Ālandu salas

Vēl kādas atmiņas...Pēc tam kad nācās zivju līķu kaudzi izmest krūmos,sāku domāt racionālāk,-jātaisa filejiņas,jātin plēvītēs,jāsasaldē,termosiņos jāved mājās...
Un kad mājās bija piesista pilla saldētava ar filejiņām ,pagāja mēnesis ,pusgads,gads,-a tā saldētava kaut kā netukšojas,jo gribas tak svaigo,nesaldēto....Un atkal nācās atkal....:))
Tagad gan vairs tā nedaru.Miers un bērziņš,saudzēsim dabu,jo mēs esam viņas bērni...
16.augusts 2012, 17:38 | links
 
Kāds varbūt teiks,es krūmos neko neizmetu,aizvedu mājās, draugiem, radiem,priekšniekam...
Bet vai tik ļoti un tik daudz vajag...?
16.augusts 2012, 17:27 | links
 
Tieši tā!
16.augusts 2012, 17:10 | links
 
Līdz tam ir jāizaug...,es arī ,kad gadus 15 atpakaļ sāku braukāt uz Ālandiem, pirmajās reizēs aiz lielās laimes redzot zivju pārpilnību grābu visu kas pagadās un tad, kad vienreiz lielāko pusi no sagrābtā nācās izmest krūmos ,es uzdevu sev jautājumu,-vai man to vajadzēja??...un sāku savādāk raudzīties uz šīm lietām...
16.augusts 2012, 17:08 | links
 
Ja uz pašreizējā likuma pamata samazinās paturamo zivju skaitu, teiksim, no 5 uz 2-3 (līdakai, zandartam), tad tik vien būs kā zināmas neērtības jūsu pieminētajiem diennnakts strādniekiem. Agrāk krastā brauca 3 reizes, tagad brauks 5-6...
16.augusts 2012, 15:00 | links
 
Ir veči,kas Burtniekā arī tā dara.Manā skatijumā būtu stingri jāsamazina zivju paturamās normas.Ne 5 zanderus un līdakas,bet 2 vai 3.Pilnīgi pietiek.Es jau bieži vien nezinu ko lai ar 2 zivīm dara,ka pat ģimenē nevaram apēst,kur nu vēl 5!
16.augusts 2012, 14:47 | links
 
Izkāst var visus ūdeņus, sevišķi ja tur iekšā tiek LAT, LIT, POL pārstāvji. Turklāt Baltijas jūras ekosistēma ir diezgan jutīga (tā pat kā dažam labam zobi), un visādi procesi tajā notiek ļoti lēni. sabojāt ir viegli, bet atjaunošanās notiek ne gados, bet gadu desmitos. Daudzviet atklātā jūrā no 60m dziļuma un uzleju sākas bezsākbekļa zona, kur vispār mīt tikai kaut kādi mikroorganismi. Diemžēl šij robežai ir tendence celties uz augšu. Drīzumā varbūt vispār varēsim aizmirst par copi jūrā. Ceru gan ka tā nenotiks.

To var izdarīt arī sekojot likumiem. LV noteikumos ir rakstīts, ka drīkst paturēt, piemēram 5 līdakas, vienā reizē. Tātad, noķeru 5 līdakas, braucu krastā, izķidāju, lieku saldētāvā. Pēc 30min atkārtoju procesu un tā visu diennakti, ja pietiek veiksmes un nekaunības. Zinu, ka tā veči Usmā ar zandartiem šad tad darīja, tajos laikos kad turp braukāju '03 - '06 gados. Tā lūk.
16.augusts 2012, 14:34 | links
 
Es domāju,ka visu var izkāst arī parastais makšķernieks lai cik lielā ūdenstilpne būtu.Lielā mērā tas ir atkarīgs no makšķernieku presinga uz konkrēto ūdenstilpni.Ja katrs patur atļauto normu zivju,manuprāt,tas ir pārāk daudz.
16.augusts 2012, 12:58 | links
 
Piekrītu, bet, manuprāt, tas lēnām sāk iet uz labo pusi- protams, vēl tāls ceļš ejams, bet ar laiku tas tiks sasniegts. Līdzīgi var salīdzināt ar ceļu satiksmes izaugsmi, teiksim, 10 gadu laikā- šoferi (ar izņēmumiem) ir kļuvuši laipnāki. Ticu, ka tas pats notiks ar makšķerniekiem.

Par Ālandu izkāšanu- vai tādas platības makšķerniekam vispār ir iespējams izkāst? Pieņemot, ka tiek izmantoti tradicionālie zivju ķeršanas paņēmieni? Varbūt tomēr vaina meklējama citur?
16.augusts 2012, 12:43 | links
 
Tā lai visiem uzsistu asini un parādītu, kādi lomi ir tur, kur noķertās zivis laiž atpakaļ, ieskatieties šajā mājas lapā!

http://www.petersfiske.nu/12-07-28-Fisken-nappar.php

Tur viss ir zviedru valodā, bet bildes un kg sapratīsiet. Es personīgi skatos un iegrimstu atmiņās par to reizi, kad pats biju uz tādu copi.
16.augusts 2012, 12:35 | links
 
To Tonis: Piekrītu par visiem 100%
16.augusts 2012, 12:10 | links
 
laba diskusija... bet pilnība piekrītu Tonim....
16.augusts 2012, 12:02 | links
 
Tas mums tāds 'nabadzības sindroms',ja nav nekā un ir iespēja pie kaut kā tikt ,tad vajag grābt pēc iespējas vairāk...Un ja jau esi samaksājis biku vairāk nekā parasti,tad gribas arī vairāk paņemt.Tas par Skandināvijas ūdeņu arājiem...
Skandināvijā iedzīvotāji saudzīgi izturas pret dabas resursiem,viņiem zivju vienmēr ir bijis daudz , tas viņiem ir pašsaprotami un varbūt arī tāpēc nav vēlme un vajadzība dzīvot pēc principa-'beri po boļše,kidai po daļše'....
15.augusts 2012, 22:22 | links
 
Fiskare.... šitā ir visur, kur nav kontroles.... paskaties tepat pie mums uz foto no albumiem...
vai Tu ar ģimeni vari apēst 5 līdakas svarā no 2-3 kg vienā reizē, es domāju ka nevari....
... tāpēc arī ir Zviedros, Somos tas likums - paņemt vari tik, cik vari vienā reizē apēst....
15.augusts 2012, 13:06 | links
 
Es varu pateikt, kāpēc neķērās - izslaktēts viss pa tīro. Mūsējie uz turieni gadus atpakaļ brauca ar mērķi piesist pilnu saldētavu ar ar līdaku, asaru u.c. zivju filejām. Neņēma jau vairs visu zivi, tikai pavirši nogrieza fileju un pārējo sameta atpakaļ jūrā. Un tā tas bija no gada uz gadu. Kā jums šķiet, vai jebkura ekosistēma pie tāda presinga nesāk šķobīties un iztukšoties?
Tur kur šāda veida slepkavošana netiek pieļauta, zivis ir - daudz un lielas. Es personīgi biju kādus gadus 7 atpakaļ Zviedrijā ar gidu izbraucis Stokholmas arhipelāgā uz līdakām. Pēc visas dienas vilkšanas man sāpēja rokas locītava, bet nevienu zivi mēs nepaņēmām. Tagad palasot gida mājaslapā par copes atskaitēm, es izlasu, ka viena vai divas zivis tiek paņemtas apēšanai. Līdz ar to ir arī rezultāts - vienā copes reizē no 20 - 40 līdakām ar vidējo svaru ap trīs kilogramiem. Ir par ko aizdomāties, vai ne?
15.augusts 2012, 12:24 | links
 
Mēģināts tika visur, i vēja pusē i aizvēja pusē, i pa akmeņiem i pa dziļumiem..... arī gar niedrām un pa līcīšiem..... rezultāts +/- vienāds....
bijām ja nemaldos ap Jāņiem
15.augusts 2012, 11:14 | links
 
Mēģiniet salu galos,gar almeņiem,vēja pusē...
14.augusts 2012, 21:16 | links
 
Biju pagājušo gad, bet uz pavasari (maijā)- godīgi sakot ļoti slikti saķērām, ja ņem vērā, ka katru dienu copējām ~8h, tad Latvijā rezultāts noteikti nebūtu sliktāks. Šogad gribas pamēģināt uz rudens copi- cerams, ka rezultāti būs labāki.

Jūs bijāt uz rudeni vai uz pavasari?
14.augusts 2012, 18:01 | links
 
Es biju 3 gadus atpakaļ..... līdakas paķērām, bija ar kāds smuks asars, ālants....
14.augusts 2012, 17:36 | links
 
esat tur bijuši ?
14.augusts 2012, 17:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager