Makšķerēšana no kajaka

Makšķerēšana no SOT vai SINK kajakiem
Tak izgiez to pakavu no pamata putjika plaaksnes, piesien strikji un piemontee kaut kur uz sniipja vai pakaljas kajakam un buus ok.
31.maijs 2013, 13:30 | links
 

Būtu jau labi ja būtu pieļaujama kaut šāda alternatīva riņķim, bet vienalga paceļas jautājums, kāda starpība pie kā turēties, pie tāda brīnuma vai paša kajaka, uz borta tāpat vietas nav.
31.maijs 2013, 13:53 | links
 
Ja vajag atmazku, nopērc neliela izmēra bērnu piepūšamo peldriņķīti, neviens Tev nepiečakarēsies. Ar čomu braukājam, paņēmām tādu zivtiņas formas, ar visām spuriņām, laivā. Tā prikolīgi. Ierēcām. Bet patiesībā, noteikumi, kas to visu pasākumu regulē, ir stipri novecojuši un tais laikos, kad tika sastādīti, par mūsdienīgajiem peldlīdzekļiem domas nekādas nevarēja būt. Atliek cerēt, kaTevi kontrolējošā amatpersona būs saprotoša un pretimnākoša un neliks Tev kā SOT kajakotājam uzrādīt liekšķeri un glābšanas riņķi. Pats, iepriekš, kad kajakoju, tos pričendāļus protams nelietoju, bet GLĀBŠANAS VESTI VIENMĒR vilku! Ir ļoti ērta, tā "šallīte" automātiskā vai manuālā, kaspiepūšas uz kakla.
31.maijs 2013, 14:17 | links
 
it kā jau loģiski par riņki. lielai laivai nebūs slīcējam, kur pieķerties. savukārt mazo (kajaku), apgāzīs.
vesti gan velku vienmēr, kur ir motoru satiksme. uzbrauks kāds vēl virsū un bez vestes bezsamaņā noiesi pa burbuli...
31.maijs 2013, 15:02 | links
 
Kkas nesen redzēju vienu bildi(mēģināju tagad atrast ..kaut kā nesanāk)kurs viens krievijas copmanis kajakists piekombinējis nolaižamus ķīļus .Štelle baigi vienkārša- gar abiem bortiem aizmugurējā daļā gar sāniem uz stiprinājumiem guļ kaut kas līdzīgs airu lāpsiņām.Tiklīdz ir viļņi vai bīstamāki laika apstākļi vai viņš aktīvi kustas - viņš nolaiž divus ķīļus no sāniem .Tie iegrimst apm 1,5 m dziļumā zem laivas ... un domāju ka varēsi kājās stāvot ( bet ne dejojot:)) mierīgi mētāt un neapgāzīsi savu kajaku.
31.maijs 2013, 15:35 | links
 
Var jau būt, ka nolaižami ķīļi un citi uzlabojumi padara laivu stabīlāku, bet katrs loriņš atsaucas uz svaru un līdz ar to arī ātrumu.
Es mēģināšu iztikt bez elektromotoriem, ķīļiem, papildus balstiem stabilitātei utt.
Ja to visu sakarina virsū tad jau tas atkal vairs nav kajaks, bet jau pavisam kaut kas cits.
31.maijs 2013, 16:18 | links
 
Laikam jau tā ir :)Es tomēr ieteiktu- Labāk tomēr nerīt karbonādes,nomest kādus 2 kilo un kompensēt to ar nolaižamiem ķīļiem . No stresiņa kad labs kāts un mīļā vizuļu kaste aizies pa burbuli tāpat zaudēsi 5 kilo ! :)) Esmu reedzējis kā no kajaka copē - skaisti ,klusi un ātri ,, Bet tā šūpošanās gan ir manāma pa gabalu . Tā ir specifiska, asu izjūtu cienītājiem paredzēta štelle. Nevar tā atslābināties un kājas pārmest pār bortu kā gumijenē :)) Maskavā izstādē redzēju copes kajakus ar izbīdāmiem pontoniem uz sāniem . Dārgas bet superīgas laivas. Vieglas gan nebij .
31.maijs 2013, 17:21 | links
 
Jā, tādu ar aizmugurē izbīdāmajiem pontoniem pat nekautrētos ņemt uz pīļu medībām jo platforma ir salīdzinoši stabila.
Un pareizi jau saki, viņš ir smagāks un tādu atkal vienam grūti vai pat neiespējami izcilāt.
31.maijs 2013, 18:02 | links
 
Ja vajag atmazku, nopērc neliela izmēra bērnu piepūšamo peldriņķīti, neviens Tev nepiečakarēsies. Ar čomu braukājam, paņēmām tādu zivtiņas formas, ar visām spuriņām, laivā. Tā prikolīgi. Ierēcām. Bet patiesībā, noteikumi, kas to visu pasākumu regulē, ir stipri novecojuši un tais laikos, kad tika sastādīti, par mūsdienīgajiem peldlīdzekļiem domas nekādas nevarēja būt. Atliek cerēt, kaTevi kontrolējošā amatpersona būs saprotoša un pretimnākoša un neliks Tev kā SOT kajakotājam uzrādīt liekšķeri un glābšanas riņķi. Pats, iepriekš, kad kajakoju, tos pričendāļus protams nelietoju, bet GLĀBŠANAS VESTI VIENMĒR vilku! Ir ļoti ērta, tā "šallīte" automātiskā vai manuālā, kaspiepūšas uz kakla.

paiks, 31.maijs 2013, 14:17


ta nesanāks ne vella, jo ir jau šeit minētais LVS EN 14144:2003 standarts un riņķim jābūt sertificētam... juridiski pat nekādi pakavi utt. neder... Realitātē iekšējos ūdeņos 99% gadījumos par to klāt nesienas ne ūdens policija ne muņiki, bet jūras piekrastē gan robiņi ņem priekšā pēc pilnas programmas...
31.maijs 2013, 18:38 | links
 
Un kā vel sienas gan muniķi gan ostinieki gan ūdeņnieki un par pakavveida nav taisnība jo norvēģi taisa un tirgo visai pasaulei tikai maksā 40ls.
31.maijs 2013, 20:42 | links
 
to Bralitis Savējā sēdēju ne tikai abas kājas vienā pusē ūdenī, tobiš šķērsām, bet arī stāvus mētāju un pat apguvu vertikālās urinēšanas mākslu. 8) Nekādu papildus pontonu vai ķīļu viņam nebija. Bet viņš jau iznačaļno bija paredzēts arī kājās stāvēšanai, tādu modeli biju meklējis. Divu kajakošanas sezonu laikā, tā arī ūdenī neiemaucos ne reizi. Varbūt labs vestibulārais man...
31.maijs 2013, 22:18 | links
 
tieši tā , vairums copes kajaku ir paredzēti kājās stāvēšanai (nu protams ne Burtniekā pūtienā ) - ir platāki un līdz ar to lēnāki, kas copei nav tik būtiski.
31.maijs 2013, 22:32 | links
 
Jautājums tiem kas jau ir bijuši ar pīpi uz jumta. Kāds ir ieteicamais badapātagas garums makšķerējot no kajaka?
1.jūnijs 2013, 13:18 | links
 


Glābšanas veste arī ienācās. Ņēmu diez gan vienkāršu, bez pārāk daudz kabatām, lai mazāk būtu iespējas sapīties vai traucētu ielīst atpakaļ apgāžšanās gadījumā.
2.jūnijs 2013, 11:32 | links
 
Glābšanas veste arī ienācās. Ņēmu diez gan vienkāršu, bez pārāk daudz kabatām, lai mazāk būtu iespējas sapīties vai traucētu ielīst atpakaļ apgāžšanās gadījumā.

sandiko, 2.jūnijs 2013, 11:32


Kādā cenā sanāk šāda vestīte?
2.jūnijs 2013, 11:41 | links
 
Kādā cenā sanāk šāda vestīte?

Flakais, 2.jūnijs 2013, 11:41[/quote]

60 USD plus shippings, no cabelas.com
2.jūnijs 2013, 14:15 | links
 
Padies...;)
2.jūnijs 2013, 16:39 | links
 
Beidzot arī eholots ir klāt, bet ir viens bet. Izrādās, ka kļūdas pēc Lowrance Elite 4 DSI vietā esmu pasūtījis parasto Elite 4. D...ā darbs un materiāls. Tagad jāsūta atpakaļ un jāmēģina samainīt pret DSI modeli.
3.jūnijs 2013, 13:46 | links
 
vēl SVARĪGI par eho - lowrance mazajiem modeļiem - kā manam mark 4 - SD karšu vāka blīvējums ir kretīnisks. man uzreiz likās šaubīgs, pagooglēju - visi iesaka ielikt karti un to aizlīmēt bezmaz ar skoču. jo mani viņš nepārliecina. mitrums var tik iekšā IMHO.

osscar, 21.maijs 2013, 20:22


Lasu par to Lowrance Elite 4 karšu lasītāja blīvējumu, nopētīju savu Elite 4 ko kļūdas pēc pasūtīju DSI vietā un ar vien varāk sāk mākt bažas. Kopumā sameklējās diez gan daudz infas par to, ka mitrums tiek iekšā pa to karšu lasītāja spraugu un ekrāns noraso un sākas visādi citādi gļuki. Sāku domāt par sūtīšanu atpakaļ lai samainītu pret Elite 4 DSI un uzdūros Elite 5 DSI, kas ir tikai 30 USD dārgāks. Tagad paceļas jautājums, vai nebūtu prātīgāk uzreiz mainīt pret 5-to, jo tam ir labāks kartes slota blīvējums un ekrāns arī lielāks. Man gan pēc gabarītiem labāk patīk 4-tais, bet tās atsauksmes uzdzen drebuli.
Vai vēl kādam ir bijusi darīšana ar abiem augstāk minētajiem modeļiem, un ja ir, tad kāda ir jūsu pieredze?
3.jūnijs 2013, 19:50 | links
 
pēc copes varu teikt, ka ūdens piles no augšas nekaitē. Imho tas vāks ir šaubīgs ja domā izpeldēties. parastā cope - bez problēmām. Tā lietošanas ērtums un displaje redzamība 4 markam - super. Es gribēju mazo, lai neaizņem vietu. DSI devēju lowrance uzstādīšanas instrukcijā neiesaka izmantot "šaujot" caur grīdu - zūd detalizācija. Man atkal nepierasti, ka eho rāda baigi precīzi dziļumu, man pūslī ir eholota devējs dziļāk O(kajakā - praktiski labi ja 5 cm zem līmeņa) - par kādiem 30-40cm, līdz ar ko jāpiedomā, pie vobleru izvēles redzot rādījumus, jo pie vecā eholota "kļūdas" biju piešāvies. Kādu tauta liek jūtības līmeni seklos ūdeņos - līdz 3m, jo auto režīms liekas pārāk jūtīgs - bezmaz pilns ekrāns ar visādu drazu :D
3.jūnijs 2013, 20:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager