Ēsmas, uz ko ķert labāk ziemā?

kādas ēsmas labāk izmantot ziemā
traktorisccc [17.12.22]: Laba diena! Vakar Lobē divi iesācēji pacopējām 4h. Kā jau prognozēju - ar murmuli mazo noķert mēģināt apnika jau pēc 30min un pārslēdzos uz nelielu šķērseni. Pirmajā caurumā pēc 1min jau viens aptuveni mērs iznāca laukā. Paralēli čoms sāka mazus asarīšus ar mormeni vilkt. Ielikām pa ūdai. Vēl divas zivis uz šķērseni bija galā, bet abas norāvās, jo paņēmušas aiz trijnieka apakšā (šķiet tā parasti dara asari ne?) un kāds no priekšas/pakaļas āķiem velkot ārā aizķerās aiz āliņģa malas un zivs prom ir.. Ir kāds "džiu-džitsu" paņēmiens vai triks kā no tā pēc iespējas izvairīties? Tad vēl vienu zemmēru izcēlu un, sākot iestāties krēslai, cope pavisam apstājās. Ūdas neviena neizšāva. Cik bieži tās ūdas būtu jāpārliek citur? Kā arī - cik ilgi aptuveni ir vērts ar bļitku/šķērseni darboties jaunā caurumā bez copes? Vakardienas pieredze rādīja, ka cope parasti maksimums pēc kādām 5-7 min seko un, ja nav, tad maza varbūtība, ka būs arī pēc 20min. Otru zivi nezidevās izprovocēt nevienā no caurumiem, kur bija cope/zivs..
Ik pēc 20 min būtu jāpārvieto uz citu vietu
17.decembris 2022, 18:23 | links
 
Laba diena! Vakar Lobē divi iesācēji pacopējām 4h. Kā jau prognozēju - ar murmuli mazo noķert mēģināt apnika jau pēc 30min un pārslēdzos uz nelielu šķērseni. Pirmajā caurumā pēc 1min jau viens aptuveni mērs iznāca laukā. Paralēli čoms sāka mazus asarīšus ar mormeni vilkt. Ielikām pa ūdai. Vēl divas zivis uz šķērseni bija galā, bet abas norāvās, jo paņēmušas aiz trijnieka apakšā (šķiet tā parasti dara asari ne?) un kāds no priekšas/pakaļas āķiem velkot ārā aizķerās aiz āliņģa malas un zivs prom ir.. Ir kāds "džiu-džitsu" paņēmiens vai triks kā no tā pēc iespējas izvairīties? Tad vēl vienu zemmēru izcēlu un, sākot iestāties krēslai, cope pavisam apstājās. Ūdas neviena neizšāva. Cik bieži tās ūdas būtu jāpārliek citur? Kā arī - cik ilgi aptuveni ir vērts ar bļitku/šķērseni darboties jaunā caurumā bez copes? Vakardienas pieredze rādīja, ka cope parasti maksimums pēc kādām 5-7 min seko un, ja nav, tad maza varbūtība, ka būs arī pēc 20min. Otru zivi nezidevās izprovocēt nevienā no caurumiem, kur bija cope/zivs..
17.decembris 2022, 13:25 | links
 
Lieta sekojoša- pašam ziemā patīk ar bļitkām meklēt asari, gribas tikt kilogramnieku klubiņā, pagaidām nedaudz pietrūkst. Bet, šoziem sāku papildus izurbt arī kādu rindu, ko pataustīt ar rattlin vib, pakaitināt līdakas. Nekas liels netrāpījās, bet pa kādam mēriņam vai ducēnam sanāca izvilkt. Bet jautājums tieši par vibu veidiem. Manā paziņu lokā ir aktuāla diskusija pa grabošajiem rattliniem- citi saka, ka viņi strādā labi, citi, ka ziemā viss, kas rada skaņu un vibrāciju atbaidot zivi.
Kā tad tur īsti ir?
28.novembris 2022, 23:55 | links
 
Man visproduktīvāk strādā divu metālu salikums- sudrabs+ misiņš! Žibuļa spēle atdarina mazzivtiņu!:)
8.janvāris 2022, 08:10 | links
 
Pats Ludzas ezerā esmu mēģinājis upsa tabletes. Ieliec barības centrā ssataisi kamolu un met iekšā. Būtu kāda liela starpība neredzēju, bet nedaudz ātrāk gan sāka copēt. Jo kad tablete sāk putot ceļas burbuli a tai līdzi barības mākonīts un it kā ilgāk stāv mutulis. A zivij patīk baribas mākonītis, i paēst var un paglābties no plēsēja.
8.janvāris 2022, 06:44 | links
 
Retorisks jautājums piektdienas vakaram.
Ir dzirdēts no copes kolēģiem, bet pamatā info no neta plašumiem. Neesmu mēģinājis bet šķiet interesanti, kā tas strādā.
Copes ķīmija.
Ko Jūs esat mēģinājuši un atzinumi. Kāds viedoklis vispār par šo tēmu.
Piemēram šādas receptes.
Silikona motils mērkts, smērēts ar zivju atraktantiem, nopērkami visos copes veikalos. Mērcēts zivju eļļā. Motils parastais, tiek piešauta acetilsalicilskābe, kāpurs paliekot burtiski gumijots.
Zivju barībām taisa ekstraktus no sīrupiem, aminoskābēm, garšvielām. Pie barības met klāt fermentu , hidropirēna( krievu valodā meklējams) tabletes, taisot geizerīšus, pievilina zivi.
Teorētiski kamdēļ ne, teorētiski tas varētu strādāt. Ne mēģināšu ne nu ko, bet interesanti. Ir kādam pieredze ?
7.janvāris 2022, 21:22 | links
 
28.1. pārvietot zivis un vēžus no vienas ūdenstilpes otrā, neievērojot Zvejniecības likuma 22.pantā noteiktās prasības. Zivis, kuras makšķerējot izmanto par dzīvo ēsmu, atļauts iegūt tikai tajā pašā ūdenstilpē, kurā tiek makšķerēts;
10.janvāris 2017, 11:28 | links
 
Sveiki,vai kāds nevarētu pateikt kur Rīga var nopirkt dzīvo zivtiņu priekš ūdas?Labi būtu pārdaugavā.
10.janvāris 2017, 11:10 | links
 
Man pavasarī 1.5kg karpa pagrāba bļitku :D es šokā.
11.janvāris 2016, 16:17 | links
 
..baltās zivis uz bļitku gadās,, pats esmu līni izcēlis (ne aizkabinājis, bet mutē) un brekšus, bet tas drīzāk ir izņēmums ne parasta lieta.

... bet nu, ko mēs te niezējamies :) vienam patīk māte, otram meita !!!

bushmans, 11.janvāris 2016, 09:19


Ja bļitka ir ar ķēdīti, kurā iekārts āķis, tad baltie nav nekāds retums.
11.janvāris 2016, 13:05 | links
 
..baltās zivis uz bļitku gadās,, pats esmu līni izcēlis (ne aizkabinājis, bet mutē) un brekšus, bet tas drīzāk ir izņēmums ne parasta lieta.

... bet nu, ko mēs te niezējamies :) vienam patīk māte, otram meita !!!
11.janvāris 2016, 09:19 | links
 
balda ir interesanta. baigi daudz vai lielas zivis ar šo noķēris neesmu, bet tas ņēmiens/grābiens ir kapitāls. ja mormeni zivs parasti tikai pietur, bļitkai uzsit, tad baldas āķīšus ņem kā pie bada. Trūkums, ka šo ne visās vietās var izmantot, piem., ja apakšā zāles...
11.janvāris 2016, 09:07 | links
 
Bļitka arī :) Reku nedēļas nogalē Buļūpē veči brekšus cēla ar bļitkām. Lielakā daļa iesprūda āliņģos, bet pa kādam dabūja. Tas līdz brīdim, kamēr muņiki šos nodzina nost :)
11.janvāris 2016, 08:52 | links
 
..bļitka, laba lieta, bet *balda* strādā arī uz baltajām zivīm.
11.janvāris 2016, 08:37 | links
 
Ziemā labākā asaru mormiška ir bļitka :))
11.janvāris 2016, 08:17 | links
 
Man arī patīk balda , uzskatu to par vienu no labākajiem mānekļiem , un katrs to var uztaisīt pats . Man sanāca šādas
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-39063.htm
11.janvāris 2016, 08:09 | links
 
Mans top māneklis ir šis:

http://samlib.ru/r/rublew_a_d/balda.shtml
11.janvāris 2016, 07:35 | links
 
Paldies ka dalijāties ar pieredzi :))
11.janvāris 2016, 05:31 | links
 
Skaidrs. Nav jau tā ka nemāku ziemā makšķerēt. Cepēju jau uz ledus gadus desmit... Bet vienkārši gribēju zināt uz kādām mormiškām jums labāk ņem. Bet jums jau žēl ka tik kāds cits jūsu zivis nenoķer. Es viņas neēdu un ķeru tikai sporta pēc. 90 procentus atlaižu atpakaļ. Tēma slēgta no manas puses. Varat turpināt vākt savas sānpeldes.

Arnoldinjs, 10.janvāris 2016, 23:25


Arnoldiņ, tu tāds, man šķiet, pamuļķīc:(
Savāc sāņpeldes un morenes krāsai nozīmes nebūs
10.janvāris 2016, 23:54 | links
 
Lai tev mierīgāks prāts un labāks miegs, ieteikšu tev trīs mormiškas ar kurām bez zivīm nepaliksi.:)
1.Sarkanu vai zelta banāniņu,lielums atkarīgs no dziļuma kur ķersi.
2.sidraba vai zelta disko bumbiņu,lielums tāds pats.
3.Melnu trīnīti,ar to gan jāmāk tirināt nelielos un vidējos dziļumos.
Ne asakas!
10.janvāris 2016, 23:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager