Lašveidīgo spiningošanas sāpe!

Daudzās lašu un taimiņu apdzīvotās latvijas upes....
A es uzskatu, ka tas ir tikai un vienīgi mēģinājums tikt pie naudas. Tur drīkst ķert vairāk nekā citur, drīkst izķert 3 dienas licences... tā ir zivju kāšana. Ķegumā ir skaidrs, tur "Mēs zivīm" vismaz kādu zivi ielaiž un kontroli īsteno... a šeit pagaidām tikai izskatās, ka par naudu drīkst visu :DDD Būs vien jābrauc vimbas ķert uz turieni :DDD
22.septembris 2010, 15:01 | links
 
Interesanti, kas to visu izkontrolēs, īpaši laivotājus.
:)
22.septembris 2010, 14:54 | links
 
Es gan tā pārāk uzmanīgi tos HESa noteikumus neizlasīju,bet principā ir OK-cena vismaz atsijās mežonīgo tautas pieplūdumu,kas radās pagājušajā gadā-kā nekā čiriks-tā tomēr nauda... Nu cemmerētāju toč būs mazāk...
22.septembris 2010, 14:30 | links
 
V.S.O.P.

Es tur septītnieku mutē noķēru,bet tas tomēr jāuzskata par izņēmumu. Tādēļ arī uz turieni tā īpaši vairs braukt negribās...Kaut gan jāatzīst,ka aizcirsts lasis-tas ir ļoti pat interesanti!:)))
22.septembris 2010, 14:21 | links
 
Viss jau ir okei tik makšķerēšanas noteikumos lejpus Rīgas hesa liegums ir 700 m,tad arī darbojaties šajos metros,bet shamie piemetuši vēl 500m klāt.
22.septembris 2010, 14:18 | links
 
Par laimi nav visas labās vietas ietvēruši lic zonā, tā ka varēsim joprojām par velti copēt. Vienīgi kaut kā pretruna ar copes noteikumiem, jo tajos lasi Daugavā var paturēt lomā visu gadu un viņiem ir augstāks juridisks spēks nekā kaut kādiem domes lēmumiem.
22.septembris 2010, 14:16 | links
 
2x lētāk kā Zviedrijā un nekur nav jābrauc. Licenžu skaitam arī limita nav, varēsim copēt :)
22.septembris 2010, 14:13 | links
 
 
raihs

katram sava pieredze. Zviedrijā, slavenajā "trubas galā" tiešam ir grūti viņus mutē noķert, bet var. Ir dokumentāli pierādīts. Tur viņi arī skrien daudzkārt nadzīgāk kā mūsu mājās, bet samērā apzinīgi apgalvošu ka esmu miglu no spoles redzējis arī mūsmājās un ar cemmerēšanu tam nebija nekāda sakara.
22.septembris 2010, 13:27 | links
 
Šodien ap 11:00 paskatījos pulkstenī un konstatēju- ir brīva stundiņa. Vajadzētu tā kā pāris kontroles metienus "piemājas upē" uztaisīt.

Paņēmu savu 210cm kātiņu ar 1000 izmēra spolīti un 0,19 aukliņu, un devos uz "upeli". Auklas galā piesēju pašdarināto bezmēles rozā voblerīti (redzams galerijā). Pēc 10 minūtēm dažādu voblera spēles eksperimentu sajutu gruntīgu sitienu. Pēc dažām sekundēm ap 20m attālumā ieraudzīju pamatīgu mutuli. Nepaspēju saprast, kas par zivi, bet pamatīga gan. Drusku pievilku bremzīti, jo spole sāka palikt patukša. Lai arī cerēju, ka varbūt galā kaut kas ņemams, iekšēji jau jutu, ka galā pumpainais. Pagājos nedaudz gar krastu un jutu, ka zivtiņa pagurst un sāk tuvoties. Pēc vēl kāda laiciņa jau ieraudzīju smuku pumpainu muguriņu un pavērtu muti, kurā bija saskatāms mans rozā voblerītis. Tikšanās mirkli nebija plānots vilkt garumā, tāpēc mēģināju kaut ko fočēt ar mobilo, bet nekas prātīgs nesanāca. Vēl mirklis, un taimiņš jau bija manā tīkliņā. Ātri nosvēru ar visu tīkliņu un uzmanīgi izmērīju- 2160g un 62cm. Pēc brīža sagurušais taimiņš jau turpināja ceļu uz nārsta vietām.

Pēc vēl 10 minūtēm vobleris aizgāja pensijā- palika kādā zemūdens siekstā ;)
22.septembris 2010, 13:05 | links
 
Vispār jau lasis pēc piecirtiena cenšas nostāties vietā no kuras pacelts, līdz ar to ir viepļa aprakstītā situācija, ka liekas zaceps, un par to, ka nav, liecina tikai regulāri impulsi uz kātu :) un neforsējot lietas gaitu, šādi var nostāvēt pāris minūtes, trādi-rīdi sākas, kad šis saprot, ka kaut kas nav kārtībā un šo kāds cenšas kaut kur vilkt :)
Varbūt aizcemmerēts uzvedas savādāk...nezinu...nav gadījies aizķert.
22.septembris 2010, 10:41 | links
 
Jā, un kāti man arī no SALMO- droši vien, ka ķīniešu... Tikai viens ir dabīga materiāla, par kuru man ir lielākais prieks! Varbūt tas dos spēku dzīvot!!!...
:)))))
22.septembris 2010, 10:04 | links
 
5-12 kg lasis jau ar nevilks ārā to auklu "vienos vārtos", bet ja šis ierauc kārtīgā straumē un mauks uz leju tad varēsi skriet, skriet, skriet. Un nemaz nerunājot par tādiem kas ir pāri 20 kg. Var jau mēģināt ņemt "ar spēku" - lai viecās:)
22.septembris 2010, 09:58 | links
 
Sagittario, tu esi pieaudzis cilvēks, vīrietis. Tu tiksi ar to galā. Un no asarām nau jākaunās.
:))
22.septembris 2010, 09:56 | links
 
Esi sveicināts, Viepļa k-gs!
Izlasīju Tavu 21.septembra komentu (21:15) un sapratu- manī sāk mozties jūtas!!! Tik garš teksts un nevienas kļūdas, ar visām garumzīmēm un komatiem, pluss vēl emocijas!!!...
Bet tas par tiem dibenplacinātājiem visu nosvītroja- esmu vīlies un sarūgtināts... Tagad raudu un nezinu, kā dzīvot tālāk...
:((((((((((((
22.septembris 2010, 09:52 | links
 
Nu, man kāts ir made in China. Toties spole made in Malaysia!
:)))
22.septembris 2010, 09:51 | links
 
Kaut vai pēdējā pieredze no Zviedrijas-5 dienu laikā laikā noķēru desmit lašus no 7-12kg. Tā kā šie tur uz ēšanu nav diez ko motivēti,lielā blīvuma dēļ daļa lašu aizcērtas ais sāna. Un,ja normāli paņemis lasis ir mierīgi turams(protams,jāpaiet līdzi pa straumi),tad aizcirstam tu vari tikai nolūkoties,kā kūp spole...
Protams,es pārspīlēju,teikdams,ka cienīgtēvs mierīgi sēž straumītē,bet teikt,ka lasis jums neapturami izplēš visu auklu? Nu nē-to man neviens nepierādīs-ne Latvijā,ne Zviedrijā,ne Kamčatkā:)) Ja vien neķerat uz "Made in China" auklām,kātiem un spolēm vai necemmerējat:)
22.septembris 2010, 09:38 | links
 
Es gribu redzēt lasi kurš paņems vizuli mutē un rāmis stāvēs straumītē, nu kaut vai 5-nieks. Piebrien klāt, paņem aiz astes - nu kaut kā tā. Kaut gan viss var būt, savus vienīgos 2 lašus es esmu noķēris dikti sen ar rokām.
22.septembris 2010, 07:15 | links
 
Raihs
Tev interesanta pieredze ;)
22.septembris 2010, 06:33 | links
 
VIEPLI & MIRTIN...
..tas ir pizde*....
...Jaunsudrabiņš nobālē...
21.septembris 2010, 23:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager