Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Vsivijs [28.mar]: Padomju armijā jūras kājnieku seržants...Ziemeļu flote...Latvijā-virsnieka vietnieks...ir tāda pakāpe...
Te ir izskaidrojums, kāpēc bija labi PSRS laiki. Vairums latviešu nebija priviliģētie (militāristi, ziņotāji un sistēmas mīlētāji).

Udo733, par priviliģētajiem valsts okupācijas gados rūpējās. Viņiem dzīve bija laba un sakārtota. Valsts daudz ko arī izdarīja no savas puses, lai uzlabotu priviliģēto dzīvi.
28.marts 2024, 11:27 | links
 
Atbilde visiem...divi gadi Padomju armijā...četri gadi Latvijas armijā...kaut ko jau sajēdzu...

Vsivijs, 28.marts 2024, 07:34


Ja būtu rakstījis, ka izlasi divas vai vairāk grāmatas mēnesī, tad varētu teikt, ka kaut ko saproti, bet dienesta laiks armijā, bez iegūtās pakāpes ir kā pelavas vējā.
28.marts 2024, 10:05 | links
 
Labs vakars ,te jautrības netrūkst.Pirms gadiem trim vienu tatiņu aizvedu pie meitas uz Krāslavas pievārti ciemos.Tur viss po russki.Šai vedekla no Ludzas sākam savā starpā uzsist klaču mūsu mēlē.Tak tā maita meita,,v mojom dome po latišski ņerazgovarivatj,,Es riktīgi biju šokā,pasūtīju visus dirst iesēdos autiņā un uz mājām.Nabaga vedekla,ieprecējusies čūsku midzenī.

Vairis3, 28.marts 2024, 00:02


Tur jau ap un aiz Krāslavas vieni vecticībnieki, kas svēti pieturas pie savas valodas.
Bet nevajag arī tik tālu. Man bija skolā klases audzinātāja, mācīja krievu un vācu valodu. Māte un tēvs šai latvieši, dzīvo Davgavpilī, tāpēc šo laida krievu skolā, un rezultātā meitēns runā tikai krieviski, latviski nemācēja, bet saprata. Tad nu es sīkais 4 klasē ar viņu runāju latviski, jo es krieviski sapratu, bet nepratu runāt. Pārējie klasē, kas vairums bija kolhoza komunistu bērneļi raiti runāja ar šo krieviski, uz ši fona es klasē biju kā 5 ritens šiem.
28.marts 2024, 08:31 | links
 
Vairis3 [28.mar]: Labs vakars ,te jautrības netrūkst.Pirms gadiem trim vienu tatiņu aizvedu pie meitas uz Krāslavas pievārti ciemos.Tur viss po russki.Šai vedekla no Ludzas sākam savā starpā uzsist klaču mūsu mēlē.Tak tā maita meita,,v mojom dome po latišski ņerazgovarivatj,,Es riktīgi biju šokā,pasūtīju visus dirst iesēdos autiņā un uz mājām.Nabaga vedekla,ieprecējusies čūsku midzenī.
Tak Latvijā ir lielāki krievijas patrioti un vairāk krievu valodas aizstāvju nekā pašā krievijā (tīri procentuāli no pašas krievu diasporas). Tas pats lielā mērā attiecas arī uz Igauniju. Ir viegli "mīlēt dzimteni" no attāluma, nesaskaroties ar risku kādam no ģimenes iekļūt krievijas armijā un/vai iespēju saskarties krievijas dzīves un biznesa kultūru.
Krievijas krievi mūsu piekto kolonnu sauc par krievvalodīgiem latviešiem (reizēm arī tiešā veidā par fašistiem) un viņiem šādi cilvēki nav vajadzīgi. To apziņu nevairo pat krievu nogalināšana Ukrainā (apšaudēs pa dzīvojamiem rajoniem).
Daudziem krievijas krieviem arī nesimpatizē Putins, bet labāk ir viņu atbalstīt negribot, lai neradītu sekas ģimenei.
28.marts 2024, 00:27 | links
 
Labs vakars ,te jautrības netrūkst.Pirms gadiem trim vienu tatiņu aizvedu pie meitas uz Krāslavas pievārti ciemos.Tur viss po russki.Šai vedekla no Ludzas sākam savā starpā uzsist klaču mūsu mēlē.Tak tā maita meita,,v mojom dome po latišski ņerazgovarivatj,,Es riktīgi biju šokā,pasūtīju visus dirst iesēdos autiņā un uz mājām.Nabaga vedekla,ieprecējusies čūsku midzenī.
28.marts 2024, 00:02 | links
 
Vsivijs, ja tā esi Austrumu fans, tad arī krieviem ir tāds teiciens - ja nav ko pateikt, tad labāk paklusē (jeslji nemozhesh paboltatj po djelu). :D
Ja nav argumentu, tad labāk pat nesākt runāt par politiku.
27.marts 2024, 23:02 | links
 
Tas utainais vatņiks laikam ir mazgadīgais
27.marts 2024, 20:12 | links
 
Man arī...
27.marts 2024, 14:12 | links
 
Ir gan Tev pacietība! Manuprāt, pārāk daudz sava laika iztērēji šim pamuļķim.

Headhunter, 27.marts 2024, 10:17


Man pilnmēness nav vēl beidzies :DDDDDD
27.marts 2024, 12:17 | links
 
Ir gan Tev pacietība! Manuprāt, pārāk daudz sava laika iztērēji šim pamuļķim.
27.marts 2024, 10:17 | links
 
Nea...nenomierinājās...un Jūs,dauņi, utis esieit redzējuši?

Vsivijs, 27.marts 2024, 09:45


Vajadzēs paanalizēt - "un Jūs, Dauņi, utis esieit redzējuši?"
1. Teorētiski prasās rakstīt un ar lielo U, jo vēstījumam ir jauna jēga un tas ir atsevišķs teikums, lai gan priekšā ir daudzpunkte.
2. Vajadzētu izdomāt, vai Jūs ar lielo, vai tomēr ar mazo j. Ja Jūs ar lielo, tad turpinājums prasītos vienskaitlī - Jūs, dauni, utis esat redzējis? Ja ar mazo, tad var palikt - jūs, dauņi, utis esat redzējuši?
3.Daunis noteikti ir jāraksta ar mazo d. Ja vien tas nav uzvārds. Ja tas ir uzvārds, tad atkal jāizdomā, vai tiek uzrunāti vairāki cilvēki ar šādu uzvārdu, respektīvi Dauņu ģimene, vai tomēr viens Daunis. Ja tas nav uzvārds, bet diagnoze, kas tiek izmantota, lai uzsvērtu oponentu apšaubāmās prāta spējas, tad tomēr prasītos rakstīt ar mazo d - dauņi.
4. Utis ir ok:)
5. esieit - visticamāk, ir uzsitušās nepareizās pogas un ir domāts - esiet. Te vēl vajadzētu padomāt vai autors ir domājis esiet - īstenības izteiksmē, vai pavēles izteiksmē. Ja īstenības izteiksmē, tad būtu jāraksta - esat, ja pavēles, tad - esiet. Bet tās ir nianses, kuras valodas nēsātāji parasti nepamana un ignorē.

6. Ja ir domāts - Un jūs, dauņi, utis esat redzējuši? Atbildu - jā esmu, man bērnībā utis vienreiz bija piemetušās, bet mamma ātri tās iznīdēja. Utis mums bija teju visai klasei. Taču nepiekrītu tik vispārīgam prāta spēju novērtējumam, īpaši, ņemot vērā jautājuma autora latviešu valodas prasmes.

Lai dzīvo pilnmēness! :D
27.marts 2024, 10:11 | links
 
https://www.youtube.com/watch?v=0lArxhSD9n0

Vsivijs, 26.marts 2024, 23:59


Te tev alternatīva:

https://youtu.be/iGzOfXITytg?si=-CiCMAq9K1KVxhOL
27.marts 2024, 00:17 | links
 
https://www.youtube.com/watch?v=0lArxhSD9n0

Vsivijs, 26.marts 2024, 23:59

Tas laikam pēdējais kuterītis ko Ukraini vel nav nolaiduši uz grunti.-D
27.marts 2024, 00:12 | links
 
Te nu pierādi kāds tu esi!
Faktiski ne uz vienu jautājumu neesi atbildējis, bet nosaucis citus par tirliņiem un savādāk, tu pat savus politiskos uzskatus neesi spējīgs pamatot, kur nu vēl izskaidrot.
Manā skatījumā tā ir neveiksminieka un nīkuļa taktika, ja man nav taisnība, tad vari mēģināt pārliecināt, ka ir savādāk, bet tad ar faktiem un argumentiem.

Un ja kas, ja man gribēsies kādam piezvanīt tu noteikti nebūsi to sarakstā.
27.marts 2024, 00:08 | links
 
https://www.youtube.com/watch?v=5hHbdxRyLBI

Vsivijs, 26.marts 2024, 23:35


Noskatījies no Andreiko, nevis diskutēt bet mūziku likt?
26.marts 2024, 23:48 | links
 
Jegers Z.. neticu ka tādu plašķi esi dabūjis....atvaino,ja kļūdos...

Vsivijs, 26.marts 2024, 23:09


Tā ir tava problēma.
Negribu sievu modināt, kaut kur vēl viens teļādas stāv, pēdējo reiz kad redzēju bija ar 200l plēves maisu virsū un zilām kožu tabletēm apkārts un vēl ziepēm kabatās, vilcis neesmu no kaut kādiem astoņdesmitajiem, no tā laika arī tas 200l plēves maiss un arī kožu pretlīdzekļi.
26.marts 2024, 23:19 | links
 
Omīte stāstīja, ka pēc Latvijas okupācijas, krievenes uz ballītēm gājušas Latvijā ražotos naktskreklos. Domājušas, ka tās ir kleitas!:)

nelietotaajs, 26.marts 2024, 22:42


Tā bija un ne tikai pie mums bet arī GDR. Padomju savienības norietā, tagadējās babuļas krievuškas kas vēl uz 9. maiju velkas daļa pūtās ar tualetes atsvaidzinātājiem, kā ar importa smaržām.
Es vēl joprojām atceros kā savulaik gāju uz izpildkomiteju savākt papīrus 8. martā, jau gaitenī smirdēja, kāds bija atnesis šamām kā dāvanu!
Tai pat laikā, nekad neredzēju nevienu latvieti, kas tā būtu sasmaržojies ar tualetes atsvaidzinātāju.
Spriežiet paši.
:D
26.marts 2024, 23:10 | links
 
jegersz [26.mar]: Vatņiks ..."pufaika" glāba mūsu vecvectēvus tēvus un mūs no nosalšanas ...mazgadīgiem dauņiem tas nepieleks...

Vsivijs, 26.marts 2024, 21:27

Pirms okupēja Latviju, ziemas apģērbs nebija lēts, bet bija pieejams un Latvijas laika mēteļus vēl ilgi valkāja, kam bija palikuši pēc kara, jo tā pufaika samirka mitrā laikā un bija sūds pa lielam. Pat padomju laikā, kur nu kurais dabūja teļādas, jērādas un šuva mēteļus, ja nepietika tad vestes gan copei, gan mežā iešanai ziemā un ne tikai.

Te izklausās, kāds nezina kā, kas bija.
Omīte stāstīja, ka pēc Latvijas okupācijas, krievenes uz ballītēm gājušas Latvijā ražotos naktskreklos. Domājušas, ka tās ir kleitas!:)
26.marts 2024, 22:42 | links
 
Kārlis K ....tak rakstīju...mazgadīgiem dauņiem nepieleks...

Vsivijs, 26.marts 2024, 21:45

Tā jau domāju ka esi vēl šmurgulis, kurš cildina padlaikus, rakstības stiliņš tāds. Pufaikā esmu strādājis meža darbos padomijas norietā. Nejēdzīgāku apģērbu ziemai nevar izdomāt, sniegu un sviedrus uzsūc, kļūst nenormāli smags, žūst vairākas dienas. Par ko tādu var nostaļģēt mazohists. Saprotams ka mūsu izsūtītajiem senčiem Sibīrijā bieži nebija izvēles, atmeta pufaiku, to ar bija jāvelk. Tieši tāpēc jau vatņiks ir iesauka visiem padlaiku nostaļģētajiem, jo tā ir apogeja tam idiotiskajam režīmam, kurš apzaga un izģērba tautu līdz apenēm un tad atmeta ko maksimālu neērtu un necilvēcīgu.

Karlis_K, 26.marts 2024, 22:07


Padomju laikos izģērba un apzaga tautas, lai ražotu ieročus un munīciju. Ar daļu no tās munīcijas par ko badojās visa Padomju savienība tagad apšauda Ukrainu.
Krievijas Federācija sabruks tieši dēļ tiem pašiem iemesliem ko Padomju savienība, tas ir tikai laika jautājums.
26.marts 2024, 22:35 | links
 
Jegers Z...esi kādreiz izmirkušu loiellopa mēteli nēsājis?

Vsivijs, 26.marts 2024, 22:04


Jā ir sanācis un? Tik starpība kā izmirka un cik ilgā laikā.
26.marts 2024, 22:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager