Pirmais Feeder makšķerēšanas komplekts.

Vēlos iegādaties labu pirmo Feeder makšķeres komplektu.
Upē ar straumi minimālais pavadas garums - 60-70 cm. Ezerā attiecīgi der īsāka, taču nevajag arī pārspīlēt. 30 -40 -50 cm, te nu jāskatās, kurš garums labāk šancē tieši konkrētā brīdī. Uz breksīti tievāku par 0,12 nevajadzētu likt (arī tādā gadījumā jāvelk saudzīgi, lai nepārplīst), bet pārsvarā 0,14 -0,16. Ja zivs kaprīza un cimperlīga, tad vistievākais variants.
Es pats lietoju gatavās japāņu Gamakatsu (Ēsmā dabūjamas) un Owner pavadas. Nekad nekādu ekscesu vai nepatikšanu ar tām nav bijis, viss šancē uz tip-top, auklas nav vecas, āķi ir asi un neliecas. Lieku tikai vienu pavadu, nesienu nekādas asimetriskās cilpas. Vienkārši pavadu sienu pie divpusējā griezuļa, bet virs greizuļa pa pamatauklu kustās barotava, to var iekārt arī karabīnē. Vienkārši, praktiski, ērti un nekas nepinas. Visu sistēmu samontēt var vienas minūtes laikā. Cik esmu lasījis, arī Grabovskis tieši tāpat ķer, un tā ķer arī fīdera izgudrotāji angļi. Starp citu, fīdera mačos visādi pretsavērpēji ir aizliegti. Un tie pretsavērpēji (pats ar tiem sāku) ir pilnīgi lieka un nevajadzīga konstrukcija, turklāt tie mēdz ieķerties ķērājos un viegli lūzt. Nafig liekas izdošanas un klapatas? Zivi ar tiem pievilināt nevar, tikai aizbaidīt. Cita lieta - precīzi uzsieta asimetriskā cilpa. Lieta laba, bet lieks čakars sienot, un var pilnīgi iztikt bez tās. Galvenais jau nav montāža (izņemot āķa izmēru, asumu un pavadas garumu), bet pareiza vietas izvēle un pareiza iebarošana. Ar normālu paiku un nevis grūbām vai plaucētām auzām. Un smuks kumosiņš uz āķa.
16.februāris 2016, 16:23 | links
 
Man kā feeder iesācējam vēlviens jautājums, par pavadu, kādu un cik resnu pavadu izvēlēties, un cik garu, ja vairāk copē ezerā uz breksi.
16.februāris 2016, 12:58 | links
 
...
Interesanti, kāpēc gan tā? UV ir trauslāks vai kas ir par iemeslu, kāpēc viņš iesācējam nederētu, bet cilvēkam ar pieredzi liktos piemērotāks?
Tarakans, 15.februāris 2016, 23:02

Nav jau tā ka nederētu, bet manā skatījumā Salmo būtu labāks variants un ar pieredzi (no lietošanas viedokļa) te maz sakara.
UV var rasties problēmas ar rezerves spicē (par rezerves daļām pat nerunājot), turklāt to komplektācija nav no labākajām. Tās visas ir samērā cietas, izņemot vienu, kas ir ļoooti delikāta un parasti ar īsu mūžu. :) To pat UV "ziedu laikos" dabūt bija problēma.
Turklāt tas ir fast tipa kāts, ātrs un ciets ar visām no tā izrietošajām sekām. Salmo tomēr būs nedaudz lēnākas darbības, mīkstāks kātiņš un ar spicēm mazāk problēmu būs. Ja nepatiks, tad vismaz zināsi kādu skatīt nākošo (ātrāku, cietāku, lēnāku, mīkstāku). Nu kaut kā tā, īsumā. :)

Jaaniss, 16.februāris 2016, 00:03


Jā, izklausās loģiski. To UV kātu atrast nopirkt ir grūti, kur nu vēl kādas rezerves daļas piemeklēt. Salmo veikalā teica, ka, ja kaut kas notiek, mierīgi var nest uz viņu servisu un viņi ātri salabos. Tā būtu laba opcija iesācējam :) Noteikti dažas spicītes tiks noziedotas mēģinājumos visu kārtīgi apgūt :D
16.februāris 2016, 10:48 | links
 
...
Interesanti, kāpēc gan tā? UV ir trauslāks vai kas ir par iemeslu, kāpēc viņš iesācējam nederētu, bet cilvēkam ar pieredzi liktos piemērotāks?
Tarakans, 15.februāris 2016, 23:02


Nav jau tā ka nederētu, bet manā skatījumā Salmo būtu labāks variants un ar pieredzi (no lietošanas viedokļa) te maz sakara.
UV var rasties problēmas ar rezerves spicē (par rezerves daļām pat nerunājot), turklāt to komplektācija nav no labākajām. Tās visas ir samērā cietas, izņemot vienu, kas ir ļoooti delikāta un parasti ar īsu mūžu. :) To pat UV "ziedu laikos" dabūt bija problēma.
Turklāt tas ir fast tipa kāts, ātrs un ciets ar visām no tā izrietošajām sekām. Salmo tomēr būs nedaudz lēnākas darbības, mīkstāks kātiņš un ar spicēm mazāk problēmu būs. Ja nepatiks, tad vismaz zināsi kādu skatīt nākošo (ātrāku, cietāku, lēnāku, mīkstāku). Nu kaut kā tā, īsumā. :)
16.februāris 2016, 00:03 | links
 
...
Noteikti var atrast labākus kātus ar labāku cena/kvalitāte attiecību par salmo elite vai diamond, bet pats neesmu turējis citus rokās un īsti nezinu citus variantus. Būtu interesanti paklausīties no citu pieredzes kaut ko :) Vēljoprojām paliek jautājums par to Mikado Ultraviolet 3,60 90gr. Esmu internetā lasījis, ka daudziem patīkot, arī salapin.ru ļoti iesaka un labi novērtē. Vai labāk tomēr tādu paņemt, nevis salmo elite?
Tarakans, 14.februāris 2016, 22:02

Ja jāizvēlas būtu priekš manis, es teiktu Mikado, bet ja priekš cilvēka kuram tas ir pirmais fīderis, tad tomēr Salmo Elite.


Interesanti, kāpēc gan tā? UV ir trauslāks vai kas ir par iemeslu, kāpēc viņš iesācējam nederētu, bet cilvēkam ar pieredzi liktos piemērotāks?

Vai arī kāds labs variants spolēm līdz 50 eiro robežai? (lai arī joprojām liekas foršā tā salmo freerun baitrunner, bet neviens tā īsti nav par viņu ļoti labi vai slikti atsaucies).

Gaidīšu jūsu ieteikumus :)

Tarakans, 14.februāris 2016, 22:02

Kā savulaik teica NG, tad lētais gals visiem ražotājiem ir lēts. Tāpēc cenu robežā līdz 50 euro, principā ir vienalga kas tā par spoli, galvenais lai
pašam patīk. :)

Hmmm, nu jā, pēc idejas jau tā ir, bet arī tajā lētajā galā tomēr tās spoles ir stipri atšķirīgas pēc izjūtām. Tad gan jau būs jāņem tā, kura patīk :) Galvenais, lai nesabirst pēc mēneša lietošanas.

Jaaniss, 15.februāris 2016, 19:26
15.februāris 2016, 23:02 | links
 
Es atkal par to, kas Agrim Z Milo veikalā stāv izlikts. Pats visu laiku grasos vienu Milo pie viņa paņemt, tak visu laiku degošākas lietas priekšā stāv. Tagad ar gribu jaunu vimbu kātiņu, lai var ar pludiņu paralēli fīderim paniekoties. Pludiņcope uz vimbām bišku asāks variants.
15.februāris 2016, 22:39 | links
 
Jaaniss vari lūdzu padalīties ar Milo kātu cenām, interesē 360 garumā un tests gan 90g, gan 120g.
Paldies :)

Ronijs, 15.februāris 2016, 20:48


Milo, kā jebkuram citam ražotājam, ir gan lētā, gan vidējā, gan dārgā gala kāti. Cenu robežās aptuveni no 40-250 euro. Te nu viss atkarīgs no tā cik vēlies tērēt naudiņas. :)
15.februāris 2016, 22:10 | links
 
milo cenas - aptuveni 120 -150 eu
Izcili kāti. Gan jūtīgums, gan lokanums, zivs nost nekabinās.
15.februāris 2016, 21:36 | links
 
Jaaniss vari lūdzu padalīties ar Milo kātu cenām, interesē 360 garumā un tests gan 90g, gan 120g.
Paldies :)
15.februāris 2016, 20:48 | links
 
Ko varat pateikt par Mitchell fīderkātiem? Piemēram, par MITCHELL FLUID FEEDER 3,60M 60-100G
Cena viņam tīri pieņemama.

Ronijs, 15.februāris 2016, 09:47


Cena varbūt arī pieņemama, bet svars priekš šī garuma ir pilnīgi nepieņemams. Lai gan, ja kāts priekš "donkas", tad varbūt arī ir ok. :)
15.februāris 2016, 19:32 | links
 
...
Noteikti var atrast labākus kātus ar labāku cena/kvalitāte attiecību par salmo elite vai diamond, bet pats neesmu turējis citus rokās un īsti nezinu citus variantus. Būtu interesanti paklausīties no citu pieredzes kaut ko :) Vēljoprojām paliek jautājums par to Mikado Ultraviolet 3,60 90gr. Esmu internetā lasījis, ka daudziem patīkot, arī salapin.ru ļoti iesaka un labi novērtē. Vai labāk tomēr tādu paņemt, nevis salmo elite?
Tarakans, 14.februāris 2016, 22:02


Ja jāizvēlas būtu priekš manis, es teiktu Mikado, bet ja priekš cilvēka kuram tas ir pirmais fīderis, tad tomēr Salmo Elite.

Vai arī kāds labs variants spolēm līdz 50 eiro robežai? (lai arī joprojām liekas foršā tā salmo freerun baitrunner, bet neviens tā īsti nav par viņu ļoti labi vai slikti atsaucies).

Gaidīšu jūsu ieteikumus :)

Tarakans, 14.februāris 2016, 22:02


Kā savulaik teica NG, tad lētais gals visiem ražotājiem ir lēts. Tāpēc cenu robežā līdz 50 euro, principā ir vienalga kas tā par spoli, galvenais lai pašam patīk. :)
15.februāris 2016, 19:26 | links
 
Mičelis ir laba, stabila franču kompānija, spiņu un spoļu kvalitātē pārspēj Salmo (izņēmums varētu būt Salmo Team spiningi). Par viņu fīderiem nezinu, bet domāju, ka visam jābūt labas un uzticamas kvalitātes robežās.
15.februāris 2016, 11:42 | links
 
Ko varat pateikt par Mitchell fīderkātiem? Piemēram, par MITCHELL FLUID FEEDER 3,60M 60-100G
Cena viņam tīri pieņemama.
15.februāris 2016, 09:47 | links
 
Ar mikado neesmu ķēris, bet salmo elite plus freerun ir tīri normāls komplektiņš un ne tikai sākumā. Atceries, ka tad, kad sāksi pa īstam copēt, būs nepieciešami vismaz trīs fīdera komplektiņi (nu labi -spoles varbūt arī divas, tās var pārlikt) dažādiem apstākļiem. Tā, lai var ar diviem kātiem ķert gan dīķī, gan straujā upē un ezerā arīdzan (vienu pikerīti maziem dīķīšiem un sīkupēm). Kad iepirksies un būsi gatavs copei (vēl jau arī dabas apstākļi bišku ziemīgi, lai gan pats ar kaimiņu sarunājām, ka otrdien te Gaujas iztekā atklāsim sezonu (pamēģināsim)), tad atsūti PM, aizrakstīšu sīkākus ieteikumus, tici man, daži sīkumi ir ļoooti svarīgi. Ja kaut ko neizdara, kā nākas, pat labā laikā cope ir labākajā gadījumā pusizdevusies. Ne fišbona!
14.februāris 2016, 22:35 | links
 
 
Paldies, Andreiko, par atbildi. Daudzos jautājumos ieviesi skaidrību. ;) Kā arī paldies par piedāvajumu, bet pirmajam sākumkomplektam tomēr negribās vairāk par 100 eiro izdot, tā ir tāda mana robeža, ko varu tērēt tam visam. Kaut ko dārgāku noteikti varēs piepirkt kaut kad vēlāk, kad būs pilnīgi skaidrs, ko gribās un ko vajag, kam dot priekšroku. Tā teikt jāpiesit roka vēl. Bet arī sākumā negribās strādāt ar tādu mietu kā taifun. Tomēr gribās arī to baudu no tā visa dabūt.

Varbūt tad kādam ir ieteikumi labam kātam robežās līdz kādiem 70 eiro ar testu 70-90 gr. un 3,60 vai 3,90? Noteikti var atrast labākus kātus ar labāku cena/kvalitāte attiecību par salmo elite vai diamond, bet pats neesmu turējis citus rokās un īsti nezinu citus variantus. Būtu interesanti paklausīties no citu pieredzes kaut ko :) Vēljoprojām paliek jautājums par to Mikado Ultraviolet 3,60 90gr. Esmu internetā lasījis, ka daudziem patīkot, arī salapin.ru ļoti iesaka un labi novērtē. Vai labāk tomēr tādu paņemt, nevis salmo elite?

Vai arī kāds labs variants spolēm līdz 50 eiro robežai? (lai arī joprojām liekas foršā tā salmo freerun baitrunner, bet neviens tā īsti nav par viņu ļoti labi vai slikti atsaucies).

Gaidīšu jūsu ieteikumus :)
14.februāris 2016, 22:02 | links
 
Pēc ''veco labo laiku'' pieredzes:),labākā brekšu cope ir no rīta 8.00-11.30,kad slūžas atverās un zivi piespiež pie krasta...
14.februāris 2016, 14:38 | links
 
Daugavai pietiek maksimāli ar 120gr testu. Tur nav vajadzīgi super tālie iemetieni. Runājot par straumi-zem turbīnām tak nesēdēsi. :)
14.februāris 2016, 14:28 | links
 
Man atkal jautājums - kāda testa fīderi vajadzētu Daugavai no krasta posmā Lielvārde - Aizkraukle? Vai tiešām jāņem 180gr kā šur tur ir pieminēts? Kādas barotavas tad jūs izmantojat? Veikalos cik skatos, tad 100gr barotavas jau retums. Jautāju tāpēc, ka man ir iespēja paņemt ar testu 90gr, bet man aizdomas, ka būs par maz.

jurciks66, 14.februāris 2016, 13:19


Daugavā ķēris esmu maz, nav pieredzes. No citiem zinu - lai noķertu jaunā vietā, gandrīz maiss ar paiku jāiebaro, citādi zivis sasaukt grūti un pat neiespējami. Vislabākais, droši vien, būtu ķert tajās vietās, kur citi regulāri copē, tur zivis pieradušas un nāk pusdienās (brokastīs, vakariņās). Kāta tests un barotavas svars atkarīgi no straumes stipruma (esmu dzirdējis, ka Daugavā ķeras tikai tad, kad hesi šancē, kad ir ciet un ūdens līmenis lejā, kļova nav). Man Gaujas straujākajā vietā pilnīgi pietiek ar 120 g, diez vai Daugava, kas ir platāka, būs dikti straujāka. 100 un 120 gramu barotavas var nopirkt daudz kur - tirgū, "Ēsmas" veikalos u.c. Ieteiktu ņemt plastmasnieces ar spārniņiem (tajā pašā ss.lv par 2,50 eu), tās pēc piecirtiena uzreiz nāk augšā, nevis velkas pa grunti, mazāk zacepu un zaudējumu. Uz karpām vispār lieku tikai plastmasnieces, kaut kā tas dzelzs karpām netīk, ķeras sliktāk. Ja ir 90 g tests kātam, simtnieci var sviest visai droši, tikai iemetienu vajag plūdenu un ne pārāk asu. Un Daugavā vislabāk pamēģināt testu ar visparastāko grunteni, pieliec galā simtnieci barotavu un paskaties, nes uz leju vai nē. Ja nenes, tad derēs arī 90 g tests. Tikai nemēģini tagad, plūdu laikā, straume pašreiz ir daudzkārt ņiprāka, vismaz pie manis Gaujā. Hesu Daugavā tiešām nezinu, kā ir.
180 g barotavas gan varētu būt retums, lielākas par 125 un 130 gan dabūt būtu grūti.
180 g - tas jau ir jūras kāta tests, priekš butēm. Un ķert ar tādu fīderi nekāda prieka ar nebūs, īsts bomis, kaifs par 80% zudīs. Pieķeras un šlepē ārā, nekādas cīņas. Gandrīz tas pats, kas spiningot šeit ar Norvēģijas pilkeru kātu, tādu, ar kuru 80 kg paltusus ceļ ārā.
14.februāris 2016, 14:25 | links
 
Man atkal jautājums - kāda testa fīderi vajadzētu Daugavai no krasta posmā Lielvārde - Aizkraukle? Vai tiešām jāņem 180gr kā šur tur ir pieminēts? Kādas barotavas tad jūs izmantojat? Veikalos cik skatos, tad 100gr barotavas jau retums. Jautāju tāpēc, ka man ir iespēja paņemt ar testu 90gr, bet man aizdomas, ka būs par maz.
14.februāris 2016, 13:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager