Fīderi

Pabiju šodien pāris stundas Daugavā ar fīderi, rezultāts norm. trīs breki 3.6kg. Stipri palīdzēja feeder gum,bet nepalīdzēja Owner pavadas, trūkst nost pie āķa. Dēļ tā divi pamuka.

Trasts, 13.septembris 2014, 19:58


Kaut kā liekas labākas pavadiņas STROFT
13.septembris 2014, 20:00 | links
 
Biju otrdien un ceturtdien pēcpusdienu līdz vakaram nosēdēju pie Daugavas(Daugavpilī), bet nekā. Pirms nedēļas biju Jēkabpilī arī nekā, viena smuka "plauksta" i viss. Parasti jau saka, ka vietas izvēle ļoti ietekmē, bet nu tās vietas ir tādas, kur veči sēž. Galīgs lohs it kā neesmu, aizgāju uz vietējo veikalu, kur zinoši cilvēki ganās, izklāstīju savus pieņēmumus, man pateica "Ješčo ne berjot". Var man kads šito paskaidrot? Nedaudz apjuku, ko darīt - turpināt vilkties uz upi, jeb gaidīt,kad sāks sarasties grunteņotāju/fīderistu bari?
13.septembris 2014, 23:26 | links
 
Šodien nobeidzu fīderim otro posmu Competition feeder 120, diez vai var tādu dabūt vai labot. Stiprāk uzmetu un salūza kā skals. Kāts jau patika.
14.septembris 2014, 11:34 | links
 
Biju otrdien un ceturtdien pēcpusdienu līdz vakaram nosēdēju pie Daugavas(Daugavpilī), bet nekā. Pirms nedēļas biju Jēkabpilī arī nekā, viena smuka "plauksta" i viss. Parasti jau saka, ka vietas izvēle ļoti ietekmē, bet nu tās vietas ir tādas, kur veči sēž. Galīgs lohs it kā neesmu, aizgāju uz vietējo veikalu, kur zinoši cilvēki ganās, izklāstīju savus pieņēmumus, man pateica "Ješčo ne berjot". Var man kads šito paskaidrot? Nedaudz apjuku, ko darīt - turpināt vilkties uz upi, jeb gaidīt,kad sāks sarasties grunteņotāju/fīderistu bari?

eldorado, 13.septembris 2014, 23:26


Nu, vai ir versijas par tēmu??
14.septembris 2014, 21:49 | links
 
Biju otrdien un ceturtdien pēcpusdienu līdz vakaram nosēdēju pie Daugavas(Daugavpilī), bet nekā. Pirms nedēļas biju Jēkabpilī arī nekā, viena smuka "plauksta" i viss. Parasti jau saka, ka vietas izvēle ļoti ietekmē, bet nu tās vietas ir tādas, kur veči sēž. Galīgs lohs it kā neesmu, aizgāju uz vietējo veikalu, kur zinoši cilvēki ganās, izklāstīju savus pieņēmumus, man pateica "Ješčo ne berjot". Var man kads šito paskaidrot? Nedaudz apjuku, ko darīt - turpināt vilkties uz upi, jeb gaidīt,kad sāks sarasties grunteņotāju/fīderistu bari?

eldorado, 13.septembris 2014, 23:26

Nu, vai ir versijas par tēmu??

eldorado, 14.septembris 2014, 21:49



Kādas versijas tu vēlies sagaidīt? :) Zivis Daugavā netrūkst, kaut ko jau var noķert vienmēr. Tikai vajag piemeklēt "atslēdziņu", labas copes panākums slēpjās sikumos - kvalitatīva barība, punkta izvēle, pavadu garumi, diametri, āķu izvēle, ēsmas piemeklēšana u.t.t.
15.septembris 2014, 09:52 | links
 
Nu tā. Ir pienācis tas svinīgais brīdis, kad man jāizlemj, ko tīt fīderspolei virsū - pīto vai mono. Es tā saprotu, ka ir divas "nometnes"- vieni par pīto, otri par mono.
Cik saprotu pats, tad:
Pītā+ Nestiepjas(jūtība), nav "atmiņas", kalpo ilgāk;
Pītā- Neelastīga(jākompensē ar prasmīgu spoles regulēšanu, jeb jālieto visādi šoklīderi/fīgergumijas), cena(nu, te strīdīgs jautājums, vai 20eiriki vienreiz 2~3 gados, vai 3~5eiriki reizi gadā, laikam gaumes lieta tomēr).
Mono + Cena, elastība, vieglāk atšķetināt bārdu;
Mono- stiepjas(tipa mazāka jūtība straumē), ir "atmiņa".
Nu, tas tā apmēram. Tie, kam patīk monoaukla, kādu diametru liekat fīderim? Man interesē aukla smagam fīderim (150g), Daugavā mētāju pārsvarā 90~100g barotavas.
15.septembris 2014, 19:58 | links
 
Nju nezinu vecīt, es kā pārgāju uz pītajām, tā i nevelk uz mono atpakaļ, vienīgi kad ir mīnusi ārā un riņķi salst ciet, bet tā nju nepatīk mono vairs galīgi, i nelieku nekādas gumijas, nju spoli biku pieregulēju i viss, bet laikam katram savs, uz pīto redzi visu kas notiek.
15.septembris 2014, 20:11 | links
 
Nu tā. Ir pienācis tas svinīgais brīdis, kad man jāizlemj, ko tīt fīderspolei virsū - pīto vai mono. Es tā saprotu, ka ir divas "nometnes"- vieni par pīto, otri par mono.
...
eldorado, 15.septembris 2014, 19:58


Nu nav jau nekādu divu nometņu. :) Jo mono ir tikai priekš divām makšķernieku grupām, vieni - kas vēl līdz pītajai nav nonākuši, otri - sportisti ar savām sportiskajām "izvirtībām".
15.septembris 2014, 21:00 | links
 
vai ir kāds iemesls kāpēc kerot ar fideri neizmanto stativu un signalizatorus, bet skatās uz spici?
16.septembris 2014, 14:14 | links
 
Vadoties tikai pēc spices, iespējams krietni ātrāk noreaģēt un kvalitatīvi piecirst.
16.septembris 2014, 14:40 | links
 
vai ir kāds iemesls kāpēc kerot ar fideri neizmanto stativu un signalizatorus, bet skatās uz spici?

vasara, 16.septembris 2014, 14:14

Kautkur tas kāts jau jāpiestutē lai redzētu copi.
16.septembris 2014, 14:43 | links
 
vai ir kāds iemesls kāpēc kerot ar fideri neizmanto stativu un signalizatorus, bet skatās uz spici?

vasara, 16.septembris 2014, 14:14


Tādam nolūkam jau ir izdomāta klasiskā gruntene, fīderis tomēr ir aktīvākai copei, tā pat kā pludiņš.
16.septembris 2014, 16:12 | links
 
Fīdera spice ir pirmā,kas noreaģē uz copi,signalizators tikai tad, kad aukla virzās pa rullīti, ja copēs karpa,noteikti signalizēs, bet ,ja asarīts vai plicis,spice raustīsies, bet aukla pārāk minimāli, lai nostrādātu signalizators, ir pamēģināts!
17.septembris 2014, 08:29 | links
 
Sweiki! Kādas atsauksmes par CORMORAN Distance Feeder 3,60m 90g
15.oktobris 2014, 13:51 | links
 
Sveiki, vai Jelgavā kāds nopietni nodarbojas ar feederi
21.oktobris 2014, 09:05 | links
 
Šoruden Rīgas ūdeņos mēģinu piešauties pie fīdera. Pamatā copēju pličus un plaudīšus straumē. Neraugoties uz pavēso laiku, cope ir.
Taču joprojām nevaru atrast labu sistēmu savam fīderītim tekošā ūdenī: tagad ir 0,25 mono pamataukla un 0,17 pavadiņa, asimetriskā cilpa ar 60 g barotavu. Tipiskās problēmas: aizķeroties noraujas sistēma, barotavām pazūd dibens (3-reiz mēneša laikā), nereti sametas pavadiņa.
Laikam pāriešu uz resnāku pamatauklu, barotavām dibenu sāku siet ar stiepli. Par pavadiņu vēl neesmu skaidrībā - izskatās, ka resnākai pavadai arī no neredzamā fluorokarbona (0,21) ir mazāka piekrišana. Samazināju garumu, tā lai āķis ir tikai nedaudz zem barotavas, bet dažkārt vienalga sapinas.
14.novembris 2014, 18:19 | links
 
Ja tu copē straumē, tad noteikti vajag garāku pavadu, vismaz 50 cm, standarts - 70 cm, var mēģināt līdz metram (ļoti stipra straume). Nekādas asimetriskās cilpas nahren nav vajadzīgas, tās sen jau nesien arī pac Grabovskis. Piesien pie pamatauklas divnieku griezuli, pirms tā uzver tādu dūšīgāku karabīnīti. Pie karabīnes āķē barotavu, pie divnieka griezuļa sien pavadu. Vienkārši ērti un ātri. Un nekas nekad nepinas, tici man, es copēju straumē, kur 80 g barotavu rauj pa gaisu.
14.novembris 2014, 20:30 | links
 
Pērc gatavās pavadas un nemokies.
14.novembris 2014, 20:31 | links
 
Un tas dibens barotavām arī nav vajadzīgs, piemēram, lielākai daļai karpu barotavu tāda vispār nav. Ātrāk barība skalosies ārā un ātrāk zive pienāks klāt. Pārmet vismaz reizi desmit minūtēs, neguli! Met vienā točkā (pēc pirmās trāpītās reizes ieklipsē auklu spolē), un viss notiksies.
14.novembris 2014, 20:35 | links
 
sveicināti, esmu sācis fīdera gaitas un ir radusies problēma - ziemassvētkos salavecis atstiepa salmo elite braid 0,11 pīto auklu, bet šī pītā aukla ir tikai 91 metru gara, un paskatoties uz spoles kaseti sapratu, ka auklas ir KRIETNI par maz. Domāju uz kasetes tīt virsū monofīlo auklu, bet negribas riskēt ar to, ka kāds gabals auklas būs jāgriež nost ko darīt?
6.janvāris 2015, 19:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager