Piemājas zivju dīķis

Kur,kā ierīkot,ko audzēt,cik tas izmaksā!!!
Mans piemājas zivju dīķis veiksmīgi pārziemojis , gan ar manu palīdzību, beigtas atradu tikai 3 palielas, 10+ karpas, ar visu to ka ziemas sākumā ūdens līmenis bija -30cm . Ir vajadzība šo saimniecību nosusināt, sakārtot, padziļināt, tik viena maza ķibele, ūdens platība 11ha un tur iekšā ir padaudz zivju ne pārāk vērtīgu, raudas ,ruduļi, brekši ,asari, ir jau arī kas daudz garšīgāks, bet jautājums tāds . Esmu dzirdējis, ka ja dīķī ielaiž samus, tie izēdot visu , kas par tiem mazāks , un paši neknapi aug . Laika limits kādi divi gadi, saprotu , ka neko daudz šie neizaugs, bet negribās jenotus , lapsas un kraukļus barot ar beigtām zivīm . Varbūt kādam ir ideja , kur likt ne vienu vien tonnu mazu zivju
26.marts 2019, 16:15 | links
 
Vai tad pa krēslu grūti aliņu aukstumskapī atrast?
1.marts 2019, 18:14 | links
 
Varbūt, ka līdakām arī nepatīk, bet Valles dīķī šīs dzīvo un aug. A ko darīt, ja nav variantu :)

Domaataajs, 1.marts 2019, 15:03


Skaidra lieta, ka aug, bet nu it kā labāk viņām esot dzidrākā ūdenī. Funktieris - līdaka slēpnī uzglūn zivīm, nevis medī kā asaris. Liela duļķa gadījumā tām ir jāmaina savi paradumi un zivis jāmeklē, kas tām rada zināmu stresu un attiecīgi sliktāk aug u.t.t. Saprotams, ja laba barības bāze u.tml. - augs arī duļķī (lai gan bez tā noteikti būtu vēl labāk).
To visu izlasīju vienā gudrā grāmatā internetā ;)
1.marts 2019, 16:53 | links
 
Varbūt, ka līdakām arī nepatīk, bet Valles dīķī šīs dzīvo un aug. A ko darīt, ja nav variantu :)
1.marts 2019, 15:03 | links
 
Nu nez, man jau liekas, ka tas duļķis vairāk kaitē tīri no estētiskā viedokļa un tieši saimniekam, ne zivīm. Tās tādos dīķos dzīvo gluži labi.
Līdakām gan laikam nepatīk.
1.marts 2019, 12:43 | links
 
kā izskatās duļķains mālains dīķis?

valdis1, 28.februāris 2019, 19:50


Nu kā izskatās, nu apmēram tā kā upē, kad ūdens kā kafija, nu varbūt ne ļoti stipra gan un varbūt ar pienu mazliet, bet tas no māla krāsas atkarīgs un zivju daudzuma un aktivitātes.
Kaut kur jūtubā viens krievu dīka speciālists runāja, ka kādu līni vajagot gan, viņa gļotām esot antibakteriala iedarbība, zivis, kas satraumējušas beržas gar līņiem un veseļojās. Cik patiesi tas ir, nezinu.
28.februāris 2019, 21:36 | links
 
@valdis1
Maijā atgādini, kad būs silts un karpas būs aktīvas, bildi nosūtīšu. Vizuāli dīķis izskatās briesmīgi, arī pašam peldēties vasarā tur netīk.
Ja gribi lai dīķis smuki izskatās, ielaid orfas.
28.februāris 2019, 20:58 | links
 
Nav jau īsti izvēle. Runa ir par rezultātu. Ja māls mazam dīķim ir galīgi garām un būs vairāk problēmu kā labuma. Tad atsaukos un ielikšu šo naudiņu citur.

Eh karpa neder tātad. Laikam jau līnis tad ar nederēs. Nez nav kādam bilde kā izskatās duļķains mālains dīķis?
28.februāris 2019, 19:50 | links
 
Ar aizaugšanu ļoti palīdz amūri , ielaižot kādus desmit 3-4 kg tie pa tīro var vispār visu izēst.

cupix, 28.februāris 2019, 14:09


Jāatzīst, pēdējos gados esmu pārskatījis savas domas par amūru efektivitāti. Ēst jau to zāli ēd, bet ir tālu no "ielaidīsi 3 gab, izrīs 1ha dīķi ka čaukst". Dīķī padaudz lielu amūru, bet zāle kā auga, tā aug.
Jā, ja ielaiž pasvaigā dīķī, kur zāles maz, tad šie to visu arī nokopj un jauna vietā nepaspēj izaugt, bet ja dīķis nav 1. gadu un zāle ir - kaut kā tā efektivitāte nav tāda, kā gribētos.
Bet nu vispār, ja ir normāls piedāvājums, vajag tikai laist, par skādi nebūs un zivs jau diezgan garšīga.
28.februāris 2019, 17:43 | links
 
Sveiki,
Lūdzu vai kāds var apskaidrot.

Ir doma izrakt dīķi pie mājas, gruntsūdeņi augsti, 40cm melnzeme tad pelēks māls. Gribētu varbūt tīri teorētiski saprast, kāda grunts ir labāka, lai dīķī ūdens būtu dzidrāks?
Uz ko rēķināties, aizaugšana ļoti strauji dēļ māla, vai pretēji. Lielums plānojas ap 1000m2. Dziļums kādi 3m. Paldies jau liels.

valdis1, 27.februāris 2019, 17:11

Pirm filozofēšanas uzdošu jautājumu - vai Tev ir alternatīvas? Kā noprotu, tur ir māls. Jankar pareizi raksta, karpas mālu duļķos. Ja tas nepatīk, ko Tu vari darīt lietas labā?
Aizaugšana mālā baigi strauja nebūs, izņemot seklās zonas, bet tādās jau augs arī citu grunšu gadījumos.

Hotentots, 28.februāris 2019, 12:22

Ar aizaugšanu ļoti palīdz amūri , ielaižot kādus desmit 3-4 kg tie pa tīro var vispār visu izēst.
28.februāris 2019, 14:09 | links
 
Sveiki,
Lūdzu vai kāds var apskaidrot.

Ir doma izrakt dīķi pie mājas, gruntsūdeņi augsti, 40cm melnzeme tad pelēks māls. Gribētu varbūt tīri teorētiski saprast, kāda grunts ir labāka, lai dīķī ūdens būtu dzidrāks?
Uz ko rēķināties, aizaugšana ļoti strauji dēļ māla, vai pretēji. Lielums plānojas ap 1000m2. Dziļums kādi 3m. Paldies jau liels.

valdis1, 27.februāris 2019, 17:11


Pirm filozofēšanas uzdošu jautājumu - vai Tev ir alternatīvas? Kā noprotu, tur ir māls. Jankar pareizi raksta, karpas mālu duļķos. Ja tas nepatīk, ko Tu vari darīt lietas labā?
Aizaugšana mālā baigi strauja nebūs, izņemot seklās zonas, bet tādās jau augs arī citu grunšu gadījumos.
28.februāris 2019, 12:22 | links
 
Mālainā,ja ielaidīsi karpas,pa vasaru ūdens būs duļķains,ziemā-dzidrs.Kamēr viņas tur nešiverē-viss ok,ūdens tīrs,kaut vai māls,bet tikko sākas rosība, tā viss duļķains.
27.februāris 2019, 22:17 | links
 
Sveiki,
Lūdzu vai kāds var apskaidrot.

Ir doma izrakt dīķi pie mājas, gruntsūdeņi augsti, 40cm melnzeme tad pelēks māls. Gribētu varbūt tīri teorētiski saprast, kāda grunts ir labāka, lai dīķī ūdens būtu dzidrāks?
Uz ko rēķināties, aizaugšana ļoti strauji dēļ māla, vai pretēji. Lielums plānojas ap 1000m2. Dziļums kādi 3m. Paldies jau liels.
27.februāris 2019, 17:11 | links
 
Ūdens temperatūra zem ledus un grunts krasi atšķiras.
27.janvāris 2019, 04:57 | links
 
Pagajušo ziemu 24/7 pumpēju gaisu, šogad tāpat, it kā nekas slikts nav noticis. Varbūt, ja tu uzreiz ar ledus uzsakšanu pumpē, tad nekas nevar notik. Bet, ja ziemas vidū, lielos mīnusos iedod aukstu gaisu, tad varbut var skādēt.
26.janvāris 2019, 20:44 | links
 
Apskaidrojiet, lūdzu, man , kā aerācijas sistēma var atdzesēt ūdeni ar gaisu iesūknēto . Vēl saprastu , ka mutuļojošais ūdens saskaroties ar ļoti aukstu gaisu atdziest . Bet gaisa sūknim korpuss pie izejas silts, pat ūdenī ieejošā šļūtene neiesalst , jo silta plus vēl, kamēr gaiss aizceļo līdz difuzoriem . Kaut ko es te nesaprotu . Varbūt ir kur palasīt zinātnisku skaidrojumu šim
26.janvāris 2019, 20:16 | links
 
Tā apskābekļošana sarežģīta lieta. Ūdens dīķa visā pie ledus+1 ,+2 grādi ar blīvumu mazāku kā ūdenim pie dīķa grunts ar temperatūru +4, +5 grādi. Sanāk ka ūdens āliņģa virspusē saskarē ar gaisu arī apskābekļojās, viņš nevar nokļūt dziļākajos slāņos, jo ir vieglāks par siltāko ūdeni.
Laikam 2010gada ziemā man tā arī sanāca. Ar kumpresoru AIR 2000 dīķī pie -10 grādiem āliģis bija ap 5m2. Vienu rītu skatos, manā āliņģī karpas aizgūtnēm rij gaisu.Kādas padsmit ielaidu svaigi izraktā dīķi bez zivīm. Daļu pārvietoju uz ledusskapi.Pārējās pavasarī tika vārnām un kraukļiem.
Nelīdzēja arī tas ka ieliku otru kompresoru.Sliktākais ka nākošā nakti temperatūra pazeminājās līdz -20 un āliņģis attiecīgi sarāvas līdz kādam 1m2
Kā pareizi rīkoties šādā situācijā.

ikri, 20.decembris 2018, 11:16

Nezinu to Tava dīķa lielumu, platību. Visticamāk, kaTev tur nebija nekādas saaukstēšanās, zivis dīķī vienkārši izslāpa.
Par vēlu un par maz biji sācis to gaisu ūdenī pumpēt. Un viss. Aukstā laikā arī skābeklis ūdenī tiek uztverts lēnāk.
20.decembris 2018, 11:28 | links
 
Tā apskābekļošana sarežģīta lieta. Ūdens dīķa visā pie ledus+1 ,+2 grādi ar blīvumu mazāku kā ūdenim pie dīķa grunts ar temperatūru +4, +5 grādi. Sanāk ka ūdens āliņģa virspusē saskarē ar gaisu arī apskābekļojās, viņš nevar nokļūt dziļākajos slāņos, jo ir vieglāks par siltāko ūdeni.
Laikam 2010gada ziemā man tā arī sanāca. Ar kumpresoru AIR 2000 dīķī pie -10 grādiem āliģis bija ap 5m2. Vienu rītu skatos, manā āliņģī karpas aizgūtnēm rij gaisu.Kādas padsmit ielaidu svaigi izraktā dīķi bez zivīm. Daļu pārvietoju uz ledusskapi.Pārējās pavasarī tika vārnām un kraukļiem.
Nelīdzēja arī tas ka ieliku otru kompresoru.Sliktākais ka nākošā nakti temperatūra pazeminājās līdz -20 un āliņģis attiecīgi sarāvas līdz kādam 1m2
Kā pareizi rīkoties šādā situācijā.
20.decembris 2018, 11:16 | links
 
Var jau būt,ka apaukstējas.Man gan dīķī aerators stāv piestiprināts pie laipas un nolaists līdz pašai gruntij.1m attālumā no aeratora stāv zivju noliktava-respektīvi metāla režģis,kur dzīvojās rudenī saķertās karpas.Tik tuvu aeratoram-lai jebkurā brīdī varu paņemt svaigu zivtiņu.Tā uzglabāju gadu no gada.Izņemtās zivis saaukstēšanās simptomus neuzrāda.Varbūt,ja pavasarī peldētu tālāk,klepotu:).
14.decembris 2018, 22:13 | links
 
Tad jau tā būs bior zinātne, ka zivi tik ļoti var iespaidot temperatūras izmaiņa 1 līdz 2 grādu aplitūdā.
Pie kam tik ļoti,ka tā sāk šķaudīt - un beigās arī nomirst!:))
Tas nekas, ka iestājoties pavasarim un rudenī ziemai, ūdens temperatūru starpība var sasniegt pat 20 un vairāk grādus.
Vai neizklausās mazliet smieklīgi?

krumujancis, 14.decembris 2018, 17:56

Es neapgalvoju, ka tā tieši ir, vien atstāstu dzirdēto. Gribi tici, gribi ne.

Par to grādu - pavēro savu uzvedību, kad ir 36,6 un kad ir 38,6. Tik vien kā 2 grādi, bet atšķirība visai ievērojama - vienā gadījumā mundrs, otrā - pampst kā plauša.

Tie 20 grādi vasarā arī neiestājas 1 dienas laikā, bet PAKĀPENISKI. Ielaid nelielā dīķelī pāris lielās mucas karsta ūdens, palielini temperatūru par 10 grādiem un pavēro zivis. Arī zivis (sevišķi mazuļus un kaprīzākas sugas) transportējot iesaka maisus sākumā paturēt tajā ūdenī, kur ielaidīs, lai temperatūras izlīdzinās. Tur pilnīgi noteikti ir vien dažu grādu atšķirība...

Hotentots, 14.decembris 2018, 18:31

Ja runa par mani, tad visvairāk ticu tam, ko esmu pats redzējis, un kur esmu bijis klāt gadiem, tas ir, pie gaisa sūknēšanas ūdenstilpnēs ilgstošas ziemas gadījumos. Tādos, kad sals sasniedz -20 un vairāk grādus, un ledus vāks ir virsū vismaz 4,5 mēnešus.
Un nav gan piedzīvots, ka tur mētātos beigtas zivis masveidā, īpaši tad, ja ir izdevies slāpšanu novērst, savlaicīgi uzsākot aerāciju.
Bet ar to zinātni jau ir tā, kā esmu jau rakstījis: Zinātnieku kolektīvs pēc ilgstošas apspriešanās secināja, ka blusa, kurai norautas visas kājas - zaudējusi dzirdi! Jo nelec, pat tad, kad tai nopietni piedraud.:))
14.decembris 2018, 22:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager