Bezriņķu makšķere

Viss par un ap bezriņķu makšķerēm
Pravietis, 31.marts 2021, 23:47[/quote]


Paldies- apskatīšos. Domāju, ka divi statīvi pāris metru attālumā viens no otra- tie, kas tripodi, būs gana, lai noliktā veidā varētu kātu turēt. Pieļauju, ka šādu kātu tā kā pārsvarā tur rokās vai atbalsta, bet nenoliek uz ilgu laiku
1.aprīlis 2021, 00:15 | links
 
Es arī nopirku 10 m garo ķīniešu patāgu - bomi. Izmesta nauda. Pludiņu praktiski iemest nav iespējams, tādēļ vienīgo pielietojumu atradu un izmantoju Varkalī, lai no krasta varētu dzīvo zivtiņu (mailīti) iecelt dziļumā kanāla straumē un tur viņu noturēt. Makšķerei vajag speciālu statīvu, kas tādu makšķeres svaru spēj noturēt virs ūdens visas tās garumā. Ļoti neērti, tās svara dēļ.
31.marts 2021, 23:47 | links
 
tā- beidzot 12 metru mahs ir klāt:) izskatās labi- paprovēs pa Oldienām iemēģināt. Bet- sakiet, kā pie tās spices ļerpatas stiprina auklu?? Ir kādas īpašas metodes?

AndrisL, 31.marts 2021, 21:03


Izvēlies kuru gribi ;
https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F+%D1%83%D0%B4%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D0%BA+%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%8C+%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BA%D1%83
31.marts 2021, 23:25 | links
 
tā- beidzot 12 metru mahs ir klāt:) izskatās labi- paprovēs pa Oldienām iemēģināt. Bet- sakiet, kā pie tās spices ļerpatas stiprina auklu?? Ir kādas īpašas metodes?
31.marts 2021, 21:03 | links
 
Tas metrs, ka saki, ir daudz ,no visa ta,ko sauc par makskjeri. Mainas visi parametri.Lai katram izdodas atrast savejo,bet tas stils nebus prieks visiem.

ruttks, 7.augusts 2020, 19:32



iespējams- bet- izdzīvos, kas izmainīsies:):):) ja jau es fīderi ar akceptēju, tad jāpamācās ar bezriņķu kātu padarboties- gabals jau neatvelsies
7.augusts 2020, 19:49 | links
 
Tas metrs, ka saki, ir daudz ,no visa ta,ko sauc par makskjeri. Mainas visi parametri.Lai katram izdodas atrast savejo,bet tas stils nebus prieks visiem.
7.augusts 2020, 19:32 | links
 
es it kā copēju daudz un visur..., arī makšķerlietu tirdzniecībā esmu gadus 20+ un teikšu godīgi, ka Latvijas ūdeņos večus ar 10m makšķerēm redzējis esmu ļoooti reti, 8-9 m jā ir, ir Varkalī, ir Liepājā daudz, citur tādiem atsevišķiem indivīdiem un tur nav cena pie vainas, bet gan ērtības, fiziskā sagatavotība un laika apstākļi

pietam Varkalī tagad 90% sēž ar fīderiem :), netaisos strīdēties :), bet par %95 esmu pārliecināts, ka tur redzamie garie kāti ir maksimums 8-9 m gari

NG-NG, 7.augusts 2020, 09:19



es jau teicu- apmēram 10 metri:) metrs mazāk, metrs vairāk :) par 95% fīderastiem- licencētajā zonā posmā no slūžām līdz Lielupei cik esmu bijis, tik bijis puse uz pusi ar garo kātu koncentrāciju tajā kanāla pusē, kas virzienā prom no Rīgas. Varkalī daudzi pat īsti nelieto fīderi, bet gruntenes un fīdera hibrīdu. Par posmu uz augšu no slūžām neņemos teikt- vietas tur ir tik maz, ka nekad nav sanācis atrast, kur nokrist. Baltās kāpas rajonā būs puse uz pusi, kad esmu bijis un cik nu redzējis uz abām pusēm. Man jau ar patīk fīderis tagad- tik tas matadors toreiz Varkalī ar savu garo kātu un trako vilkšanu iesita man riktīgu cemmi:):) Nesaku, ka es blakus viņam ar varētu vilkt kā traks un mest atpakaļ vienu pakaļ otram kilogramīgus brekšus, bet nu varbūt kādu izdotos arī piemānīt bez fīdera:):):)
7.augusts 2020, 18:40 | links
 
es it kā copēju daudz un visur..., arī makšķerlietu tirdzniecībā esmu gadus 20+ un teikšu godīgi, ka Latvijas ūdeņos večus ar 10m makšķerēm redzējis esmu ļoooti reti, 8-9 m jā ir, ir Varkalī, ir Liepājā daudz, citur tādiem atsevišķiem indivīdiem un tur nav cena pie vainas, bet gan ērtības, fiziskā sagatavotība un laika apstākļi

pietam Varkalī tagad 90% sēž ar fīderiem :), netaisos strīdēties :), bet par %95 esmu pārliecināts, ka tur redzamie garie kāti ir maksimums 8-9 m gari
7.augusts 2020, 09:19 | links
 
Paldies par padomiem.
man viena lieta nav īsti saprotama- es nedomāju, ka Baltās kāpas un Varkaļa matadori, kas tur tagad spieto biezā slānī ar garajiem bezriņķu kātiem, pērk tos veikalā par 300+eirām- parasti pensionāri liela daļa, bez navarotiem, džiponiem un citām ekstrām, Cik redzu- kāti ap 10 m un strādā gan lielākoties pa vējam. Ir tādi, kuriem vairāki kāti līdzi, lai var variēt, ja vajag. Ne Varkalī, ne Baltās kāpas rajonā no 7-8 metru kāta nav lielas jēgas, jo dziļums vien pamatīgs un vēl zāļu josla pirms kantes.
labi- pa rudeni un ziemu nopirkšu- tad jau atrādīšu:):)- man patīk no savām kļūdām mācīties. No otras puses- nopirkt pa dārgo garo kātu un salauzt aiz neprasmes ar ir kā ir- labāk patrennēties ar trubu, pluss vēl siešanas pie gala un cita figņa- būs prakse.
Ar smagiem gariem kātiem ir pieredze- kad jaunībā dzīvoju Ventspilī, tur tirgū reiz nopirku nepārbaudījis bezfirmas 6,5 metrīgo teleskopisko kātu ar......metāla riņķiem:):):). Vot tas bija miets, kas miets- ar abām rokām bija jātur:):):) Vienreiz ņēmu svina karoti, piesēju un ar visu spēku no mola metu jūrā- izmetu tukšus gandrīz visus 100 metrus un kātam nekas nenotika. Bet ilgi šams nekalpoja, jo tie metāla riņķi visu laiku līmējās nost, berza kātu līdz šams protams salūza apmēram pa vidu. No tā laika garākus par 5 m nebiju ņēmis.
6.augusts 2020, 21:01 | links
 
ne velti lielās firmas bezriņķu makšķeres virs 8 m taisa tikai dārgajā segmentā, tie materiāli jau tur to š'vunku, kas vajadzīga iemetienā un zivs vilkšanā, savulaik latos bija tāda nerakstīta pazīme, ka jau daudz maz labas makšķeres (sākot no metriem 8) cenu var rēķināt +- no 10 latiem par metru, eiros tas ir tā arī ir +- no 15eiro par metru.
esmu savulaik pats pircis tirgū gan 8 m gan speciāli sūtījis 10 m bezriņķeni, kuru pilnā garumā mēģināju lietot 3 reizes un 3 reizes nekas nesanāca, jo puņķis pilnīgs, 10 m virs kg svarā, stiklašķiedra, vienkārši nevari iemest pludu :))), pārstāju to vadāt līdzi uz copi tad, kad pa krastu ejošais bērnelis parasīja mammai - kas tas pa mietu onkulim :) un mamma viņam atbildēja, ka tā noteikti ir truba, kurā vadāt makšķeres :))), bet tā bija pati makšķere :))).
Ar 8 m kātu vienkāršāku vēl var pastrādāt, 9 m jau "ķer vēju" un jāskatās uz vēju dikti, nu nopirkt tu 10 m kātu pa 50 eiri var būt vari, bet pacopēt ar viņu noteikti nē :), beigās tāpat ņemsi 1-2 posmus nost, lai varētu vispār pacopēt.
bet... mēs jau no citu kļūdām nemācamies :)))), vismaz bildi atsūti, kad to brīnumu saņemsi :)))
6.augusts 2020, 15:14 | links
 
nav lietojami tie Aliexpress mahi, saku no pieredzes. Pirms gada nopirku dēlam 7m līdzīgu mahu no Aliexpress, zelta rokturītis, 2 spicītes, samta čehols bla bla bla ... bet ļumīgs kā puņķis, iemest pat 3g pludu nereāli, ieliecas meteiena laikā, svins pa zemi utt ... Man pasham ir 8m mahs no Sensas, ideāls kāts, bet sīkajam paņēmu Salmo Supreme Pole M - superīgs kāts par savu cenu ...
6.augusts 2020, 13:21 | links
 
Apskatijos to linku - tas, kas taja aliexpress linka noradits, tas ir mahs, precizak dazadu garumu mahi ... Par kvalitāti grūti spriest - domāju nekādus brīnumus tur gaidīt nevajadzētu...
6.augusts 2020, 13:02 | links
 
Ja rakstīts "Pole", tad runa iet par štekeri - to diez vai tev ir vērts pirkt, ja vien interesē 2-3 reizes gadā ar to pamakšķerēt. Lai ar to komfortabli makšķerētu, tev vēl pus auto vajag ar dažādām mantām - kaste, ruļļi utt...

Drīzāk jau mahs ir tas, uz ko skaties. Ja runa iet par 9-10m mahiem, tad diemžēl jāsaka, ka uz lētā gala makšķerēm nebūtu prātīgi skatīties, jo būs nejēdzīgi smagas. Ja 6-7m ,tad var arī lētāku paņēmt.

Labs 9m mahs maksās +/- 200-300 eur. 10m atteicīgi mazliet dārgāk...

johanson, 6.augusts 2020, 10:08


Aliexpress gadījumā nevajadzētu paļauties uz precīzu terminoloģiju :) Cik var spriest pēc tajā lapā redzamajām bildēm, tā ir bezriņķu teleskopiskā + bonusā 2 augšējie posmi rezervei vai kaut kā taml.
6.augusts 2020, 11:38 | links
 
Ja rakstīts "Pole", tad runa iet par štekeri - to diez vai tev ir vērts pirkt, ja vien interesē 2-3 reizes gadā ar to pamakšķerēt. Lai ar to komfortabli makšķerētu, tev vēl pus auto vajag ar dažādām mantām - kaste, ruļļi utt...

Drīzāk jau mahs ir tas, uz ko skaties. Ja runa iet par 9-10m mahiem, tad diemžēl jāsaka, ka uz lētā gala makšķerēm nebūtu prātīgi skatīties, jo būs nejēdzīgi smagas. Ja 6-7m ,tad var arī lētāku paņēmt.

Labs 9m mahs maksās +/- 200-300 eur. 10m atteicīgi mazliet dārgāk...
6.augusts 2020, 10:08 | links
 
Nav īsti skaidrs vai runa ir par mahu, vai štekeri.
Un no kādas summas skaitās kāposts?
Normālu 13m štekeri ar vienu topkitu iesākumam var nopirkt pa 400eur, priekš tāds makšķeres tāds mazs kāpostinš vien ir, ja gribēsi vieglāku, tas jau maksās lielāku kāpostu.
Ja doma ir par tik garu mahu, tad lētais variants būs pamatīgs lokans bomis, no kura pēc stundas copes būs rokās krampji.

MV-F, 4.augusts 2020, 23:48[/quote]

Tas ir tas, kas aliexpress nodēvēts par pole- es neorientējos kas ir maha un kas īsti ir štekerkāts. Saitā piedāvā 11.7 metru kātu par 60 USD, tests 25 grami un kāta svars 711 grami. Es ko līdzīgu salmo redzēju aš par 400+ eiro. Tā kā neesmu ne fans, ne profs, tad man patīk pirkt tādas copes lietas, kuras nemaksā vairāk par kādiem 50 eiro ar domu, ka vismaz sezonas 3 jau izdzīvos saudzīgā režīmā, bet ja salūzīs, tad nebūs žēl

links uz kātu - https://www.aliexpress.com/item/33003059728.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.12862d9aAsPFna&algo_pvid=675056bf-4d85-4ae0-9d5f-e68037d623f2&algo_expid=675056bf-4d85-4ae0-9d5f-e68037d623f2-4&btsid=0ab50f0815966431730148782ebcbd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
5.augusts 2020, 18:59 | links
 
Man pašam ir 9m gara bezriņku maškere Millo firma. Jau gadus pāri 15 strādā perfekti. Toreiz atdevu nedaudz pāri 100 latiem. Strādā labi bet ar laiku nomainīju tievo galu jo baidās kad temp tuvojas nullei. Uzliku drusku biezāku un drošāku galu. Lielākās zivis kuras biju izvilcis 1.5 kg ap 2 kilo sapals un tuvu 3 kg sams. Tas lielākoties Daugavā. Viens mīnus karūsām vajag cietāku kātu. Svarā varētu būt vieglāka jo ja pasvaidīt pa straumi kaut puse dienas rokas riktīgi nogurst. Pārsvarā keru tikai upēs jo priekš ezera izmantoju ar spoli 6m maškeri.
5.augusts 2020, 00:49 | links
 
Tā kā sakārojies 10 metrīgo bezriņķu kātu- kaut kā esmu saskatījies, kā Varkaļu matadori ar tiem operē un gribas paprovēt. Veikalos nav jēgas- baigais kāposts. Vai ir pirkts no kosikiem caur aliexpress un vai visām tām baikām un viģikiem par to kātu, kas maksā tipa kapeikas, bet var izvilkt krokodilu, var kaut par 30% ticēt? Skaidrs, ka netaisos iekārt ķieģeli un vicināt ap galvu, bet galīgi negribas, ka pie pirmās nopietnās zivs resgalis paliek rokā, bet viss cits paliek upē....

AndrisL, 4.augusts 2020, 20:12


Nav īsti skaidrs vai runa ir par mahu, vai štekeri.
Un no kādas summas skaitās kāposts?
Normālu 13m štekeri ar vienu topkitu iesākumam var nopirkt pa 400eur, priekš tāds makšķeres tāds mazs kāpostinš vien ir, ja gribēsi vieglāku, tas jau maksās lielāku kāpostu.
Ja doma ir par tik garu mahu, tad lētais variants būs pamatīgs lokans bomis, no kura pēc stundas copes būs rokās krampji.
4.augusts 2020, 23:48 | links
 
Tā kā sakārojies 10 metrīgo bezriņķu kātu- kaut kā esmu saskatījies, kā Varkaļu matadori ar tiem operē un gribas paprovēt. Veikalos nav jēgas- baigais kāposts. Vai ir pirkts no kosikiem caur aliexpress un vai visām tām baikām un viģikiem par to kātu, kas maksā tipa kapeikas, bet var izvilkt krokodilu, var kaut par 30% ticēt? Skaidrs, ka netaisos iekārt ķieģeli un vicināt ap galvu, bet galīgi negribas, ka pie pirmās nopietnās zivs resgalis paliek rokā, bet viss cits paliek upē....
4.augusts 2020, 20:12 | links
 
Vai ceopes veikalos ir iegādājama kaut kāda mezglu grāmatiņa...ne tikai priekš āķiem/pavadām, bet arī visi p­ar­ejie copē noderīgie?

Tobiš es laikam ņemšu TEAM SALMO POLE, bet t'am tas gals bez nekā virsū...pāris viģikus atradu, bet neviens ar closeup, lai varētu iebraukt, kā īsti to dabū gatavu.

quickbot, 27.aprīlis 2019, 14:42


Te būs vairāk nekā nepieciešams : https://www.animatedknots.com/complete-knot-list
Pēc konektoriem vari aizbraukt uz "Copes bode". Gan jau Agris ko piemeklēs, tik kātu gan ņem līdz.
30.aprīlis 2019, 17:41 | links
 
Es pielīmēju savērptu fīdergumiju ir ok. Ļoti labi strādā un ir lielākas izredzes ko lielāku izcīnīt.
30.aprīlis 2019, 16:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager