Spininga kāti

Ja reiz par auklām, man 90% Jig cope, no krasta, šobrīd uz viena kāta 3-12g ir #0.8 uz otra kāta 1.5-7g #0.6 kad šīs auklas izbeigsies plānoju pāriet uz #0.6 un #0.4
Pēc šiem ierakstiem saprotu, ka zemāk par #0.4 nav jēgas iet. #0.3 jau ir nano džigam.
Vai arī jau #0.4 būs pārspīlēts? #0.6 liekas tīri ok, bet gribas pamēģināt atrast lielāku jūtību…
23.februāris 2023, 21:53 | links
 
Davis-Di [23.02.23]: #0.3 vispār kosmoss, viena zāle un džiggalva nav.
Es ķeru ar Gosen #0. 3, pat zāļainajā Babītē ir ok, līdakas līdz 2 kg var izmānīt, galvenais lai tā tālēs neielien, tad gan āmen :) Bet Babei var resnāku, šo diametru pirku metieniem no krasta aprīlī, jo iemetiens starp 0.3 un 0.4 bija par vairākiem metriem tālāks. Babei gan tagad asaru kātam likšu #0.6 izmēru, jo iemetiena attālums nav tik svarīgs un jūtīgumu nevajag.
23.februāris 2023, 21:48 | links
 
Davis-Di [23.02.23]: Ja galvenais izturība, tad vienalga, bet dažās tehnikās, piemēram mikrodžiga, nepieciešama plāna aukliņa, lai vispār to niecīgo mānekli varētru pietiekami tālu aizmest. Pat starp #0.3 un #0.4 izmēru (japāņu klasifikācijā) ir būtiska atšķirība.

MT9, 23.februāris 2023, 21:05

#0.3 vispār kosmoss, viena zāle un džiggalva nav.
0.3 nav bijusi, 0.2 8x bija. Teikšu tā, 3 copes reizēs to auklu pabeidzu. Nospriedu, ka plusi baigie nebija un tas nav tās naudiņas vērts.
23.februāris 2023, 21:33 | links
 
Ja galvenais izturība, tad vienalga, bet dažās tehnikās, piemēram mikrodžiga, nepieciešama plāna aukliņa, lai vispār to niecīgo mānekli varētru pietiekami tālu aizmest. Pat starp #0.3 un #0.4 izmēru (japāņu klasifikācijā) ir būtiska atšķirība.

MT9, 23.februāris 2023, 21:05


#0.3 vispār kosmoss, viena zāle un džiggalva nav.
23.februāris 2023, 21:29 | links
 
Pat parastai monofīlajai auklai,dažādiem ražotājiem,norādīts vienāds diametrs,bet,pat ar acīm un uz tausti jūtama atšķirība.
23.februāris 2023, 21:15 | links
 
MT9 [23.02.23]: Ir taču pilnīgi vienalga,cik mm resnumu raksta uz iepakojuma.Galvenais jau izturība kg.

KristapsS, 23.februāris 2023, 20:38
Ja galvenais izturība, tad vienalga, bet dažās tehnikās, piemēram mikrodžiga, nepieciešama plāna aukliņa, lai vispār to niecīgo mānekli varētru pietiekami tālu aizmest. Pat starp #0.3 un #0.4 izmēru (japāņu klasifikācijā) ir būtiska atšķirība.
Protams,ir atšķirība.Rakstīju ar uzsvaru uz "raksta uz iepakojuma".Zini,tas kā uz šķūņa durvīm rakstīts M...a,atver durvis-a nekā iekšā malka!
23.februāris 2023, 21:11 | links
 
Ir taču pilnīgi vienalga,cik mm resnumu raksta uz iepakojuma.Galvenais jau izturība kg.

KristapsS, 23.februāris 2023, 20:38

Ja galvenais izturība, tad vienalga, bet dažās tehnikās, piemēram mikrodžiga, nepieciešama plāna aukliņa, lai vispār to niecīgo mānekli varētru pietiekami tālu aizmest. Pat starp #0.3 un #0.4 izmēru (japāņu klasifikācijā) ir būtiska atšķirība.
23.februāris 2023, 21:05 | links
 
zaraza [22.02.23]: Kādas ir atšķirības aļika un japānas auklās?

Šogad ņēmu atkārtoti LV ražotu Power Black Stream 100m 0.12mm un esmu sajūsmā...

Citiem no aļika 0.14 uz fīdera iet gadiem ilgi bez problēmām.

raimondsL, 22.februāris 2023, 13:20

ja runa par "trosēm" nu tur velcei, gruntenēm utt. tad pilnīgi pie vienas vietas... a līdzko runa aiziet par tādām lietām, kur nepieciešama specifiska jūtība utt. kā džigam, tvičam, utt. tehnikām, tad atškirība ir. Un jo smalkāka aukla, jo lielāka tā atšķirība - pinuma stingrums, apaļums, speciālie pāsrklājumi utt. Nu un tas biezums - parasti tas, kam virsū rakstīts 0.12mm uz aci ir tas kur japānis uzrāda 0.20 vai pat vairāk...
Un cilvēks bieži priecājas, ka nopircis tur, piemēram, 0.12mm auklu ar kuru var džipu no grāvja izvilkt :) A reāli 0.12mm 4-dzīslu auklai tīri pēc fizikas ir jātur +/- līdz 5kg, ja uzrakstīts vairāk, tad ir tupa samelots ar biezumu.
Ir taču pilnīgi vienalga,cik mm resnumu raksta uz iepakojuma.Galvenais jau izturība kg.
23.februāris 2023, 20:38 | links
 
Man gan parabola patīk daudz labāk. Jūt, ka kāts strādā, met kā katapulta. Un, vispār, liekas tā smalkāk un elegantāk. Vienīgais, kur parabola neder, ir zandarts, kuram jācērt jo niknāk, jo labāk.
23.februāris 2023, 20:36 | links
 
Copmaņi čurā karstu no extra fast kātiem un tie esot "universāli".

Universāla kam tieši? Tā ir drausmīgākā akcija no visām un met sliktāk.

Pie slodzes tā pat atstrādā visa blanka. Augša locās pie iemetiena.

raimondsL, 23.februāris 2023, 07:24


Varu pilnībā piekrist, ka extra fast/fast akcija pilnīgi noteikti nemet vistālāk. Tikai tālmetiena rekordi vajadzīgi specifiskās lietās, lielākā dalā gadījumu tie n-metri neko neizšķir un kosmosā mest nav vajadzības. Universālāki tie ir animācijas iespējās, var izdarīt visas sīkās izspēles, asos rāvienus, utml. lietas, ko ar parabolu izdarīt nevar principā. Jā, ar paraboliskāku akciju atkal ērtāk darīt lietas, kur nepieciešama monotona ietīšana ar lielāku vibrācijas amplitūdu (rotiņi, noteikta tipa krenki, šūpiņi) vai lēnās izšūpināšanas un pludināšana, bet visu to, varbūt ne tik elaganti, var kaut kā izpildīt arī ar fast kātu, a vot otrādi, ar parabolu asi izraustīt īsti prātīgi nesanāks vispār. Tāpēc ātra akcija tomēr "universālāka".
23.februāris 2023, 18:18 | links
 
Te laikam Variva PE Si-X Vamos nav jēgas pieminēt ;D

Davis-Di, 22.februāris 2023, 14:51

Kāpec gan ne, var arī to pieminēt :) Cena, protams, kož, bet tur ir tehnoloģiska fiška, kas tiešām lielākajā daļā gadījumu nav vajadzīga, reāli priekšrocības dodo tikai pie regulārām ļoti lielām berzes slodzēm - big bait, big game jūras copē, sami utml. Si-X tehnoloģijā ar fluora-silīcija sastāvu apstrādāts ne tikai "pa virsu" bet katra dzīsla atsevišķi, pēc tam sapīts un vēlreiz pa virsu apstrādāts. Pa lielam tas dod vienu lietu - tā aukla pie berzes pa riņkiem nekarst... Tieši uzkaršana jau dod lielāko materiāla iekšejo deformāciju, kas laika gaitā padara auklas neizturīgākas.

zaraza, 22.februāris 2023, 16:52

Un ir arī auklas kā ygk egi metal - lētas, bet izturīgas. Nezinu nevienu izturīgāku pīto auklu pret abrazīvu. Ja kāds zin, tad iekomentē.
23.februāris 2023, 08:45 | links
 
Copmaņi čurā karstu no extra fast kātiem un tie esot "universāli".

Universāla kam tieši? Tā ir drausmīgākā akcija no visām un met sliktāk.

Pie slodzes tā pat atstrādā visa blanka. Augša locās pie iemetiena.

raimondsL, 23.februāris 2023, 07:24

Nu, tā nav. Tagad ir daudz spiningošanas novirzieni, kur citas lietas ir modē. Piemēram, nano džigā lēnie kātiņi ir ļoti ok. Tur varētu sacensties, kurš kāts vieglāks. Vai pirms gadiem 10, kāds varētu iedomāties, ka spinings var svērt 27 gramus. Un tad vēl foreļu tēmā ienāk stikla kāti (japāņu, iespaidīgi dārgi) - arī lēni, bet ar iespēju izpildīt superīgus, akrobātiskus iemetienu, baigo izturību, spēju noturēt zivi. utt.
23.februāris 2023, 08:40 | links
 
Copmaņi čurā karstu no extra fast kātiem un tie esot "universāli".

Universāla kam tieši? Tā ir drausmīgākā akcija no visām un met sliktāk.

Pie slodzes tā pat atstrādā visa blanka. Augša locās pie iemetiena.
23.februāris 2023, 07:24 | links
 
Davis-Di [22.02.23]: Īsti nesaorotu,kā Tu to pārvadā?uz jumta?....es busā ar kravas nod.2,55m kkā iebāztu!

Willy, 22.februāris 2023, 23:28

Man XC90, nolaižot vidējo beņķi brīvi ielien.
Nu jā...copmaņu vāģis!pašlaik gan bb nav topā!...ar pano puikas gan kko lasa!...vēl 6 dienas!:))
22.februāris 2023, 23:58 | links
 
Īsti nesaorotu,kā Tu to pārvadā?uz jumta?....es busā ar kravas nod.2,55m kkā iebāztu!

Willy, 22.februāris 2023, 23:28


Man XC90, nolaižot vidējo beņķi brīvi ielien.
22.februāris 2023, 23:40 | links
 
Davis-Di [22.02.23]: Neko neiebrauksi!:)vienam komlekts par sotaku būs bomba,citam zillonis liksies par smagu!...
Ja bb,tad Elixir uzrunā!Dāvis mož iedos notestēt!..besī ka viendaļīgs!ja salauzīšu žopa!:)

Willy, 22.februāris 2023, 22:44

Elixirs patiešām ir bomba, man gan pie pēdējās copes trešais riņķis izbeidzās, nez ar ledu vai pārvadājot, bet kaut kā tā sanāca.



Katrā ziņā labāku BB kātu jūtības ziņā, metiena, un zivs vilkšanas ziņā nezinu, džerkam gan man lizzards ir favorīts.
Ja var atļauties, tad vienkārši jāņem un nav ko testēt.
Īsti nesaorotu,kā Tu to pārvadā?uz jumta?....es busā ar kravas nod.2,55m kkā iebāztu!
22.februāris 2023, 23:28 | links
 
Par Major bij runa...viens no mūsu mazajiem draugiem tirgo Major Craft Dodger Dgs-782Mh....man velcei(neko smagu) un šad tad uzmest kādu grabuli līdz 30gr....cenas gan runājamas!forumā 160!ssām100!:)
22.februāris 2023, 23:19 | links
 
Labs raksts.
Bet tas vairāk domāts cilvēkiem ar priekšzināšanām.
Pasaki vienkāršiem vārdiem.
Kādu akciju, garumu, testu cilvēkam ņemt.

Ja grib vienkārši paķert pavasarī līdaciņu.

Standartā rotiņš, gumija relax 5" 8 gramu džiga galva , voblerītis līdz 25g.

RaimisD, 22.februāris 2023, 21:14


Ne gluži cilvēkiem "ar priekšzināšanām", vienkārši cilvēkiem kam interesē zināt absolūtas pamata lietas sava hobija ietvaros. Ja neinteresē, tad atkal nav ko iespringt. A uz eksistenciālo jautājumu "Kāds ir labākais kāts?" vienotas atbildes nevar būt principā :D

a tā, ja "Standartā rotiņš, gumija relax 5" 8 gramu džiga galva , voblerītis līdz 25g." - tad pilnīgi jebkurš fast/extra fast budžeta klases universālis testā līdz 25-30g, ka tik izpildījums cilvēcīgs, nevis kaut kas šķibs/greizs un neadekvāti smags. Tieši budžeta klases, nu līdz 100, augstāk jau kātiem bieži ir šaurākas specializācijas, labu gribēdams dabūs kātu ko varbūt nemāk izmantot. Ja konkrētika, tad , no tiem, ko uz sitienu varu nosaukt un pats esmu taustījis - Ryobi Excia, Crazy Fish Aspen Stake, Favorite X1, ja galīgi pa lēto, tad vēl Akara Teuri ir pieņemams variants, droši vien Salmo arī kaut kas noteikti ir.
22.februāris 2023, 23:08 | links
 
Davis-Di [22.02.23]: Vienīgais viņam nav ļoti garš, bet pagarš satvēriens, tev sēžot varētu arī nepatikt, es gan sēžot ar esmu mētājis, bet man augums ar nav gluži mazākais un man patīk garie satvērieni.
Nekaitini!:) Apčubināt vajadzētu...tad jau, kas zin!Cedriks tāpat neleito!:))
22.februāris 2023, 23:07 | links
 
Vienīgais viņam nav ļoti garš, bet pagarš satvēriens, tev sēžot varētu arī nepatikt, es gan sēžot ar esmu mētājis, bet man augums ar nav gluži mazākais un man patīk garie satvērieni.
22.februāris 2023, 22:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager