Fīderi

Sveiki veči,ir nolemts nomainīt zivju uzglabājamo metāla grozu,pret normālu 3m garu uzglabājamo tīklu,bet esmu dilēmas priekšā,ko lai ņem,anglijā ir noskatīti divi varianti,abi vienāda garuma(3m) un vairāk vai vai mazāk vienāda diametra,viens ir tāds tākā no smalka tīkla(ar maziem caurumiem),paredzēts visāda veida silverfish uzglabāšanai,otrs ir domāts karpām un materiāls nav vairs tīklveida,bet kautkāda soft micro mesh un niknāki riņķi,cena ir abiem identiski vienāda,pateicoties tam ka karpu keepnetam ir 30% atlaide,ko lai labāk pērk?Es itkā uz to karpu maisu skatos...

changalboy, 23.marts 2015, 19:21

Atkarīgs no tā, kādas zivis uzglabāsi.
Karpām derēs karpu tīkliņš, pārējām zivīm - silverfish.



null, 23.marts 2015, 23:56

Paldies!
Pasūtīju un Upsītis jau ved šurp.
Ja kādam interese ko iepirkt iekš tedcarter.co.uk tad dodat ziņu,es kàrtējo pasūtījumu veikšu pirms lieldienām,vnk man tur atvešana ir par brīvu un tāpēc kāds copmanis var piemesties klāt...
25.marts 2015, 11:29 | links
 
Kādu spoli ieteiktu paņemt priekš feedera ,ap 50 eur

edvinss, 23.marts 2015, 19:48



Tikai ne Salmo spoli, slikta prakse!? Labāk pameklē, kur ar atlaidēm, vai i-netā Shimano, kaut ar trīs gultņiem, ļoti labi un gadiem ilgi strādā, pītā arī nebrūk, fīderim neko labāku nevajag!
25.marts 2015, 23:28 | links
 
Iebrauc Purvciema tirdziņā un varbūt atradīsi, ja nē, tad pasūtīsi un pēc 5 dienām būs klāt.
26.marts 2015, 14:33 | links
 
Kur Rīgā varētu nopirkt Browning feeder gum?
28.marts 2015, 10:54 | links
 
Visdrīzāk, ka Salmo veikalos būs, bet ir jāzvana vai jājautā šeit esošajiem veikala pārstāvjiem. Es meklēju pirms pāris nedēļām, nebija nekur, bet nupat, nupat jau vajadzētu parādīties līdz ar jaunās sezonas precēm.
28.marts 2015, 12:04 | links
 
Paldies par info. Būs jāpagaida lai Salmo izliks vasaras preci.
28.marts 2015, 14:07 | links
 
Sveiki!
Lūdzu iesakiet tādu vidusmēra optimālo kātiņu iesācējam fīrdermakšķerēšanā. Cik saprotu tad universālākie būs 80-100 g kātiņi un garums atkarīgs no ūdens tilpnēm. Pamatā ir paticis makškerēt stāvošos ūdeņos, bet noteikti ka ir vēlme nākotnē papraktizēt arī lielajās upēs.
Pēc dažādajiem komentāriem un informācijas biju jau nosliecies uz Salmo Elite fīderīti, jo patīk arī smalkāki rīki un bauda ko process var sniegt, līdz ar to negribētos sākt ar primitīvākajiem rīkiem, ko gan daļā gad. atbalstu, lai saprastu kas ir tā nākamā klase un kādas ir atškirības. Bet šim konkrētajam modelim škiet ka nav pieejams 3,9 garums, kas man škistu optimālāks, nepatīk isāki kāti pēc būtibas..
Bušu pateicīgs par jebkādiem ieteikumiem.
29.marts 2015, 12:58 | links
 
Par garumu - neesmu drošs ka 3.9 ir optimāls. Lai viela pārdomām būtu - jo garāks kāts jo vairāk brīvas vietas iemetienam vajadzēs... Respektīvi krūmājos būs grūtāk kā ar īsāku. (Tik neaizej galējībās)
29.marts 2015, 13:14 | links
 
pofig krūmi, tik un tā meklē 3,9 vai 4,2 kātus. Turklāt ieteiktu ņemt ar testu līdz 120 vai pat 150 gramiem. St;āvošos ūdeņos būs par šerpu, bet ja gribēsi pamēģināt lielās upes, tad tā tik vien būs. Šopavasar Gaujkā man 100 gramīgo barotavu nepilnā mnūitē novilka gar krastu. Arī Lielupē pašā sākumā pēc ledus iziešanas, tomnēr labāk ka būtu vairāk par 100 gr.

Nekādus konkrētus fīderus neieteikšu, veikali ir pilni ar piedāvājumiem. Tas pats Elite ir labs, arī Diamonds nav ne vainas. Protams, Tournaments būs labāks, taču tur būs cita cena. Es tomēr skatītos Tournamentu.

Ir analogi arī citos veikalos, piemēram ēsmā, taču pašlaik tie katalogi ir švaki un nav skaidrs, kas ir un kas nav veikalos:) Vajag pavazāties pa veikaliem un paskatīties. Ja nedeg, es gaidītu kad atved vasaras preces, būs lielāka izvēle.


Mans sapnis ir Zemex Rampage 3,9, cita cenas kategorija, bet tas būtu štrunts, nav variantu kā uz Latviju to dabūt:(
29.marts 2015, 13:25 | links
 
Manuprāt, vispirms vajadzētu noskaidrot dažus jautājumus.
1. Kādos ūdeņos vairāk makšķerēsi - ezeros (dīķos) vai upēs? (par šo jau minēji - stāvoši ūdeņi).
2. Ja esi jau iepriekš fīderējis - cik smagas barotavas lieto *pārsvarā* un kāds ir bijis minimālais un maksimālais svars barotavām, ko esi lietojis?
3. Kādā attālumā no krasta (aptuveni) sanāk vairāk copēt? Cik tālu vari iemest pašlaik? Cik tālu gribētos iemest? :-)
4. Cik daudz esi gatavs iztērēt?
5. Cik daudz noteikti neesi gatavs tērēt? :-)
29.marts 2015, 19:18 | links
 
Par garumu - neesmu drošs ka 3.9 ir optimāls. Lai viela pārdomām būtu - jo garāks kāts jo vairāk brīvas vietas iemetienam vajadzēs... Respektīvi krūmājos būs grūtāk kā ar īsāku. (Tik neaizej galējībās)

Jurik, 29.marts 2015, 13:14


Domāju ka par garumu noteikti piekritīšu Mirtina ieteikumam un laikam tomēr koncentrēšos tieši uz 3,9 kā pirmajam vai vienam no 1iem kātiņiem . No krūmiem jau var piemeklēt arī brīvāku vietu parasti :)
29.marts 2015, 20:11 | links
 
pofig krūmi, tik un tā meklē 3,9 vai 4,2 kātus. Turklāt ieteiktu ņemt ar testu līdz 120 vai pat 150 gramiem. St;āvošos ūdeņos būs par šerpu, bet ja gribēsi pamēģināt lielās upes, tad tā tik vien būs. Šopavasar Gaujkā man 100 gramīgo barotavu nepilnā mnūitē novilka gar krastu. Arī Lielupē pašā sākumā pēc ledus iziešanas, tomnēr labāk ka būtu vairāk par 100 gr.

Nekādus konkrētus fīderus neieteikšu, veikali ir pilni ar piedāvājumiem. Tas pats Elite ir labs, arī Diamonds nav ne vainas. Protams, Tournaments būs labāks, taču tur būs cita cena. Es tomēr skatītos Tournamentu.

Ir analogi arī citos veikalos, piemēram ēsmā, taču pašlaik tie katalogi ir švaki un nav skaidrs, kas ir un kas nav veikalos:) Vajag pavazāties pa veikaliem un paskatīties. Ja nedeg, es gaidītu kad atved vasaras preces, būs lielāka izvēle.


Mans sapnis ir Zemex Rampage 3,9, cita cenas kategorija, bet tas būtu štrunts, nav variantu kā uz Latviju to dabūt:(

mirtins, 29.marts 2015, 13:25


Jā, par garumu piekrītu un domāju ka 3,9 būs visoptimālākais.
Par testu gan domāju ka 150 būs padaudz
Lai gan vietas, ko es izvēlētos diez vai būtu ar lielu straumi un cope pavasarī drīzāk būs rets izņēmumus, līdz ar to domāju ka tie 90/100 - 120 varētu būt lietderīgākais, ar domu ka kātiņš varētu kalpot arī citiem mēķiem (retu reizi jūrā, pavasarī uz vimbu vai tmldz). Neesmu gan droš vai esmu sapratis to testu nozīmi, max, vid un tmldz. Kā arī to kā jārēkina klāt barības svars barotavai. Kā papildus arguments būtu tas ka starp lietām ko makšķerējot diemžēl es neesmu spējis iemācīties un saprast nemaz ir tādas lietas kā ‘ūdens nolasīšana’, reljefs un tmldz līdz arī to priekš manis nav skaidrs priekš kam un kad jāmērķē copei 40/50 un vairāk metru attālumā.. līdz ar domāju ka ļoti reti izmantošu barotavas, svaru pat ap 100 gr.
Vai tad mūsdienās ir kādas problēmas ar sūtījumu piegādīem no jebkuras pasaules malas?
Jāastīzst lai gan pats esmu nodarbojies gan ar pārvadājumiem un vedis makšķerlietas citiem, kā arī esmu saistīts ar tehnoloģijām, pats neko copei tā arī neesmu saņēmies iegādāties caur netu :)
29.marts 2015, 20:18 | links
 
Manuprāt, vispirms vajadzētu noskaidrot dažus jautājumus.
1. Kādos ūdeņos vairāk makšķerēsi - ezeros (dīķos) vai upēs? (par šo jau minēji - stāvoši ūdeņi).
2. Ja esi jau iepriekš fīderējis - cik smagas barotavas lieto *pārsvarā* un kāds ir bijis minimālais un maksimālais svars barotavām, ko esi lietojis?
3. Kādā attālumā no krasta (aptuveni) sanāk vairāk copēt? Cik tālu vari iemest pašlaik? Cik tālu gribētos iemest? :-)
4. Cik daudz esi gatavs iztērēt?
5. Cik daudz noteikti neesi gatavs tērēt? :-)

null, 29.marts 2015, 19:18


#1 Pamatā stāvošos ūdeņos, bet noteikti ka turpmāk mēģināšu biežāk arī Lielupi un Daugavu, jo tās sanāk blakus dzīves vietai un uzturēšanās vietām.
#2 Citādi pieredzes fīderēšanā praktiski nav nekādas, pāris reizes ar gruntenīti pamēģināts , bet pludiņ makšķerīte bijusi tuvāka sirdij jau no bērnības 20 g.
#3 Parasti makšākerējis 5-20 m attālumā, nekad neesmu varējis sarast iemeslus kāpēc izvēlēties tālākas distances. Iespējams tas saistīts ar to ka tiešam nesaprotu tādas lietas kā ūdens tilpnes gultne un tās nozīme.. Diez vai arī vēlētos makšķerēt kkādā ļoti tālā distancē
#4 Fīder komplektam gribēju atvēlēt līdz 100-120 eur, par spoles un auklas izmaksām aptuveni ir skaidrs līdz ar to kātam palika aptuveni 50-70 naudiņas.
#5 Virs šis summas noteikti netēŗetu, jo rīkiem ar ko maksķerēju pamatā arī neesmu tērējis vairāk un uzskatu ka katram savs. Es sevi tomēr uzskatu par amatieri, kas tikai gribētu mācīties un nokļūt nakamajā līmenī
29.marts 2015, 20:22 | links
 
Paldies par komentāriem visiem!
29.marts 2015, 20:22 | links
 
Ja ir laiks un vēlēšanās tad ieteiktu iegriesties Rīgā Daugavgrīvas 112. Tas ir aiz Daugavgrīvas SALMO, vēl maķenīt Bolderājas virzienā.Tur ari ir sakarīgi fīderi par sakarīgām cenām.
29.marts 2015, 20:33 | links
 
...
#1 Pamatā stāvošos ūdeņos, bet noteikti ka turpmāk mēģināšu biežāk arī Lielupi un Daugavu, jo tās sanāk blakus dzīves vietai un uzturēšanās vietām.
#2 Citādi pieredzes fīderēšanā praktiski nav nekādas, pāris reizes ar gruntenīti pamēģināts , bet pludiņ makšķerīte bijusi tuvāka sirdij jau no bērnības 20 g.
#3 Parasti makšākerējis 5-20 m attālumā, nekad neesmu varējis sarast iemeslus kāpēc izvēlēties tālākas distances. Iespējams tas saistīts ar to ka tiešam nesaprotu tādas lietas kā ūdens tilpnes gultne un tās nozīme.. Diez vai arī vēlētos makšķerēt kkādā ļoti tālā distancē
#4 Fīder komplektam gribēju atvēlēt līdz 100-120 eur, par spoles un auklas izmaksām aptuveni ir skaidrs līdz ar to kātam palika aptuveni 50-70 naudiņas.
#5 Virs šis summas noteikti netēŗetu, jo rīkiem ar ko maksķerēju pamatā arī neesmu tērējis vairāk un uzskatu ka katram savs. Es sevi tomēr uzskatu par amatieri, kas tikai gribētu mācīties un nokļūt nakamajā līmenī

rpl2015, 29.marts 2015, 20:22


Budžet klases kāts (vēlams no pēc iespējas augstāka plaukta), 3,6m/70-90g. Būs patīkamāka copēšana, ja vien jau šo pavasari neplāno doties vimbās. Tā kā tas būs pirmais kāts, tad konkrētam modelim un ražotājam nav nozīmes. Pašam jāpabraukā pa veikaliem un jāpatausta un tad jau izejot no tā kurš labāk ieguļ rokā un patīk arī iegādāties.
29.marts 2015, 21:32 | links
 
...
#1 Pamatā stāvošos ūdeņos, bet noteikti ka turpmāk mēģināšu biežāk arī Lielupi un Daugavu, jo tās sanāk blakus dzīves vietai un uzturēšanās vietām.
#2 Citādi pieredzes fīderēšanā praktiski nav nekādas, pāris reizes ar gruntenīti pamēģināts , bet pludiņ makšķerīte bijusi tuvāka sirdij jau no bērnības 20 g.
#3 Parasti makšākerējis 5-20 m attālumā, nekad neesmu varējis sarast iemeslus kāpēc izvēlēties tālākas distances. Iespējams tas saistīts ar to ka tiešam nesaprotu tādas lietas kā ūdens tilpnes gultne un tās nozīme.. Diez vai arī vēlētos makšķerēt kkādā ļoti tālā distancē
#4 Fīder komplektam gribēju atvēlēt līdz 100-120 eur, par spoles un auklas izmaksām aptuveni ir skaidrs līdz ar to kātam palika aptuveni 50-70 naudiņas.
#5 Virs šis summas noteikti netēŗetu, jo rīkiem ar ko maksķerēju pamatā arī neesmu tērējis vairāk un uzskatu ka katram savs. Es sevi tomēr uzskatu par amatieri, kas tikai gribētu mācīties un nokļūt nakamajā līmenī

rpl2015, 29.marts 2015, 20:22

Budžet klases kāts (vēlams no pēc iespējas augstāka plaukta), 3,6m/70-90g. Būs patīkamāka copēšana, ja vien jau šo pavasari neplāno doties vimbās. Tā kā tas būs pirmais kāts, tad konkrētam modelim un ražotājam nav nozīmes. Pašam jāpabraukā pa veikaliem un jāpatausta un tad jau izejot no tā kurš labāk ieguļ rokā un patīk arī iegādāties.

Jaaniss, 29.marts 2015, 21:32

Es tagad braucu ar 90g fīderi uz Lielupi, vairāk pa 50 g barotavu nevajag.
29.marts 2015, 22:08 | links
 
Pagājušajā gadā arī nolēmu iegādāties pīderkomplektu- visu nepieciešamo pamatam iegādājos olvija pen bodē. Neko daudz neiztērējos, aptuveni 120 naudas. Neesmu profs un arī nečīkstu, ka kāds no iepirktajiem štrumiem nestrādātu vai arī strādātu, bet švaki. Zivis ņem un viss ir kārtībā. Esot svētdienas copmanim- nevaru saprast prekš kam ir nepieciešama dārgu pīdermakšķeres komponenšu iegāde.
29.marts 2015, 22:54 | links
 
Būs grūti atrast labu kātu, kas derēs gan Lielupei, gan Daugavai. Es skatītos uz kātiem ar testu no 70..80g līdz 90, nu maksimums 100g, un brauktu uz Lielupi :-) Man liekas, ka arī 3.60m garums būs OK. Ar īsāku kātu būs ērtāk strādāt - ne tikai dēļ krūmiem vai krasta nogāzes aiz muguras, bet arī šaurākās vietiņās starp niedrēm. Tīri subjektīvi man liekas, ka 3.60m garumā būs arī vairāk, no kā izvēlēties veikalā.
Par testiem un barotavām runājot, es vienmēr esmu orientējies uz to, ka uz kāta rakstīts maksimālais *kopējais* svars, kam šis kāts paredzēts pēc ražotāja domām. Kopējais svars nozīmē visu, ko makšķernieks met ūdenī - barotavu, barību, ēsmu, neuzmanīgi aiz muguras pienākušā kompanjona cepuri ;-)
Par konkrētiem ražotājiem nav vērts sevišķi satraukties. Ja nekļūdos, tavs noskatītais kāts ir Salmo Elite Target 90. Tas derēs. Bet pirms pērc šo kātu, noteikti atlicini laiku un aizbrauc gan uz Salmo, gan Milo, gan Ēsmas veikalu, izstāsti savu vajadzību pārdevējam, apčamdi vairākus kātus un tad atgriezies uz to veikalu, kurā ir tas kāts, kas visvairāk iegūlies rokā :-)
29.marts 2015, 23:22 | links
 
To rpl2015

Manuprāt visuniversālākais būs fīderis ar garumu 3,90 un testu līdz 150gr. Fīderim komplektā nāks vel divas spicītes ar mazākiem testiem, kuras varēs izmantot vietās, kur nav vajadzīgas smagas barotavas. Meklē noteikti karbona fīderi. Tas būs viegls un izturīgs. Laba cena un kvalitāte varētu būt Konger ražotiem fīderiem.
30.marts 2015, 10:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager