ķer un atlaid

Dominē apšaubāms viedoklis, ka princips ņoķert un atlaist ir saudzējošs attiecībā pret zivīm
Nedomāju, ka ir pareizi un jēga salīdzināt skandināvu ezerus ar mūsējiem- paskatiet, kāds tur ezeru skaits, dziļumi, līdz ar to plēsēju barības bāze utt, bez visas vaļā laišanas tur plesēju ir jebkurā variantā vairāk. Naudu ezeros "iepludina" arī daudz vairāk, pieskata labāk- viss loģiski
7.aprīlis 2017, 01:15 | links
 
Es te iemetīšu ne pa tēmu, bet līdzīgi.
Tātad, šobrīd ir vimbu laiks. Vimba iet uz nārstu, viņu ķer (tai skaitā arī es). Likums atļauj un drīkst paturēt. Pienāks inspektors un paprasīs papīrus, parādīsi, pateiks, viss kārtībā, un visi laimīgi.
Vimba nonārstos un nāks atpakaļ uz jūru. Onks pie upes to zin, ieliks savu tīklu, izvilks daudz vimbas (nonārstojušas), paēdīs vienreiz gadā vimbu, un te pienāk inspektors. Onks nelietis, onkam sods, utt..
bet nu tagad, gaišās galvas pasakat, kurš tad ir sliktais, a?
Likums ir uz nārstu ejošo zivju ķērāju pusē, vai ne, to drīkst!

p.s. Es ar tīkliem nenodarbojos.

aldis70, 6.aprīlis 2017, 19:40
Domāju vimbai tur cits stāsts,es vsp nesaprotu kpc tai zivij ir kāds limits,viņa tak nejēgānāk iekšā biezā slānī,pat ja katrs latvijas iedzīvotājs noķertu normu vienā pavasarī domāju tas būtu o,ooooooooooo kkās procents no tāš populācijas,ja jau tā suga būtu apdraudēta tad būtu arī liegumi tai zivij....!!!

waffenss88, 6.aprīlis 2017, 20:25

Ja viņa nāktu nejēgā, tad lielo upju pietekas arī būtu pilnas ar to sugu. Bet praktiski nav. Pāris km no ietekas.
6.aprīlis 2017, 23:26 | links
 
eMKa...brauc, brauc un kā vēl un bildes šeit liek un filmē !!
Gan tūlīt paši atsauksies, kādi hīrousi, ka C&R līdakas lieguma laikā :)
Vēl bariņš, kas tjip : mēs asarus padzenāt,,,aha ar 3,5 collu gumiju ! utt

bushmans, 6.aprīlis 2017, 19:49


Nu un...kur problēma? Prapors vai? Nevis C&R līdakas lieguma laikā, bet C&R līdakas paturēšanas lieguma laikā...Vajag tak precīzi rakstīt. It kā nieks - viens vārdiņš izlaists, bet tas maina visu jēgu.
Un vēl, atkārtošos, bet ko darīt...Līdakas paturēšanas lieguma laiks nav viens un tas pats - kas līdakas nārsta laiks...
6.aprīlis 2017, 21:50 | links
 
Es te iemetīšu ne pa tēmu, bet līdzīgi.
Tātad, šobrīd ir vimbu laiks. Vimba iet uz nārstu, viņu ķer (tai skaitā arī es). Likums atļauj un drīkst paturēt. Pienāks inspektors un paprasīs papīrus, parādīsi, pateiks, viss kārtībā, un visi laimīgi.
Vimba nonārstos un nāks atpakaļ uz jūru. Onks pie upes to zin, ieliks savu tīklu, izvilks daudz vimbas (nonārstojušas), paēdīs vienreiz gadā vimbu, un te pienāk inspektors. Onks nelietis, onkam sods, utt..
bet nu tagad, gaišās galvas pasakat, kurš tad ir sliktais, a?
Likums ir uz nārstu ejošo zivju ķērāju pusē, vai ne, to drīkst!

p.s. Es ar tīkliem nenodarbojos.

aldis70, 6.aprīlis 2017, 19:40

Domāju vimbai tur cits stāsts,es vsp nesaprotu kpc tai zivij ir kāds limits,viņa tak nejēgānāk iekšā biezā slānī,pat ja katrs latvijas iedzīvotājs noķertu normu vienā pavasarī domāju tas būtu o,ooooooooooo kkās procents no tāš populācijas,ja jau tā suga būtu apdraudēta tad būtu arī liegumi tai zivij....!!!
6.aprīlis 2017, 20:25 | links
 
eMKa...brauc, brauc un kā vēl un bildes šeit liek un filmē !!
Gan tūlīt paši atsauksies, kādi hīrousi, ka C&R līdakas lieguma laikā :)
Vēl bariņš, kas tjip : mēs asarus padzenāt,,,aha ar 3,5 collu gumiju ! utt
6.aprīlis 2017, 19:49 | links
 
Es te iemetīšu ne pa tēmu, bet līdzīgi.
Tātad, šobrīd ir vimbu laiks. Vimba iet uz nārstu, viņu ķer (tai skaitā arī es). Likums atļauj un drīkst paturēt. Pienāks inspektors un paprasīs papīrus, parādīsi, pateiks, viss kārtībā, un visi laimīgi.
Vimba nonārstos un nāks atpakaļ uz jūru. Onks pie upes to zin, ieliks savu tīklu, izvilks daudz vimbas (nonārstojušas), paēdīs vienreiz gadā vimbu, un te pienāk inspektors. Onks nelietis, onkam sods, utt..
bet nu tagad, gaišās galvas pasakat, kurš tad ir sliktais, a?
Likums ir uz nārstu ejošo zivju ķērāju pusē, vai ne, to drīkst!

p.s. Es ar tīkliem nenodarbojos.
6.aprīlis 2017, 19:40 | links
 
Nav runa par negribot noķerta zivtēna atlaišanu iespējami saudzīgā veidā, ko, domāju, katrs normāls makšķernieks dara, bet par to, ka atbilstoši patreizējai likumdošanai katrs vairāk vai mazāk prasmīgs makšķernieks JEBKURĀ laikā un JEBKURĀ vietā drīkst ķert JEBKURU zivi, to vairāk vai mazāk pamocīt un atlaist.
Lūk tas nav pareizi un tam par pamatu likumdošanā iestrādāts ir šis apšaubāmais "ķer un atlaid" princips un to būtu jāmaina.

Nedomāju, ka tur ir diktā problēma. Problēma, vismaz man, bija tad, kad nevarēju likumīgi nodoties savām mīļajām forelēm, lai gan to darīju tāpat, bet bija jāgaida kaut kāds mistiskais 1. maijs, kad atļauta spiningošana, kuras vispārējs liegums saistīts ar līdaku nārstu...
Liegums uz konkrētu zivi ir krietni saprātīgāks nekā liegums uz makšķerēšanas veidu vispārīgi.

eMKa, 6.aprīlis 2017, 16:59


Un nedomāju, ka kāds speciāli brauc ķert līdakas nārsta laikā un atlaist, tāpat kā jeb kuru citu zivi. Cilvēki brauc makšķerēt, to ko tajā laikā var ķert un neviens nav pasargāts no tajā brīdī pieķērušās zivs, kam ir liegums.
Foreļupēs ir vienkāršāk. Tev interesē tikai viena zivs. Tu zini procesus un liegumus un pēc tā arī vadies. Mana ilgu gadu pieredze- jau septembra beigās beidzu foreļu sezonu, lai gan likums to atļāva vēl mēnesi...
Zivis iet uz nārstu un nevēlos tās trobelēt, jo vēlēšos atgriezties pie šīs upes arī nākošgad... un vēl pēc gadiem.
Un tas ir stāsts par attieksmi ar kādu mēs makšķerējam un pavadam sev patīkamo laiku...
6.aprīlis 2017, 17:12 | links
 
Nav runa par negribot noķerta zivtēna atlaišanu iespējami saudzīgā veidā, ko, domāju, katrs normāls makšķernieks dara, bet par to, ka atbilstoši patreizējai likumdošanai katrs vairāk vai mazāk prasmīgs makšķernieks JEBKURĀ laikā un JEBKURĀ vietā drīkst ķert JEBKURU zivi, to vairāk vai mazāk pamocīt un atlaist.
Lūk tas nav pareizi un tam par pamatu likumdošanā iestrādāts ir šis apšaubāmais "ķer un atlaid" princips un to būtu jāmaina.

Nedomāju, ka tur ir diktā problēma. Problēma, vismaz man, bija tad, kad nevarēju likumīgi nodoties savām mīļajām forelēm, lai gan to darīju tāpat, bet bija jāgaida kaut kāds mistiskais 1. maijs, kad atļauta spiningošana, kuras vispārējs liegums saistīts ar līdaku nārstu...
Liegums uz konkrētu zivi ir krietni saprātīgāks nekā liegums uz makšķerēšanas veidu vispārīgi.

eMKa, 6.aprīlis 2017, 16:59

++ piekrītu Emka,ja jau aizejam tādā marasmā,tad arī visiem fīferotājiem,pludiņotājiem arī būtu jātaisa liegums līdz 1.maijam,ako tad darītu gaudotu kā aizšāuti suņi,jo redz līdakai ir tāda daba ēst un arī uz to pašu draudzīgo grunteni var paņemt līdaka vai uz pludiņmakšķeri,ko tad!!
Es ar esmu par to,ka aizliegts paturēt konkrēto zivju sugu nevis aizliegt copes veidu kā tādu,jo spinings ir attīstijies līdz tādam levelam,,ka man uz doto brīdi līdaka ir pēdēja vietā ko es gribu noķert uz spiininga,,esmu pat vairāk nelaimīgs,nekā laimīgs,kad viņas ķerās!!!
6.aprīlis 2017, 17:05 | links
 
Nav runa par negribot noķerta zivtēna atlaišanu iespējami saudzīgā veidā, ko, domāju, katrs normāls makšķernieks dara, bet par to, ka atbilstoši patreizējai likumdošanai katrs vairāk vai mazāk prasmīgs makšķernieks JEBKURĀ laikā un JEBKURĀ vietā drīkst ķert JEBKURU zivi, to vairāk vai mazāk pamocīt un atlaist.
Lūk tas nav pareizi un tam par pamatu likumdošanā iestrādāts ir šis apšaubāmais "ķer un atlaid" princips un to būtu jāmaina.

Nedomāju, ka tur ir diktā problēma. Problēma, vismaz man, bija tad, kad nevarēju likumīgi nodoties savām mīļajām forelēm, lai gan to darīju tāpat, bet bija jāgaida kaut kāds mistiskais 1. maijs, kad atļauta spiningošana, kuras vispārējs liegums saistīts ar līdaku nārstu...
Liegums uz konkrētu zivi ir krietni saprātīgāks nekā liegums uz makšķerēšanas veidu vispārīgi.
6.aprīlis 2017, 16:59 | links
 
Nekas tur nav jāmaina,ja tev nepatīk,skatīties ka kāds ķer un atlaiž bildes vai video tad nekaties,ja jau tas tev tik ļoti sāp.........! Kur problēma! C&R ir lieliska kustība, ar domu nākotnē,cilvēki ķers vnm,labāk lai ir vairāk tādu kas atlaiž nevis bāž maisā!! Paskaties,kā zviedri makšķerē,nez kapēc mūsējie brauc uz somiju un zviedriju spiningot tās pašas līdakas,jo tur cilvēki vnk ķer un atlaiž,zivju viņiem piekopjot šõ šausmīgo C&R ir krietni vairāk kā mums....!
Viņi sporto,atpūšās nevis rij tā zivis!!! Domājat kā gribat,bet es ķeršu un atlaidīšu!

pie mājas dīķi karpas pa vasaru 3x noķeru vienu un to pašu arī tos pašus asarus nezkapēc neviens nav nosprādzi un nemētājas nekur!!

Laikam man dīķī kkādas super dzīvīgas zivis dzīvo,ka saaudzīgi atlaižot nemirst nost!!!

waffenss88, 6.aprīlis 2017, 16:41


es domāju bezjēdzīgi viņiem ko ieskaidrot, pamatā pie vainas vecuma marazms. Un absolūts loģikas trūkums. Vēl 20 gadus pacietīsim, apmirs šie dinozauri un tad jau copes sabiedrība būs vesela beidzot.
6.aprīlis 2017, 16:50 | links
 
Nekas tur nav jāmaina,ja tev nepatīk,skatīties ka kāds ķer un atlaiž bildes vai video tad nekaties,ja jau tas tev tik ļoti sāp.........! Kur problēma! C&R ir lieliska kustība, ar domu nākotnē,cilvēki ķers vnm,labāk lai ir vairāk tādu kas atlaiž nevis bāž maisā!! Paskaties,kā zviedri makšķerē,nez kapēc mūsējie brauc uz somiju un zviedriju spiningot tās pašas līdakas,jo tur cilvēki vnk ķer un atlaiž,zivju viņiem piekopjot šõ šausmīgo C&R ir krietni vairāk kā mums....!
Viņi sporto,atpūšās nevis rij tā zivis!!! Domājat kā gribat,bet es ķeršu un atlaidīšu!

pie mājas dīķi karpas pa vasaru 3x noķeru vienu un to pašu arī tos pašus asarus nezkapēc neviens nav nosprādzi un nemētājas nekur!!

Laikam man dīķī kkādas super dzīvīgas zivis dzīvo,ka saaudzīgi atlaižot nemirst nost!!!
6.aprīlis 2017, 16:41 | links
 
Tikai daunis var apgalvot ka pie mūsdienu patukšajām foreļupēm savākt 3 foreles dienā nesīs lielāku labumu nekā laist visas vaļā. Daunis jo izskatās ka nav forelists bet muldēt patīk. Divkārt daunis ja tomēr ir forelists un gvelž šitādu sviestu. Bet es vispār jau vairs ne par ko nebrīnos, internets ļazuj katram idiotam brīvi izteikties..

Sulla, 6.aprīlis 2017, 14:38

Sulla tik māk gānīties. Lieki piebilst, ka tad kad Sulla šupojās vēl starp kājām, te viens otrs bija izbradājis lielāko daļu Latvijas foreļupju, bez skādes upei noķēris un apēdis tai laikā atļautās zivtis. Kā redzi, foreles ir vēl tagad, bet baidos, ka tieši tagadējās pārspīlēti liberālās pieejas dēļ nākošām paaudzēm var nepietikt.
Argumentu saskrabināt jaunākai paaudzei laikam tik pat grūti cik vecākam vīram ar kaulainioem pirkstiem apieties ar to "laizāmo" telefonu. Tas nu, tā.
Bet pa tēmu.
Nav runa par negribot noķerta zivtēna atlaišanu iespējami saudzīgā veidā, ko, domāju, katrs normāls makšķernieks dara, bet par to, ka atbilstoši patreizējai likumdošanai katrs vairāk vai mazāk prasmīgs makšķernieks JEBKURĀ laikā un JEBKURĀ vietā drīkst ķert JEBKURU zivi, to vairāk vai mazāk pamocīt un atlaist.
Lūk tas nav pareizi un tam par pamatu likumdošanā iestrādāts ir šis apšaubāmais "ķer un atlaid" princips un to būtu jāmaina.
6.aprīlis 2017, 16:29 | links
 
Muļķīgas diskusijas.
Lai katrs dara tā kā grib. Kas grib ņem, kad to var darīt, kas grib, lai atlaiž...Cienu, necienu...tiršu, netiršu...kam tas viss ir interesanti.
Bet kas attiecas uz liegumu, tad priekš praporiem un cienījamiem NG k-giem, un tml. tiršiet Jūs vai netiršiet - liegums ir attiecināms vien uz paturēšanu. Un punkts. Varat nevienam nestāstīt, bet tik un tā katrs no jums...mums , ķerot moka to zivi un tik un tā...laiku pa laikam ir spiests to atlaist (kaut vai likuma spiesti), tātad atlaižam mēs visi, tai skaitā tie, kas tirš uz tiem, kas C&R, faktiski tirš arī uz sevi.
Ne asakas ne-praporiem.

andris-gu, 6.aprīlis 2017, 14:56


Nav jau raidījums par liegumiem.
Stāsts ir par atlaist un kā tas tiek darīts!
Diezgan bieži, cik nu man izdevies, esmu centies uzsvērt to, ka nav svarīgi atlaist, bet kā to dari.
Manuprāt, Gunārs Kleģeris dikti pareizi uztvēra šo domu, varbūt pats līdz tai aizgāja un tapa arī raksts CL par saudzīgu zivju atlaišanu un arī pētījumu- kas tad notiek atlaižot zivi. Šādi raksti ir samērā grūti, jo objektīvu informāciju ir visai grūti atrast...

P.S. Varbūt netēmā, bet bija līdzīgi, kad gadus atpakaļ CL rakstīju par strauta foreli un jūras foreli... ir pagājuši gadi un tagad skatos M.Oltes veidotu filmu par to pašu tēmu. Māsīcas vietā ir brālēns, bet tēma jau nav mainījusies un tā ir tikpat "miglaina" kā bija pirms tam. Tos % neviens nezin, tāpat kā % no izdzīvojušājām atlaistajām zivīm, bet atlaižot mēs tomēr varam kaut kādu savu artavu arī dot- atbrīvot, ātri, saudzīgi.
6.aprīlis 2017, 15:54 | links
 
cienījamiem NG k-giem
andris-gu, 6.aprīlis 2017, 14:56


kopš video kur šamais cemmerēja kūtros pavasara līnīšus (un neatlaida) nezinu gan par kādu cieņu vēl var runāt ;)
6.aprīlis 2017, 15:01 | links
 
Maza pibilde, bildēs tepat ir redzama teicama cope ar neiznārstojušu jūras asrīti kas ķerts Ventā. Cilvēks tak arī neko nav pārkāpis, viss ir kārtībā. Manā gadījumā- es vienkārši iekšēji justos sūdīgi, ņemot neiznārstojušu zivi. Moš man ir slima galva, bet katram attieksme pret dabu ir citāda. Jo kā zināms, tam sūda asarītim nav lieguma...
6.aprīlis 2017, 14:59 | links
 
Muļķīgas diskusijas.
Lai katrs dara tā kā grib. Kas grib ņem, kad to var darīt, kas grib, lai atlaiž...Cienu, necienu...tiršu, netiršu...kam tas viss ir interesanti.
Bet kas attiecas uz liegumu, tad priekš praporiem un cienījamiem NG k-giem, un tml. tiršiet Jūs vai netiršiet - liegums ir attiecināms vien uz paturēšanu. Un punkts. Varat nevienam nestāstīt, bet tik un tā katrs no jums...mums , ķerot moka to zivi un tik un tā...laiku pa laikam ir spiests to atlaist (kaut vai likuma spiesti), tātad atlaižam mēs visi, tai skaitā tie, kas tirš uz tiem, kas C&R, faktiski tirš arī uz sevi.
Ne asakas ne-praporiem.
6.aprīlis 2017, 14:56 | links
 
Interesants te diskuss panesies. Ta nu mana artava lai ar iet. Vakar nobraucu pačamdīt asari ar domu ,kādu arī apēst. A šie nav vēl līdz galam iznārstojuši, ko nu? Varēju 3st laikā pieslānīt normu (5kg) un braukt šmorēt... Kaut kā roka necēlās to nabaga asarīti ņemt, stundu pasportoju laizdams vaļā šamos. Pārbraucu uz citu blakus esošo ūdenstilpni laimi meiģināt, a tur zaļais klāt uz mikro vibrastes asara vietā, knapi lūpiņā. Protams atlaižu, ko nu? Jāsaprot jau arī tas ,kādus pribambasus izmanto. Es izmantoju 95% tikai vienžubura āķus, forelisti papildus to vienžuburi bez atskabargas. Kur problēma? Ķer, ēd, priecājies, bet dari to pareizi! Piekritīšu Emka, tie kas reiz ar foreli sākuši, tiem cita sapratne par dabu kopumā...
Ne asara! :)
6.aprīlis 2017, 14:42 | links
 
Tikai daunis var apgalvot ka pie mūsdienu patukšajām foreļupēm savākt 3 foreles dienā nesīs lielāku labumu nekā laist visas vaļā. Daunis jo izskatās ka nav forelists bet muldēt patīk. Divkārt daunis ja tomēr ir forelists un gvelž šitādu sviestu. Bet es vispār jau vairs ne par ko nebrīnos, internets ļazuj katram idiotam brīvi izteikties..
6.aprīlis 2017, 14:38 | links
 
===ja ir liegums, tad tas ir liegums , nav viņas jātrenkā, pat ja gribās....===
Šādi man atbildēja NG, kad jautaju viņam kapēc CL autoritātes neizsakās šadās temas !
Sulla, Tu pats esi daunis un demagogs,,, cilvēks runāja par apzinātu C&R lieguma laikā, nevis atlaiššanu ,kad to prasa likums un veselais saprāts !!!
6.aprīlis 2017, 14:24 | links
 
Tā ka ejiet jūs ieskrieties feikie morālisti, ...

Sulla, 6.aprīlis 2017, 14:12



Lai vai kā es , Jūs , Sulla, cienītu, šo nu mierīgi attieciniet uz sevi.
6.aprīlis 2017, 14:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager