Kādas zivis laist dīķī?

... runāts par šo tēmu gana daudz, bet vata kāds klausa !
N-tās reizes teikts nesasteidz,,,bet nē, vajag tak to zivi ( dajebkādu ) tai dīķī :)
....nevajag ne balto ne dzelteno karūsu,,,lai dīķis *nomierinās* gadus - piecus....un tad tur var ielaist...i līni,,,i kādu karpu,,,i samu pārīti !

karūsas ir rīmas,,,nē nu smuki jau ir,,,tā vakarā, pieej pie dīķa, iemet batonu,,,un tur, viņas, tās karūsas, kā piranjas....pāris minūtēs to kukuli notiesā :)
16.maijs 2015, 17:01 | links
 
Sveiki! Kāds varētu pastāstīt kādi plusi un mīnusi ir zeltainajām karūsām salīdzinājumā ar sudrabkarūsām? Īpaši interesē augšanas ātrums un spēja seklā dīķī pārziemot!

ivars02, 16.maijs 2015, 14:14



Pārziemo vienādi bet sudraba aug ātrāk.
16.maijs 2015, 14:20 | links
 
Sveiki! Kāds varētu pastāstīt kādi plusi un mīnusi ir zeltainajām karūsām salīdzinājumā ar sudrabkarūsām? Īpaši interesē augšanas ātrums un spēja seklā dīķī pārziemot!
16.maijs 2015, 14:14 | links
 
Vai tā ir ka Ķeguma foreles aug ātrāk nekā Braslas, vai tik man tā liekas? Ķeguma man izauga pa gadu 900 gr Braslas jau trešo gadu vel nau tik lielas.
31.janvāris 2015, 17:23 | links
 
karpu var lini ari foreli ne jo tev ūdens pa siltu - vel ka klajā vieta tā tad ēnas nebūs
karūsu nekādā gadījuma viņa ka rotāns nezāle "D
pēc tam netiksi vaļa

labāk tiešam Līnis Karpa baltais amūrs :)
30.janvāris 2015, 20:59 | links
 
Domāju, ka sliekas varētu būt pat ļoti OK. Kā pamatbarība nez vai (apjomi), bet kā piedeva varētu derēt.
Pālijām vajadzēs aukstu un skābekļa bagātu ūdeni. Iesaku vasaras karstumā (ja šogad tādu maz sagaidīsi) pamērīt ūdens temperatūru un skābekļa saturu un salīdzināt šos datus ar ieteicamajiem šo zivju audzēšanai, no tā tad varēsi arī izprast, cik reāli tā lieta.

http://fario.lv/ bija raksts par pālijām. Palasi.
19.jūnijs 2014, 16:29 | links
 
http://www.la.lv/palijas-makskernieka-sapnis-2/

Vairāk pagūglgējot uzgāju šādu materiālu. Tur iesaka audzēt kaut kādus palliju hibrīdus un neko citu mālainajā dziļajā dīķi. Un tieši tiek pieminēta barošana ar kalifornijas sliekām.

Idejas?

jbrake, 19.jūnijs 2014, 01:59


A pa ko ne, baro vesels, pēc gada, vai diviem, padalies ar info.
Man kalifornijas sliekas nav, baroju ar Straumes zivju barību, esmu par slinku lai mēslotu dīķi un audzētu planktonus zivīm.
Karpas aug neslikti. Arī līdakām ir ko dar īt.
19.jūnijs 2014, 15:39 | links
 
http://www.la.lv/palijas-makskernieka-sapnis-2/

Vairāk pagūglgējot uzgāju šādu materiālu. Tur iesaka audzēt kaut kādus palliju hibrīdus un neko citu mālainajā dziļajā dīķi. Un tieši tiek pieminēta barošana ar kalifornijas sliekām.

Idejas?
19.jūnijs 2014, 01:59 | links
 
Uzdošu jautājumu, kuram nekur nevaru rakst atbildi.

Ir svaigi izrakts dīķis. Varētu būt kādi 40x20x2-4m. Māls. Ir daudz pazemes strautiņu. Dīkis strauji pildās ar ūdeni. Bet ne par to.

Sanāk bieži un daudz pļaut zāli. Ir ļoti daudz komposta. Ir doma zivju barošanai pavairot kalifornijas sliekas. Viņas ļoti vairojas un ir ļoti bagātīgas ar proteīniem u.c. vielām. Ko sakat par šādu ideju? Barošanas formu nezinu. Vai nu mest pa saujiņai iekšā vai kaltēt. Bet nu pati doma barot ar kalifornijas sliekām nav pārāk debīla? Paralēki varētu arī kādu kviesi iedot. Zivis droši vien būs līņi un karpas. Varbūt kādu foreli pamēģinās.
19.jūnijs 2014, 01:51 | links
 
Ja taisāties mēslot dīķi ar kūtsmēsliem/minerālmēsliem, tad būtu vēlams paredzēt ka zivis ari kakā un rodas dūņas, jo intensīvāk barosiet/mēslosiet jo dūņas vairāk.
Intensīvi mēslojot dūņu slānis var veidoties ap 100 un vairāk mm gadā. Dīķis var strauji aizaugt.

Mēslotam dīķim jābūt nolaižamam un iztīrāmam, dūņas izmantojot lauku mēslošanai vai kur citur. Tā var iegūt lielisku bioloģisko ciklu, kurā lauku mēslojums nav jāpērk.
24.aprīlis 2014, 22:19 | links
 
Hotentot!

Svaigam dīķim ir tā burvība,ka nav daudz zāļu.Ja vēl ūdenī tiek kāds izšķidis minerālis no zemes mātes krājumiem,tad super.Saule un daba dara savu,bet pieņemt to kā aksiomu nu nevar..
Visu izsaka zivju blīvums dīķi!Arī ēdnīcā visi vienlaikus nepaēdīs...pavārs Dīķis nespēj visiem sacept pankūkas.
Jo-dīķis spēj pats pieaudzēt tikai tos nelaimīgos 120 kg uz ha gadā.Jo vairāk zivju,jo mazāk aug:vai arī izdali tos kg uz visām zivīm.Protams,var sakrist daži faktori par labu tavam gadījumam,un tie vairāki,āpēc cipars vidēji Latvijas ūdenskrātuvē!Tāpat kā vidējā alga Latvijā-neviens nesaņem,bet valdība saka',ka tā esot...
24.aprīlis 2014, 21:45 | links
 
Interesanti gan,ko gan zivs var atrast gadu vecā zivju dīķi?Tās dažas dafnijas?Cik var ''uzturēt'' 0,5 ha liels dīķis?Tad,ja tas ir apaudzis ar zāli,nostabilizējusies dīķa ekosistēma,tad gadā var uzturēt 120 kg zivju! viņam ir 0,5,tātad60 kg,bet viņamir jau 55 kg ielaisti.Kā tās zivis atradīs ēdamo augšanai?
Tās var vienīgi eksistēt...
Tāpēc jau karūsu dīķi ir pilni ar mazām zivtiņām,kuras ne velna neaug lielākas...
Barība nemaz tik dārga nav,paskaties cenas.Toties tā ir pilvērtīga.ar proteīnu.Graudi dod tikai ogļhidrātus.Vecā dīķi vari dot graudus,pārējo atradīs pašas.
Graudus vajag 6-7 kg vienam kg pieauguma,barību-4,5 kg.Tad parēķini,cik liela jēga graudus par 20 x 6 centiem gāzt ūdenī,ja barība maksā tikpat,bet jēga lielāka.
Var nedarīt neko,skatīties kā tās tur rāda izdzīvošanas šovu...

Toto, 24.aprīlis 2014, 16:41


Pirmkārt sākšu ar to, ka pieredze nemaz neliecina, ka svaigs dīķis ir tik bezcerīgs. Manējā dīķī (līdzīgs šiten aprakstītajam) karpas gluži labi auga arī sākumā un diži barotas netika.
Svaigiem dīķiem (kā arī svaigi tīrītiem) ir sava burvība, jo tur zivis nezkāpēc labi aug tos pirmos gadus. Ja nav vēlmes ticēt, bet lūdzu, kas ta man.
Par graudiem - neesmu teicis, ka tos jāpērk. Ja cilvēks audzē savām vajadzībām, teiksim, lopkopībai, var kādu nieku pieaudzēt klāt zivīm - uz kopējo izmaksu fona dārgi nebūs.
24.aprīlis 2014, 21:28 | links
 
Esmu izrēķinājis normu un sadalīju uz trim mēnešiem, līdz augustam.. :)) un došu pa porcijām :)))))
Kamēr tirgošu to graudu maisu noteikti aliņš nesanāks un vēl piemaksāšu. Un ja sākšu dāvinātos graudus tirgot, sāks uz mani skatīties dīvaini!:D..
doma man Tava ir skaidra, paldies par info.. :))
Tu toto ieteici izmērīt ph, izmēriju bij 8 :/.. itkā ok? ko ar viņu varam secināt!?
Ir vispār skābekļa noteikšanas aparāti vai testeri pa pieņemamām cenām..!? :)

mjuniors, 24.aprīlis 2014, 19:42



Aizmirsu piebilst -mēsli 3-5 tonnas vien neko dauzdz nedos,tur prasās pēc minerāliem ar.Tā ir norma gadam.
24.aprīlis 2014, 21:24 | links
 
Super info!:)))) paldies.. Polšs no manis! tikai tev jādod ziņa kāds Tev garšo!:D
24.aprīlis 2014, 21:16 | links
 
Esmu izrēķinājis normu un sadalīju uz trim mēnešiem, līdz augustam.. :)) un došu pa porcijām :)))))
Kamēr tirgošu to graudu maisu noteikti aliņš nesanāks un vēl piemaksāšu. Un ja sākšu dāvinātos graudus tirgot, sāks uz mani skatīties dīvaini!:D..
doma man Tava ir skaidra, paldies par info.. :))
Tu toto ieteici izmērīt ph, izmēriju bij 8 :/.. itkā ok? ko ar viņu varam secināt!?
Ir vispār skābekļa noteikšanas aparāti vai testeri pa pieņemamām cenām..!? :)

mjuniors, 24.aprīlis 2014, 19:42


Ja tu taisies mēslot,tad esi pakāpi augstāk par parastu ''barības bērēju''!

1. Mēslošana: labākam efektam mēslo reizi nedēļā.Kāpēc?Tāpēc,ka trījās reizēs ''iegāžot''mēslus tava dīķa ekosistēma var netikt galā ar mēslu pārstrādi.Par daudz vienai reizei

Būtiski ir radīt apstākļus fitoplanktona augšanai-vajadzīgs slāpeklis un fosfors.Kāliju nevajag-pietiek ar esošo.Vajdzīga gaisma.Nebrīnies,ja ūdens paliks zaļš-būsi saniedzis mērķi!
Fitoplanktons ir zooplanktona barība-tā savukārt zivju.Visam tam nepieciešams laiks.Paies nedēļa no pirmās ''barošanas'' līdz parādīsies ''fito'',vēl nedēļa-''zoo''.Ūdenī varēsi ar aci sakatīt mazus ''kukainīšus''(1-2 mm).Fitoplanktons tiks apēsts,zoplanktons būs badā gaidot jaunu porciju:tavs uzdevums barot!Tāpēc labāk katru nedēļu.
Es gan ''neperos''ar mēsliem-ņemu minerāļus-vieglāk dozēt.Mazāka iespēja pārslogot dīķi.

2.Oksiometrs skābekļa daudzuma noteikšanai: ''nopietnas'' ierīces maksā no 200 jurīšiem.Labāk nopērc akvārijam domāto zooveikalā.Lēti,ērti,praktiski.Pietiks gadam un vēl par pacmit jurīšiem.

3.Ph 8.Zivju audzēšanai der no 6,5-9-tātad labs,mazliet sārmains.Ideāli 7...
Lietojot mēslošanu,tev ir risks pārsniegt pieļaujamā amonjaka daudzumu ūdenī.Ph mainīsies-paliks skābāks.Tāpēc-biežāk,bet mazāk.
24.aprīlis 2014, 21:12 | links
 
Esmu izrēķinājis normu un sadalīju uz trim mēnešiem, līdz augustam.. :)) un došu pa porcijām :)))))
Kamēr tirgošu to graudu maisu noteikti aliņš nesanāks un vēl piemaksāšu. Un ja sākšu dāvinātos graudus tirgot, sāks uz mani skatīties dīvaini!:D..
doma man Tava ir skaidra, paldies par info.. :))
Tu toto ieteici izmērīt ph, izmēriju bij 8 :/.. itkā ok? ko ar viņu varam secināt!?
Ir vispār skābekļa noteikšanas aparāti vai testeri pa pieņemamām cenām..!? :)
24.aprīlis 2014, 19:42 | links
 
nezinu, bet vizuālais noteikti nē! :))) kad izlasijo pirmo reizi šo triku ar par šo liet ierēcu!:))

mjuniors, 24.aprīlis 2014, 18:35


Labi,ja ir graudus kur ''par velti''dabūt,man gan cits rēķins.Ja graudus var pārdot un par to naudu nopirkt labāku barību,pat ietaupot naudiņu aliņam...

Cerams,ka mēslus neiegāzi visus uzreiz ūdenī...
24.aprīlis 2014, 19:19 | links
 
nezinu, bet vizuālais noteikti nē! :))) kad izlasijo pirmo reizi šo triku ar par šo liet ierēcu!:))
24.aprīlis 2014, 18:35 | links
 
Toto- ne vienmēr izlasītais uzreiz aizķerās īstajās vietās :))
Totentotam atbildot ir daudz saprotamāka, kad no kā ir labums.. Man graudi (kvieši), pieejami par velti, bet zinu ar to vien nepietiek, vajag proteīnu... Tāpēc gribēju zināt, kā sakombinēt..
Es izvēlējos mēslot ar kūtsmēsliem vadoties pēc info 3-5t uz 1ha tā iegūstot papildus proteīnu.. Kā ko pareiz darīt, nēesmu apguvis vai izlasījis pareizi :))..

mjuniors, 24.aprīlis 2014, 18:27

Klucings rulz?
:))
24.aprīlis 2014, 18:33 | links
 
Toto- ne vienmēr izlasītais uzreiz aizķerās īstajās vietās :))
Totentotam atbildot ir daudz saprotamāka, kad no kā ir labums.. Man graudi (kvieši), pieejami par velti, bet zinu ar to vien nepietiek, vajag proteīnu... Tāpēc gribēju zināt, kā sakombinēt..
Es izvēlējos mēslot ar kūtsmēsliem vadoties pēc info 3-5t uz 1ha tā iegūstot papildus proteīnu.. Kā ko pareiz darīt, nēesmu apguvis vai izlasījis pareizi :))..
24.aprīlis 2014, 18:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager