Fīderi

Asimetriskās cilpas metode,pasternoster sistēma vai ar plastmasas trubiņu sistēma.
10.jūlijs 2016, 18:22 | links
 
Sveiks!!!
Tākā fīderis paliek aizvien populārāks,tad man arī ir doma tam pievērsties,bet no tā visa ir diezgan tumša bilde.
Cerams, ka varēs šeit kāds izpalīdzēt.Būtu ļoti priecīgs ja kāds varētu izskaidrot,izstāstit,parādīt fīderu sistēmas,kā viņas pareizi siet un kas vispār viņām ir vajadzīgs.
Man kā iesācējam pietiktu ar pašu vienkāršāko sistēmas veidu.
Paldies!!!

kaasis1985, 10.jūlijs 2016, 15:52


Nu nekas vienkāršāks par "lenķa trubiņu" (vells viņ zin kā to pareizi sauc) nav izdomāts. Vienkārši uzvelc uz pamatuaklas, piekar barotavu, priekšā pavada un griezulis. Nav pati jūtīgākā un advancētākā sistēma, bet iesācējam pilnīgi OK. Vai arī nopērc jau gatavu sistēmu, ļoti labas taisa ukraiņu "Profmontaž" uz visādiem variantiem.
"Trubiņas sistēma" izskatās tā:

10.jūlijs 2016, 22:11 | links
 
Sveiks!!!
Tākā fīderis paliek aizvien populārāks,tad man arī ir doma tam pievērsties,bet no tā visa ir diezgan tumša bilde.
Cerams, ka varēs šeit kāds izpalīdzēt.Būtu ļoti priecīgs ja kāds varētu izskaidrot,izstāstit,parādīt fīderu sistēmas,kā viņas pareizi siet un kas vispār viņām ir vajadzīgs.
Man kā iesācējam pietiktu ar pašu vienkāršāko sistēmas veidu.
Paldies!!!

kaasis1985, 10.jūlijs 2016, 15:52

Nu nekas vienkāršāks par "lenķa trubiņu" (vells viņ zin kā to pareizi sauc) nav izdomāts. Vienkārši uzvelc uz pamatuaklas, piekar barotavu, priekšā pavada un griezulis. Nav pati jūtīgākā un advancētākā sistēma, bet iesācējam pilnīgi OK. Vai arī nopērc jau gatavu sistēmu, ļoti labas taisa ukraiņu "Profmontaž" uz visādiem variantiem.
"Trubiņas sistēma" izskatās tā:



JIG.LV, 10.jūlijs 2016, 22:11


NU nav pats labakais Trubiņas sistēma.... Labak mono aukla 0,30mm.... Nav jateret naudu Trubiņas sistēma...
10.jūlijs 2016, 22:49 | links
 
Sveiki,fīderspeciālisti!!
Tā kā gribēju uzsākt fīdermakšķerēšanas gaitas,un tā kā septembrī atgriezīšos mācību sakarā Ogrē,kur arī copēšu(Ogres upes lejtece,Daugava),sanāks copēt pa vakara stundām no kādiem 16:00,nu kā jau pēc skolas izvēdināt galvu,tad gribu sev tādu fīdera iesācēja komplektu nopirkt.Kāds varētu ieteikt to ?Nav tā ,ka no fīdera lietām pilnībā neko nezinu,jo zinu,ka ar testu līdz 100-120 g būs labs un sistēmas bišku arī esmu pasējis,skatoties no interneta.Nu tā,domāju tādu fīderkātu cenā līdz 60 eiro.Bet neesmu īsti pārliecināts,kādu fiderkātu ņemt.Tad varbūt kāds no pieredzes varētu man ieteikt komplektiņu copei šajās vietās?
1.augusts 2016, 10:00 | links
 
Ellē tās trubiņas! Piekrītu Roginkis.lv.
1.augusts 2016, 14:54 | links
 
Vai kāds ir fīderējis ar Robinson fīderiem?
Man šobrīd lietojas kaut kāds ķīniets zhibo bravo II 3.6m līdz 150testā. Tur, kur Daugavā visbiežāk sēžu, man sāk prasīties kaut kas jaudīgāks, lai 120-150gr+barība turas, kur vajag. Dēpilī vienā veikalā ieraudzīju Robinson(modelis laikam dynacore bija)- 3.9m 60-180g testā, 40+eināri. Turpat patirināju, bet no vienkāršas paturēšanas rokā nekas daudz skaidrāks nekļūst. Vai kāds var kaut ko pakomentēt no pieredzes par šo fīderi? Kā viņš uzvedas kaujas apstākļos? Mešanas rādītāji, jūtīgums uttt??
Jeb gaidīt pavasara pievedumus veikalos? Līdz pavasarim nogaidīt dikti smagi :))
6.septembris 2016, 02:36 | links
 
Vai kāds ir fīderējis ar Robinson fīderiem?
Man šobrīd lietojas kaut kāds ķīniets zhibo bravo II 3.6m līdz 150testā. Tur, kur Daugavā visbiežāk sēžu, man sāk prasīties kaut kas jaudīgāks, lai 120-150gr+barība turas, kur vajag. Dēpilī vienā veikalā ieraudzīju Robinson(modelis laikam dynacore bija)- 3.9m 60-180g testā, 40+eināri. Turpat patirināju, bet no vienkāršas paturēšanas rokā nekas daudz skaidrāks nekļūst. Vai kāds var kaut ko pakomentēt no pieredzes par šo fīderi? Kā viņš uzvedas kaujas apstākļos? Mešanas rādītāji, jūtīgums uttt??
Jeb gaidīt pavasara pievedumus veikalos? Līdz pavasarim nogaidīt dikti smagi :))

eldorado, 6.septembris 2016, 02:36

Pats vakar nopirku Robinsoon Red Star ar testu 40-120 g ar Mitchel Avocet 4000 spoli.Es tikai sāku iepazīt fīderi,jau lielas neveiksmes cietu,1 barotavu pazaudēju Daugavā pie Ogres vakar.Man tik nav ne jausmas kādu barotavu likt pēc svara,liku 98 g ,metu ar barību to,likās bail,ka tik kāts neiztur to lielo slodzi,pie tam arī metiens jāizdara spēcīgs,ā vēl par Daugavu tajā vietā-tur ir ļoti strauji aiziet uz dziļumu,jau 7 m no krasta jau iet uz pamatīgu dziļumu nutā līdz 6 m dziļumā,kur man meklēt brekšus šādos apstAkļos,a gribās jau to breksi Daugavā noķerrt?Bet par šo kātu no manas puses negaidi kautkādas atsauksmes,jo esmu tikai pašā fīderēšanas sākumā,vienīgais spice šim vismaz diezgan lokana,labi parādītu copīti.:)
6.septembris 2016, 08:41 | links
 
16, 02:36
Pats vakar nopirku Robinsoon Red Star ar testu 40-120 g ar Mitchel Avocet 4000 spoli.Es tikai sāku iepazīt fīderi,jau lielas neveiksmes cietu,1 barotavu pazaudēju Daugavā pie Ogres vakar.Man tik nav ne jausmas kādu barotavu likt pēc svara,liku 98 g ,metu ar barību to,likās bail,ka tik kāts neiztur to lielo slodzi,pie tam arī metiens jāizdara spēcīgs,ā vēl par Daugavu tajā vietā-tur ir ļoti strauji aiziet uz dziļumu,jau 7 m no krasta jau iet uz pamatīgu dziļumu nutā līdz 6 m dziļumā,kur man meklēt brekšus šādos apstAkļos,a gribās jau to breksi Daugavā noķerrt?Bet par šo kātu no manas puses negaidi kautkādas atsauksmes,jo esmu tikai pašā fīderēšanas sākumā,vienīgais spice šim vismaz diezgan lokana,labi parādītu copīti.:)

martinsgrinb, 6.septembris 2016, 08:41[/quote]
Pēc manas pieredzes, Daugavā pietiek ar 50 gr. barotavu, var viegli aizmest uz kādiem 40 m.
Pamēģini atrast kaādu kanti, vai nu pāaugstinājumu kas stipri izceļas no parēja reljefa un tad tik baro to vietu, gan breksis atnāks. Bet pedējā laikā breksis nav tik atsaucīgs, kā tas bija mēnesi atpakaļ, tātad ir daudz jābaro un jāgaida vakara krēslu, kaut kur ap 8 vakara parasti sakas cope.
6.septembris 2016, 08:50 | links
 
Ieteiktu tomēr pameklēt citu vietu, kur var komfortabli lietot 50-60gr barotavas, Daugavā tādas var atrast.
Es arī mocījos pirms pirkt pirmo fīderi - kādu testu izvēlēties. Izrādījās, ka 90gr ir vislabākais - daudz patīkamāk lietot (salīdzinot ar smagākiem) un tests ir pietiekams. Man ir arī ar testu 150gr, to es lietoju vimbām un butēm.
6.septembris 2016, 09:20 | links
 
Es tev ar Eldorado ietektu pameklēt vietas kur nava nepieciešamas tās 120gr+ barotavas. Stipri zūd tomēr tā kaifošana ar tādu jaudu & tādu smagumu braukājot šurpu turpu.
Nē nu ja nu vienīgais tur ir baigi baigi labi kā nekur, tad gan jā. :)

o.
6.septembris 2016, 10:10 | links
 
eldorado, 6.septembris 2016, 02:36
Pats vakar nopirku Robinsoon Red Star ar testu 40-120 g ar Mitchel Avocet 4000 spoli.Es tikai sāku iepazīt fīderi,jau lielas neveiksmes cietu,1 barotavu pazaudēju Daugavā pie Ogres vakar.Man tik nav ne jausmas kādu barotavu likt pēc svara,liku 98 g ,metu ar barību to,likās bail,ka tik kāts neiztur to lielo slodzi,pie tam arī metiens jāizdara spēcīgs,ā vēl par Daugavu tajā vietā-tur ir ļoti strauji aiziet uz dziļumu,jau 7 m no krasta jau iet uz pamatīgu dziļumu nutā līdz 6 m dziļumā,kur man meklēt brekšus šādos apstAkļos,a gribās jau to breksi Daugavā noķerrt?Bet par šo kātu no manas puses negaidi kautkādas atsauksmes,jo esmu tikai pašā fīderēšanas sākumā,vienīgais spice šim vismaz diezgan lokana,labi parādītu copīti.:)

martinsgrinb, 6.septembris 2016, 08:41[/quote]

Šis video bija/ir tīri pamācošs Daugavas copei:
https://www.youtube.com/watch?v=yaIOy8Spm3o
6.septembris 2016, 19:16 | links
 
jā, otiņ, par to kaifa zudumu, ir tāds moments- ja uzrodas padla ausleja, kura momentā uzsēžas un gribi negribi ir jāvelk ārā, jo nekas cits tak vairs nevar paņemt, jo tā siļķe tur jau tup virsū- līdz ar to barība neizlādējas kā un kur vajag+tāda ausleju tipa biežā pārmešana ar 100+ barotavām ir, maigi izsakoties, neiepriecinoša... Kā ar ložmetēju pa žvirbuļiem.
7.septembris 2016, 21:36 | links
 
eldorado, 6.septembris 2016, 02:36
Pats vakar nopirku Robinsoon Red Star ar testu 40-120 g ar Mitchel Avocet 4000 spoli.Es tikai sāku iepazīt fīderi,jau lielas neveiksmes cietu,1 barotavu pazaudēju Daugavā pie Ogres vakar.Man tik nav ne jausmas kādu barotavu likt pēc svara,liku 98 g ,metu ar barību to,likās bail,ka tik kāts neiztur to lielo slodzi,pie tam arī metiens jāizdara spēcīgs,ā vēl par Daugavu tajā vietā-tur ir ļoti strauji aiziet uz dziļumu,jau 7 m no krasta jau iet uz pamatīgu dziļumu nutā līdz 6 m dziļumā,kur man meklēt brekšus šādos apstAkļos,a gribās jau to breksi Daugavā noķerrt?Bet par šo kātu no manas puses negaidi kautkādas atsauksmes,jo esmu tikai pašā fīderēšanas sākumā,vienīgais spice šim vismaz diezgan lokana,labi parādītu copīti.:)

martinsgrinb, 6.septembris 2016, 08:41


Šis video bija/ir tīri pamācošs Daugavas copei:
https://www.youtube.com/watch?v=yaIOy8Spm3o

onkyo, 6.septembris 2016, 19:16[/quote]
Paldies
7.septembris 2016, 21:48 | links
 
Vakar biju otro reizi mūžā fīderēt Daugavā pie Ogres-sagatavoju sistēmu(pasternoster),sākumā kādas padsmit barotavas ielaidu un iztukšoju .Barība man bija Salmo Breksis,kurai pieliku daudz zemes,kuru turpat uz saliņas atradu, apmēram 1:1,5 attiecībā barība pret zemi.Iebarojamais jau bija iekrāsojies melns,bet smaržīgs un barības krikumi arī bija labi saskatāmi,beigās tomēr sapratu,ka iebarojamā ir pa daudz,tāpēc visu pārpalikumu sametu upē,jā jo priekš 2-3 stundu copes 1 kg barība+zeme jau ir pa daudz.Citreiz gatavošu mazāk,jo arī nevajag izviest par velti naudu.Bet ja runā par pašu copi (vakar jau tā nopietni visai šai lietai piegāju),tad man ļoti patīk,tiku arī pie diviem breksēniem (lielākais ap 300 g).Bija tā-sākumā redzu kaut kas jau spicīti patirina,tad pauze 10 s un atkal bišku patirinu,domāju,ka jāpiecērt,bet nu galīgi nesapratu ,vai kaut kas ir galā,bet ,pievelkot tuvāk,redzēju,ka ir sīciņš sīciņš breksēns.Kas man toreiz bija-copēja tā kādus 5 metienus pēc kārtas,un izmērs ar katru zivi arī pieauga.T.i,kopā 5 copes,3 realizētas,2 breksīšus paņēmu.Bet man ļoti patika,tad dzirdējuka baigi skaļā mūzika nāk ar vien tuvāk,tad arī redzu-beauc viens kuteris pa Daugavas vidu un aizmugurē viens ar ūdensdēli,bāc,sacēla nu gan pamatīgus viļņus,pēc tam brauca atpakaļ un atkal baigie viļņi,un mūzika arī ļoti skaļa,gan jau no pilsētas normāli dzirdama.Bet ,ja runā par fīdercopi-mani tā aizrāva (tā zivs spicītes tirināšana),ļoti forši,interesanti,rīt atkal eju pēc skolas.Par ēsmu izmantoju burgeru-uz viena āķa kādi 2-3 baltie kāpuri+slieka.Vienīgais,kas traucēja bija zāļu josla metri 10-12 no krasta,kur dziļums pie 2 m,bet nu plastmasa barotavu vairumā gadījumu pāri dabūju labi,izvilkšanas laikā kātu turot pilnīgi vertikāli,lai barotava labāk uzpeldētu.Cope forša:)):)):)):)Jaunais fīderis Robinsoon Red Star 40-120 g ar Mitchell Avocet 4000 spoli.Ne asakas!
7.septembris 2016, 22:14 | links
 
Pamatā izmantoju 50-70 g barotavas
7.septembris 2016, 22:48 | links
 
Vakar biju otro reizi mūžā fīderēt Daugavā pie Ogres-sagatavoju sistēmu(pasternoster),sākumā kādas padsmit barotavas ielaidu un iztukšoju .Barība man bija Salmo Breksis,kurai pieliku daudz zemes,kuru turpat uz saliņas atradu, apmēram 1:1,5 attiecībā barība pret zemi.Iebarojamais jau bija iekrāsojies melns,bet smaržīgs un barības krikumi arī bija labi saskatāmi,beigās tomēr sapratu,ka iebarojamā ir pa daudz,tāpēc visu pārpalikumu sametu upē,jā jo priekš 2-3 stundu copes 1 kg barība+zeme jau ir pa daudz.Citreiz gatavošu mazāk,jo arī nevajag izviest par velti naudu.Bet ja runā par pašu copi (vakar jau tā nopietni visai šai lietai piegāju),tad man ļoti patīk,tiku arī pie diviem breksēniem (lielākais ap 300 g).Bija tā-sākumā redzu kaut kas jau spicīti patirina,tad pauze 10 s un atkal bišku patirinu,domāju,ka jāpiecērt,bet nu galīgi nesapratu ,vai kaut kas ir galā,bet ,pievelkot tuvāk,redzēju,ka ir sīciņš sīciņš breksēns.Kas man toreiz bija-copēja tā kādus 5 metienus pēc kārtas,un izmērs ar katru zivi arī pieauga.T.i,kopā 5 copes,3 realizētas,2 breksīšus paņēmu.Bet man ļoti patika,tad dzirdējuka baigi skaļā mūzika nāk ar vien tuvāk,tad arī redzu-beauc viens kuteris pa Daugavas vidu un aizmugurē viens ar ūdensdēli,bāc,sacēla nu gan pamatīgus viļņus,pēc tam brauca atpakaļ un atkal baigie viļņi,un mūzika arī ļoti skaļa,gan jau no pilsētas normāli dzirdama.Bet ,ja runā par fīdercopi-mani tā aizrāva (tā zivs spicītes tirināšana),ļoti forši,interesanti,rīt atkal eju pēc skolas.Par ēsmu izmantoju burgeru-uz viena āķa kādi 2-3 baltie kāpuri+slieka.Vienīgais,kas traucēja bija zāļu josla metri 10-12 no krasta,kur dziļums pie 2 m,bet nu plastmasa barotavu vairumā gadījumu pāri dabūju labi,izvilkšanas laikā kātu turot pilnīgi vertikāli,lai barotava labāk uzpeldētu.Cope forša:)):)):)):)Jaunais fīderis Robinsoon Red Star 40-120 g ar Mitchell Avocet 4000 spoli.Ne asakas!

martinsgrinb, 7.septembris 2016, 22:14


Ir tādas barotavas ar tādiem kā spārniņiem. Ļoti efektīgi nāk augšā. Cenšos tik tādas izmantot. Arvien retāk sanāk pakāst barotavas. Tā arī neesmu lietojis, bet laba štelle sākuma iebarošanai ir speciālas, lielas barotavas. Piekabini tādu, sabaro un tad kabini savu iecienīto.
Ā, un vēl manā dzīvē viss krasi mainījās, kad sāku klipsēt auklu. Lai daudz maz vienā attālumā iemetieni sanāktu.
8.septembris 2016, 00:32 | links
 
Un nepažēlo sliekas, un kāpurus. Pievieno paikai. Sliekas sagraizi gabaliņos, kāpurus tāpat pieber. Uz āķa liec kāpurus no iebarojamā. Tad tie vairs nav smirdīgi bet smuki smaržojoši.
Pārpalikušo paiku nemet upē, bet mājās ieliec ledusskapī. Ja uz copi neej nākamajā dienā, tad saldētavā.
8.septembris 2016, 00:39 | links
 
Un nepažēlo sliekas, un kāpurus. Pievieno paikai. Sliekas sagraizi gabaliņos, kāpurus tāpat pieber. Uz āķa liec kāpurus no iebarojamā. Tad tie vairs nav smirdīgi bet smuki smaržojoši.
Pārpalikušo paiku nemet upē, bet mājās ieliec ledusskapī. Ja uz copi neej nākamajā dienā, tad saldētavā.

Slinkais, 8.septembris 2016, 00:39

Skaidrs,paldies!
8.septembris 2016, 08:03 | links
 
labaak atlikušo paiku met ūdenī un baro zivis, neiesaku likt ledus skapī, tikai baltos nenosmacē ar barību , daudz neber virsū!
8.septembris 2016, 09:12 | links
 
Paldies par padomiem,mēģināšu kā savādāk.
8.septembris 2016, 11:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager