Pirmais Feeder makšķerēšanas komplekts.

Vēlos iegādaties labu pirmo Feeder makšķeres komplektu.
Nedaudz oponēšu raimondsL!
1. Iesākuma komplektam 100gr kātu neieteiktu, jo ja makšķerēsi upē, var gadīties ka jāliek arī barotavas virs 80 gr. Labāk kātu ar rezervi. Un jā vēl sadomāsi butēs aizbraukt, tad arī noderēs.
2. Pamatauklu iesaku 4 dzīslu, nevis 8 dzīslu. Būs isturīgāga.
3. Shok Lesser neiesaku un arī neredzu vajadzību. Tikai lieks mezgls kur zālei krāties un pēc tam spicītes laust.
4. Ar 100 m feedergumiju tev pietiks līdz pensijai un vēl mantojumā varesi atstāt. Iebrauc bižutērijas bodē Buļļos un nopēr parasto perlīsu gumiju, vai kā viņa tur saucas, 0.8mm vai 1 mm. Funkcionāli starpību neredzu, bet maksā 10x lētāk.
5. Man ir gan 3.6m, gan 3.9 gan 4.2m kāti. 3.60 stāv stūrī. Nepraktisks, sevišķi upei, vimbām utt. Mans subjektīvais viedoklis. Ar garāku kātu strādāt vieglāk, zivi izvadīt vieglāk utt.
7.marts 2023, 11:32 | links
 
Flagman S-River 3.6m 100g (barotavas līdz 80g)
Flagman S-river spole 5000
Aukla (depo) Power Green 0.12 125m
8m shock-leader 0.3mm fluoro vai fluoro-coated mono (nestaipās, neplēsīs pamatauklu) vajag 100m rulli
feedergumiju,
barotavas (40, 50, 60, 70) (fishing discount vai okcope)
gatavās fluorocarbon pavadiņas: āķi #8 (līnis), #10 (breksis), #12 (breksis)
karabīnes ar griezuli priekš inline
quick-change priekš pavadiņām

barība mērķa zivs 1:1 ar zemi. samaisīt var parastā spainī

uz āķa baltie, sliekas, pinkas. viss ir veikalā

Ar normālu inventāru copēt būs daudz lielāka bauda kā vicināt 400g smagu kātu
7.marts 2023, 11:15 | links
 
Liels paldies jums visiem par atbildēm! :))
7.marts 2023, 10:32 | links
 
pirmo fīdera komplektu noteikti vajag biki jaudīgāku kā lietosi pēc tam :))) un jau tad tev liksies, ka tas ir super jūtīgs kāts :))), es tikko nesen atradu savu pirmo Salmo fīderi, 3,3 m ar testu 120 grami, bet droši var mest arī 200 :))), tajā brīdī tas likās tik jūtīgs kāts ... :))) .
Ņem stiklašķeidras vai kompozīta kātu ar testu 120-150 grami, garumā 3,6-3,9 m, cenās noteikti ap\zem 50 eiriem un viss būs kārtībā, noteikti neliec mazāku spoli par 4000.izmēru, labāk 5000., liec kādu 0.30 mono vai 0,16-0,18 mm pīto auklu un viss būs kārtībā :)))!
7.marts 2023, 10:27 | links
 
Par tiem kātiem jau katram pašam sava saprašana. Man četri gabali aktīvā lietošanā. Divi concept distance (3,9 un 4,2m), abiem tests 80 gr. Un divi matriksi (arī 3,9 un 4,2 m), abiem tests 120 grami. Tad nu pēc situācijas lietoju vai nu pirmo pāri, vai otro. Konceptiņš jau man dikti patīk, viegls, atsperīgs, zivi sasien kā vecs kovbojs bullēnu.
Viss atkarīgs no straumes spēka. Spoles gan mainu uz labo pusi, tagad aktuālās ir Daiwa Ninja 6000, viena prastā, otra match feeder. Ir kaudzīte ar Salmo Daimond 6000 (viena pērn sadalījās reizinātājos) un Salmo Imperiums.
7.marts 2023, 10:24 | links
 
Tas ir ka ar autiniem. Kamer pac nepameiginasi nesapratisi. Es tirgoju gan masinas gan makskeres. Ne vis ir zelts kas spid.
Vajag pirkt ar izjutu. Un nevajag klausitie tos kuri censas pardot dargako galu. Pasam vajag salidinat un padomat. Ja gribas un var atlauties janiem. Atnaks vecum dienas, tad teiksi avot vareju....
7.marts 2023, 09:10 | links
 
PM

Sveiki!
Atvainojos, ka izvilku pavisam vecu tēmu, bet man jautājums ir pilnīgi saistīts ar tēmas nosaukumu. Tātad makšķerēšanā kopumā esmu iesācējs, pagājušo gadu sāku ar spiningu, bet šogad gribās pamēģināt feeder. Doma ir nopirkt kaut ko pavisam vienkāršu izmēģināšanai. Apskatoties kas tirgojās un mazliet palasot saprotu, ka pavisam lētie kāti ir stikla šķiedras, bet ap 50+ euro jau sākās oglekļa. Tāpēc jautājums cik liela starpība būs starp stikla šķiedras un lēto oglekļa kātu? Cik saprotu galvenā starpība būs svarā? Kas vēl? Pārsvarā visticamāk izmantošu Rīgas, Pierīgas upēs, tāpēc arī saprotu, ka jāskatās ar palielu testu?Tā kā esmu ar mazliet tizls vēl visā šaj lietā, būtu svarīgi arī lai viegli nelūzt.

Catdaddy, 6.marts 2023, 19:05
7.marts 2023, 08:07 | links
 
whoops [06.03.23]: Pirmo fīderi nopirku pa 40 eiro oglekļa šķiedras. Ķēru gan vimbas ar 120 g barotavam, gan butes jūrmala, gan karpas. Zivi sien ļoti labi. Būs sestā sezona jau. Varbūt kāds profesionāls var iekomentēt kādas priekšrocības ir dārgākiem fīderiem?
Es sāku tāpat. Pirmais ap 30 euro paciets oglekļa 3.90 kāts ar testu līdz 120gr. Joprojām izmantoju copē. Pāris spices ir salauztas, bet citādi nav ne vainas. Ne kāts dod rezultātu, bet makšķernieka iemeņas un zināšanas. Tā ka droši mēģini ar budžeta komplektu un kad sapratīsi, ka patīk, atradīsi arī pareizo ekipējumu. Ne asakas
6.marts 2023, 21:24 | links
 
Pirmo fīderi nopirku pa 40 eiro oglekļa šķiedras. Ķēru gan vimbas ar 120 g barotavam, gan butes jūrmala, gan karpas. Zivi sien ļoti labi. Būs sestā sezona jau. Varbūt kāds profesionāls var iekomentēt kādas priekšrocības ir dārgākiem fīderiem?
6.marts 2023, 19:21 | links
 
Sveiki!
Atvainojos, ka izvilku pavisam vecu tēmu, bet man jautājums ir pilnīgi saistīts ar tēmas nosaukumu. Tātad makšķerēšanā kopumā esmu iesācējs, pagājušo gadu sāku ar spiningu, bet šogad gribās pamēģināt feeder. Doma ir nopirkt kaut ko pavisam vienkāršu izmēģināšanai. Apskatoties kas tirgojās un mazliet palasot saprotu, ka pavisam lētie kāti ir stikla šķiedras, bet ap 50+ euro jau sākās oglekļa. Tāpēc jautājums cik liela starpība būs starp stikla šķiedras un lēto oglekļa kātu? Cik saprotu galvenā starpība būs svarā? Kas vēl? Pārsvarā visticamāk izmantošu Rīgas, Pierīgas upēs, tāpēc arī saprotu, ka jāskatās ar palielu testu?Tā kā esmu ar mazliet tizls vēl visā šaj lietā, būtu svarīgi arī lai viegli nelūzt.
6.marts 2023, 19:05 | links
 
Lietoju gan FC 150g super makšķere var mest gan 50g barotavas Lielupē, gan 100g Daugavā kāts labi strādā. Ir arī Salmo Sniper 90g tas tāds delikātāks drusku, arī labs, spoles 4000 Daiwa Laguna der abiem kātiem var ķert gan raudas, gan karpas jau trešo sezonu bez problēmām, super budžeta variants, bet japerk karpu aukla jo 0.28 vajag pie 250metriem.
3.augusts 2020, 06:29 | links
 
man ir FC 4.2 130g- nav nemaz bomīgs. Protams, ja salīdzināt ar kaut kādiem ūberkātiem, tad jā, bet man der/patīk, pat ļoti ok.
3.augusts 2020, 01:51 | links
 
Arī es rekomendēju Concept Distance 4.5m 150g - ļoti labs kāts! Vimbai, butei! Nu nezinu vai smags - man šķiet viegls kāts, bet katram jau savādāk.
2.augusts 2020, 22:59 | links
 
deadmau5 [02.08.20]: Sveiki fīderisti. Briestu iegādāties sev pirmo puslīdz sakarīgo fīdermakšķeru pāri. Kā jau visiem - gribas lētu, izturīgu, vieglu, kvalitatīvu. Plānotais budžets 200-250 eur (2 kāti + 2 spoles).

Pielietojums plašs - Lielupes vimba pavasarī, Daugavas zandarts un breksis pa vasaru, Baltijas jūras bute rudens pusē, nav izslēgts arī kāds ezers vai karpu dīķis. Domāju par Hard klases kātiem ar maksimālo testu 120-180g zonā ar maināmām spicēm.

Latvijā piedāvājums švaks, lai neteiktu vairāk, bet esmu uzgājis pāris sakarīgus e-veikalus ar plašu sortimentu, kas nedārgi sūta uz Latviju. Vācijā pašlaik samazināta PVN likme uz 16%, tur cenas ļoti labas.

Lai "neliktu visus vēžus vienā kulītē", domāju pirkt līdzīgus, bet ne identiskus komplektus, lai ir ko salīdzināt. Pašlaik esmu atzīmējis šādus:
1) Daiwa Ninja X Feeder [3.90m, 50-150g] (55 eur) + Daiwa Ninja Match & Feeder LT 6000-SS (60 eur)
2) Okuma Custom Black Feeder [3.90m, 50-150g] (70 eur) + Okuma Custom Black Feeder CLX-55F (55 eur)

Par Ninja X dzirdētas labas atsauksmes un lasīju, ka tie kotējas labi pat divreiz dārgāku kātu sabiedrībā, bet varbūt ir vērts piemaksāt 15 eiro par Daiwa Aqualite Feeder modeli ar 25g atvieglinātu rokturi un Fuji spoles turētāju?

Par Okuma spolēm dzirdētais un paša pieredze ir tā labākā, bet par kātiem nav ne jausmas.

Varbūt kādam ir pieredze ar kādu no šiem kātiem? Vai ir kas labāks no citiem zīmoliem līdzīgā cenu kategorijā? Varbūt skatīties uz baitrunner spolēm?
Man ir lietošanā Concept Distance 150, 4.50m + Feeder 5 5k spole. Kapitāls verķis visām situācijām. Par smagumu katram atsevišķi spriest, bet ja ir krampis tad arī pie aktīvas copes nekas neliekas baigi bomīgs.
2.augusts 2020, 21:18 | links
 
Man ir Concept Distanc 100.
Der gan pavasara vibai, gan breksim, gan butēm utt. Ļoti universāls, uzticams kāts. Aktīvai copei var būt nedaudz par smagu/ bomīgu, bet tas tik mans, subjektīvais viedoklis. Un butēs svarus līdz 150 gr arī metu bez problēmām un gana tālu.
2.augusts 2020, 19:14 | links
 
Sveiki fīderisti. Briestu iegādāties sev pirmo puslīdz sakarīgo fīdermakšķeru pāri. Kā jau visiem - gribas lētu, izturīgu, vieglu, kvalitatīvu. Plānotais budžets 200-250 eur (2 kāti + 2 spoles).

Pielietojums plašs - Lielupes vimba pavasarī, Daugavas zandarts un breksis pa vasaru, Baltijas jūras bute rudens pusē, nav izslēgts arī kāds ezers vai karpu dīķis. Domāju par Hard klases kātiem ar maksimālo testu 120-180g zonā ar maināmām spicēm.

Latvijā piedāvājums švaks, lai neteiktu vairāk, bet esmu uzgājis pāris sakarīgus e-veikalus ar plašu sortimentu, kas nedārgi sūta uz Latviju. Vācijā pašlaik samazināta PVN likme uz 16%, tur cenas ļoti labas.

Lai "neliktu visus vēžus vienā kulītē", domāju pirkt līdzīgus, bet ne identiskus komplektus, lai ir ko salīdzināt. Pašlaik esmu atzīmējis šādus:
1) Daiwa Ninja X Feeder [3.90m, 50-150g] (55 eur) + Daiwa Ninja Match & Feeder LT 6000-SS (60 eur)
2) Okuma Custom Black Feeder [3.90m, 50-150g] (70 eur) + Okuma Custom Black Feeder CLX-55F (55 eur)

Par Ninja X dzirdētas labas atsauksmes un lasīju, ka tie kotējas labi pat divreiz dārgāku kātu sabiedrībā, bet varbūt ir vērts piemaksāt 15 eiro par Daiwa Aqualite Feeder modeli ar 25g atvieglinātu rokturi un Fuji spoles turētāju?

Par Okuma spolēm dzirdētais un paša pieredze ir tā labākā, bet par kātiem nav ne jausmas.

Varbūt kādam ir pieredze ar kādu no šiem kātiem? Vai ir kas labāks no citiem zīmoliem līdzīgā cenu kategorijā? Varbūt skatīties uz baitrunner spolēm?
2.augusts 2020, 17:13 | links
 
Nav tik traki ar to Tournamentu :))), vari iekļauties summā, pavasarī arī Sileri būs 100 un 120 gr testos, raksti man uz normunds@salmo.lv savas velmes, izstastišu kas ir kas, ko var un nevar.
Flagman ari nav labdaribas organizacija, labais gals eiropa ari maksa atbilstoši, tas pats ir ari Zemex un Volžankai
12.novembris 2019, 21:33 | links
 
badapiicka [12.11.19]: Trio [8:40]: Sveiki , varbūt kādam ir lietošanā kāds no šiem fīder kātiņiem Flagman Armadale 3.9m 140g vai Flagman Sherman 3.9m 120g ... Vēlos uz nākamo sezonu kādu krutāku kātiņu paņemt , pagaidām esmu noskatījis šos , bet gribās kādu atsauksmi ...

JermaX, 11.novembris 2019, 13:28

Es domāju, ka izvēlies kādu no Salmo piedāvājumiem, fīderi viņiem tiešām ir OK, kā arī dažādās cenu kategorijās. Pats vēl joprpojām darbojos ar ENergy sērijas fīderiem (kurus vairs neražo.Nu man uz doto brīdi jau ir salmo kātiņš . Bet gribās citā cenu kategorijā ... Tas ir no 120-200eur (augstas kvalitātes kātiņu) , bet salmo veikalos tādā cenu kategorijā ir tikai jaunais silver water ... Un diežēl viņam testu diapazoni , nav man piemēroti .

JermaX, 12.novembris 2019, 12:49
nu, salmo augšējais plaukts - team salmo līnijas ir tādā cenā līdz 200 un pat pāri(tournamenti).
Nu tieši tā - pāri . TOURNAMENT 100 maksā jau 300 naudiņas
12.novembris 2019, 19:06 | links
 
Trio [8:40]: Sveiki , varbūt kādam ir lietošanā kāds no šiem fīder kātiņiem Flagman Armadale 3.9m 140g vai Flagman Sherman 3.9m 120g ... Vēlos uz nākamo sezonu kādu krutāku kātiņu paņemt , pagaidām esmu noskatījis šos , bet gribās kādu atsauksmi ...

JermaX, 11.novembris 2019, 13:28

Es domāju, ka izvēlies kādu no Salmo piedāvājumiem, fīderi viņiem tiešām ir OK, kā arī dažādās cenu kategorijās. Pats vēl joprpojām darbojos ar ENergy sērijas fīderiem (kurus vairs neražo.Nu man uz doto brīdi jau ir salmo kātiņš . Bet gribās citā cenu kategorijā ... Tas ir no 120-200eur (augstas kvalitātes kātiņu) , bet salmo veikalos tādā cenu kategorijā ir tikai jaunais silver water ... Un diežēl viņam testu diapazoni , nav man piemēroti .

JermaX, 12.novembris 2019, 12:49

nu, salmo augšējais plaukts - team salmo līnijas ir tādā cenā līdz 200 un pat pāri(tournamenti).
12.novembris 2019, 17:56 | links
 
Trio [12.11.19]: Sveiki , varbūt kādam ir lietošanā kāds no šiem fīder kātiņiem Flagman Armadale 3.9m 140g vai Flagman Sherman 3.9m 120g ... Vēlos uz nākamo sezonu kādu krutāku kātiņu paņemt , pagaidām esmu noskatījis šos , bet gribās kādu atsauksmi ...

JermaX, 11.novembris 2019, 13:28

Es domāju, ka izvēlies kādu no Salmo piedāvājumiem, fīderi viņiem tiešām ir OK, kā arī dažādās cenu kategorijās. Pats vēl joprpojām darbojos ar ENergy sērijas fīderiem (kurus vairs neražo.
Nu man uz doto brīdi jau ir salmo kātiņš . Bet gribās citā cenu kategorijā ... Tas ir no 120-200eur (augstas kvalitātes kātiņu) , bet salmo veikalos tādā cenu kategorijā ir tikai jaunais silver water ... Un diežēl viņam testu diapazoni , nav man piemēroti .
12.novembris 2019, 12:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager