Par un ap ūdām

gints - nav tev taisnība, ka ja kāds cūcīgi rīkojās, tad tas dod tiesības visiem tā darīt. katram ir sava sirdsapziņa un morāles principi...protams, nesodāmība un bardaks apkārt vispārējo kārtības līmeni pazemina, bet priekš manis gan atļautie rīki un loms, gan arī braukšanas ātrums ir puslīdz OK. speciāl nepārkāpju, bet visādi gadās :)
6.decembris 2010, 13:21 | links
 
Es jau šito rakstīju , bet pārkopēju un pacēlu speciāli priekš V.S.O.P.

V . S . O . P

Nu protams , ar ūdam var izķert visas zivis , Daugavas tīkliniekiem nabadziņiem nekas nepaliks pāri , ko tad ? Es zinu vienu otru , kuri tos tīklus liek Daugavā , ka tikai nabadziņi neizput . Kamēr tīkli Daugavā ir atļauti , atļauts ir viss , un runāt par kaut kādiem galeniekiem ir vairāk kā neētiski ! Gribi runāt par galeniekiem , izcel viss pirms tīklus no Daugavas . Kamēr stāv tīkli Daugavā , uzskatu par labu esam visu , ūdas , šņores , zaķiduškas , nelegālos tīklus un jebko , ar ko var legālo tīklinieku lomus samazināt kaut par vienu zivi .

Nu ļoti gribās dzirdēt V.S.O.P. komentāru .
6.decembris 2010, 13:17 | links
 
V.S.O.P.
Atvaino,bet tā izteikties,ka visi,kas ķer līdakas ar ūdam pamatā ir dzēraji no Jūsu puses mazākais ir ļoti nekorekti.
6.decembris 2010, 13:05 | links
 
sanāk, ja paturi atļautās zivis, tad esi gaļinieks?!man zivis garšo! un ar ūdām arī patīk darboties. manuprāt ļoti sportisks pasākums. saķeru dzīvos un šancēju ar 2 ūdām, visu laiku urbdamies un tās pārliekot.
ja kāds grib laist vaļā, lai tak laiž!
6.decembris 2010, 13:01 | links
 
V.S.O.P.
6.decembris 2010, 12:58 | links
 
man veel paaris liidakas no saldeetavas jaapeed un tad tik vareeshu likt kaadu uudu :D citaadi nav vietas pelmenjiem un salchukam :(
6.decembris 2010, 12:55 | links
 
Kategoriski piekrītu V.S.O.P. Protams, ja ir tādi svētdienas ūdotāji kā es kas varbūt pa ziemu 2 reizes to vienu karodziņu izmanto.... tad jau to par gaļošanu nenosauksi. Taču pats esmu piedzīvojis, kā manu bērnības ezeru izkāš sausu ar ūdām. Līdz ar to psiholoģiska barjera pret šo copes rīku tomēr ir.

Svētdien arī dmāju iekārt ūdeu, bet sapratu, ka es meklējot asarus nourbjos ne pa jokam - vakar izurbu 105 āliņģus... staigāt un nēsāt līdzi ūdeu man bija slinkums:D
6.decembris 2010, 12:52 | links
 
AndrisABC - Nu nosauc kaut vienu iemeslu, kādēļ man būtu tev jāargumentē savs viedoklis?

Pieļauju, ka tu ļoti daudz zini, māki un vari, bet man tas nav zināms, jo tevi nepazīstu un, ja arī pazīstu, tad ne pēc kā to identificēt nevarētu, jo tavs profils ir TUKŠA VIETA, tomēr...

Mans viedoklis - ūda ir gaļenieku vizītkarte - ir mans viedoklis un balstīts uz copes veidu kā tādu. Izurb caurumu un uz troņika nolaiž par 10-20 santīmiem pirktu karūsiņu un tā reizes 10. Tur no sportiskuma ir 0, C&R nesanāk, jo ierīšanas procesu nenokontrolēsi utt. To pašu līdaku un asari var arī uz bļitku noķert. Saprastu, ka tā būtu plidiņmaķškere, kurai sēž klāt, bieži maina lokācijas utt... saprastu.

Par gaumi nestrīdās.

Es neko nekomentēju ne par DS ne arī par džerkiem, jo neesmu ar to nopietni nodarbojies. Tamdēļ tev nevajadzētu aiztikt tēmas(karpas), kuras(nojaušu) tu nezini. Karpu izmēram, kurus ķeram mēs C&R ir 100%. Ļoti reti tiek arī kas apēsts ap2-3 kg svarā no kāda ezera, piem., Vipēža, jo tur karpu krājumi tiek regulāri atjaunoti. Komercpasākumi līdzīgi Vallei, Tomei utt neinteresē. Karpu cope ir sarežģīta un inetersanta. It sevišķi, kad mērķē uz izmēru virs 10kg kā minimums publiskā ūdenstipnē.

Man nepatīk "ūdotāji", jo pārsvarā neviens no viņiem neiztiek ar vienu ūdu, bet liek 5-10, nerunājot par speciālistiem, kuri liek vēl vairāk. Pārsvarā viņi pēc ēsmas zivtiņu iemērkšanas sāk bariņā dzert un laiku pa laikam izvek kādu mēru, biežāk zemmēru un vaļā neko nelaiž. Man nepatīk copmaņi, kuri copi asociē ar pārtikas sagādi kā attaisnojumu saviem tēriņiem. Gaļenieki. Izņēmumi tikai apstiprina likumu.

Par džigu kā gaļenieka rīku ;) Daugava ir pilna ar džigotājiem, DSotājiem, "bļitkotājiem"(cenmmerētājiem), čortotājiem un tie, kuri māk arī labi velk. Nedzen demagoģiju. Tas vai zivi atlaidīs vai nē ir katra indivīda personīgās izaugsmas jautājums. Katrs makšķernieks, kurš iemācās noķert daudz zivis agri vai vēlu saprot, ka visu apēst nespēs un iemācās tās atlaist. Džigojot noķert zivi, kuru būtu grūti atlaist gadās ļoti reti. Ierīšanas faktors C&R neiespaido un rezultāts ir tikai attieksmes jautājums.

Nesanāca īsi, bet, iespējams, argumentēti.
Lai tev jauka diena.

PS Ieliec kādreiz arī kādu copes atskaiti ;0
6.decembris 2010, 12:47 | links
 
v.s.o.p no tavām atskaitēm
"Izskatās, ka Daugava devīga šodien. atzvanīja vēl daži, kas forumā dēļ visādiem tārpiem un štokiem neraksta, ir nācies mērus laist vaļā :)
7.novembris 2010, 19:57"
Vakar un šodien Daugava, džigs. Katru dienu kaut ko var sakasīt, bet žanis salīdis dziļumos un palicis kūtrāks. Lielāku par 2 kg nebija. Šodien tik divus mērus izskrāpēju :(
14.novembris 2010, 14:26
Šodien Daugavā ieklīdām vietā, kur parasti neviens nekad necopē :) labi bija :) gandrīz kā augustā, skolojām knapmēra zanderus ap 40cm standartā, cik izskolojām nezinu, jautrākajā brīdī bija četri metieni pēc kārtas ar zivi. Trāpījās arī pa kādam mērīgākam, bet % maz :) Pozitīvas emocijas, ja šis bija džigošanas noslēgums, tad nav par ko žēloties.
21.novembris 2010, 17:35
Gaļinieks esi? Džigs ir gaļinieka darbarīks? Ar ūdam makšķerēju gadus piecus. Droši vien nemāku, bet ar ūdām ne reizi nav izdevies noķert pat desmit līdakas. Vasarā ar spiningu vai džigu reti kad ir mazāk par padsmit astēm. Spinings un džigs gaļinieku darba rīks? A kā ir sēdēt uz karpām teltī un gaidīt kad sāks pīkstēt signalizators? Sanāk vēl lielāks gaļinieks. Kas tad ir murmiška uz kuras pa copi var salasīt pāri pa 100 zivtelēm? Kā tu izdari secinājumus par copes veidiem? Ja tev tas nepatīk un tu tā nemakšķerē, tad gaļenieki? Nejauc dvēseles stāvokli ar atpūtu, katram kā vienmēr savs.
6.decembris 2010, 08:58 | links
 
Vēl viena lieta,atbilstoši LMN ūdu aizliegts atstāt bez pieskatīšanas.Iedomājies situāciju,gar ūdu sēž 20 makšķernieku.Pienāk inspektors pie ūdas un nesaprot,kas ir īpašnieks.Tāpēc uz finiera jānorāda arī ārējais izskats-piemēram,īpašnieks ir tas tur dzeltenajā kurtkā ar krievu pižiku.
5.decembris 2010, 23:30 | links
 
Sir,viss ir ļoti vienkārši.Ierodies notikuma vietā.Izurb caurumu kur tirināsi.No šīs vietas ar metrmēru nomēri 50 metru.izurb caurumu,iekarini ūdu.Iedzen blakus kārti ar karogu,jo lielāku jo labāk.Blakus tādu pašu ar finiera plāksni uz kuras rakstīts,,ūda,īpašnieks Sir personas kods un dzīvesvieta,ģimenes stāvoklis,orientācija u.t.t.,,Visi inspektori un apkārtesošie būs apmierināti,un varēsi mierīgi ķert.
5.decembris 2010, 22:44 | links
 
Karoga kātiņam pats izmantoju to delzīti no auto logu birstēm! ;)
5.decembris 2010, 20:14 | links
 
Diemžēl vis pareizi,brakani var uzdarboties un ja vēl pa dzērumu pusi no 20 neatrod?
5.decembris 2010, 19:49 | links
 
tieshi tikko kaa uznaacu no garaazhas. uztaisiiju divas uudas. sametinaaju no neruuseejoshaa teerauda :D nebija nekas cits pa rokai. karodzinja kaatam izmantoju rulliisha meerlentes gabalu. njeemu no 3m lentes, bet laikam labaak buutu vismaz 5m, jo taa stingraaka. tagad tik jaaizpeeta, kas tur galaa jaasien, jo nekad neesmu ar uudaam kraameejies.
5.decembris 2010, 19:48 | links
 
Sir
kāpēc redzamības attālumā???
:)
5.decembris 2010, 19:46 | links
 
Mjaa, ari iekš fishing.lv pārlasiju noteikumus ij neko par ūdu sardziņu, vai pludiņu uz dzivo ēsmu neatradu................
11.1. divus makšķerēšanas rīkus iekšējos ūdeņos, ja katram rīkam ir ne vairāk par trim jebkura veida āķiem. Vairākžuburu āķi uzskata par vienu āķi;

27. Aizliegts atstāt ūdenī brīvi peldošus makšķerēšanas rīkus šo noteikumu 12.4.apakšpunktā minētajā veidā, kad tie nav piestiprināti vai nostiprināti laivā vai tos netur makšķernieks, kā arī atstāt jebkurus citus makšķerēšanas rīkus bez uzraudzības, attālinoties no makšķerēšanas rīka tālāk par 50 metriem.
Tātad............. ja nēsmu neko palaidis garām !!! divi rīki, mormiška un viena ūda. Ūda 50 metru redzamības attalumā, par signalizātoru, karodziņju vai pludiņu es nekur neko neatradu.
Paskaidrojiet ja kas un kā.
5.decembris 2010, 19:43 | links
 
noteikumos nekas tāds nav minēts! :)
5.decembris 2010, 19:31 | links
 
klops_G > kaut kur lasiju, pamatojums ,lai ūdas ar kociņiem nevarētu paslēpt zem sniega !!
Bet gribas izbaudīt copi, nevis skatīties pār plecu :):)!!
5.decembris 2010, 19:29 | links
 
Tev taisnība,padomijā bija tādi noteikumi,pats esmu papildus karodziņam pludiņu (maiļu) licis,tā kā izcilais "makšķernieks"Birkofs (vai kā tur)iebraucis auzās uzbrūkot šķērsenei,bet atļaujot iekšējās udenstilpnēs makšķerrīkus bez signalizatora,kas sevi pierādījis kā riktīgs maluzvejnieku rīks,it sevišķi sniegotās ziemās.P.s.pats lietoju paštaisītu karodziņu.
5.decembris 2010, 19:24 | links
 
Par šito jau arī ir diskutēts, bet nekur nekas nav rakstīts par redzamību!!! Ir noteikti tie 50m, bet nekas vairāk- ja vari parādīt, kur ir rakstīts kkas par karodziņu vai pludiņu gribētu redzēt :)
5.decembris 2010, 19:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager