ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
..es domāju bezjēdzīgi viņiem ko ieskaidrot, pamatā pie vainas vecuma marazms. Un absolūts loģikas trūkums. Vēl 20 gadus pacietīsim, apmirs šie dinozauri un tad jau copes sabiedrība būs vesela beidzot..
- tā Sulla

Labi jau labi, visam savs laiks! Taču tagad šitie lecīgie gailēni lai pastāv pie ratiem, kamēr veči nolems kā darīt un makškerēt!
7.aprīlis 2017, 15:24 | links
 
Ar ko atšķiras īsts gaļenieks no sportiskā zivēdāja ?Gaļenieks no necopes atgriežas sagrauts,nervi čupā,vairāk nebraukšu uz šo vietu utt...Sportiskais zivēdājs domā-noķeršu nākamreiz,šodien iztikšu ar papīra cīsiņu,toties svaigu gaisu dabūju,putnus paklausījos,domas sakārtoju,rīt pie darba...Tāda liriska atkāpe...Agrāk bija karojošie ateisti,tagad jauni cilvēki ar bībelēm rokā uz ielas Tevi aģitē pievērsties Kristum,nez kāpēc man viņi atgādina mūsu C&R-istus.Nu lieniet uz vēdera pēc savām forelēm,bučojiet,atbrīvojiet,dzīvojiet savā nodabā.99% maksķernieku vulgaris uz to nepretendē...Savādāk kļūstat tikpat uzmācīgi kā vegāni,svaigēdāji un citi sektanti...
7.aprīlis 2017, 15:20 | links
 
Labāk ēst vistu, kura turēta 30x30 cm būrī nekā savvaļas zivi, kura dzīvo simtos ha lielā platībā, kura ēd dabīgu barību? :D
7.aprīlis 2017, 14:33 | links
 
Nu ko jūs te ņemās, ne jau par to ir cepiens. Protams normāli ja paņem apēšanai pāris zivis, nevis stiepj maisiem un spaiņiem un pieslāna pilnas saldētavas. Lai arī visas foreles, alatas laižu vaļā pa kādai līdakai paņemu, zivis garšo. Retāk paņemu kādu taimi, lasi, jo salīdzinot ar līdakām mūsu valstī tās zivis ir vismaz 1000 reiz mazāk. Asini jau uzsit šie gaļenieku kultūras aktīvie aizstāvji, kā šis topika izveidotājs demagogs, kad absurdi mēģina C&R pasludināt par kaut ko kaitniecisku. Kad mēģina iestāstīt ka apēsta zivs dabai nes lielāku labumu nekā atlaista. Par to jau cepiens.
7.aprīlis 2017, 14:20 | links
 
Es arī zivis ēdu, tikai paša ķertas, bet neeju uz copi, tāpēc ka ēst gribās :D

eMKa, 7.aprīlis 2017, 13:57

100%.
Dažreiz uznāk, ka ļoti sagribas tieši zivi ieēst, nu tad ir papildus stimuls ;))
7.aprīlis 2017, 14:20 | links
 
Es arī zivis ēdu, tikai paša ķertas, bet neeju uz copi, tāpēc ka ēst gribās :D

eMKa, 7.aprīlis 2017, 13:57

Tu ir pakaļa, emka, pa lielam. Izlasi vēlreiz ko te uzdrukāji un nokaunies par ko te smieties. Tik parādi, ka esi aprobežots tomēr ar. Sry tas nav apvainojums, bet fakta konstaktēšana.
Mans regulāri, kad gribās ēst dodos uz leduskapi, veikalu, ēdnīcu, uz copi pēc forelēm.
7.aprīlis 2017, 14:03 | links
 
Par baltiešiem un vidējo kultūru- es tā iedomājos- kad dzīvnieks vai cilvēks ir pieēdies, ko viņš dara? Pareizi!- sāk spēlēties ar ēdienu ;)) Tad skandināvu/eiropiešu modelis kļūst skaidrs. Es nesaku, ka jāēd viss, kas kustas un nekustas, bet nu ir tā, ka vispirms apmierina fizisko pusi, pēc tam jau sākas izklaides un ērtības. Ja tie paši skandinavi ekonomiski būtu mūsu līmenī vai zemāk, tur būtu ļoti līdzīga aina, tikai tur ir daudz vairāk resursa, ko smeltu.

eldorado, 7.aprīlis 2017, 13:38


Ir jau daļa taisnības :) neuzskatu, ka esam tādā līmenī, lai copi sazīmētu ar pārtikas ieguves veidu.
Es arī zivis ēdu, tikai paša ķertas, bet neeju uz copi, tāpēc ka ēst gribās :D
7.aprīlis 2017, 13:57 | links
 
Nu gan atraduši par ko strīdeties :D . C&R atbalstu, bet to uzspiešana ar pamanāma ir ka tas ir vienīgais pareizais gan. Pašam zivs ļoooti garšo un kaifs ēst pašam noķerto vel lielāks, ej uz copi ne pēc pārtikas, jo kaifs tak ir citur, ja uz līdaku pietiek ar 1 gab, vienīgi ja mamma pasūta ņemšu 2vas, ja māsai saldētavā beidzās arī ņemšu 3 (maza bērniņš mājā līdak putra esot ļoti veselīga :) )

Vairāk jau jācepjās par tīkliem, inspektoru trūkumu, vispār pats strādājot kā darba vadītājs neizprotu vai valsts iestādēs vispār darbus neprot organizēt.
Par to zivs ielaišanu nu neticu es tam visam ka tas vispār ir noderīgi 80% gadījumos (nerunā par individuāliem apsaimniekotājiem) paņem noķer ar tīkliem pavairo, daļu ielaiž atpakaļ daļu nopārdot lietuviešiem naļikā murgs a viss skaisti uz papīriem rekur nauda aiziet!
7.aprīlis 2017, 13:50 | links
 
Par baltiešiem un vidējo kultūru- es tā iedomājos- kad dzīvnieks vai cilvēks ir pieēdies, ko viņš dara? Pareizi!- sāk spēlēties ar ēdienu ;)) Tad skandināvu/eiropiešu modelis kļūst skaidrs. Es nesaku, ka jāēd viss, kas kustas un nekustas, bet nu ir tā, ka vispirms apmierina fizisko pusi, pēc tam jau sākas izklaides un ērtības. Ja tie paši skandinavi ekonomiski būtu mūsu līmenī vai zemāk, tur būtu ļoti līdzīga aina, tikai tur ir daudz vairāk resursa, ko smeltu.
7.aprīlis 2017, 13:38 | links
 
p.s. Es zivis ķeru, ja es to domāju patērēt pārtikā.

mjuniors, 7.aprīlis 2017, 12:27

Un tad, kad esi savu pārtikas patēriņu piepildijis, tu beidz copēt, vai ne ? :)
Un uz copi tu ej dēļ pārtikas... kaut kā tā sanāk :D

eMKa, 7.aprīlis 2017, 13:08

Jap, es eju uz copi pēc pārtikas. Arī medībās es eju pēc pārtikas.
Par copi LV publiskajos ūdeņos, man vēl nav gadījies tāds loms, ka loms pārpildīts. Izņemot Igauniju, bet ar ķēru tik cik manos uzskatos ir nepieciešams.
Zviedriju ar braucu piesist maisus, nesanāca tik lab kā citiem kolēģiem. Nesūdzos. Tās zivis ko atvedu, vietējie ar nesūdzējās un nenorēja.
p.s. Ja kādam paliek sirmi mati šo lasot, gadā pat 20kg publiskajos ūdeņos nenoķeru, neķeriet stress.. :)) Varbūt kādu vēl interesē cik es pelnu!? Tas ar varbūt atbilst kāda līmenim..
7.aprīlis 2017, 13:24 | links
 
p.s. Es zivis ķeru, ja es to domāju patērēt pārtikā.

mjuniors, 7.aprīlis 2017, 12:27


Un tad, kad esi savu pārtikas patēriņu piepildijis, tu beidz copēt, vai ne ? :)
Un uz copi tu ej dēļ pārtikas... kaut kā tā sanāk :D

Es nebūt nenoniecinu mūsu kultūru, ieražas un visu pārējo... vien vēlos vērst uzmanību uz mūsu attieksmi pret dabu, resursiem... un patiesībā arī pret līdzcilvēkiem... gluži nevilšus stāsts aiziet līdz kultūrai...

Un vēl... tas gan ārpus tēmas. Es braucu uz Zviedriju jau ilgi. Izveidojušies kontakti ir pateicoties attieksmei un pagājušo gadu es pirmo reizi dzirdēju uztraukumu par baltiešiem. Tā kā domā pats, kāds tad ir tas mūsu vidējais kultūras līmenis.
Vērsts uz sevi un sava labuma piepildīšanu, neatkarīgi ne no kā, vai uz cilvēku mijiedarbību, kur katrs gūst savu labumu, respektējot otru?
Un it kā netēmā, bet tas arī ļoti saistīts ar C&R izpraratni un pielietojumu.
7.aprīlis 2017, 13:08 | links
 
p.s. Es zivis ķeru, ja es to domāju patērēt pārtikā.
7.aprīlis 2017, 12:27 | links
 
Uztraucos es par tevi! :)) Par ko ir stāsts? Par to, ka mēs ir tuvāki dabai (copmaņu sk.). Un tas taču nav slikti. Domāt vajag par C&R popularizēt ar. Bet slavināt citus noniecinot sevi tā gan, domāju, nav tā pareizākā izvēle. Tāpēc jums tā saruna te velk uz kašķi.
Par sēņu lasīšanu, Latvijā tā ir tik populāra, ka nedēļas nogalē pilsētas parkā nesatiksi tik daudz cilvēku cik mežā. Skandināvijā, minu ka tik populāri tas nav. Un nevajag iestāstīt, ka mūsu kultūra tā sliktākā un domāšana greiza.
7.aprīlis 2017, 12:25 | links
 
Stāsts ir par kultūru un par attieksmi. Kamēr tā nemainīsies, tikmēr raidījums par C&R ir tikai sarkana lupata, ko paplivināt :)

eMKa, 7.aprīlis 2017, 09:50
Jā jā, kultūra tik tālu, ka pat meža ogas un sēnes nelasa. Kad mēs ēdām šie skatijās lielām acīm un uztraucās lai tik nenoindējamies.. :))


mjuniors, 7.aprīlis 2017, 10:46


Neuztraucies! Ēd un pat lasa, tik tas ir cits līmenis. Tik tiešām - tur neviens pilnus pagrabus ar ievārījumiem un sēnēm nepieslāna. Neesmu redzējis arī siltumnīcas privātām vajadzībām, kur izaudzēt tomātus, ko tur vēl...
Nav jau slikti sagatavot kādu marinētu sēnīti, lāceņu ievārījumu, tomātiņus želejā ar sīpoliem...
Iespējams saskati arī paralēles- zivs noķerta ir jāstiepj mājās, jo tā ir pārtika un savādāk nemaz netiek uztverta :)
7.aprīlis 2017, 12:14 | links
 
Nedomāju, ka ir pareizi un jēga salīdzināt skandināvu ezerus ar mūsējiem- paskatiet, kāds tur ezeru skaits, dziļumi, līdz ar to plēsēju barības bāze utt, bez visas vaļā laišanas tur plesēju ir jebkurā variantā vairāk. Naudu ezeros "iepludina" arī daudz vairāk, pieskata labāk- viss loģiski

eldorado, 7.aprīlis 2017, 01:15

Kurš salīdzina Skandināvu ezerus ar mūsējiem?
Es Tev kā lielu noslēpumu pačukstēšu- neviens tur neko iekšā nelaiž (izņēmums ir ezeri ar atsevišķām licencēm), kontroles nav pilnīgi nekādas (atkal jau, izņemot licencētās vietas, kur zviedri ir sapratuši, ka latvju, leišu, krievu bāliņiem vajag "uz pirkstiem" skatīties), jo nav pēc tās vajadzības. Nedaudz citas morāles normas, cits dzīves līmenis, cita sapratne par dabas resursiem...
Vēl ir palikušas vietas, kur zviedri atstāj motorus pie laivām, jo tik tālu leiši un letiņi vēl nav aizblandījušies.
Stāsts ir par kultūru un par attieksmi. Kamēr tā nemainīsies, tikmēr raidījums par C&R ir tikai sarkana lupata, ko paplivināt :)

eMKa, 7.aprīlis 2017, 09:50

waffenss izteicās par šamo ūdeņiem salīdzinājumā ar mūsējiem
7.aprīlis 2017, 12:11 | links
 
Stāsts ir par kultūru un par attieksmi. Kamēr tā nemainīsies, tikmēr raidījums par C&R ir tikai sarkana lupata, ko paplivināt :)

eMKa, 7.aprīlis 2017, 09:50
Jā jā, kultūra tik tālu, ka pat meža ogas un sēnes nelasa. Kad mēs ēdām šie skatijās lielām acīm un uztraucās lai tik nenoindējamies.. :))

mjuniors, 7.aprīlis 2017, 10:46

šampinjonus tikai veikalā pazīst un viss ;)))
7.aprīlis 2017, 12:10 | links
 
Stāsts ir par kultūru un par attieksmi. Kamēr tā nemainīsies, tikmēr raidījums par C&R ir tikai sarkana lupata, ko paplivināt :)

eMKa, 7.aprīlis 2017, 09:50

Jā jā, kultūra tik tālu, ka pat meža ogas un sēnes nelasa. Kad mēs ēdām šie skatijās lielām acīm un uztraucās lai tik nenoindējamies.. :))
7.aprīlis 2017, 10:46 | links
 
Nedomāju, ka ir pareizi un jēga salīdzināt skandināvu ezerus ar mūsējiem- paskatiet, kāds tur ezeru skaits, dziļumi, līdz ar to plēsēju barības bāze utt, bez visas vaļā laišanas tur plesēju ir jebkurā variantā vairāk. Naudu ezeros "iepludina" arī daudz vairāk, pieskata labāk- viss loģiski

eldorado, 7.aprīlis 2017, 01:15


Kurš salīdzina Skandināvu ezerus ar mūsējiem?
Es Tev kā lielu noslēpumu pačukstēšu- neviens tur neko iekšā nelaiž (izņēmums ir ezeri ar atsevišķām licencēm), kontroles nav pilnīgi nekādas (atkal jau, izņemot licencētās vietas, kur zviedri ir sapratuši, ka latvju, leišu, krievu bāliņiem vajag "uz pirkstiem" skatīties), jo nav pēc tās vajadzības. Nedaudz citas morāles normas, cits dzīves līmenis, cita sapratne par dabas resursiem...
Vēl ir palikušas vietas, kur zviedri atstāj motorus pie laivām, jo tik tālu leiši un letiņi vēl nav aizblandījušies.
Stāsts ir par kultūru un par attieksmi. Kamēr tā nemainīsies, tikmēr raidījums par C&R ir tikai sarkana lupata, ko paplivināt :)
7.aprīlis 2017, 09:50 | links
 
Ko jūs zivju atlaidēji ēdat katru dienu? Norvēģijā mākslīgi audzētas foreles? Bet svešzemju zivis arī grib dzīvot!
7.aprīlis 2017, 07:41 | links
 
Es labak ker un apeed vai izdali draugiem
7.aprīlis 2017, 07:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager