Spininga kāti

Griezīšos tomēr pēc padoma. Iru pagaidām bambuks spiningu lietās, bet entuziasma netrūkst. Iraid vēlme uztaisīt vienu jaudīgu spiningu, ar uzdevumu +/- universāls. (lai var jūrā, lai var jūrā butes, lai var samecus no grunts, lai var samecus no laivas. Jau ira iegādāta liela baitranera spole, jau ira veļasšņore. Atliek jautājums par bomi. liekas, ka optimālais (vienīgi laivā nedaudz nēērtības) ir 3m, testu laikam kaut ko 150 vai vairaak (250). Tālākās opcijas ir ka galā ir tie rullīši vai gredzeni. Rullīšus līdzšim redzējis nebiju - tapē jautājiens - ir tādi vajadzīgi aprakstītajam rīkam vai tie tikai traucēs? Paldies!
12.maijs 2011, 17:31 | links
 
FishBon. Biķernieku ielā Daiwas spolītes netirgojās?
12.maijs 2011, 22:59 | links
 
Ups,ne tanī robā ieliku.
12.maijs 2011, 23:01 | links
 
jurik, nevisai sapratu par ko tu man prasi? Ja tas ir Shakespeare spinings, tad šobrīd viņiem ir diezgan švaki ar šo līniju, faktiski neko prātīgu šogad nepiedāvāsim.
12.maijs 2011, 23:19 | links
 
janka07, Patreiz vēl nav, bet plānojam turēt labu sortimentu no Daiwa un Shimano. protams arī mūsu pārstāvātās Abu Garcia, Mitchell, Penn, Shakespeare.
12.maijs 2011, 23:22 | links
 
Vakar pamanīju kādu pirmā auklas caurlaides riņķa īpatnību. Es saprotu šā riņķa nozīmi, funkcijas, uzbūvi u.t.t....taču manu interesi piesaistīja auklas kustība riņķa iekšienē tieši pie uztīšanas.....un visiem maniem trīs spningošanas komplektiem šī kustība bija vienāda. Tātad....auklu uztinot viņa nostaigā un noglāsta tikai 1/2 no riņķa izmēriem....respektīvi neizmanto pilnu iekšējo (manā gadījumā apakšējo, kas tālāk no kāta) riņķa virsmu. Nezinu vai tā notiekās arī citos makšķerēšanas paņēmienos, taču vismaz maniem spiņiem ir tāda tendence. Nu ok...jautājums varbūt nevietā un tikai manas ziņķāres apmierināšanai..., taču kamdēļ tā notiekās? Nepareizi piemeklēta spole (īss kāts, liela vai pārāk maza kasete), nepareizi izvietots pats riņķis (pa tālu vai tuvu no kāta, spoles)...vai arī vienkārši tā notiekās? Kā arī...vai šis fakts kādi ietekmē visus citus parametrus (kāta slodze, uztīšanas kvalitāte, vērpšanās, auklas attīrīšana no ūdens u.t.t.)....? Šis fakts varbūt ir nebūtisks..., bet tomēr..! Nu tā lūk...gan jau laikam nesapratāt..:))))
19.maijs 2011, 16:45 | links
 
a kā gan aukla var "noglāstīt" visu riņķi, ja Tev auklas leņķis, no kāta gala aiziet uz leju?? apgriez kātu odtrādāk un glāstīs otru posi riņķiem, vai arī pamaini tīšanas leņķi, sapratīsi ko domāju, bet tas tikai tad, ja sapratu, par ko Tu runā :DDDDD
19.maijs 2011, 16:50 | links
 
Jau senāk rakstīju par šo efektu zive.lv: Tam iemesls ir nepareizs spoles leņķis pret kātu. Ieliekot koriģējošu starpliku starp kātu un spoles kātiņu, kas saskarās ar kātu, var spoles leņķi koriģēt. Šāds efekts, kad aukla nepilnīgi skarās pie riņķa, manuprāt noved pie pastiprinātas auklas savērpšanās. Sašķiebjot attiecīgi spoli likās ka savērpšanās palika mazāka. Jūsu gadījumā spoles uztīšanas spolīte arī ir par tālu no kāta, un tāpēc veidojās nepareizs leņķis pret pirmo gredzenu.
19.maijs 2011, 17:09 | links
 
zivnieks...visu esi sapratis pareizi un es tiko aizskrēju uz autiņu pēc kāta lai tavus apgalvojumus notestētu...:)) Rezultāts...tevis teiktais darbojas (daļēji) tikai pie slodzes....un man bija tā - pie standarta leņķa (slodzē) aukla trinās tikai par pašu riņķa apakšu..ok....apgriežot kātu pretējā leņķī (slodzē) aukla trinās praktiski par visu riņķa virsmu jo tavai versijai mēģina (ar varu) turēties pretī spoles leņķis. Kad nav slodze, tad viss pa vecam....Lai vai kā, paldies par viedokli un krosiņu..:))
Rxq...nu kaut kā tā jau es arī biju aizdomājies, taču negribējās ticēt, ka ražotāji šo problēmu nav atrisinājuši.( varbūt arī ir).....par to starpliku..noteikti izmēģināšu. Spoles leņķis ar pirmo caurlaides riņķi patiešām nesakrīt....hmmm...nu nebūs jau laikam nekad ideālas šīs proporcijas, bet turpmāk pērkot pribambasus pievērsīšos rūpīgāk šai lietai......Paldies!
19.maijs 2011, 17:31 | links
 
Kāda izskatās tā koriģējošā starplika?
19.maijs 2011, 18:41 | links
 
nesaprotu,kas jums tur traucē.nez vai willow tu gribētu kātu ar " bešana" lieliem riņķiem,lai viss būtu čikiniekā.auklai pēc idejas jāpieskaras trijos punktos.ražotājiem labu laiciņu jau ir koncepts ar "trīstūrveida " riņķiem.metīsiet savus kātus atkritumos!:) es piesakos, man netraucē:DDD.
19.maijs 2011, 18:54 | links
 
Vajag padomu,ko Jūs domājiet par shimano Antares cx Spini,vai xt-a vai cena atbilst kvalitātei?
19.maijs 2011, 19:05 | links
 
Antares labs kāts, jūtīgs. es savējo nesen pārdevu, bet biju ļoti apmierināts, nokalpoja man pusotru sezonu! tiesa gan man bija BX jeb vecais modelis.
19.maijs 2011, 19:30 | links
 
Spiningam aukla caur pirmo riņķi neiet pa apli, bet trīsstūrī. Ir kāti kuri jau nāk no rūpnīcas ar pirmo riņķi, kurš nav apaļš, bet mazliet trīsstūrī. Paspiningojiet sala laikā, pirmajam riņķim ledus uzsalst tieši tā kā iet aukla- trīsstūrī:))
19.maijs 2011, 20:21 | links
 
Willow, tu noteikti skatījies savus foreļu kātus, un tie ir vieglie kāti. Tādiem pirmo riņķi parasti liek ne lielāku par 25mm un apmēram 60 cm attālumā no spoles kasetes priekšējās maliņas. Ja grib, lai aukla noglāstītu visu riņķa diametru, tad jāliek 35 mm riņķis. Bet 35 nieks ir par gramiem 4-5 smagāks kā 25. Arī pārējie gredzeni tādā gadījumā ir jāliek lielāki un tas diezgan manāmi ietekmē kopējo kāta balansu. Ieguvums no tāda risinājuma varētu būt plus 2-3 m iemetienā, bet neertāk strādāt (titāna SIC riņķu svara atšķirība nebūs tik liela, bet gredzeni vien priekš viena kāta izmaksā uz latiem 60). Ir arī tāda teorija: jo ātrāk tiek savaldīta aukla ieejot riņķos, jo labāk un to var panākt liekot mazāku ieejas riņķi.
Tā ka viss ir kārtībā ar taviem kātiem un neko zem spoles nevajag likt. Baudi copes priekus un nelauzi galvu par šiem sīkumiem. Ja neapmierina sērijveida ražojuma makšķerkāti ir iespējams pasūtīt pie vietējiem meistariem viņu ražojumus ar tādiem riņķiem kā tu gribi un tādu dizainu kā tev patīk. Tas viss maksā, bet ir tā vērts.
20.maijs 2011, 08:14 | links
 
AndrisABC....paldies par viedokli. Šāda auklas/riņķu īpatnība man nemaz netraucē. Kā jau minēju savā jautājumā, tad tas vairāk bija manas ziņķāres apmierināšanai..:)..un protams zināšanu papildināšanai....ko zin, varbūt es pats kādreiz sadomāju kātus taisīt..:).. Velreiz paldies Jums un pārējiem par saviem viedokļiem....šī man ir kārtējā viela pārdomām..:)
20.maijs 2011, 09:09 | links
 
Willow, apskaties 3./4. bildi linkā un dzīvot kļūs vieglāk. :)

http://www.rodbuildingtutorials.com/Misc.%20Tutorials/spinningNGC.pdf

Pievērs uzmanību, pie kuras malas konusa riņķiem pieskaras iedomātā līnija no spolītes ass.
20.maijs 2011, 09:39 | links
 
... precīzāk būtu - iedomātais spolītes ass turpinājums.
20.maijs 2011, 09:46 | links
 
Paldies LISA!!!
20.maijs 2011, 11:27 | links
 
man ir Salmo taifun travelpack kats vai sis prieks iesaceja ir labs?
20.maijs 2011, 13:36 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager