Pludiņmakšķerēšana

Vakardien izmēģināju iezīmēt auklu ar marķieri, lai zinātu, kuru vietu esmu izpētījis/iebarojis. Sajūta lieliska. Atceroties pagātni, kad viss notika vairāk vai mazāk uz acumēru, skatos uz šo svarīgo sīkumu ar optimismu. Iesaku visiem. Tas, protams, ir svarīgi situācijās, kad nav itin neviena orientiera ūdenī.

Morbidejs, 6.jūnijs 2013, 13:07

Kādu izmanto? Kur pirki un kādas cenas? Meklēju aizvietotāju Sensas, kas ir identisks, bet 5x lētāks Edding 950. Depo esot!
23.aprīlis 2014, 13:08 | links
 
Jā,bet es sienu uni knot,..atšķirība ka man jāver cauri cilpiņai.Principā var siet visādus,tikai tādus,kurus bīdot -nevērpjas aukla.Brīvie gali ir jāatstāj ~10mm gari,tad vieglāk slīd caur gredzeniem!!!
23.aprīlis 2014, 13:08 | links
 
stopper knot:
http://www.lets-go-fishing.org/stop-knot.html
23.aprīlis 2014, 13:07 | links
 
Sveiks ļaudis. Roku, roku, bet nevaru izrakt. Kāds varbūt padalīsies ar info kur parādīts kā siet slīdošo mezglu. Ja es 5 metros copēju tad labāk cik sapratu siet diegu? Paldies jau iepriekš.

Jonjs, 23.aprīlis 2014, 12:53

Uzliec cilpiņu uz pamatauklas. Apmet garo galu 5x apkārt un caur cilpiņu savelc. Viss
23.aprīlis 2014, 12:57 | links
 
Sveiks ļaudis. Roku, roku, bet nevaru izrakt. Kāds varbūt padalīsies ar info kur parādīts kā siet slīdošo mezglu. Ja es 5 metros copēju tad labāk cik sapratu siet diegu? Paldies jau iepriekš.
23.aprīlis 2014, 12:53 | links
 
Es ķeru ar Milo spolēm. Man patīk. Bruņinieku 43 kā reiz tādas ir. Ieej un uzjautā Agrim Ziediņam, viņs visu parādīs un pastāstīs.


Godājamie mačmakšķernieki!

Esmu ieplānojis jaunu mačspoli. Tātad- ātra, sekla!

Lūdzu kādi ieteikumi - līdz 50,60Eur.

Kādas pieredzes ar kādām spolēm?
Paldies!

Bandito, 21.februāris 2014, 09:43
21.februāris 2014, 10:39 | links
 
Bandito
Varu piedāvāt mazlietotu Shimano Exage 3000 MRA High speed spoli ar dubulto rokturi. Ratio laikam 1:6,2 laikam bija.Stāv man te mājās neizmantota,jo vairāk esmu pievērsies spiningam :) Teiksim pa 60 eur.Stāvoklis kādas 10 reizs bijusi pie ūdens.
21.februāris 2014, 09:56 | links
 
Godājamie mačmakšķernieki!

Esmu ieplānojis jaunu mačspoli. Tātad- ātra, sekla!

Lūdzu kādi ieteikumi - līdz 50,60Eur.

Kādas pieredzes ar kādām spolēm?
Paldies!
21.februāris 2014, 09:43 | links
 
Varētu kāds pateikt kur vislabāk makščerēt no krasta asarus ar pludiņmakščeri ? "Rīgā''
11.novembris 2013, 16:35 | links
 
Paldies par atbildi!
16.septembris 2013, 20:42 | links
 
Sveiki!
Esmu ieinteresējies pludiņmakšķerēšanā (atsauc atmiņā bērnību..). Tups jautājums - uz kādām zivīm vispār tā ir tēmēta, teiksim, tagad - rudens sezonā? Abos variantos - gan ar laivu, gan no krasta.

liidakamakaa, 16.septembris 2013, 14:45


Kabini tik slieku uz āķa un tad jau redzēs,kas rudenī to iekāros...vai asaris,rauda,plicis,breksis utt.Man Babē pagāšnedēļ raudas un plicēni ķērās!Lai veicas!!!
16.septembris 2013, 15:11 | links
 
Sveiki!
Esmu ieinteresējies pludiņmakšķerēšanā (atsauc atmiņā bērnību..). Tups jautājums - uz kādām zivīm vispār tā ir tēmēta, teiksim, tagad - rudens sezonā? Abos variantos - gan ar laivu, gan no krasta.
16.septembris 2013, 14:45 | links
 
Jā, iemetienā cenšamies piepacelt makšķeri gandrīz vertikāli, lai metiena beigās ar kātu līgani noamortizētu piezemējumu. Pagaidām neko neesmu aprāvis iemetiena beigās. Un ja makšķerē 30-40m distancē, tad tādā attālumā neviens breksis neko vēl nav aprāvis, jo pirmkārt gremdējot auklu jau ir ietīti vismaz 3 spoles apgriezieni, ko var palaist, bet galvenokārt breksis jau sāk skriet tikai tad kad to mēģina pacelt virs ūdens. Visu pārējo garo ceļu viņš nāk grūti, bet nāk:) Ar karpām varētu būt problēmas, bet vai Lielupē bieži gadās?
26.jūnijs 2013, 22:40 | links
 
Paldies par padomu. Pagaidām nav bijušas problēmas, jo tā kā makšķerēju pārsvarā Lielupē, sanāk bieži pārmest - marķējums salīdzinoši ātri izdziest. To atjauninu dažas reizes copes laikā. Es gan neesmu mēģinājis aizklipsēt auklu, jo mani atbaida doma par to, ka tādā veidā sanāk diezgan liels rāviens brīdī, kad aukla iztinusies līdz klipsim - vārīgāka ēsma inerces pēc var nolidot un aukla pie klipša pārrīvēties. Un vispār - vai tādā veidā aukla ātrāk neizstaipās?
Un vēl arī tas, ka bremze tajā brīdī zaudē savu funkciju, ja nu paņem kas tāds, kas uzreiz grib mukt prom.
Pagaidām marķieri izmantoju +/- mēnesi un esmu ļoti apmierināts ar rezultātu. Tas ir mainījis manu uztveri par daudzām niansēm un uzlabojis copes biežumu.

Tas ir mans subjektīvais viedoklis. Ja kāds man uzskatāmi parādīs klipsēšanas priekšrocības, noteikti to pamēģināšu, pagaidām iemeslu, kāpēc to ieviest savā copes rutīnā, neredzu. :)
26.jūnijs 2013, 15:57 | links
 
Morbidejs
vai nemēģini vienkārši auklu aizklipsēt aiz spoles klipša, kas Tev nodrošinās precīzāku attāluma atmērīšanu par jebkuru marķieri. Pie tam ar marķieri Tev katru reizi citā vietā makšķerējot būs atkal jāmarķē aukla citā vietā - beigās aukla būs noraibināta, ka pats vairs nesaproti, kurš bija īstais attālums. Ar klipsi viss vienkārši - aizklipsē auklu noteiktā attālumā, iemetiens līdz iztinās visa aulka līdz klipsim, kāta galu mērc ūdenī un ātri trīs spoles apgriezieni, strauji izcel makškeres galu un pluds nostājas vajadzīgā vietā - tur arī baro un makšķerē.
26.jūnijs 2013, 15:31 | links
 
Vagleri.

Morbidejs, 26.jūnijs 2013, 12:39

Paaldies:)
26.jūnijs 2013, 13:53 | links
 
Tie man kļuvuši par iecienītākajiem pludiem. Par šo droši vien daudzi iebildīs, bet manuprāt, ja strādā ar maču un vagleri, vajag grimstošo auklu. Protams, tas neattiecas uz aizaugušām un ļoti seklām vietām, kur grimstoša aukla saķersies lēpēs, zālēs utt.
Iemetiens pāri iebarotajai vietai, kāta gals ūdenī, strauji pievelkam ar spoli līdz ar marķieri atzīmētajai vietai, kāta gals strauji ārā no ūdens un vagleris stāv tieši tajā vietā, kur tam jābūt, aukla taisna. Super!
26.jūnijs 2013, 13:02 | links
 
Tieši tā!
26.jūnijs 2013, 12:41 | links
 
Vagleri.
26.jūnijs 2013, 12:39 | links
 
Kā sauc to garos pludiņus video redzami 2:32 un biki talāk;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MH2CCV9GfwQ#at=155
26.jūnijs 2013, 12:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager