Spininga kāti

Laikam jau katram būs jāpaliek pie savas taisnības.:)
Man pašlaik patīk īsie un ar tiem ari šeptēšu.Parasti līdzi ir divi kāti-viens DeSai, otrs pavadiņsistēmai.Un esmu apmierināts kā pitons.Par lomiem būtu grēks sūdzēties.:)

urmaas, 5.augusts 2013, 22:37


Bet protams ,ka īsajiem kātiem ir forši man pašam pagaidām nekā garāka par 2,13(avids) nav ,bet tomēr tas KG laights ir idejas līmenī tā ,pat kā raizers ,bet viens no viņiem noteikti nonāks manā īpašumā ,ja nu vienīgi pēkšņi Fishermans man nesariktēs vienu projektiņu... tā kā drošots liekas, brīžiem labāks pat par mikruhu un rudenī par mikruhu varēs aizmirst ,kāta iegāde ir diezgan aktuāla!
6.augusts 2013, 18:40 | links
 
To: Jokdaris

Neņem galvā tos rējējus un paņem kādu odziņu no tā visa -> suņi rej karavāna aiziet.

Cik noprotu vairāk vai mazāk universālu vidējas akcijas vai tml. gribi bet:
1. Ar ko tu taisies spiningot līdakas - vizuļi/rotiņi, vobleri/twich , gumijas?
2. Vai pašam ir jau viedoklis par ātrāku akciju vai cietāku?
3. Vai esi bijis veikalā un pacilājis?
4. Ķersi dziļākos vai seklākos ūdeņos - cik smagiem mānekļiem?
5. Vairāk no krasta (ja no krasta, brīvi pieejams vai aizaugušāks) vai no laivas


Shimano ir diezgan pasmags salīdzinājumā ar citiem kātiem līdzīgā cenu kategorijā!

Kāda tev spole?

Līdakām pīto auklu ieteiktu 0.15-0.18, it sevišķi ja makšķerēsi no krasta vai aizaugušās vietās.

Par to kāta garumu viss ir relatīvs un no taviem ieradumiem un tehnikas kur un kā tu ķer - arī no laivas var būt nepieciešams 2,7 vai 3m kāts strādājot starp zālēm lai labāk izvadītu.
Ja gribi universālāku skaties uz 2.3-2.7m
5.augusts 2013, 23:31 | links
 
Par to Krieviju varu piekrist. Tāpat kā par kopējo copes filosofiju.
Bet, ja paanalizē (man kopš iepriekšējās ziemas sanāca pulka laika pavērot un palasīt) , kas Krievijā sniedz copes nianšu video, tad izskatās, ka pamatā entuziasti ar lielu pieredzi (arī maču), bet ne profi. Par profiem es te domāju tādus copmaņus, kuriem aiz muguras ir kādi ražotāji un tiem, tas ir maizes darbs. Šie entuziasti neuzspiež, bieži pat nemanot, kādus noteikta ražotāja rīkus. Protams, ir Šaņins, kurš arī stāsta lekcijās par detaļām, bet tad jau parādās spoles tikai Daiwa utt. Mums jau tādu entuziastu , kas izliktu savu video ir pulka, pulka mazāk. Mums jau arī profi, kas neatkarīgi (!) dalās ... NG. Bet viņam jau ar tas maizes darbs un pilnīgi neatkarīgs nevar būt. Bet NG - cepuri nost, nekad nesaka, ka ir tikai Salmo. Toties krieviem nav ... "Bums". Kur vēl vairāk detaļas?!
5.augusts 2013, 23:25 | links
 
Rxg
Tu gan esi baigais teurētiķis, ieliec labāk kādu bildi ar trofejām, lai būtu ticamības moments.
5.augusts 2013, 23:20 | links
 
Ja pieejam ar principu "... ej mācies pats!", tad šo -CL portālu varam vērt ciet! Bet paldies par domu apmaiņu!

doks1959, 5.augusts 2013, 22:33

Tas tika teikts par "meistaru" TV pārraidēm. Katram informācijas veidam ir sava priekšrocība, kas būtu jāizmanto, ja vēlās , lai zināšanas iet tautā. Bieži to nevēlās...Jāuzslavē Krievijas video...viņiem nav "meistaru" noslēpumu, vismaz daudz kas tiek pateikts. Arī TE saka kā nu ir, bet kustības, domu gājienu, situācijas analīzi TE nevar pasniegt. Pat argumentēti spriedumi ir "kaķim zem astes"...Bet lai nu kā, met un velc ir pamatprincips. Kā? Ko? Katram pēc viņa pasaules uztveres.
5.augusts 2013, 23:02 | links
 
Laikam jau katram būs jāpaliek pie savas taisnības.:)
Man pašlaik patīk īsie un ar tiem ari šeptēšu.Parasti līdzi ir divi kāti-viens DeSai, otrs pavadiņsistēmai.Un esmu apmierināts kā pitons.Par lomiem būtu grēks sūdzēties.:)
5.augusts 2013, 22:37 | links
 
Ja pieejam ar principu "... ej mācies pats!", tad šo -CL portālu varam vērt ciet! Bet paldies par domu apmaiņu!
5.augusts 2013, 22:33 | links
 
Mazliet par "meistarību": Jā, savienot savu pieredzi ar tehnikas jaunumiem, to efektīvu izmantošanu, vietas, laika apzināšanās, secinājumu veiksmīga pielietošana, ir atslēga uz veiksmīgu copi. Un ir tik daudz nianšu, kas itkā visiem zināmas...bet nepielietotas vietā un laikā! Ja paverojam Meistaru copes video, ko arī mūsu TV rāda, nekad neko neviens tā nesaka, kas un kā šajā momentā tiek darīts ( izņēmums ir NG, visu cieņu!) Tikai virspuseji met, velk. bet ar vērīgu aci var redzet, kas tiek darīts...Un tas ir jāredz, jāvēro...Ir zināmā mērā izdevīgi TO neteikt, jo tā tiek zaudēts Meistarības monopola statuss.....Ej, mācies pats! Zivis neķer tikai rīki. Ķer viss kopā, un galvenais cilvēks ar savu roku kustību, galvu domāšanai, pareizu izvēli tieši tajā vietā un brīdī! Novēlu TO visu saprast!
5.augusts 2013, 22:10 | links
 
Ja jautājat ar izbrīnu, kur LV mētāju 30,0-50,0, tad nesaprotu, ko tad mētājat, ja 21,0 ir zemmēriem. Jā, šķiet, ka atbildēju, ka 30,0g mētāju Daugavā, jo dziļums ir līdz 15m (bet ir arī 1,5m-tāpēc arī braucu ar 4-5 kātu arsenālu)
Man pamatā mētāšanai ir vobleri 11,0-15,0cm garumā un vidēji ap 13,0-18,0g. Vai tie būtu mazi? Kas tad ir Jūsu "lielo trofeju" piemānītāji (nerunāsim par velci)?
5.augusts 2013, 22:09 | links
 
Nē, neiznāca palasīt...sen vairs neabonēju...Reklāmas puse žurnāla, pluss "bagāto" izklaide.: Bet jau raksta ka "SIT" tad tas jau būs īstais..3-12g!.. Bet 7-21 ir "normāls" špinings! Bet tā kā dzīvoju pie upes, redzu, kādus mānekļus metā. daudz mētā, presingo kā pavasarī, tā rudenī, simtiem zemmēru ķer, laiž (nelaiž) vaļā. Pats esmu pārbaudījis: lieku "normālu" vizuli ( lielu spiningam...) un metāju. Metāju un arī izvelku. Nevis desmit bet trīs. Vienu ņemamu, divas laižamas. Pārlieku mazo. Met, ir, āķē nost, laid vaļā...un tā jau otrajā desmitā dienas laikā. Tad nu esmu izlēmis, ka labāk zivtiņas neomocīt...Bet TIE, kas mazos mētā, tā arī mētā, un dižojās ar desmitiem noķertu līdaku...Cik mēra...Nevienas! Tas tā, pārdomām. Nesaku ka ar mazo nekad nav lielā, bet reti!
5.augusts 2013, 21:47 | links
 
Jautājums jau tagad Jums Rxq (pēc textiem ne tuvu iesācējs) -vai, tiešām, uzskatiet, ka spinis ar 7,0-21,0 testu domāts zemmēru ķeršanai?
Vai neiznāca palasīt CL pēdējo Nr. par večiem, kas ar 3,0-12,0 džiga kātu sit Daugavā līdakas līdz 12kg? Ne jau no kāta atkarīgs, kas tur galā būs. Lielāko daļu veido poņa, ņuhs un čuja. Atvainojos par vulgaritāti, bet, man domāt, tas ir visai precīzi.
5.augusts 2013, 21:34 | links
 
pagaidām neredzu, jēgu pirkt kātu 0,5-5 jo uz mikruhu neko mazāku par 5gr neizmantoju... labi samānijos ,bet ļoti reti !!! pērku priekš DS, pavadu sienu ar vienu āķi 0,50-1m citreiz reti piesienu smagu džigalvu ar kādu silikona izstrādājuma gadās ,ka uz to ar kāds paķer...
5.augusts 2013, 21:23 | links
 
Jokdaris jautāja: "Vai šāds komplekts būs labs līdakām:....."
Un , pilnīgi saprotams, ka jautātājs ir iesācējs un vēlās pirkt sev špiningu! Un nav te jautajums par 5 spiningu iegādi visiem dzīves gadījumiem! "Neskaldiet matus" ar visu variantu apskatīšanu....Katrs reiz esam sākuši! Labāk sākt ar "pareizo" špiningu, pareizo spoli, pareizo tehniku, pareizo auklu, pareizajiem mānekļiem..."pareizs" nenozīmē "pilnīgi pareizs" bet maksimāli apmierinošs ja ir viens spinings! Ne jau visi ir uzreiz speci. Sākot ar "nepareizu" spiningu var gadīties, ka tā arī visu mūžu nezināsi, kā ir, ja ir "pareizs". Tāpat ir ar spoli: Met ar labo, tin ar kreiso. Ja parocīgāk sākumā ir " met ar labo, tin ar labo, un to uzskata par pareizu, tad spiningošana tāda "svētdienīga" sanāks....Jāmācās uzreiz, kamēr var!
5.augusts 2013, 21:16 | links
 
Kā ta nav vienk. light? Ir gan no 3,0-5,0g - 10,-12,0g. Ultra light ir no 0-5,0g.
5.augusts 2013, 20:37 | links
 
Skat. spiningu kātu dalījumu pa testiem. 7,0-21,0g tests, vairumam ražotāju, atbilst - MH (medium heavy). Neteicu, ka 50,0g jāmētā (lasi precīzi). Bet 30,0g bleķi gan varu izmētāt ar atbilstošu kātu (15,0-40,0).
Nebūs viens kāts visiem gadījumiem. Es parasti braucu(Daugava ar dažādim apstākļiem) ar 4 vai pat 5 kātiem, ja laivā esmu viens. 2 velcei - H (40,0) un 100,0g miets velcēšanai 6-9m ar 40,0-70,0g smagumiem, 1 (MH - T tips)-vobleri, bleķi-šūpiņi, 1(L - S tips)-džigs un mazie, vid.rotiņi un mazi vobleri.
Tā kā katram jāizvēlas savs - atbilstoši copes apstākļiem. Un, protams, iespējām.
Un kas par to, ka apakšā 10,0g?
5.augusts 2013, 20:31 | links
 
par kāta garumu doma ,ka tas ļaus labāk izspēlēt dropu lielākā atālumā austākā un zemākā horizontā...ir otra opcija majora raizers 3-14gr 2,21m pašlaik man ir avids 5-17 un latviešu meistaru roku darināts 2-7gr par blanku izmantots laikam extrims ... Bet nav vidus ir ultra laights ir MediumHards, bet nav vnk. laigta
5.augusts 2013, 20:14 | links
 
doks 1959 citāts:"Vobleru 11,0-15,0cm garumā un svarā, kas ietilpst 13,0-18,0g jau būtu jāierindo lielo kategorijā. Tieši atbilstoši 7,0-21,0g testa spinim. Tos nu nekādi nesauksi par maziem zemmēru voblerīšiem. Ar 7,0-21,0g testa spini var izvelcēt vobleri arī 4-6m dziļumā. Protams, ja grib rukāt ar 30,0-50,0g bleķiem, tad vajag arī atbilstošu kātu."Citāta beigas.
Jā, un tad zemākā svara robeža ir 10 grami! Un velcēt var ar jebkuru spiningu, makšķeri, kātu, pat lazdas kātu!Un bleķus 30-50 gramus tā vienkārši mūsus ūdens tilpnēs nemētā ( pastāstiet, kur tos Jūs metājat?). Velcēt gan tādus var! Un iemest tos var ar jebkuru spiningu, kas nav Light. Labi iemest, tas jau būs problemātiski...
5.augusts 2013, 20:07 | links
 
Vai šāds komplekts būs labs līdakām:
Shimano Catana CX210M, 7-21g. kāts
Shimano Exage FC2500 spole + laba pītā aukla (cik mm?) . Vai tomēr 240 kātu ar testu 10-30g.?

Jokdaris, 5.augusts 2013, 10:45
Pirmkārt, vajag izlemt, ko ( vizuļa tips) vēlaties mētāt un cik lielas zivis ķert! Jāņem vērā, ka līdakas mazākais cm ir limitēts... Ja sporta pēc vēlaties vilkt mazmēru , skaitīt tās, lepoties ar skaitu, priecīgi laist tās vaļā...tad jā, 7-21 grams ok. Bet ja vēlaties retāku copi, bet varbūt lielāku trofeju...tad nē. Protams, ka trofejas, arī uz maza vizuļa kerās....Bet nemocot visas zivis, labāk iziet uz "normāla" izmēra vizuļiem un saudzēt dabu. Jā, rotiņi ir arī lieli un viegli, un neietilpst smago vizuļu kategorijā...Tāpēc jāzin, jāizvēlas ar KO! Un ar KO! 10-30gr būs arī zandartiem OK. Mans "universālais spinings ir tieši tāds: 10-30gr, tikai garums 2,7m.

Rxq, 5.augusts 2013, 11:18


Vobleru 11,0-15,0cm garumā un svarā, kas ietilpst 13,0-18,0g jau būtu jāierindo lielo kategorijā. Tieši atbilstoši 7,0-21,0g testa spinim. Tos nu nekādi nesauksi par maziem zemmēru voblerīšiem. Ar 7,0-21,0g testa spini var izvelcēt vobleri arī 4-6m dziļumā. Protams, ja grib rukāt ar 30,0-50,0g bleķiem, tad vajag arī atbilstošu kātu.
Ja no laivas un gumijenes (vai tipa), tad garāks kāts par 2,40m nebūs īsti ērts. Ja no krasta, tad 2,70 vai pat 3,0m būs O.K.
5.augusts 2013, 19:52 | links
 
Rīt sūtu prom Lamiglas kātu pasūtījumu.Šoreiz pārsvarā lašenieki.
Ja kādam ir vēl kāda konkrēta interese,lūgums rakstīt man steidzami.
5.augusts 2013, 17:51 | links
 
Teiktajam jāpiezīmē: jo mīkstāks spinings, jo mazāka makšķernieka ietekme uz vizuļa gaitu. Mīkstais demferē spēkus un vizulis spēlē kā rūpnīcā ieregulēts. Cietāks ļauj mazliet ar roku variēt spēli, paraustīt, palaist vaļīgāk, asāk drebināt, efektīgāk paātrināt. Jo: Ne vienmer līgani plūdaunā vizuļa kustība līdakām ir vajadzīga: Dažreiz tieši ātri bēgošs māneklis ir tas, kas vajadzīgs! Ik pa laikam nav jabaidās no ātri vilkta vizuļa! Sltā laikā līdakas ātrumu atzīst!
5.augusts 2013, 11:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager