Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
Otrs variants. Izcelt seni ar visam saknem un uzreiz uz vietas nogriezt saknes, viņas kriitot izplataas un seenes aug atkal.
27.augusts 2014, 22:24 | links
 
Gandrīz tas pats vien būs,jo vairums gadījumu tās saknes pat pie augsnes normāli neturās.
27.augusts 2014, 22:26 | links
 
Nu tā informaacijai, šodien biju Tomes meža - nedaudz gailenes, apšubekas, podiņi un gailenes, kaa ari dažas baravikas.
Mahaviku un šampinjonu nebija vispaar.
27.augusts 2014, 22:34 | links
 
Man būtu jautājums sakarā ar glābšanas riņķi, vai viņam ir obligāti jaatrodās gumijas laivā vai nav?
29.augusts 2014, 15:44 | links
 
Ja ja garāka laiva par 2,50m. Man vienai Bush 330 bez vestes ir ari riņķis jo reģistrēta ka motorlaiva,otrai 2,45 tikai veste. Perc pakavveidīga un viss ccikinieka.
29.augusts 2014, 15:49 | links
 
ok tnx! Un ja laiva nav reģistrēta un ir virs 2,50m, riņķi vienalga vajag?
29.augusts 2014, 15:53 | links
 
Otrs variants. Izcelt seni ar visam saknem un uzreiz uz vietas nogriezt saknes, viņas kriitot izplataas un seenes aug atkal.

opusums, 27.augusts 2014, 22:24


Nepareizi. Tiek iznīcināts micēlijs. Nekas tur neaugs.
Sajauci ar sporām.
29.augusts 2014, 16:10 | links
 
Otrs variants. Izcelt seni ar visam saknem un uzreiz uz vietas nogriezt saknes, viņas kriitot izplataas un seenes aug atkal.

opusums, 27.augusts 2014, 22:24

Nepareizi. Tiek iznīcināts micēlijs. Nekas tur neaugs.
Sajauci ar sporām.

kkas, 29.augusts 2014, 16:10


Sēņu speciālisti, mikologi gan tev apskaidrotu ka vispareizākā sēņošana ir bez naža ;) Satver kātiņu un uzmanīgi sēni "izskrūvē" ārā. Tādā veidā neatstāj zemē pūstošu sēnes kāta galu, kas tikai traucē tajā pat vietā izaugt jaunam augļķermenim. Tādos atstātos kātos arī turpina vairoties sēņodiņi. Tātad uzmanīgi izceļam sēni no zemes un ja paliek uzkrītošs caurums, to var aizbāzt ar sūnām vai lapām.
29.augusts 2014, 16:52 | links
 
Strīdīgs jautājums.Un kas notiek ar sēni,kuru neviens nav atradis?Sapūst un paliek caurums,kuru neviens neaizbāž ciet. Kirdik sēņotnei?
Un starp citu- Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele;
Vislabāk sēnes griezt ar nazi, nevis raut ārā ar saknēm. Tādā veidā arī iespējams pārbaudīt, vai tajās ir tārpi. Šādas sēņošanas veids arī nodara pēc iespējas mazāku kaitējumu sēņu turpmākajai augšanai.
29.augusts 2014, 18:31 | links
 
Griez un atlaid(noliec blakus) :D
29.augusts 2014, 18:37 | links
 
Brusis> pamēģini tā uzmanīgi izcelt sēni, nekāds saraustīts micēlijs kāta galā nekarāsies ;) Cik esmu lasījis mikologu atziņas šajā jautājumā, tieši dominēja šāds ieteikums. Izceļ un tālāk jau griez ar nazi un pārbaudi ir vai nav tārpi. Micēliju bojā tie negausīgie sēņu lasītāji tirgotāji, kuriem interesē mazās baraviciņas. tie tad mēdz bieži lielās platībā noraut sūnu, tādā veidā izpostot visu sēņotni. Meža dzīvnieki jau ar ēd sēnes, un tici man lasa bez naža :))
29.augusts 2014, 18:41 | links
 
p.s. vecās sēnes kuras paliek sapūstot nenolasītas veic savu galveno uzdevumu- izsēj sporas.
29.augusts 2014, 18:46 | links
 
Par sēņiem... 80% tāpat paliek mežā un "vairojās" , pārējām 20% tiek klāt divkājainais. Ja var ticēt padomju laika zinātniskajai literatūrai. Kaut kā šis cipars iespiedies atmiņā.
29.augusts 2014, 19:33 | links
 
ok tnx! Un ja laiva nav reģistrēta un ir virs 2,50m, riņķi vienalga vajag?

Visuvaris, 29.augusts 2014, 15:53

Atkarība,kur brauksi! Es biezi esmu Kishezera,Baltezers,līdz shim man nav traucejis riņķis. Muniki jau man liek miera,laikam jau zin ka viss kārtība. Pavasari gan piebrauca,nopetija paprasīja karti ielureja laiva vai ir riņķis.
29.augusts 2014, 20:30 | links
 
Atkarība,kur brauksi! Es biezi esmu Kishezera,Baltezers,līdz shim man nav traucejis riņķis. Muniki jau man liek miera,laikam jau zin ka viss kārtība. Pavasari gan piebrauca,nopetija paprasīja karti ielureja laiva vai ir riņķis.

Paldies:)
29.augusts 2014, 22:57 | links
 
Sajas brivdienas nolemu dot prieksroku senosanai, un jasaka nenozeloju, ir i mercei, i saldetava, ko ielikt.
31.augusts 2014, 22:08 | links
 
pasakaina sajūta, aizbraucām sēņot, lai nebūtu ilgi jāsipas devos uz Tomes zivjaudzētavas pusi, vienk super -uz tā īsā ceļa ap 12 mašinām, kas var būt labāks , fiksi iekšā mežā, satikām 20 tikpat paviegla rakstura interesentus, atkal super, pa 2 minūtēm 4 bekas, mērcei pietiek, un proooooooooom:)
bet te iedarbojās Merfija kungs, uz copi tā arī netiku:(
un atkal labā ziņa, hoķa ģerbtuvēs pamattēma, nodevas ģimenes sakaņai, blin ku salasijām, blin kā nosipāmies tīrot, bli , kurš to visu pēc tam ēdīs:)
31.augusts 2014, 22:20 | links
 
blin ku salasijām, blin kā nosipāmies tīrot, bli , kurš to visu pēc tam ēdīs:)

usis, 31.augusts 2014, 22:20


Jā pirms kādiem padsmit gadiem izgāja līdzīgi, nejēgā bij saaugušas apšubekas, tādas smukules ar koši sarkanām cepurēm un baltiem kātiem. Negausība ņēma virsroku un abi ar fāteri, lai viņam vieglas smiltis, tik griezām, un griezām... tā ka pēčāk tīrījām, smalcinājām, vārījām, cepām, marinējām, saldējām cauru nakti līdz rīta gaismai. Piebakājām pilnu ledusskapi un pieliekamo ibio. Turpmāko pusgadu jebkurš rijamais ko ielikām ledusskapī piesūcās ar salkanu sēņu aromātu, īpaši saldējums. Uz pavasara pusi tas piegriezās galīgi un lielāko daļu izsviedām. Kopš tā laika sēnes izvēlos vairāk bildēt nekā griezt :) Ar mēru kungi un dāmas šai trakajā sēņu laikā, ne tārpu!
31.augusts 2014, 23:03 | links
 
Jaa, apsubeka ir ista skaistule, tagad ta neapsaubami ir mana milaka sene, brivdienas gan dosu prieksroku braucienam uz upi, ja nokrisni sonedel bus tiesam maz.
1.septembris 2014, 21:43 | links
 
Kāda intreneta pārlūk proga jāizmanto, lai varētu iet caur citu server :)).. Ja sapratāt mani, ir bloķētas dažas adreses :))
4.septembris 2014, 23:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager