiztīru vietu, kaut kā par biežu zivs iepinas zālēs un tas besī, bet pieļauju, ka tas ir prakses jautājums. Man gadā vidēji sanāk tikai kādas 4 reizes izrauties uz līņu copi.
14.jūnijs 2022, 13:39 | links
 
Līņi nārsto porcijām, maija beigas - augusta sākums, atkarībā no laika apstākļiem, visi uzreiz nē.
14.jūnijs 2022, 13:36 | links
 
Vai ir pieredzēts, ka visi līņi reizē dodas nārstot? Cik lasīts, līņi nārsto porcijās. Esmu daudzreiz labi ķēris līņus, īpaši ap Līgo laiku, kad citi apkārt laivai draiskojas rokas attālumā.
14.jūnijs 2022, 13:29 | links
 
14.jūnijs 2022, 13:11 | links
 
Var tīrīt, var vienkārši izpļaut kādu laukumu ar rokas izkapti, ja ir tāda iespēja. Tikai tas jādara 3-4 dienas pirms copes. Pļaušanas dienā gan var droši braukt mājās, neviens līnis tur nerādīsies. Diemžēl tas ir praksē sāpīgi pārbaudīts.

Janis7757, 14.jūnijs 2022, 12:51

Pilnīg aplam. Visticamāk, kad tajā dienā kad tīriji vnk nebarojās.
14.jūnijs 2022, 13:08 | links
 
Līnim parasti izmanto pludu ar garu antenu un tas ir arī tāpēc, lai to vieglāk nolīdzsvarot ar apakšējo, mazo 1 gr svinu, kā arī vieglāk saprast pareizo dziļumu, copi, utt., parasti līņiem izmantoju 4-6 gr pludus, ēsma loģiski ka atrodas uz grunts(kaut arī ir bijuši izņēmumi) Par vietas tīrīšanu - ļoti vēlams, nevajag tikai pārspīlēt ar lielumu, vienai makšķerei pietiek ar 1-2 kv.m. Ja grib riktīgi pa smuko, tad vēl var patīrīt dažas, šauras taciņas, kas ved uz barības vietu, bet noteikti šauras. Vietu tīru ar lielo plastmasas grābekli pagarinātā kātā, ja var iebrist, tad ar tērpu, ja ne, tad no laivas, kas ir bik sarežģītāk. Esmu tīrijis arī ar motobloka ecēšām, tās vedot ar laivu iekšā un velkot uz krastu ārā, jo noskatītajā vietā zāles bija ļoti daudz. Ir bijis tā, ka iztīra vietu, sagatavo barību un skaties, ka jau rakņājas iztīrītajā vietā, jo līnis nāk uz svaigi izrakņāto grunti meklēt paiku. Barībai izmantoju plaucētu kombikormu+veikala paika(kur var nopirkt traper marcipānu?), startā iemetu 3-4 bumbas uz makšķeri, ja nav intensīva cope, tad pametu pa bumbai ik pēc 30-40 min.
Līnis jau aizgājis uz nārstu, ja neķerās, tad vismaz dipadu-dapadu var ielūrēt :)
14.jūnijs 2022, 13:07 | links
 
Var tīrīt, var vienkārši izpļaut kādu laukumu ar rokas izkapti, ja ir tāda iespēja. Tikai tas jādara 3-4 dienas pirms copes. Pļaušanas dienā gan var droši braukt mājās, neviens līnis tur nerādīsies. Diemžēl tas ir praksē sāpīgi pārbaudīts.
14.jūnijs 2022, 12:51 | links
 
Archii [5:53]: Kāda jums pieredze ar vietas iztīrišanu dūņainā vietā? atradu ūdenstilpninar labiem līņiem,bet grunts viss cauri no dūņām, ir doma iemest grābekli,uztaisīt nelielu laukumiņu kur ķert, bet nezinu vai viņi tur vairs ies...Tā gluži nav mana pieredze . Bet kā variants. Bij mums baltiņā viens vecs vīrs, riktīgs līņu ķeners. Tad viņš bija ielaidis zālēs plakanā šīfera loksni līņu galdam. Ķēra no laivas uz pludu. Tukšā netika pārbraucis.

RaimisD, 14.jūnijs 2022, 08:52

Varu apgalvot, ka šis strādā. Ir pārbaudīts.
14.jūnijs 2022, 08:54 | links
 
Archii [14.06.22]: Kāda jums pieredze ar vietas iztīrišanu dūņainā vietā? atradu ūdenstilpninar labiem līņiem,bet grunts viss cauri no dūņām, ir doma iemest grābekli,uztaisīt nelielu laukumiņu kur ķert, bet nezinu vai viņi tur vairs ies...
Tā gluži nav mana pieredze . Bet kā variants. Bij mums baltiņā viens vecs vīrs, riktīgs līņu ķeners. Tad viņš bija ielaidis zālēs plakanā šīfera loksni līņu galdam. Ķēra no laivas uz pludu. Tukšā netika pārbraucis.
14.jūnijs 2022, 08:52 | links
 
Man personīgi vislabāk patīk saglabāt lielāko svinu virs grunts un tad uz grunts iet mazs sviniņš + tālāk jau ēsma.Kad ēsmu tikai sāk aiztikt,tad pludiņš kustās minimāli.

Kāda jums pieredze ar vietas iztīrišanu dūņainā vietā? atradu ūdenstilpninar labiem līņiem,bet grunts viss cauri no dūņām, ir doma iemest grābekli,uztaisīt nelielu laukumiņu kur ķert, bet nezinu vai viņi tur vairs ies...

Archii, 14.jūnijs 2022, 05:53


Būs jāpamēģina ar svinu tā.

Bet par to pleķa tīrīšanu gan ir pieredze. Šausmīgi aizaugušā pusezerā iztīrīju zāles tā, lai dažu kvadrātmetru pleķītis, kur iemest. Kad bija vēl zāles un es pirmoreiz atbraucu uz to vietu dienas vidū, es pusstundas laikā redzēju garām papeldam apmēram 10 līņus. Domāju, ka iztīrīšu un sabarošu, un nu tik būs :D nebija ne smakas no līņa tur vairs, it kā ekstrēmi neiztīrīju, bet nu pēc vairāku dienas barošanas līņu tur nebija.
14.jūnijs 2022, 08:47 | links
 
Man personīgi vislabāk patīk saglabāt lielāko svinu virs grunts un tad uz grunts iet mazs sviniņš + tālāk jau ēsma.Kad ēsmu tikai sāk aiztikt,tad pludiņš kustās minimāli.

Kāda jums pieredze ar vietas iztīrišanu dūņainā vietā? atradu ūdenstilpninar labiem līņiem,bet grunts viss cauri no dūņām, ir doma iemest grābekli,uztaisīt nelielu laukumiņu kur ķert, bet nezinu vai viņi tur vairs ies...
14.jūnijs 2022, 05:53 | links
 
Paldies par komentāriem, sakarīgi un saprotami! Līņu copi tikai lēnām mācos un šobrīd sanāk pieļaut briesmīgi daudz kļūdu.
13.jūnijs 2022, 16:49 | links
 
Es personīgi vienmēr arī turu svinu uz grunts. Pašam ir jāsaprot tas, kā kurš pludiņš stāv atkarībā no svina pozīcijas.

Man patīk, kad pludiņš kļūst visai slīps, šķiet, ka viss 80'-30' diapozonā ir OK.
13.jūnijs 2022, 15:14 | links
 
Vai tad ar pludiņu tad nebūtu jāizskatās tā, ja meklē uz grunts, ka pludiņš uz ūdens virsmas guļ horizontāli, nevis ir vertikāli?

AgrisSpot, 13.jūnijs 2022, 14:48[/quote]
Pludiņš stāv vertikāli no atsvariņa, nevis ēsmas. Ēsma uz grunts, atsvars pie grunts. Kaut kā tā....
13.jūnijs 2022, 14:59 | links
 
Labdien! Piedodiet par stulbu jautājumu par līņiem un pludiņiem ... bet tomēr riskēšu. Cik lasīts forumos un ekspertu ieteikumos, tad līni meklē uz grunts. Bet kad skatās dažādus līņu copes video, tad vienmēr pludiņš stāv vertikāli, tā it kā esma nebūtu uz grunts, bet peldētu virs tās. Vai tad ar pludiņu tad nebūtu jāizskatās tā, ja meklē uz grunts, ka pludiņš uz ūdens virsmas guļ horizontāli, nevis ir vertikāli?
13.jūnijs 2022, 14:48 | links
 
Līņu cope uz pluda, tas ir kaifs...
30.maijs 2022, 20:07 | links
 
Ļoti labas bildes :)
30.maijs 2022, 19:09 | links
 

..lielākais!:)
30.maijs 2022, 18:13 | links
 

Šod.švakāk,bet kkas grabina!:)...visi peld tālak!
30.maijs 2022, 18:08 | links
 
lai droši -- 0,15 piita pavadiņa... pamataukla . dzheki lieto pat 0.3... bet tad var zales griezt. Pīto pavadu pameginaju tikai pagajušaja sezon;a - bij labi
27.maijs 2022, 17:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager