Laivas un to motori

RaimisD [18:59]: Willy [18:29]: Gribi teikt,ka bērzss kalpos ilgāk kā skujinieks!??Bišķi ilgāk būs. Neņēmu skujinieku dēļ tā, ka karstā laikā vietām lipīgs paliek. Basām kājām neforši.Tikai nedomā ka strìdos!katram savs!;)
Sākšu ar to!pirmā lāva melnalksnis!4gadi un čau!pirts slapjā,nevienmēr koka konstrukcijas salaiduma vietas izkalst!tur arī sapuva!nākošā apse-tas pats!...piebildīšu,ka nearko neapstrādāti bij šie lāvas dēļi!...piegriezās!pirms ap 6gadiem uzbūvēju lāvu no 45mm skujinieka!jā,dēļus rūpīgi izmeklēju, lai nebūtu sveķu problēma!pirms 2g.mainīju krāsni,lāvu biju izjaucis!viss ok...pārgāju ar smilšpapīra ripu un nolakoju ar elpojošu laku!ideāli,melni no slotām nepaliek,vēl šodien kā jauni!un neviena sveķa pat 110 grādos!jo!ne jau visur ir sveķi!
Plus vēl salaiduma vietas aplīmēju ar folijskoču!..biju parāvis remonta laikā to skoču nost!apakšā balts sauss koks!
Priekštelpa viss skujijieks,nelakots!visu pirts(slapjās)mitrumu pefekti uzsūc!...un neviens man neiestāstìs,ka lapinieks pirtij ir labāks!;)....durvis jā-bērza,bet nolakotas!

Willy, 4.oktobris 2023, 20:02

Ventilācija un vēlreiz ventilācija, to saku kā koka pirts būvētājs.
4.oktobris 2023, 21:03 | links
 
..tātad piedāvāt aļika preci par pieckāršu cenu un piegādes laiku 2 nedēļas ir normāls pisness !??
.. vairāk jautājumu naF :)
Drīkst neatbildēt !!
Tāda ir tā seja, ko arī gribēju ieraudzīt !!

Jon-Hill, 4.oktobris 2023, 20:13


Nesaprotu emocijas ar izsaukuma zīmēm :( Tevi izbrīna, ka jebkuras uzņēmējdarbības mērķis ir gūt pelņu? Ta pat likumā ierakstīts, ja kas... Jebkurš par savu darbu vēlas saņemt pēc iespējas vairāk a tālāk jau regulē tirgus mehanismi. Un arī patērētāju/klientu puse visi galīgi nav vienādi savos izvēles kritērijos. Bieži būt pašam pašam lētākajam galīgi nav optimālā stratēģija, tici vai ne.
4.oktobris 2023, 20:49 | links
 
Zarazij, tev maģistrs, vari nejēgām šo paskaidrot - Ja Tev oborots, ir piemēram , 10 štukas mēnesī, tad kāda uzņēmuma plaukšana var būt ar 15% pelņu, respektīvi 1500? Tur tak pat minimālo algu vienam darbiniekam un īres maksu nesamaksāsi, nemaz nerunājot par investīcijām un attīstību. Tiešām no peļņas tu maksā algas, īri.

usis, 4.oktobris 2023, 20:23


nesapratu jautājumu... No brutto pelņas maksā visas uzņēmuma izmaksas, vai ne tā? Tad, kas paliek pāri ir netto ("tīrā") pelņa...
4.oktobris 2023, 20:39 | links
 
Zarazij, tev maģistrs, vari nejēgām šo paskaidrot - Ja Tev oborots, ir piemēram , 10 štukas mēnesī, tad kāda uzņēmuma plaukšana var būt ar 15% pelņu, respektīvi 1500? Tur tak pat minimālo algu vienam darbiniekam un īres maksu nesamaksāsi, nemaz nerunājot par investīcijām un attīstību. Tiešām no peļņas tu maksā algas, īri.
4.oktobris 2023, 20:23 | links
 
Pa radio Skonto pēdējā laikā viens Pisnesa konsultants reklamējas..
Katru reizi nodomāju : ko tu tāds nabadzīgs, ja tik gudrs !!
4.oktobris 2023, 20:15 | links
 
..tātad piedāvāt aļika preci par pieckāršu cenu un piegādes laiku 2 nedēļas ir normāls pisness !??
.. vairāk jautājumu naF :)
Drīkst neatbildēt !!
Tāda ir tā seja, ko arī gribēju ieraudzīt !!
4.oktobris 2023, 20:13 | links
 
.. nu ja nav šeit tādas pirktspējas,,, nu kapēc mani uzskatīt par ambāli (tas Zarazam jautājums) nu netirgo, nav un viss !!!
Es pabēdāšos. iekapāšu un pasūtīšu aļikā ! Kapēc savu tautieti par idiotu mēģināt padarīt ???

Jon-Hill, 4.oktobris 2023, 19:53


kāpēc par ambāli ? Ir tirgus, ir piedāvājums un ir pieprasījums, cenu nosaka šīs divas lietas. Katrai precei ir savs pircējs ar saviem izvēles kritērijiem un cena nebūt ne vienmēr ir pirmajā vietā... Ja uzņēmējs ir aprēķinājis savu cenu, tad, pieļauju, ka viņš ir sarēķinājis (ja prāta pietika), ka tieši ar šādu cenu esošajā tirgū un konkurences apstāķlos iegūs visvairāk no savas potenciālās fokusa klientu grupas. Tavā gadījumā tu vienkārši nebiji šajā fokusa klientu grupā un Tavi izvēles kritēriji ir citi, bet nekāda apvainojuma tajā galīgi nav.
Nomest cenu 2x idejiski var tad, ja vari pārdot to pašu preci apmēram 3x vairāk...3x nevis 2x tāpēc, ka palielinoties apjomam tīrā peļna aug nevis lieneāri bet gan samazinās palielinoties izmaksām par darba apjoms cilvekstundās, loģistiku, uzglabāšana, uzskaite utt.
4.oktobris 2023, 20:08 | links
 
RaimisD [4.okt]: Willy [18:29]: Gribi teikt,ka bērzss kalpos ilgāk kā skujinieks!??Bišķi ilgāk būs. Neņēmu skujinieku dēļ tā, ka karstā laikā vietām lipīgs paliek. Basām kājām neforši.

Tikai nedomā ka strìdos!katram savs!;)
Sākšu ar to!pirmā lāva melnalksnis!4gadi un čau!pirts slapjā,nevienmēr koka konstrukcijas salaiduma vietas izkalst!tur arī sapuva!nākošā apse-tas pats!...piebildīšu,ka nearko neapstrādāti bij šie lāvas dēļi!...piegriezās!pirms ap 6gadiem uzbūvēju lāvu no 45mm skujinieka!jā,dēļus rūpīgi izmeklēju, lai nebūtu sveķu problēma!pirms 2g.mainīju krāsni,lāvu biju izjaucis!viss ok...pārgāju ar smilšpapīra ripu un nolakoju ar elpojošu laku!ideāli,melni no slotām nepaliek,vēl šodien kā jauni!un neviena sveķa pat 110 grādos!jo!ne jau visur ir sveķi!
Plus vēl salaiduma vietas aplīmēju ar folijskoču!..biju parāvis remonta laikā to skoču nost!apakšā balts sauss koks!
Priekštelpa viss skujijieks,nelakots!visu pirts(slapjās)mitrumu pefekti uzsūc!...un neviens man neiestāstìs,ka lapinieks pirtij ir labāks!;)....durvis jā-bērza,bet nolakotas!
4.oktobris 2023, 20:02 | links
 
.. nu ja nav šeit tādas pirktspējas,,, nu kapēc mani uzskatīt par ambāli (tas Zarazam jautājums) nu netirgo, nav un viss !!!
Es pabēdāšos. iekapāšu un pasūtīšu aļikā ! Kapēc savu tautieti par idiotu mēģināt padarīt ???
4.oktobris 2023, 19:53 | links
 
.. bet man vienalga netapa skaidrs, par to biznesu !!
Atcerējos, gadus atpakaļ, drošināju Zafīru,, vinu gadu,, otru,,, un pēkšņi apdrošinātājs saka mum ar Zafīrām bija problēmas !!! AfigeC !!
Ar mani, manu hrenovo Zafīru jums bija problēmas ???? Tad kāda mārrutka pēc tu man to saki, kapē man tagad jāmaksā par tiem, kam bija problēmas ???
Pisnesmeņi jopt !!
4.oktobris 2023, 19:50 | links
 
Raimi, Tev atsevišķs Paldies, palīdzēji saprast, kur sunis aprakts :) Ar motorīti viss čiki,, paldies TTA u tādiem gudriem cilvēkiem, kā TU !!!
4.oktobris 2023, 19:46 | links
 
zaraza [4.okt]: tad kāda uzņēmuma plaukšana var būt ar 15% pelņu, respektīvi 1500? Tur tak pat minimālo algu vienam darbiniekam un īres maksu nesamaksāsi
Pats zini, ka peļņu aprēķina pēc visiem Tevis minētajiem izdevumiem, algām ,īrēm.
Ja man pēc visiem šiem maksājumiem atliek 15 % peļņa esmu priecīgs.
Brīvais tirgus, konkurence ka tavu māti.
Peļņu gasā nepacelsi, paliksi ar garu degunu.
4.oktobris 2023, 19:45 | links
 
Jon-Hill [4.okt]: cik pie mumsīm maksā jauns karburators manam mazulītim
Nav jāpērk karburators, tur nav kam sačakarēties, jo īpaši mazajiem motoriem. Vienkārš kā cirvis.
Ja baigi gribās var uzsūtīt remkomplektu.
Dīzes, blīves, sūkņa membrāna, adata.

Parasti cilvēki paši ko sačakarē. Neuzmanīgi verot vaļā saplēš blīves. Ar nepiemērotiem skrūvgriežiem sabojā dīzes. Pakāš kādu detaļu.

Tie verķi iet simtu gadu bez svētdienām. Nelauzi galvu.

Par peļņu tā tiešām cita tēma.
4.oktobris 2023, 19:37 | links
 
No vienas puses saprotu, ka nav varbūt īstā tēma, bet tomēr !! Un zinu, ka teuzturas andelmaņi !!
Tad nu pāris dienas atpakaļ iemetu savu bēdu šeit, par Yuamaha 2,5 hp klepiņu vienmērīgā gaitā rudens upē !!
Bet paralēli tomēr sadomāju noskaidrot : cik pie mumsīm maksā jauns karburators manam mazulītim ( jo tie laiki, kad vienā naktī, uzbraucot uz grāvīša, izcēlu zapiņam motoru, pārlasiju virzuļu grupu, un no rīta kumeliņš braucam, jau garām )
Es ahhhu-l, to pašu aļika analogu, kas parsuna kopija tirgo par : ... blin neuzminēsiet 120-130 eurikiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WTF,, aļiks par 25-iem !!!
Es esmu vecs stulbenis,,??
Bija tāda PSRS-ā aizliegra grāmata *Praktiskā amerika*, sarakstija divi inženieri, komandējumā uz pūstošā kapitālisma zemēm !! Kā tagad atceros: ja peļņa ir 15 % uzņēmums plaukst !!
OK< jaunie laiki, karš..- 30%... bet ne jau 5-6X,, !!!
Nu kā tur ir,, mājražotāji, cik ir jāliek virspeļņa ???

Jon-Hill, 4.oktobris 2023, 19:04


Neesmu nekādā mērā saistīts ar konkrēto rezerves daļu nozari, bet nu kā ekonomists varu paskaidrot vienkārši... % uz maizes nesmērējas...
pelņu var mērīt tikai absolūtos skaitļos... un te nu nosaka tirgus lielums, respektīvi apgrozījums... tie gudrie inženieri izgāja no ASV apgrozījuma... Ja Tev oborots, ir piemēram , 10 štukas mēnesī, tad kāda uzņēmuma plaukšana var būt ar 15% pelņu, respektīvi 1500? Tur tak pat minimālo algu vienam darbiniekam un īres maksu nesamaksāsi, nemaz nerunājot par investīcijām un attīstību... Tas , protams, tikai pliku ciparu piemērs, bet visas gudrās ekonomiskās teorijas ir balstītas uz pavisam citiem apjomiem, tādu nano-tirgu kā LV tur neviens i pat domājis nebija :)

ja to sū..., ķīnietis var notirgot desmitos tūkstošos eksemplāru, no katra paņemot kaut pāris bakšus sev peļnai, tad viņam ir vairāki desmiti tūkstoši bakšu... Ja tas veitējais "superrijīgais" kantoris notirgo gadā tādus desmit gabalus paņem tos "trakos" x5, tāpat viņiem absolūtos skaitļos i štuka nesanāk... Un liec kādu cenu gribi, tāpat LV vairāk par tiem nosacītajiem desmit nenotirgos... Vot i visa matemātika... Protams, tur pa vidu vēl daudzas citas izmaksas kas officiālam Eiropas Savienības tirgotājam nāk klāt salīdzinot ar ķīnieti no aļika. Bet nu globalizācija, katrs par sevi, Die's pa visiem, katrs dara kā sev izdevigāk, nabagie paliek nabagāki, bagātie bagātāki, viss loģiski.
4.oktobris 2023, 19:32 | links
 
No vienas puses saprotu, ka nav varbūt īstā tēma, bet tomēr !! Un zinu, ka teuzturas andelmaņi !!
Tad nu pāris dienas atpakaļ iemetu savu bēdu šeit, par Yuamaha 2,5 hp klepiņu vienmērīgā gaitā rudens upē !!
Bet paralēli tomēr sadomāju noskaidrot : cik pie mumsīm maksā jauns karburators manam mazulītim ( jo tie laiki, kad vienā naktī, uzbraucot uz grāvīša, izcēlu zapiņam motoru, pārlasiju virzuļu grupu, un no rīta kumeliņš braucam, jau garām )
Es ahhhu-l, to pašu aļika analogu, kas parsuna kopija tirgo par : ... blin neuzminēsiet 120-130 eurikiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WTF,, aļiks par 25-iem !!!
Es esmu vecs stulbenis,,??
Bija tāda PSRS-ā aizliegra grāmata *Praktiskā amerika*, sarakstija divi inženieri, komandējumā uz pūstošā kapitālisma zemēm !! Kā tagad atceros: ja peļņa ir 15 % uzņēmums plaukst !!
OK< jaunie laiki, karš..- 30%... bet ne jau 5-6X,, !!!
Nu kā tur ir,, mājražotāji, cik ir jāliek virspeļņa ???
4.oktobris 2023, 19:04 | links
 
Willy, sev pirts lāvu no priedes ar noteikti negribētu ;)
4.oktobris 2023, 19:04 | links
 
Willy [4.okt]: Gribi teikt,ka bērzss kalpos ilgāk kā skujinieks!??
Bišķi ilgāk būs. Neņēmu skujinieku dēļ tā, ka karstā laikā vietām lipīgs paliek. Basām kājām neforši.
4.oktobris 2023, 18:59 | links
 
RaimisD [4.okt]: Prieks dzirdēt.
Jā, tā ir divdaļīga, izņemt nav problēmu. Ja tiecas pēc max viegla laivas svara, tad šis nav labākais risinājums.
Izgatavota no bērza ilgākam mūžam. Bišķi šamai svars ir.
Manā gadījumā pofig, nav nekāda ātrlaiva uz sekundēm nav jāskrien.
Gribi teikt,ka bērzss kalpos ilgāk kā skujinieks!??
4.oktobris 2023, 18:29 | links
 
daddy_j [4.okt]: Raimi, tas zaļais šoklīders gan pabriesmīgs izskatās, bet ja zivis ķerās... :)
Jā, nu ir bišķi parupjš, bet labi tur abrazīvu un iemetienā pirkstus ar negriež. :D
4.oktobris 2023, 17:07 | links
 
grīda ir istabā :) laivai "to verķi" sauc par tilaudām...bet ne tāpēc rakstu...

Raimi, tas zaļais šoklīders gan pabriesmīgs izskatās, bet ja zivis ķerās... :)

daddy_j, 4.oktobris 2023, 13:15


Viņam nano aukla , kas izlidojot no rinķiem maina diametru un testu :)
4.oktobris 2023, 13:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager